Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kvasnice v akváriu

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Kvasnice v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:17 Muž vencisimo [7] Re: Osel
přesně tak, druhá flaška s vodou je nutnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:55 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Osel
nedoufej, a slep si i druhou flašku. Je to práce na 10 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:27 Osel Re: MiHI
Ano měl jsem tam 3/4 vody sad sad Doufám že se nic podoného už nikdy nestane sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2008 15:05 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Osel
vše bylo v pořádku, akorát jsi tam měl asi příliš mnoho vody, neměl?

před vánoci se mi převrhla flaška a než jsem si toho všimnul, naflusala do akva deci a půl obsahu do 100l akva. O alkohol nejde, na objem to moc není. Ale stejně došlo ke katastrofě. Další dny ryby plavaly dost u hladiny. Voda příšerná, na všem se začal usazovat slizovitě-želatinový povlak, který chytal veškerý bordel. Musel jsem měnit 1/4 vody ráno a večer dva dny a pak další tři 1/4 1xdenně. Nánosů jsem se zbavil dost obtížně, resp. ještě stále se trochu zbavuju. Zároveň se objevila řasa (kytky pod nánosy moc nerostly). Po čtrnácti dnech je to už skoro OK (dusíkaté látky zpět na normálu, povlak se slabě tvoří a řasa už je delší dobu na ústupu), ještě tak týden dva to asi do plné stabilizace asi bude.
Doporučuju:
CO2 okamžitě odstranit
přidat vzduchování
vyměnit 1/3 vody
další výměna vody 1x za den 1/3 minimálně dva dny nebo dokud se podmínky nezlepší (doporučuju měřit NO2)
mechanicky odstraňovat povlak (brání ve světle rostlinám a rozkládá se)


kvůli této nehodě a tomu průšvihu, co se stal (naštěstí úmrtnost nulová, jen přes půlku rostlin(resp. listy) šlo do popelnice), už CO2 nepoužívám dokud nedodělám systém s tlakovou lahví. Případné použití druhé petky bych u kvasnic neviděl jako doporučení, ale jako nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:05 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Osel
Aby se ti tohle nestalo, musí být v lahvi s kvasnicemi vody jen 2/3 až 3/4 objemu nádoby, silně doporučuji používání druhé petky s čistou vodou, kterou CO2 prochází a když náhodou vyhrkne, tak jen do ní. Také je vhodnější používat sušené kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:51 Osel – Špatně vybublané CO2
Prosím vás nevím co to jo ale udělal jsem CO2 přesně podle návodu a jak to začalo tak to chvíli bublalo a zničeho nic přestali jít bublinky ale ty KVASNICE!! Po chvilce se ryby začali chovat divně,vůbec nevím co mám dělat,prosím o radu!! hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 18:33 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Elle
ě by jenom zajímalo, jak je možné že těm mixérům to furt teče do nádrže.mě se to za 4roky nestalo.že bych dával nižžší hladinu vody do lahve??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:41 Elle
Stalo se mi to samé. sad Myslíte, že pomůže, když týden budu měnit každý den polovinu vody? Mám 250l akva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:12 Muž Josee [23] Re: solem
to solem: Promiň, ale nejsem jasnovidec smich , abych věděl, že myslíš "a", když říkáš "b"..pro mě, jakožto budoucího chemika je velkej rozdíl, když reaguje kyselina, nebo její konjugovaná báze!...
a když nemám tu kapacitu, abych vyvracel tvé zavádějící info z patra ze své hlavy, nezbývá, než vzít do ruky knihu..jo ještě bych mohl zajít na katedru organiky, ale tam by na mě koukali asi jako na ufona, kdybych tam na ně vybalil tento "problém"...
a když už jsem si s tím dal tu práci, neodolal jsem, abych se o to nepodělil
a abychom to uvedli na pravou míru, tak ps pro všechny - Lití fenolu do akvária škodí zdraví organismům v něm žijícím, proto to sami doma nezkoušejte a nechte to na profesionálech!!! Tím samozř. nemyslím sebe
jinak prima pokec potlesk
to micus: no to víš, deformace oborem :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 10:50 solem Re: Josee
Koukám že organice neholduješ, ale umíš si to najít, to je dobré.;) jinak jsem samozřejmě myslel kyselinu uhličitou, ale myslím že bychom měli od naší debaty ustoupit, znám zdejší vody, aby příště někdo na podobnou katastrofu nereagoval fenolem.;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:38 Muž Josee [23] Re: kuba
to Kuba: Jak to dopadlo? Zavěšení kolmo pod hladinou nezní dobře..
to solem: Teda já organice dvakrát neholduju, ale jak můžeš napsat, že něco zásaditého reaguje s uhličitanem, který se chová taky jako báze??? To je i na mě trochu silný kafe.. no Každopádně s k. uhličitou by to mohlo reagovat za vzniku esteru, ale nevím, jestli na to uhličitá není moc slabá..
I tvoje verze (tedy ta o uhličitanu) by šla, ale místo alkoholu by muselo jít o fenol a následně fenolát, který by se stabilizoval rezonancí do jádra, ale uhličitan s metha/ethanolem fakt nereagují, k tomu potřebuješ silnější báze (sodík, protože i s hydroxidem by to bylo posunutý ve prospěch alkoholu)!...
Nebre to jako buzeraci, jen mě to zajímalo, tak jsem zas jednou otevřel skripta.. :) X-) no a co se týče ředění, tam připomínky nemám.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 06:40 Muž arcus [0] Re: kuba
Nechci radit, ale udelal jsem si kvasnicovač z dvou petlahvi, jedna kvas, druha cista voda pokud se prevrhne ta s kvasem, pretece maximalne do te druhe s cistou vodou. Nedela to ani mastnou skvrnu na hladine. palec doporucuji je taky dobry mít hadicku z tý flasky s kvasnicema trosku delsi tak aby kdyz polozis flasku s kvasinkama vydrzela ta druha stát, aby nebyla v pripade pádu flasky z kvasem kratkou hadickou strzena i ta druha flaska. Tu flasku na vodu plnim tak z 1/2 a funguje to fakt super, kdyz nahodou neco preleze pres hadicku doleze to maximalne do flasky s vodou, kde se to vypere. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:01 solem Re: kuba
A tos tam vylil jen 2dcl vody, kvasnic a cukkru+ nějaké množství alkoholu ale kvasinky nevydrží moc, takže víc než 20% tam není (někde jsem četl něco o 13%, ale zase to se mi nezdá moc), to je 4 cl že ježiš to jsou jednotky to je 40 ml takže výsledný obsah ethanolu+methanolu v nádrži je asi 40/200 000 takže 1:5000 a to je myslím zanedbatelné, takže se spíš zamysli co jim tam může vadit, nemixuješ nějakou spešl směs, vzduchuješ hodně? Bylo tam hodně nespotřebovaného cukru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 21:56 solem Re: Josee
No vzhledem k tomu že alkohol je poměrně zásaditý a CO2 se rozpouští ve vodě a vzniká uhličitanový aniont tak by to mohlo fungovat.;) Teda možná, přecijenom z organiky mám 3. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 21:48 kuba Re: Josee
polovina jsou kolmo k hladině některe lží na kamenecha štrku a některe plavou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 21:41 Muž Josee [23] Re: kuba
jestli to byly opravdu jen dvě deci do 200l, tak určitě. aktivni uhlí je myslím celkem zbytečný..dej tomu čas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 18:51 kuba Re: Josee
mam tam dat aktivni uhli?
myslite že vydrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 18:29 Muž Josee [23] Re: kuba
Měl jsem stejnej problem, tak měsíc zpátky (moc kvasnic, následováno výbuchem..byl jsem tu týden jak v pekárně :-D ). Den, dva bylo aqua kalny, ale pak to bylo v pohodě a nic jsem s tim nedělal.. a pokud si už měnil nějakou vodu, tak by to snad mělo být v pohodě! ;-)
to solem: Můžeš mi, jako laikovi, vysvětlit způsob neutralizace alkoholu oxidem uhličitým? Nějak se mi to totiž nezdá "košér".. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 18:28 Sidonius Re: kuba
Pokud to už "dokvašovalo", bylo tam docela dost alkoholu... Tak snad se z toho "draku" rybky dostanou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 18:28 solem Re: kuba
CO2 je plyn, nekvasí to co ti tam kvasí je ten cukr, hodně vzduchuj hrozí udušení víc než ryziko z toho alkoholu co vzniká a vodu odsávej ze dna.;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 17:57 kuba Re: solem
Ne je to 200 l. Ale polovina ryb je u hladiny! Už jsem vyměnil skoro všechnu vodu protože na 15 cm nešlo nic vidět! Mám strach aby se z toho ryby neudusily! A pomalu dokvasilo!
To CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 16:23 solem Re: kuba
Samotný CO2 opravdu nebude problém, ale jestli jsi tam vylil cukr, tak vyměň část vody a musíš čekat, jak velké je to aqa? nemyslím si že by to byl tak hrozný problém, prostě mírně omez krmení rybek, ne z důvodů toho že by tam měli něco žřát ale spíš aby se ti nedostávala další energie do systému, hodně sviť a ono to tam něco rozštípe, teda pokud to nebyly 2 dcl do 30l aqa, to ti to bude chvíli kvasit, ale ten zákal mě překvapuje, hlavně hodně svítit a vzduchovat a CO2 tam tlač stejně aby se ti neutralizoval ten alkohol co ti tam vzniká.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 15:08 filipsi Re: kuba
Jak se ti tam proboha mohlo dostat 2dcl co2? Plyneho? A rozpustilo se? A cim jsi zmeril, ze 2dcl? Nemyslis nahodou 2dl toho cukernateho roztoku na vyvijeni co2? Jestli jo, tak to vymen aspon 2/3 vody, zahy opakuj, nejlepe, kdyz ryby prijdou do karantenniho, tady se jim libit nebude, vzduchuj. A holt se musis se zakalem smirit, silene mnozstvi zivin a kvasinek bude nejakou dobu bourlive zit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 14:53 kuba – Pomoc!!!
včera se mi dostalo CO2 tak dvě deci do akvarka vičistil jsem akvarko a dneska rano kalna voda jak něco to je z toho CO2 už to čistim mam to přefiltrovat přes aktivni uhli????? ubral jsem co nejvic vody!! a je tam pořad maly zakal mam to přejet aktivnim uhlim??? :-( :-( sad sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3168x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13659-kvasnice-v-akvariu?od=51