Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zapáchající voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zapáchající voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:45 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Určitě lepší. Ale bude tam nutné měnit pořád vodu. Jestli je to 100L akvárium v provozu, tak bych je tam dal okamžitě (po srovnání teplot, pokud je tam veliký rozdíl). Protože tady je to zabíjí. Pokud není, napustil bych ho, srovnal teplotu, nalil bych tam nějaký prostředek na úpravu čerstvé vody (Tetra Aqua Safe apod.) a dal bych je tam. A měnit každý den vodu i v tom novém, pokud není zaběhlé... Ale jak tohle zvládnou terčovci, to nevím, jsou to velmi citlivé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2016 12:42 Muž Yirka [9126] Re: kornxi
Nezbývá než měnit vodu a odkalovat.
A vzít si k srdci ponaučení. Ryby bez potravy těch pár dní vydrží jako nic. Vždy lepší, nekrmit, než to nemít pod kontrolou ať již krmítkem nebo neznalou rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:33 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: DaveLister
je to fakt průšvih. mám k dispozici 100 l akva, to je na ty terčovce asi bídně málo co? I když by to bylo možná lepší než aby byli v tý žumpě :/ já nevím.. mám je přes měsíc a vše bylo v pořádku a pak tohle :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:23 Muž DaveLister [478] Re: kornxi
Vyměnit vodu znova a znova a znova. Hned. Budou tam asi brutální koncentrace toxických N-látek. A zrovna terčovci, no potěš. Chtělo by je to dát do jiného akvária. Tohle asi nepřežijí. Možná by pomohl Sera Toxivec. A vzduchovat co to jde. Ale to jen tak teoretizuji, nemám zkušenost ani s terčovci, ani s takovou kalamitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:16 Žena kornxi [10] - Miniakvária – zkažená voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nevíte, co s tím. Nebyla jsem doma tři dny a rodina špatně nastavila krmítko, takže se do vody dostalo obrovské množství potravy, která ucpala filtraci a totálně zkazila vodu. včera jsem vyměnila 70% vody, ale pořád je zanesená - plavou v ní bílé chomáčky, nevím, zda je to sinice nebo nálevník či co. Akvárko neskutečně zapáchá. Objednala jsem tento filtr abc-zoo.cz/…
Momentálně tam mám dva filtry Tetra tec 800, což je bohužel nedostačující filtrace. Četla jsem, že by to chtělo přeprat celé akvárko. Slizkým povlakem jsou pokryta skla, všechna dekorace, kytky a ryby nevypadají moc dobře. Jsou to terčovci. Mám obavu, zda to přežijí. Některé dýchají zrychleně, některé na jednu žábru a všechny jsou docela pohublé. Strašně mě štve, že se to stalo.. nejsem chvilku doma a takové starosti.
Měkčí kytky se rozpadají, ty vyhodím. Anubiasy můžou zůstat? upřímně jsem z toho tak otrávená, že mám chuť se na to vykašlat, ale tak, ještě jednou to snad zvládnu a uvidím, jak to bude dál. voda včera byla "čistá" jen v ní plavaly ty hnusy. Dnes je opět hnědá a koncentrace bordelu je vyšší. Přemýšlím, zda to vše vyndat, proprat, vydesinfikovat a třeba pak jen dát část vody a ryby zpět, přeléčit.. nevím..
Akva má 650l, 29°C, svítí se 10h denně (teď nesvítím), zaběhlé bylo tak dva měsíce, což je málo, ale filtry byly původní a tak 2 roky běžely v pořádku. Popřípadě co aplikovat na to, aby měla voda lepší parametry. Vše bylo v normě, teď je vyšší koncentrace dusíkatých látek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 08:28 S Muž invalida [3881] Re: michalcod
Dobrá dobrá psals o ochlazení...tak měn vodu i nadále a držím palce. Jo a take seučit seučit seučit!!!!!!!
Že voda nesmrdí neznamená vše na výbornou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 08:25 Muž michalcod [13] Re: invalida
Mě se to srovnalo po 4 dnech ne po pár hodinách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 08:23 S Muž invalida [3881] Re: michalcod
hmm Akva se neusadí v pár hodinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 07:09 Muž michalcod [13] Re: Jája
Tak už to mám v pohodě.Včera jsem nekrmil už tedy jen pro jistotu, situace se během včerejška dostala do normálu.
možná jak se udělalo chladnějc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:55 Žena Leja [70] Re: kokesch09
kokesch09 napsala: zjisti si jaká je to řasa a nějak se porad v akvaristice jak ji zničit ahoj Zhruba po dvou měsících od založení akvária jsem si vypěstovala sbírku snad všech existujících řas - rozsivku, ruduchu, žabí vlas i zelenou přisedlou řasu:-). Zbavila jsem se jich bez jakékoliv chemie. Stačilo pouze dát akváriu čas aby si "sedlo", malinko zkrátit dobu svícení (z 12h na 10h) a umírněně krmit. Dneska je řasy akorát tolik, aby se najedly 2 neritiny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: kokesch09
No, jestli chceš zničit celé akvárko, tak se choď radit do akvaristiky. Máš se ještě hodně co učit, nic ve zlém, ale než radit, zaměř se raději na sebevzdělání, co se týká akvaristiky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2013 20:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kokesch09
případně jen čekej a měň vodu. tyhle prvotní problémy s řasou (a zápachem) jsou často spojené s vývojem nádrže. uhnívání starých kořínků a emerzních listů, vývoj nitrifikace atd může tohle způsobit. a ideální řešení je to nechat proběhnout a maximálně měnit vodu
v akvaristice ti prodají nějakou super vodičku, která tohle (dle nich) zaručeně vyřeší... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.07.2013 20:48 S Muž invalida [3881] Re: kokesch09
No a v akvaristice Ti poraděj co všechno máš koupithmm Ale těm jde většinou o kšeft...spíš čti a snaž se odstranit příčinu a měň vodu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   30.07.2013 20:39 kokesch09 Re: maxella
To bude asi nějaká řasa a jestli ti zapáchá voda může to být zahníváním kořínků rostlin ano a jinak zjisti si jaká je to řasa a nějak se porad v akvaristice jak ji zničit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:26 maxella
mal som ten isty problem na zaciatku komplet smrad v celej izbe hambil som sa navstevy pustat do bytu trvalo to asi mesiac potom som komplet precistil filtry vo akvarijnej smradlavej vode ziadne plastove rastliny tie vzdy maju povlak po sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 13:52 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ičin
To požírání řasy můžu jen potvrdit. Když nekrmím, tak mi mizí i ruducha. Ale je možné, že na ruduše má svůj podíl i ancík, případně hladoví šeci. Ale toho požírače jsem ještě osobně nepřistihla, takže se můžu jen domnívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2013 12:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: michalcod
živorodky při slsbším krmení dokáží docela slušně redukovat řasu, takže je i na místě je nechat občas hladovět. trpět opravdu nebudou a vyčistí akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:03 Muž michalcod [13] Re: Jája
Děkuju a já to radikálně změním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:32 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michalcod
Totálně překrmuješ. Stačí vzít NEPATRNÉ MNOŽSTVÍ mezi prsty a nadrobit na hladinu (živorodky mají malé tlamky, proto nadrobit), aby byly rybky schopné vše sníst za velice krátkou dobu (10-20vteřin) a aby nic nepadalo dolů. A ještě jednou bych to zopakovala. Pokud budeš překrmovat, tak je to jen otázka času a ryby otrávíš N látkami, lidově řečeno zkazí se voda. Jeden den v týdnu nekrm, jen jim to prospěje. Stejně při půstu sežerou, co najdou v akvárku a v podstatě ho trochu vyčistí. Tu vodu měň teď častěji, aby se vyčistila. Bylo by dobré do prezentace napsat, co ti v AQ plave a roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 10:09 Muž dimmur [283] Re: michalcod
ja davam denne cca ctvrt kavove lzicky a jeden den nekrmim vubec :-D daves toho krmeni hrozne moc a kazi se ti od toho voda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 10:08 Muž Toník [396] Re: michalcod
3 kávové lžičky krmiva za den?! coze
Vždyť to by stačilo udržet při životě i vás!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 10:00 Muž michalcod [13] Re: Jája
Chcíplý nejsou, už jich tolik taky nemám, krmím 3 kávové lžičky za den.
Vodu budu měnit každý den a přestanu krmit.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 08:36 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michalcod
Akvárko máš nově založené. Ještě nemusí úplně dobře fungovat. Máš v něm hromadu živorodek, které jsou pěkní čuníci a jestli moc krmíš, tak se voda může lehce "zkazit" i za krátkou dobu. Já osobně bych nejdříve zkontrolovala, jestli tam nemáš nějakou chcíplou rybku a jestli u rostlin nehnijí listy. Jestli toto je ok, tak bych na 2-3 dny přestala krmit a vodu měnila obden.
A jestli dobře koukám, tak na hlavní fotce jen živorodek vidím cca deset, což je už na tuto litráž moc, když vezmu v úvahu, že máš i jiné ryby. U živorodek, vzhledem k jejich rychlému metabolizmu (rychle zaneřádí akvárko), je lepší počítat s vyšší litráží. Když vezmu délku těla 5cm, tak na jednu rybu musíš počítat minimálně 5 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 08:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michalcod
Jak moc krmíte? (pro naši představu po přepočtu na zarovnané kávové lžičky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 07:57 Muž michalcod [13]
Dobrý den,
poslední dobou cca 5 dní mi začala zapáchat voda. Před 1 měsícem také, ale to byl jiný zápach..vyčistil jsem biokostku v akva. vodě a dobrý. Teď ten zápach je jiný..Je cítit kysele.
Odkaluji tak 1 za 5 dní výměny vody také dělám Co to nebo čím to může být?
Díky
Ještě dodám, že voda je průzračná a i na skle nepozoruji nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 21:55 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Designer
všiml jsem si, že mi chybí jeden pancéřníček, tak možná se dostal do filtru, jinak netuším, možná ho sežraly ryby. Každopádně smrádek ustoupil naštěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vstrom
Neco potrebovalo vyhnit, tak si to proste vyhnilo. Nitrifikaci mas OK, takze to bakterky sporadaly a jede se dal. Neco Ti nechte nakrmilo filtr, to je vsechno :-) . Jen si to ohlidej, co to dela dal, ale jinak se tim nenech rozhodit, je to priroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Designer
tak dnes ráno to bylo zase OK, tak to fakt nechápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Men vodu kazdy den tretinu a ono to bude za par dni zase dobre. Taky se mi stalo, taky jsem nevedel proc, za par dni to zase bylo dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:46 Losky
Já dnes přišel z práce a najednou po roce voda dost smrdí. Nic mrtvého není, NO2 v normě. Vodu menim týdně 1/3. Odpoledne to bylo ještě OK a teď večer docela slušný zápach. Nic jsem v akváriu neměnil
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 21:54 naty198 Re: čudlinka
ahoj moje mečovka si myslím že se chová stejně jen jak jsem ji dala do jiného akva tak semnou "nemluví" vždy když se na ni koukám otočí se zády ke mě a pak když na ni nekoukám zase plave normálně. teď je v klidu protože je sama a jinak je dominantnější než ty ostatní samice "umí si v akva sjednat pořádek". ta rána se mi zdá lepší než včera tak doufám že se mi z toho dostane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: čudlinka
...výrazně jsem na týden snížila osvětlení...
Tím sinici neublížíte, rostlinám možná ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:20 R Muž romant [27987] Re: čudlinka
Začti se do tohoto vlákna. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:18 Žena čudlinka [25] - Parmičky – Smradlavá akvarijní voda
Jedním z důvodů nepříjemného "smradu" z akvárka můžou být i sinice. Voda smrdí rybinou, jen se mi zdá, že ještě o něco hůř.
Mi se ta "mrcha" teď pustila do akvárka "Čudlíci + Betta" rozzureny . Neznáte někdo nějaký zaručený recept, jak na ni??? Zatím odstraňuji, měním vodu a výrazně jsem na týden snížila osvětlení. "Mrcha" se drží. Pokud někdo poradíte, budu moc ráda!!!
(Jednou, krátce po založení původního, dnes už neexistujícího malého akvárka, jsem sinici měla a vyřešil to až totální zásah Savem. K tomu bych teď sahala teda opravdu nerada!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:56 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: naty198
Ahoj Naty, obrázek Tvé rybičky mi hodně připomíná problém, který měl v mé nádrži sameček parmičky nádherné. Jakoby odřený pravý bok. Myslím, že si ho opravdu odřel - možná jsem mu to i udělala sama při údržbě (mám v akva takový velký kámen nastojato, který občas spadne). Vypadalo to dost podobně (viz. můj profil, nádrž "Parmičky"-fotky a videa). Nedělala jsem tehdy nic, jen normálně měnila vodu a jednou jsem, myslím, přidala nějaký prostředek na úpravu vody, kde je napsáno, že to u ryb podporuje tvorbu ochranného slizu. Trvalo to docela dnouho, ale spravilo se to samo, bez následků, šupinky dorostly. Pokud se Ti to nezdá nutné, nedělala bych raději žádné drastické zásahy, jen opravdu sleduj, jestli je ta rána čistá, jestli se jí tam nechytá plíseň, pak by to opravdu chtělo něco protiplísňového. A jak se chová, změna chování je vždy alarmující. Ten můj se choval jakoby nic. Ať to dobře dopadne! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:51 R Muž romant [27987] Re: Drahoš.
Jasně, já Ti Tvůj názor neberu, můj je odlišnej, zdůvodnil jsem proč. Majitelka akvária a řešitelka tohoto problému se jistě dříve, či později ozve jak se to vyvíjí, popřípadě jak to dopadlo. :-) To s tím mlékem kulhá. Nově založená nádrž je pro ryby dost nebezpečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:47 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
ti říkám to je muj názor jestli se podle něho bude nebo nebude řídit to už je na ni jak máš zkažené mléko tak doliješ čerstvé a budeš ho pít ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:39 R Muž romant [27987] Re: Drahoš
To přeci ještě neznamená, že to akvárko budeš znovu zakládat. Když rozpoznáš příčinu toho zápachu, tak bude stačit jenom tu příčinu odstranit(vylepšit, změnit filtraci, odkalit dno, dodržovat hygienu nádrže atd.) a to co doporučuješ nebude nutné. V tomto případě se majitelka nechala ovlivnit "zaručenejma radama" a solila a solila, až to šnekům osolila a jejich úhyn byl nevyhnutelný a to je ta odhalená příčina toho zápachu, tedy alespoň podle mě, podle včerejší diskuse k tomuto problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:34 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
jo špatná filtrace schované trubky malý proud nevhodné krmivo a už to smrdělo jak žumpa stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: Drahoš.
Ty s tímto doporučovaným postupem máš svojí osobní pozitivní zkušenost? Řešil jsi takto zapáchající vodu v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   04.04.2012 12:26 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: naty198
já ti říkám veř mi jedině vyndat úplně všechno hlavně dno i rostliny kameny a vyprat to vše kartáčkem pořádně to dno proprat. tone tone tone to budeš dolívat vodu atd. a stejně to skončí na tým co ti radím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 22:00 R Muž romant [27987] Re: naty198
Dobrá, tak po exkurzi do mořské akvaristiky se vrátíš zase zpátky ke sladkovodní. Vyčisti to jenom tou výměnou vody, nic jinýho bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:57 naty198 Re: romant
radili mi to i v akvaristice ale nechám si poradit akva vyčistim a sůl tam teď dávat nebudu.rybku už mám v jiném akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: naty198
To je neštěstí... :-O Měňte vodu nic nevymýšlejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: naty198
Polévkovou lžíci na 50 litrů a to jenom občas, potom je to ta desinfekce, tak jak to praktikuješ, tak to už je nadměrné množství.
Akvárko řádně vypláchnout pořádnejma výměnama vody, bez přídavků čehokoliv a nevěřit všemu co se na internetu píše, některé rady jsou opravdu od "odborníků". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:39 naty198 Re: romant
každý mi radil že sůl je desinfekce pro ryby a do 15l vody přidávám 3 lžíce polévkové tak mi to bylo řečeno kolik by jí mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2012 21:33 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: naty198
Psalas, že ti ulity plují k hladině. To není normální jev. Možná ti je nadnáší plyny z rozkládajícího masa. Kolik je té soli co přidáváš do měněné vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: naty198
Ne, to radši nic, jenom vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:31 naty198 Re: romant
tak ten nemám mám jen preventin mám zkusit ten?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:29 naty198 Re: Deathbull
proto to akva taky čistim a likviduju je. jinak mám black molly a ty se jimi taky živí. a ulity jsou prázdné. a fakt tam mám živé rybky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13789-zapachajici-voda?od=51