Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jávský mech - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jávský mech - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 10:37 Muž Papik [617] Re: Beastie
Má moc světla, proto se řasí. Mechy jsou obecně nejradši ve stínu nebo dokonce příšeří. Nech víc zarůst hladinu plovoučkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 10:01 Žena Beastie [314]
Oki, děkuji za reakci oběma. Řasu občas odmotávám špejlí, ale jen opravdu když nemám co dělat, není to krátká ani zábavná činnost. A že prý řasu žerou krevetky :) pche
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 10:00 Muž Lojza007 [1182] Re: Beastie
Já jsem vždycky ten nejvíc zařasenej kus utrhl a vyhodil. A co je zvláštní, už v tom mechu tolik řasy není, nejspíš nějaká změna podmínek způsobila, že se řasa potlačila, ale u toho mechu je to dost zvláštní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 09:55 Muž Rybar [-29] Re: Beastie
To akvárko je malé v takovém to neotáčím není potřeba .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 09:43 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Nikde jsem se nedočetla, tak se zeptám. Moje kombo jávský mech + vláknitá řasa mi v nádrži Pracovna dorostlo už ke hladině. Mám ho otočit vzhůru nohama, aby se dostalo světlo do spodních pater?
Paradoxne se mu začalo víc dařit po přidání limnobia, což nedává až tak moc smysl :) ale zase jsem ráda, že se mu daří. Už jsem kusy přesunula do všech ostatních akvárií, pokud ho budu zkracovat či stříhat, už budu jen vyhazovat, nikdo nechce vláknitou řasu a potenciální bublinatku.

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 22:52 Jarden Sk Re: jab63
To nestačí, inak by sa vláknitá v tom machu nerobila, média sú ucpané a ak tam nemáš vatu tak ti ten odpad len preteká cez filter, alebo sa dokonca uvolňuje z filtra.To z hnojenia nebude-daj aj uhlie a uvidíš. Čistím vatu každý druhý týždeň a je poriadne hnedá a bolo to aj pri malom množstve rýb.Veď za trochu uhlia to stojí skúsiť, nie je až tak drahé-veď vyskúšaj-daj tam pol kila do sieťky.Ak ti spadlo dole moc Ph, čo je pri Platine bežné, tak to tiež obmedzí nitrifikáciu aj viac CO2 alebo vyššia teplota môže byť tiež problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 22:19 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Jarden Sk
Voda je až na draslík (více než 20mg/l) v pořádku dle doporučení se substrátem Platinium. Vodu měním týdně 2/3. Filtr čistím měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 21:54 Jarden Sk Re: jab63
A aké máš hodnoty vody v akva, keď si myslíš, že je to prehnojené?Máš ich v prúde a chytajú do seba veľa odpadu a ten ide z filtra, máš tam aj vláknitú riasu-uhlie do filtra, vyčisti filter a častejšie meniť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 19:39 Muž jab63 [1440] - Borneo – Mechy hnědnou.
Nepřišel jsem na to proč mi mechy rostou ale hnědnou. Přikláním se k variantě nadměrného hnojení. Mám je v proudu na mřížkách v mírnějším osvětlení ale úspěch se nedostavuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 23:31 Muž Shrimpman [36] Re: Tomas
Neboj se toho a šoupni ho tam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 14:33 Tomas – Stary mech
Ahojte
Nasel sem straceny javsky mech,byl asi 2 mesice v kyblu.puvodne jsem ho vyhodil,byl totalne zarasovany,myslite ze tahle rostlina by se mohla rozrustat znova? Je takovy nahnedly (asi rasa)jinak ale vypada celkem dobre.nyni mam aq bez ras.vyhodit ci do aq ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 17:14 Muž Slaviak [19] Re: vaaclav
Ja zijem v severnom irsku. Testy pouzivam tekute ,v praci som si to tiez meral a zmodralo to jak svina. Prud mam dostatocny .. mach sa nechyta ziaden. Ale vsetko ostatne rastie. Akurat na kamenoch sa mi robi povlakova riasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2018 14:31 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slaviak
Mechy většinou rostou v dost velkém proudu a když ho nemají je pak problém ale neplatí to samozřejmě pro všechny. Většina těch dostupných pochází dokonce z naší přírody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:14 Maq Re: MichalV
MichalV napsal: To je divne. Z verejneho vodovodu byva vycsinou nemeratelna.
Je to neobvyklé, ale jsou takové případy. Studoval jsem hygienickou statistickou zprávu, a sem tam se najde voda s několika mg/L fosforečnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:58 Muž MichalV [327] Re: Slaviak
To je divne. Z verejneho vodovodu byva vycsinou nemeratelna. To mas aj NO3 vysoke? Cim merias? Kde byvas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:50 Muž Slaviak [19] Re: MichalV
No to je dobry napad. Ryby mam cistitne. Znecistenie nieje take zle. Ja idem hi-tech vsetko mi v akvariach rastie okrem machov. No prosiel som na to ,ze mam vo vod z kohutikov strasne vysoky obsah fosforecnanov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:39 Muž MichalV [327] Re: Slaviak
Ja mam/mal som podobny problem. Je to len moj pocit, ale myslim si, ze machu prospievaju nizsie hodnoty zivin vo vodnom stlpci. Rastie pomaly a riase s dostatkom zivin/organickeho znecistenia nedokaze konkurovat. Skus z neho odobrat a dat do pokusneho akva s cistotnymi rybami a udrzuj nizku hladinu fosforecnanov a uvidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 10:55 Muž Slaviak [19] – Mach a riasa
Nazdar akvaristi. Mam problem. Za cely cas co sa venujem akvaristike neviem vypestovat mach. Vzdy zhnedne a zadusi ho riasa. Riasu v aivarku nemam,ale mam vysoke hodnoty fosforecnanov.moze to byt sposobene tym? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 12:20 bratranek – hnědnutí mechů
Ahoj lidi, prosím o radu ohledně jávského a vlastně všech mechů.
Jakýkoliv mech mi v akva začne hnědnout a umírat do 3 týdnů od vložení. Mám je na kořenech přilepené, přivázané nití, a teď jsem zkusil jávu i na nerez mřížku - vždy zhnědne a umře. Ostatní mechy ( Flame, stringy, singapur,... mi to udělaly okamžitě po ostříhání ).
Akva 120l, chov jen krevetky Caridiny - množí se. přestal jsem hnojit železem, vodu měním 1x týdně asi 30 l. Teplotu udržuji na 22 stupnů.
Vždy koupím nové mechy a udělají to samé do 3 týdnů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 19:12 Muž pedro144 [40] Re: ladalup
Nic ve zlém, ale proč máš tedy v prezentaci datum založení 24.2.2018?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 16:55 Muž ladalup [3] Re: RE5PEKT
Mno akva jede cca 3 měsíce a 1,5měsíce s rybama hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 09:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ladalup
To je řasa, v nezaběhlém akvárku zcela běžná věc.. často i v zaběhlém. Někomu vadí, někomu (jako mně) se některé druhy řas líbí. Jedna z příčin je, že jsi do akvárka dal ryby moc brzy. Doporučuji nastudovat jak správně zaběhnout akvárium.. takhle trápíš ryby (pokud nezemřou teď, určitě budou žít kratší dobu) a máš zaděláno na větší problémy, než řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:50 Muž ladalup [3] – Jáva nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím nevíte prosím někdo co to může být je to na něm asi 5.den.Myslel jsem že to zmizne a ono nic.Mám ho tam asi 14.dní.Dík za rady potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 17:59 Žena lenkalor [580] Re: Danillo167
Třeba to není jávský mech ? Někteří prodejci ti prodají to, co mají právě na skladě. :-)
Může to být třeba rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_flame_moss
Nebo se podívej sám, čemu je nejvíc podobný aquascaper.org
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 03:34 Danillo167 – slaba hustota javskeho mechu
Zdravím. Poprosím o radu. Pred mesiacom a pol som si kúpil jávsky mech..rastie síce dobre, ale len do výšky, vobec nehustne. Mam ho ,,zasadený,, na takej tej sietke, ktorá je položena na štrku na dne. Ešte som ho nestrihal, ale mam obavu, že ak by sa tak aj stalo tak sa stále bude tahať len do výšky. Máte nejaké tipy ?
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2015 22:13 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Mislow
Čím víc stříhám, tím je hezčí :)
Taky jsem měl chumel a k ničemu to nebylo. Vyhodil jsem ho, semtam zůstalo pár stélek přichycených a od té doby teprve jede. Jak ho necháš přerůst, tak se mu přestane dařit, spodní stélky začnou odumírat nedostatkem světla a jde do háje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 19:27 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Jj, trochu jsem prohledaval net a nasel jsem zajimavy clanek, skoda ze jen pro par mechu. www.academia.edu/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 17:15 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Já bych to viděl na tu první variantu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 16:26 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Diky, ja mel velky chumel. :-D
PS: Co by jsi doporucil jako nejlepsi metodu udrzet porost pekne prirostly? Nechci vylozene z toho koberecek, melo by to byt rejdiste pro krevetky, ale nechci toho mit plne akvo, tak vyska kolem 5 cm myslim. Mam to zezacatku drzet kratsi nez to pekne zhoustne a prichyti se to nebo to mam nechat narust do pozadovane delky a pak teprve kratit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2015 12:35 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Přivazovat by se měl v malém množství velký chumel většinou nepřiroste. :-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 23:55 Muž Mislow [304]
Ahoj. Chtel bych se zeptat jake mate zkusenosti nejen s javskym, ale treba i s jinymi mechy. Prave jsem vyhodil vsechen javak z akva, pac jen zaplnil vodni sloupec, ale k podkladu prakticky neprirostl (kokos). Myslenka byla vytvorit pekny zaklad, prirostly ke kokosu a udrzovat mech sestrihavanim. Vypada to jako by se vubec nechtel prichytit, ale radej utect do prostoru. Je to otazka podminek (svetlo, vyziva apod.) nebo je lepsi zvolit jiny druh nez javsky mech? Prichyceny byl v prvopocatku dobre (aspon to tak vypadalo, bylo to uz tak porizene, ... i s tim kokosem), jen se mu na tom kokosu nechtelo moc zustat, dodavam, ze zpocatku rostl pekne, vse nastalo az po zhruba pul roce ... nebo jsem ho mel drzet pravidelnym strihanim dole a nepustit ho do prostoru? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:27 Muž julas [7] Re: Horác
Sorry, presentaci jsem aktualizoval, některé rostliny nevím co jsou zač a na mech jsem si nevzpomněl, když už tam skoro žádný není. Díky všem a k mým presentacím budu rád za jakoukoliv kritiku a rady co a jak zlepšit. Jsem začátečník, amatér, co nejdřív konal a pak se ptal, proto i ten restart většího akvárka. Tvoje stránky jsou super, lecos sem tam pochytil. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:13 Muž Yirka [9122] Re: Bošek
Krunýřovci zdaleka nebrousí jen nezdravé listy. Naopak, takoví ancistrusi si s chutí zařádí na mladých krásných listech echinodorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 14:48 Muž Horác [3942] Re: julas
SAE bylo to první, co mě napadlo (taky mi to dělaly) ... Tak jsem se šel podívat do tvé prezentace ... esli je máš ... a ejhle ... našel jsem je tam ... jenže v jiné nádrži, než ve které máš jávský mech ... a tak jsem nic nepsal. To se pak špatně radí, když se člověk musí orientovat podle NEaktualizovaných prezentací ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 14:13 Muž Bošek [53] Re: julas
Podle mě žerou krunýřovci jen listy, co nejsou úplně OK.
A s parmičkama to bude asi podobný, moje si mechu ani jiných kytek,
co jsou v pořádku nevšímají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 12:39 Muž julas [7] Re: Yirka
Potvory, to mě ani nenapadlo, že tomu dají tak zabrat. To aby člověk to akvárko nechal zarůst až po vrch a pak tam pustil ty divochy. Krunýřovci zas žerou listy kytek a to taky dost nevybíravě, ale u nich jsem to již vypozoroval a dal jim výstrahu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 11:41 Muž Yirka [9122] Re: julas
Zeptal bych se parmiček černopruhých. Mně udržují mech na kořenu ve správné výšce lépe než nůžky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 11:07 Muž julas [7] – Zmizel?
Ahoj. Mám dotaz. Můj mech mi mizí před očima. Nejdřív se ztrácejí ty "chloupky" a zůstane kus co vypadá jako tenký drátek a i tem po pár dnech mizí. Čím to může být? Žerou ty ryby, nebo problém se světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 09:06 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Bošek
no pokud budes trhat utrhnes to od podkladu takže dle meho strihat a opatrne vytahat to co nedrzí.Naposled sem neco podobneho realizoval v krevetariu a byla to katastrofa na sutru zbylo asi 5nitek :(( nic tam nakonec nedrzelo i kdyz tam byl bochan prez pul akvarka:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 07:47 Muž Bošek [53] – redukce
Zdravím všechny. Mám asi netradiční problém (spíš jen technického rázu).
Jak mám zredukovat jávský mech (viz. pravá strana akvárka - už mi zakrývá hezkej kámen vzadu),
abych si to moc nerozhrabal a nezaprasil celý akvárko?
Otrhat? Ostříhat? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:54 Brichardi – hnede vetvičky - javsky mech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim - ty hnede části viz foto jsou rasy? nebo mi jávsky mech uhníva? dekuji moc za pomoc a rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 13:26 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Karou
no ja si myslim že jak je čerstvě založené akva tak je to ta hnědá mazlavá řasa me takhle po založeni zhnědly kryptocoryny .) Nevyhazovat neumře jeste sem nezažil ze by mech umřel.
:)) pokud je to ta mazlava rasa da se asi vyprat ale udela se to znova chce to zaběhnout akva a pak to bude ok. pripadne nejakej klinton nebo jinej rasozrout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:58 R Muž romant [27983] Re: Karou
Dej mu šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:40 Karou Re: romant
A myslíte, že ze znovu zazelená? nebo je kaput. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:07 R Muž romant [27983] Re: Karou
Zredukuj ho na minimum, ideál je nechat jenom několik větviček, tady platí, čím míň, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 16:58 Karou – hnědý jávský mech
Dobrý den, mám akva založené asi měsíc a v něm mikrorasbory a nekolik živých rostlinek. Jávský mech jsem zakoupila ve zverimexu a byl docela zelený. Za týden mi mech nprosto zhnědnul. Nevíte čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 12:57 Muž Bošek [53] Re: MonterMonty
Asi je to kus od kusu jak u SAE, tak u mechu, protože mně sice SAE v mechu taky rejdí,
ale ten roste úplně v pohodě a nevypadá, že by ho nějak stíhaly redukovat :-D
Myslím, že od založení zvětšil mech svůj objem odhadem asi 6x a SAE 2x smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:53 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: MonterMonty
to jsem netušila, že se pustí do mechu :-( koupila jsem nedávno 2-leté SAE, jsou hodně velké, tak jim teda jde ta likvidace pěkně rychle rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Belisana
Rozhodně ho žere ta SAE , mě sežerou 1/4 litru za dva dny :)
zůstanou jen holé stonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:47 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Belisana
myslim ze vypadal mohutne protoze byl zarasenej ta verze po sestrihu je bez ras a hlavne to nevypada jako po sestrihu ale spis probranej mech roztrhanim po sestrihu chybej spicky a je kratsi :))

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13958-javsky-mech-problem