Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zapáchající voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zapáchající voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2018 11:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BaruKasp
Dej fotku celého akvária. Doteď známe jen hrubé počty ryb, ale netušíme, jak to vypadá se zbytkem nádrže a jestli hnijící voda není i v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:28 R Muž ctibum [6926] Re: BaruKasp
Bavíme se tu o 200 l. Předpokládám hrubý objem, tzn. tak 160-170 čistý. V té souvislosti jsi zmínila menší akvárko se skalárami. Logicky z toho vyvozuju menší, než 170 l. Projdi si zdejší atlas a ukaž mi skaláru, která je vhodná do nádrže menší, než 170 l (s výškou vodního sloupce 50 cm)... ;-) Prostě se mi zdá, že o tom moc nepřemýšlíte. Ani u skalár, ani teď. City jsou fajn, ale v tomle případě y neměly být nadřazené mozku.
Kdybych já dostal takovou polívku v kýblu, tak si jdu hned zjistit, jestli je to ok. Hned, ne za tři měsíce, až to začne smrdět. A právě proto, že nemám načtený celý atlas ryb... Tolik na vysvětlenou mého komentáře.
Je fajn, že to řešíš alespoň teď a že jdeš s kůží na trh. Ale ještě je potřeba vynechat citovou vazbu. Tu si schovej pro ryby, které zbydou ve vyhovujících podmínkách.
Končím s trousením mouder X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 10:13 BaruKasp Re: Maq
Jojo, naprostá pravda. Tleskám potlesk Vzala jsem si to akvarko jen kvůli tomu aby to hezky vypadalo a vlastně se o to vůbec nestarám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 10:10 BaruKasp Re: RE5PEK7
Do záchoda určitě ne ;-). Jak už jsem psala, všechny vypadají zdravě a moc hezky a nechci se jich vůbec zbavovat, ale zakládat další akvarium pro závojnatky a tlamovce. Resp. tedy 2 akvaria. To už bychom nedělali nic jiného. Určitě nám je vezmou v našem zverimexu poblíž. Závojnatky jsou i docela velké už. Jedná má na délku určitě tak 8cm. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:59 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Já to vidím tak, že jí až do teď nedošlo, že je něco špatně, nenapadlo.. což ji nemůžeme zas tak dávat za vinu.

Někdo nepoznamenaný akvaristikou nemá páru o nějakém chlóru ve vodě, nitrifikaci, významu živých rostlin, potřebách ryb. Ostatně jestli to dostali od někoho, kdo se tvářil být zkušenější, jistě je nenapadlo zpochybňovat jeho výběr ryb atd.

BaruKasp: Ale zase bych netvrdil, že je netýráš. Sice nevědomky, ale týráš je dost.

EDIT: Co je důležité, že vykročila na správnou cestu a chce situaci řešit.
Vzpomínám na své začátky: 44 litrové akva s AquaClear mini, v něm 8 p. čtyřpruhých, 6 Xiph, 4 Black Moly, 2 panc. skvrnitý. Vždy jednou za 3 měsíce jsem všechno vyndal, vypral, vydezinfikoval. O nějaké částečné výměně vody jsem neměl ani páru. Rybky, věřte tomu nebo ne, mi přežili cca 3 roky. Neskutečně jsem je trápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2018 09:54 Maq Re: BaruKasp
BaruKasp napsala: Nepotřebuju poslouchat, že někoho týrám, což rozhodně neni pravda.
Úplně zbožňuju lidi, kteří zdůrazňují svůj "citový vztah" k rybám, ale o jejich potřeby se začnou zajímat až jim zasmrádne akvárko.
I když, pravda, Ty vlastně ani tak nechceš rybám rozumět, Ty jen chceš aby objekt Tvých ušlechtilých citů nesmrděl.
Tak to postav na chodbu a přikryj igelitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: BaruKasp
Poslechni ty, co Ti radí ohledně prezentace. Fakt je jednodušší radit, když mám před očima fotky akvária, než nevědět, co v tom akvárku vlastně je a jak to vypadá. Může se stát, že něco vysvětlíš jinak, nebo to rádce špatně pochopí, špatně poradí a je za troubu. Jo a co se týče té kombinace závojnatek a tlamovců, tak není to zase tak neobvyklý nákup. Nedávno jsme viděl, jak to v jednom supermarketu jeden "odborník" takto prodával zákazníkovi. Tak jsem ho trochu přibrzdil, ale nejsem si jistý, jestli, když jsem odešel, neskončily oboje ty ryby v akvárku u zákazníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: BaruKasp
Ryby, co nebudete chtít můžete darovat do akvaristiky, nelijte je do záchoda.. takový biotop by jim nevyhovoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:38 BaruKasp Re: RE5PEK7
Děkuju!!! Děkuju moc...uděláme to takhle. Říkám, výběr ryb nebyl na nás. My se teď snažíme to dát do kupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:34 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: BaruKasp
Závojnatky dej pryč, jsou spíš studenomilné (možná jim je u tebe vedro) a hlavně hrozně kadí. 200l je tak pro 2kusy a nic víc.

Skaláry potřebují minimálně 40cm vodního sloupce (cca 50cm nádrž na výšku) pro zdravý růst, MINIMÁLNĚ, čiže lépe 60cm nádrž na výšku.. jestli to nemáte, tak také pryč. Navíc jsou teplomilné a možná jim je u vás zima a také mají rády měkkou nakyslou vodu.

Tlamovci prosperují v tvrdé zásadité vodě, nevím, co máte za vodu, ale rozhodně potřebují diametrálně odlišné podmínky od skalár a ostatních ryb.

EDIT: Kombinace ryb snad nemohla být zvolena hůř.

Takže bych tam nechal jen ty parmičky čtyřpruhé a tetry a dokoupil bych počty. Čtyřpruhé, aby jich bylo tak aspoň 14 a tetry v hejnech alespoň 10ks pro jeden druh tetry. Ancistruse a sumečky můžete také nechat.
Ač nerad, doporučuji držet se poučky 1 cm ryby na 1l vody. Vy máte tak 150 l čistý objem vody, takře to vychází na cca 25 šesticentimetrových ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:22 BaruKasp Re: ctibum
Dobrý ne Napsala jsem menší akvarium, nemyslela jsem ale zase 5l. ;-) Akvarko jsme převzali, proto sem píšu abyste mi poradili jak to teď nejlépe udělat. Nepotřebuju poslouchat, že někoho týrám, což rozhodně neni pravda. Nemám přečtenej atlas ryb (jako vy všichni asi), takže jsem nevěděla, jestli se sobě tyto rybky hodí. Díky za pomoc, taky díky za ironii. Zkusím dát některé druhy pryč a uvidíme jak na tom voda bude potom. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2018 08:53 R Muž ctibum [6926] Re: Bára
Napadlo mě přesně to samý co romanta. Tady řešíš tragickou 200 l nádrž a pak napíšeš, že jste měli jen menší akvárko a v něm skaláry. Chtělo by to změnit celkový přístup k akvaristice. Píšeš o citové vazbě k rybám a přitom je týráš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.01.2018 08:35 R Muž romant [27987] Re: Bára
No asi takhle. Jestli pro ty ryby a pro sebe chceš opravdu něco udělat, tak se zde zaregistruj, zřiď si prezenatci předmětnýho akvária a bude se vidět, kam se to posune. Ono takhle to skončí, že se tady každej vyjádří aby jsi dala pryč, tyto a tyto a tyto. Jsem skeptický, když čtu o těch skalárách a menším akváriu jak to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 08:19 Muž Kubaa [718] Re: Bára
Ne, potřebují úplně jinou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 07:55 Bára Re: romant
Díky, dáme je pryč. Vím, že z nich je spoustu odpadu, ale nevěděla jsem, že tolik... Myslíte, že tlamovce v tomto akvariu nechat můžeme?
Díky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 07:48 R Muž romant [27987] Re: Bára
Závojnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 07:43 Bára Re: Kubaa
Díky všem za rady. Tenhle mix se k nam uz tak nějak dostal pohromade. Drželo to tak 2-3 měsíce, potom zacal být problém. Jaký druh tam, myslíte, dělá největší problém? Vzdycky jsme mely jen mensi akvarko se skalary a nejake tetry. Mohli bychom dat nejake do toho mensiho. Zbavovat se jich nechci, uz mam ke vsem vytvorenou citovou vazbu :-D
Diky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 21:04 Muž Kubaa [718] Re: Bára
Těch ryb je jednak strašně moc v malém objemu vody, druhak jsou to naprosto nekompatibilní ryby s odlišnými požadavky na vodu a zařízení akvária - vůbec nemůžou být spolu. Většině musíš najít nový domov, nechat si jen některé a pro ty akvárium náležitě zařídit. Nebo je rozdej všechny a pořiď si plyšáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 20:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Bára
Co to je "docela dlouho"? Takhle přerybněný akvárium s takovým mixem nemůže dlouhodobě fungovat. Zbavil bych se čâsti ryb a voda se určitě zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.01.2018 20:30 R Muž romant [27987] Re: Bára
Jj, rybí polívka někdy zasmrádne. ;-) Podívej, dokud zde nebude prezentace danýho akvária, těžko ti někdo relevantně odpoví na tvoje obecné informace. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 20:27 Bára – Časté výměny vody
Dobry den,
200l akvarium uz mame docela dlouho a nikdy jsme nemeli problem. V akvariu bydli:
2 zavojnatky
3 tlamovci
3 skalari
5 pancernicku
2 ancistrusy
Nekolik teter, asi kolem 15 - medene, citronove, cerne
9 parmicek 4pruhych
Vsichni se nejak tak kamaradi, nikdo nikoho nezere, kupodivu :-D. V akvarku mame na dne kaminky, mame tam kyticky a dva filtry, vetsi, mensi, mame vzduchovani, svetlo. Posledni dobou nam ale porad smrdi voda. Menime kvuli tomu dost casto min. pulku vody, do ktere davame Sera pripravky na premenu vody z vodovodu na vodu vhodnou pro rybky. Prosim o nazor, co by to mohlo zpusobovat. Vitam navrhy co s tím.
Rybky vypadaji zdrave, zerou. Jen ta voda je porad spatna.
Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 14:20 R Muž ctibum [6926] Re: sharka71
Správný přístup, chybama se člověk učí ;-) palec
Každopádně bych to zakládal buď jako "no-tech" bez filtru, nebo klasicky s filtrem. Ale nic mezi tím, jakože na noc filtr, přes den bez.
Jak jste zakládali stávající akvárka bez filtru?
Jinak lobbista bezfiltrař je tu Jirka Ščobák, kdybyste potřebovali radu... ;-)
Písek bych klidně použil a mechy nevyhazoval, on by ten povlak spásli šneci...
Ať se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 14:01 Žena sharka71 [37] Re: motýlek
No, právě, něco jsem přehnala, ale nevím co. Začnu znovu a nebudu panikařit. Při zakládání té 112 co mám v prezentaci žádné problémy nebyli a ani u těch malých, co běželi bez filtrace. Tak jednou mně to holt asi muselo potkat. Ale nevzdám to, páč se na to těšíím. :-) Ještě teda jeden dotaz...dá se po proprání znovu použít ten písek nebo je už infikovanej na pořád? A vyhodila jsem krásný mechy, ty mně fakt mrzej, byli potažený bílou plísní nebo co to bylo, chjo...krevetkám se v nich tak líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:37 Muž motýlek [275] Re: sharka71
biologická rovnováha umí udržet správně založenou nádrž se správným obsahem i roky bez hromadné výměny vody ... ale jakmile se rovnováha naruší - je konec a jde to s kopce strašně rychle ...
provozoval jsem i docela malé nádrže s malým počtem ryb "zanedbávacím" způsobem a nebyly problémy ... takže jsi něco přehnala? ... a jak už píše Yirka - filtr furt, a čekat až se to projasní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-synegrie
-jde v podstatě o synegrii (společné působení), kdy v akváriu bez filtrace je poměr účinných "prvků" v jiném poměru vyváženosti ,jak v akváriu s filtrací
- liší se nejen poměrem ,ale i druhem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 12:44 Žena sharka71 [37] Re: Yirka
Mně ale zaráží to, proč to jelo v pohodě 2 roky bez filtrace, jen s výměnami vody. Co způsobilo to zkažení? stydim
Jinak ta chemie, to už bylo fakt zoufalství, normálně se jí vyhýbáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 12:28 Muž Yirka [9126] Re: sharka71
Skoro neskutečný příběh od někoho, kdy akvárium provozoval a zakládá nové. Těch chyb je tolik, že je třeba se vrátit ke kořenům a navštívit vlákno k zakládání akvária a k začátečnictví.
A jen tak na okraj jedno základní pravidlo. Filtr se NIKDY nevypíná.
Nahoře v modrém rámečku máš vše co potřebuješ vědět. rybicky.net/forum/15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 12:22 Žena sharka71 [37] – zkažená voda
Ahoj, prosím o radu. Máme už nějakou dobu krevetky v malém akvárku a ve druhém malém beťáka. Obě akvária byla bez filtrace a fungovala. Nyní jsme se rozhodli udělat jim společné krevetkárium, 30 l. Koupili jsme černý písek, přidali kořen, nějaké kameny, rostliny - živé samozřejmě, mech. Vše již bylo použité, vodu jsme také použili z části z těchto 2 akvárek, z části čistou. Akvárium má klasický setový kryt se zářivkou. Do druhého dne po napuštění byla voda kalná, přidali jsme filtr a nechali ho běžet přes noc...bylo to o malinko lepší, ale nic moc. Přidali jsme Sera Toxivec a Nitrivec...a opět nechali běžet přes noc filtr, vypadalo to, že se stav lepší. Přes víkend jsme odjeli a vypnuli filtraci, po 3 dnech neskutečný zápach - jako když máte ve váze dlouho kytky a na hladině jakoby naftová skvrna. Vše jsme tedy vyndali, vylili, včetně dna. Poradíte prosím jak začít znovu? Nevím, kde jsme udělali chybu, může to být ten písek nebo kořen? Máme všechno vyvařit a lze to vůbec použít? Byl tam i takový jakoby bílý povlak, asi plíseň..hrůza :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2016 16:11 Muž motýlek [275] Re: Jirka
v každém případě to dno je asi nejhorší možná kombinace ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2016 20:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jirka
zkus ty bílé kamínky jestli nešumí v octu a hrubé/ostré dno vadí rybám dna, možná proto byl sumec (nepíšeš jaký druh přesně) plesnivý (poranil se a rána zplesnivěla), těžko víc radit bez prezentace
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 20:08 Jirka Re: Wendy2
Dobře, pokusím se koupit lepší filtraci a nějaké rostlinky. Jinak dole pod kamením mám substrát, takže rostliny mají kde zakořenit, to jsem jenom zapomněl napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 17:14 R Muž afc1886 [14700] Re: Jirka
Ještě bych doplnil,že ani ta filtrace není nejlepší řešení,vzhledem k tomu,co tam je za rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2016 15:55 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jirka
do měsíc starého akva měly ryby přijít teprve teď a postupně, jednorázově vyměnit vodu nepomůže a v té drti kytky moc neporostou... vyměnila bych dno za vhodnější, pořídila o hodně víc rychlerostoucích rostlin a měnila vodu min. 3x týdně 1/2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 15:42 Jirka – uhyn ryb
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
máme 64l akvárium, které funguje cca měsíc. Na začátku bylo vše v pohodě, ale v poslední době začala neustále zapáchat voda a ryby umírají. I rostliny začínají hnít. Paví očka umřela bez plísně, ale malý sumec byl pokrytý chomáčem bílé plísně. Ostatní paví očka a hejno neonek jsou zatím v pohodě. Vyměnit vodu nepomohlo, tak nevíme co s tím..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 23:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
placky jsou sice citlivky, ale taky toho dost snesou, v té stolitrovce je teď nekrm, dej jim do vody fishtamin a dobře vzduchuj a zvedni teplotu na 30-32°C, měly by se otřepat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 23:17 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: romant
máš pravdu :) prostě je to v mé kompetenci, stejně se o akva starám jen já, takže si s ním podle toho naložím X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:11 R Muž romant [27987] Re: kornxi
Pokud je dáš do týden založenýho akvária, tak je odrovnáš a je jedno kolik Nitriveců a Toxiveců tam naleješ. To musí dostat ten správnej rytmus a to nebude dříve než na tři týdny. Trvej na tom, co ti radíme a prosaď si to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:00 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: romant
dobře, super, akvo už napouštím a bude běžet. hádám se s tátou, aby terči byli nějakou dobu mimo, chce je hnedka hodit do akva a není schopnej pochopit, že to by mohl být konec. mám sledovat hodnoty vody a podle toho se rozhodnout, kdy ryby vrátit zpět nebo nejdříve tak po tom týdnu, deseti dnech? nemá smysl to uspěchat. mám ještě nitrivec, tak to tam šupnu asi taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 19:10 R Muž romant [27987] Re: kornxi
Když budeš denně měnit klidně polovinu vody v tom akvu kde placky teď jsou, minimálně krmit a denně stahovat bordel ze dna, udržíš je tam v kondici rozhodně déle než ten týden, což bych viděl jako to z lepších řešení. Než je po týdnu, honem honem cpát do nestabilního prostředí, to je raději nech tam kde jsou a jeď ten režim výměn a luxování dna a minimálním krmením. Bordel z toho načnutýho dna všechen nevahzuj, nech si něco třeba v nějakým belíku, kam špupneš i jemný vzduchování, aby ti zůstalo co nejvíce bakterií a tímhle eklhaftem prolej ty média v novým filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 18:59 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Ten písek vlažnou vodou a ne moc brutálně. Aby se vyplavil ten bordel ale pokud možno přežily nějaké baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 18:55 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak terčáci jsou přemístění a voda ošetřena tím toxivecem a ryby ožily, zklidnily se a chovají se normálně.
mřenky jsou také přeloveny, sice jsou v plastové nádobě, ale topení i vzduch mají také zajištěn. akvárium celé vytahaná a vše očištěné, ještě jdu přeprat písek. zítra přijde nový filtr, tak to napustím. abc-zoo.cz/… doufám že jsem vybrala správně. přidám bakterie do filtru a nechám běžet. měla jsem v plánu tak týden, ale to asi na zaběhnutí, aby byli terči v pořádku nebude stačit. snad mi vydrží v tom kde jsou teď. moc děkuji za rady, opravdu mi to pomohlo a snad zachránilo ryby. to se ještě uvidí ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 16:23 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Ano, ale akvárium se zabíhá 14 dnů až měsíc, a to mluvím o běžných rybách, terčovci jsou ještě větší princezny. Tzn. může tam nastat problém s dusíkem (amoniak, dusitany) i při běžném provozu, dokud se akvárium pořádně znovu nezaběhne. Chce na to být připraven a hlídat to.

Pokud máš nějaký filtr, který je zaběhlý v pořádku (třeba v tom druhém akváriu), vymačkal bych ho jemně do vyčištěného filtru v tom velkém akváriu případně přímo do vody, až z ní vyprchá chlor. Pro rychlejší namnožení bakterií. Pokud filtr, který je v pořádku a zaběhlý nemáš, pak bych zkusil nějakou z těch startovacích kultur (SERA Nitrivec - případně nějaká konkurence). A malilinko krmit naprázdno, aby baktérie měly co žrát a mohly se množit. A až tam přijdou ryby tak nejlépe vodu každý den testovat kvalitním testem (mám dobré zkušenosti s JBL, ale jsou dost drahé, SERA a Tetra by měly také fungovat, Rataje bych nebral) na NH4 a NO2 a v případě problému hned měnit vodu. Nebo bez testů a měnit část vody každý den. Krmit jen málo. Koupit lepší filtr.

Sledovat ty terčovce a léčit, pokud se bude něco dít. Někde v diskusích tu byl případ hrozně plesnivého terčovce, právě tam uvažovali že prvotní příčinou mohl být právě amoniak. Nakonec se z toho dostal, ale někdo tam i radil utratit. Určitě je to oslabilo a můžou chytit všelicos. Tak snad to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 16:08 R Muž romant [27987] Re: kornxi
Rada od kolegy s tím Toxivecem je velmi, velmi správná. ano Stejně tak ty výněmy vody, klidně 2x denně, žádný výluhy, jenom čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 16:04 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
tak už začínám předělávat akvo, terči jsou v tom menším a vypadají celkem v pohodě, tak uvidím. Akvárko předělám, nechám běžet asi tak týden a pak by to snad mohlo být dobré abych tam mohla terče vrátit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 14:02 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
To nevím, jestli jsou na něj zvyklí, tak možná jo. Navíc jim hrozí infekce bakterie, plíseň, protože mají určitě poškozený povrch těla tím amoniakem (ono i na těch fotkách ty ploutve už nevypadají dobře), což by mohlo trošku pomoci. Každopádně bych tam asi dal nějaký ten přípravek do čerstvé vody (Aqua Safe), normálně tyhle chemie nepoužívám, ale v takhle krizové situaci se to myslím hodí. A protože se tímhle určitě zničí rovnováha v akváriu, tak neustále sledovat vodu na NH4/NO2, případně ji prostě každý den preventivně měnit, dokud se to akvárium nedá dohromady. Jak léčit ty terčovce, kteří z toho určitě nevyjdou bez úhony, musí poradit někdo kdo s nimi má zkušenost, to si ani netroufám odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 13:18 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
už čistím, propláchla jsem hadice filtrů, protože špatně táhly. potřebuju pomoct sundat kryt z akva a vytahat dekoraci, protože to sama prostě nesundám. takže tak. ale dělám co je nutné, aspoň ta výměna vody. až to bude, zajedu do akvaristiky mrknout po těch přípravcích a budu se snažit, aby to bylo v pohodě. zatím je teda přemístím. bude to takovej pokus protože jsem o tom nikde nic nenašla a výsledek není zaručen
má smysl do nové vody, kam budou ryby přemístěny, aplikovat torben?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2016 13:04 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Já bych to udělal hned. V té vodě je nepochybně amoniak, který jim dělá popáleniny a dusitany, které se jim poškozují krevní barvivo. To ty ryby může poškodit tak, že se z toho už nedostanou a zahynou třeba i pak v čisté vodě, protože to má dlouhodobé (a někdy trvalé) následky. Už i teď může být pozdě. Nebo zkusit ten Toxivec, který by měl tyhle látky umět nějak vyvázat, ale nevím, jak moc to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:58 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
o tý komplet výměně přemýšlím a asi to bude jediná možná volba, protože plavou fakt v žumpě. vypadají už lépe než včera ale stejně. počkám až se vrátí někdo domu, kdo mi s tím pomůže a jde se na to. co jiného zbývá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:55 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Taky se bojím, ale v tom stávajícím akva to doslova hnije, bude tam amoniak a dusitany a to je zabije. Hned by se to zlepšilo asi jen při 100% výměně, vyčištění a znovuzaložení. Když budeš měnit postupně, byť třeba dvakrát denně, tak to stejně asi potrvá pár dní, než se to trošku srovná. A to myslím ti terčovci nepřežijí. Je to průser no. Ale třeba se ozve někdo, kdo má s terčovci zkušenosti a napadne ho něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:52 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
je to akva karanténní, je v něm teďka akara a čichavec, ale ti by se dali přemístit. voda by musela být nová no, akva vyčištěné. ale pokud by jim to pomohlo nebo to bylo aspoň vhodnější tak jdu na to. mám tam i mřenky, ale o ty se nebojím, zvládnou toho mnoho. že je terčák citlivej vím, právě se bojím toho že to nedá ani tady ani v novém akva - šok, rozdílné hodnoty. no nezbývá mi než to zkusit a uvidím. s tím krmením je to pravda.. chyba a zbytečná :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13789-zapachajici-voda