Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kvasnice v akváriu

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kvasnice v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2022 13:50 Muž Rybajz [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky se musím pochlubit, jak to vypadá, když se převrhne lahev s "burčákem" a vezme sebou na zem i druhou pojistnou lahvičku (doporučuju tuto mít opravdu dobře přikurtovanou k něčemu pevnému pro příště).

Dostalo se mi tak do mé 16l nádržky sotva pár desítek ml burčící směsi, ale následky se nesou do teď.

Co čert nechtěl, zrovna když jsme vpustili Bettu do jejího nového domova, tak se projevy ukázaly jako nezanedbatelné (viz foto) Ještě, že se umí nadechovat i nad vodou :)

popíšu vývoj následků pro příští šťastlivce
1) průnik kvasu, výměna 1/2 vody

2) dva dny po průniku kvasu se zakalilo akvárium nálevníky. Začal jsem provzdušňovat, vyměnil 1/3 vody a zvýšil teplotu na 27°C.

3) druhý den zákal začal opadat, ale kvasnice se mi usídlily v podloží, které začalo produkovat velké množství bublin (snad CO2 či co), smrdět jak továrna na shnilé droždí a zároveň mi po celém akva začaly plavat všechny rostliny, které neměly dostatečně dlouhé kořeny. Vyměněna 1/3 vody, zvýšena teplota vody.

4) další den bubliny z podloží ustávaly, ale začal se objevovat sliz na rostlinách, sklu, hadičkách a postupně snad na všem, kromě Betty. Vyměněna 1/3 vody.

5) další den: sliz je úplně všude, po akváriu plavou šlemy, pistia už nemá kořeny přes sliz ani vidět a jediný kdo je zdá se v pohodě je Betta, která mezitím sem tam nějaký ten kus mlhoviny ochutná (ještě v novém akva nedostala chudák nažrat)
Vyměním opět část vody, otřu co se dá, v plánu je doplnění nitrifikačních bakterií.
Snižuju teplotu zpět na 24,5°C, neb mi přijde, že vyšší teplota sice zabila nálevníky, ale sliz popohnala do života.

6) další den jsem musel přeložit Beťáka do karanténní nádrže, neboť už mezi četnými cucky plaval jen neochotně a držel se hlavně těsně pod hladinou, kde co minutu nadechoval. Vzhledem k tomu, že v karanténní nádrži okamžitě přešel do dýchání žábrami a na povrch vyplul až po nějakých deseti minutách, tak soudím, že jiné ryby by v zasaženém akva byly již zcela jistě uhynulé, neboť kyslík spotřebovaly bakterie !!
První dávka kytek šla do kytek, listí gelovatí.
Podána druhá dávka nitrifikačních bakterií, ale ucpal se filtr tím sajrajtem, tak nevím co dál- asi to nechám vyhnít.

7) sajrajt se rozpustil na stredni zakal bez klků, rozpouští se i sliz obalující květiny. Voda evidentně zřídla. Výměna 3/4 vody, podána další dávka nitrifikačních bakterií.

8) o daldi 3 dny později je akva opět krásně čiré, rostliny mají pár nových lístečků, tak se zdá vše navrácené do normálu.



Má někdo stejnou zkušenost s vývojem?

Zajímalo by mě hlavně, zda ve spojitosti s průnikem kvasu může někdo potvrdit úmrtí rybek?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:30 R Muž romant [27987] Re: oleksakk
Pokud je tím "vyčištěním" myšlena ta výměna vody, tak bych ve čtvrtek živočichy postupně přidávat začal. Pokud bylo zasahováno i do dna a nebo do filtru, tak bych byl opatrnější a s nasazením živočichů ještě posečkal. Jako podporovatele nitrifikace doporučuji nějaký šneky, do dna třeba piskořky a na údržbu rostlin okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:20 Muž oleksakk [4] - MiniakváriaRe: Tonik
Ja si tiež myslím že roztok určite alkohol ešte neobsahoval...a uniklo len trocha do vody. Akvárium je po 2x kompletne vyčistené ! Len by ma zaujímalo či tam môžem dať vo štvrtok krevetky ? Stále som nemal zodpovedanú túto otázku. ;-) Budem meniť každý deň 1/3 vody denne. S CO2 (burčiak) končím, objednal som novinku od rataja CO2 VITAL tekutý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2013 11:57 Muž Toník [396] Re: jamajcan
Roztok žádný alkohol neobsahoval, přesto otázka: věděl byste, v jakých koncentracích je alkohol pro ryby toxický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:51 Muž oleksakk [4] - MiniakváriaRe: romant
OK. Ale môžem tam dať tie krevetky už vo štvrtok ? Lebo ich mám objednané...:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:21 R Muž romant [27987] Re: oleksakk
Osobně bych to jak radí kolega pořádně vypláchnul, nově příchozím živočichům to jenom prospěje a ty výměny(1/3) bych činil i po přidání několikrát po sobě v obdenním rytmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:12 Muž oleksakk [4] - MiniakváriaRe: jamajcan
Mohol obsahovať alkohol keď som roztok robil včera večer ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:02 jamajcan Re: oleksakk
Kvasnice samy o sobě problém nejsou.Ale roztok obsahoval alkohol a ten je pro ryby toxický.Já osobně bych tu výměnu vody ještě jednou zopakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 10:39 Muž oleksakk [4] - Miniakvária – PROBLÉM CO2 !!! únik kvasnic do vody
Ahojte,
akvárium som zabehoval 4 týždne. Dnes sa mi vyliali kvasnice do vody. Samozrejme že cela voda sa mi zakalila..., vyčistil som akvárium, nechal som tam tak 4cm vody z akva. Vo štvrtok mám objednané krevetky a rybičky. Chcem sa opýtať či ich tam môžem dať a či im neuškodí trocha tej vody s kvasnicami čo tam bolo.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2011 19:34 Muž j0hny [86] Re: jogr
www.akva.sk/…
To je jedno jaku flasku tam das, staci tam cistu vodu tak do 3/4.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:47 jogr
a jak tam přidělám tu druhou flašku? ne
a ještě ta flaška má být 1,5l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mmulcr
Dobrej dokument s dobrým koncem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:12 Muž mmulcr [86] Re: PaDa
tak tady je video s průběhem dnešního dne. Už je to o dost veselejší ;-)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 13:14 Muž mmulcr [86] Re: PaDa
Ahoj, no už jsou vidět rybky :-D ... ale žádný zázrak.
Večer bude video, jak to vypadá po 24 hodinách.
Rybám se zdá se to nijak nevadí. Jsou hezky vybarvené a celkem v poodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 13:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mmulcr
Tak jak to dneska vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:51 Muž mmulcr [86] Re: PaDa
taky si říkám. Nic jiného mě nenapadlo. Musím počkat. Jsem v první chvíli sahal na sklo, jestli se mi neorosilo, jako skla v autobusu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mmulcr
No tak snad to odezní... Myslím, žes udělal co se dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:46 Muž mmulcr [86] Re: PaDa, Vaclav
To Vaclav: No, to máš pravdu, to by se mi nelíbilo. Kor, když to piplám takovou dobu :-( Uvidím ráno, zase část vyměním.

To PaDa: Video je před výměnou, ale moc se toho nezměnilo. Naštěstí rybky, co jsem měl možnost zaregistrovat se zdají být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mmulcr
To sis pořídil pěknej mlžnej prales... ;-)
To video je po výměně vody nebo před?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:41 Usine Re: mmulcr
Snaž se toho co nejvíce odstranit z akvária, následky v podobě řas by se ti asi moc nelíbily. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:31 Muž mmulcr [86] – kvasnicema ???
Ahoj, během dnešního dne se mi v akváriu udělal zákal (viz. video). Včera večer tam prý zákal nebyl (nejbyl jsem doma, takže nevím).
Aby toho nebylo málo, podařilo se včera večer kocourovi převrhnout lahev s burčákem, tak mám podezření, že se mi několik ml dostalo hadičkou do akva.
Vyměnil jsem 1/3 vody, zapnul vzduchování, ale nevím co dál, jestli to opravdu je těmi kvasnicemi. Akvárium založeno téměř 2 roky. Měřeno Ph cca půl hodiny po výměně vody - 7,4.

video: www.youtube.com/…
Pokud by někdo věděl, uvítám každou radu. Marek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 18:08 Muž ČUPR [204] - TetryRe: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Každý recept na biokvas, neboli "burčák" jak je zde všeobecně zmiňováno má svoji specifiku. Někdo dává na 300 g cukru 2 ml droždí do 2 litrové PET láhve. Já právě před chvílí udělal novou náplň a osvědčuje se mi těch 300 g cukru (přesně odváženo na digitální váze) a 1 zarovnaná kávová lžička sušeného droždí zn. Dr.Oetker. Nejprve udělám lehký kvásek v láhvi s trochou vlažné vody - POZOR, nesmí být studená a naopak moc teplá aby se "probudily" kvasinky, které se pak živý tím cukrem. Potom dosypu cukr a doleji vlažnou vodou cca 1,5 litru, takže mi ta, zbývá 0,5 l volného prostoru. Reakce proběhne cca za dva dny a poslední nálož mi vydržela rovných 24 dnů bublat. K rozptylu používám CO2 Micro-perler rybicky.net/nadrz/6520/125.jpg který dokonale rozptýlí CO2 na stovky jemných bublinek. Abych zajistil "teplo" pro život kvasinek i v době mé nepřítomnosti např. přes víkend, když nejsem doma a netopím, mám PET láhev přivázanou ke stoupačkám ústředního vytápění, protože sousedi nade mnou topí, stoupačky jsou neustále teplé a od nich se PET láhev optimálně zahřívá i v době, když já zrovna netopím a v místnosti je tak třeba i 17 °C. Kvasinky potřebují teplo a cukr. Pokud jim teplo nezajistíš, zahynou dřív, než spotřebují "svoji" dávku cukru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:46 Muž DavidDizzer [26] Re: Johan
Já na 112 litrové akvárko (moje) :-) dávám do 2- litrové PET lahve: 1 hrnek cukru, 2 ml sušených kvasnic a vlažnou vodu asi do 3/4 flašky. Jak bylo psáno: Záleží na: Velikosti Akvária, počtu rostlin a celkově na věcích co se týče akvária. jo dobrá rada: Jsem velice spokojen s přidáváním kvasničovače přes cigaretový filtr. bublinky jsou tak miniaturní, že to je úplně hezké :-). a rozpustí se nejvíce CO2, kolik jen jde. Nejlepší jsou z tenkých cigaret, ty pak lépe vejdou do hadičky. :-) ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: boruberry
Já dávám 1 ml. (samozřejmě záleží na akváriu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: mildas
A pravda jestli ti to hned vybublalo, tak jsi tam dal silene prehnane mnozstvi kvasnic. Kup si praskove susene, ty se dobre davkuji a skladuji a na litr vody dej 2ml kvasnic a hrnek cukru, reakce bude pozvolna a vydrzi dele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mildas
V tom případě to mícháte špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:20 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Johan
to johan, to by jsi se divil, mě směs nabíhá tak po 1hodině a to neuvěřitelným způsobem, asi dávám něčeho moc, funguju na by očko, teď už to mám taky přez dvě petky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 17:18 Muž pleksik [2] Re: Beast899
Dá se tomu předcházet tím, že za láhev s kvasnicema připojíš ještě jednu, klidně menší nádobku s čistou vodou, do které ti bude bublat z kvasnicové nádoby CO2 a případný únik zadržíš zde. Dál už povedeš hadičkou CO2 s mnohem větší jistotou. Navíc ti to posluží jako počítadlo bublinek. Já s tím mám dobré zkušenosti a jistě mnoho dalších uživatelů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beast899
Nějak nechápu, jak se může někomu povést napojit tak namíchaný burčák, aby vybublal až do akva. (pokud se nepřevrhne flaška).. Vždyť ta směs má nabíhat klidně den.. i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 17:11 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beast899
Fotka k příspěvku Zapoj za petku s kvasnicemi jeste dalsi pet lahev a do ni nalej do pulky vodu. Nech CO2 probublavat pres tu vodu. Kdyz ti kvasnice vybublaji ven, vytecou do druhe lahve a ne do akvarka ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:09 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Beast899
mě se to jednou stalo také, nejde oto že se to do akva vylilo, ale směs nabyla rychle oběm a vybublala až do akva:-) já to neřešil, a nechal to v akva, ale bylo toho opravdu malé množství, pokud si nejsi jhistý tak vyměň část vody a jeto, příště dej do pet méňě vody a hadičku uřízni 1cm pod víčkem, at je menší pravděpodobnost že se to zopakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 17:05 Muž DavidDizzer [26] Re: Beast899
pokud jsou tam rybky, raději bych vyměnil asi 20% vody. Jinak filtr by to měl poté, kdyby po výměně vody byla voda stále zakalená, tak filtr by to měl vyřešit. S týmhle zkušenosti nemám, nikdy se mi to do vody nevylilo. Musíš tu petku dát do polohy pod akvárium ne nad a ani ne stejně vysoko s akvárkem. když je dole, nemůže se ti tam dostat nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:57 Beast899 – Kvasnice v akváriu
Takže dneska jsem si vyrobil kvasinkovač a co se nsetalo... Do pet lahve jsem dal kvasnice s cukrem... rozmichal a napojil do akvária.... nachvíli odběhl a zjistil jsem, že směs vybublala až k víčku PET lahve a malé množství se dostalo do akvária... a voda je ted trochu zakalená. (horší viditelnost) a tak jsem se chtěl zeptat, jestli to vyřeši filtr, nebo jestli budu muset vyměnit vodu. Děkuji za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 07:37 Žena Bledule [0] – Ten samý problém...
Klasika. Burčák v akváriu. Bohužel jen v 30 litrech! Rybky šneci už jsou jinde, voda celá vyměněná. Ovšem jedinný rozdíl je, že místo na 5cm je ted vidět na 7cm. N asazen větší filtr na mximální otáčky... ted...z malého filtru nemůžu dostat ten sajrajt. Myla jsem asi 20minut hlavní filtrační tělísko (nějká buničina přidělaná na plastová trojhran-nejde to pořádně proprat) pod tekoucí vodou a voda vytékající je stále mléčně bílá. Mám ho nechat proschnout, nebo pár dní nechat máčet? Z reakcí níže jsem se dočetla, že mám stále dávkovat CO2. Je to vhodné i v takhle malém objemu? Pravda, ted tam nemám nic, co by se mi udusilo. A za jak dlouho bude možné vrátit rybky a šneky do akvária? Vadí tento paskvil v akváriu krevetkám? Akvárium je staré něco přes měsíc. Voda komplet vyměněná, v provozu nezajetý filtr.
Škoda...zrovna příští týden jsem se chystala na krevetky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 12:26 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Michal
takže se tedy nakonec nic až tak hrozného nestalo. Ovšem silně doporučuji za kvasnou lahev zařadit druhou petku.
A přidám k dobru jednu čerstvou historku: Včera mi kolega oznámil, že vypil 2 litry překvašeného obsahu burčáku jen tak s citrónkem a ledem, se slovy: "Bylo mi to líto vylejt". A to jsem ho před pár týdny učil kvasit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:52 Michal Re: Sid
Odnesla to jedna mečovka, ostatní po zjištění hned do protialkoholniho , zatím jsou OK. Rostlinky to snad taky přežijí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 10:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michal
Njn, burčák v akva... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 08:04 Michal Re: Sid
Takže. Je to jinak než jsem si myslel. Co se nestalo. Přihnojoval jsem CO2 z kvasnicovače, jenomže když jsem přijel z práce tak jsem si všiml že petka je převrhlá a polovina toho sviňstva je v AQ. Proto to náhlé zakalení vody a ten mazlavej hnus všude. Teď si nadávám protože sem tu láhev měl více zabezpečit. Jinak svítím od 09:00 do 22:00 (spínačky).. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michal
Dostal jste (opakovaně) pár otázek, ale zatím jste na ně neodpověděl... :-O
Můžete tedy zkusit odpovědět na tyto dvě otázky? :-)
1. Kolik hodin denně jste svítil a pokud používáte spínací hodiny - jste si jistý, že světlo skutečně vypínaly?
2. Přihnojil jste v průběhu těch 14 dní hnojivem do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:45 Michal Re: Eff, Sid, Filipsi
Jo asi máte pravdu. U mého předchozího akvária jsem měl trubice jen 2 a vše bylo OK. Tady jsem to podělal tím že jsem přidal další 2. K tomu je výška avkária o něco menší než předchozí.. A k tomu jsem tam pouštěl ještě CO2. Takže vyndám 2 trubice,výměním trochu vody a překryju akvárium dekou.. Děkuju za radu. Snad to bude OK a polepšim se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:38 Muž Snofrev [54] Re: Michal
docela zajímavé, takhle zarůst za 14 dní od založení
to jste buď neskutečnej kouzelník a nebo máte neskutečnou smůlu


nemáte třeba akvárko na okně na přímém sluníčku? že by se přehřívalo a ještě k tomu vašemu svícení by se přidávalo i sluníčko?
a nejspíš jste i při zakládání nešetřil hnojivem

co poradit??? to je těžké, rybičky předpokládám ještě nejsou, takže já bych asi kompletně vyměnil vodu, jestli jste řádně prohnojil dno, tak by asi chtělo proprat a dostat to hnojivo z něj (částečně)
řasy jsou zelené, takže máte spoustu světla, tak ze začátku svítit míň (teď možná pár dní vůbec) až rostlinky zakoření a ve dně budou přibývat živiny od rybiček, tak bych klidně to světlo přidal, ale na vaše osvětlení tam budete potřebovat COčko a opravdu spoustu rychlerostoucích rostlinek

nejspíš máte v plánu hodně zarostlé akvárko s náročnějšíma rostlinkama, ale tohle musíte udělat postupně a né hned od začátku, chce to svůj čas a začít opatrně a pomalu přidávat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Michal
Připomíná mi to kaši kterou měl svého času ve své Asii Isamik rybicky.net/nadrze/2484.
Podle obrázku tipuju kombinaci zelená řasa + sinice + nálevníci. Přesvíceno, přehnojeno (neříkám že přidanými hnojivy, čerstvá voda kolikrát stačí) v nezajetém akvárku. Bylo by dobré vědět kolik a jakých je tam rostlin, jaká je filtrace. Napadají me dvě řešení:
1) odpojit 1 trubici, svítit 12 hodin denně s dvouhodinovou pauzou, silně filtrovat a být trpělivý
2) zhasnout a hodit na to na 5 dní deku

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 12:53 marsz Re: Michal
Není to spíš nějaký nálev? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 12:45 Muž ghostik [81] Re: Michal
Pripada mi to jako zelena rasa a ta ze by vyrostla prez noc bez svetla ?
To je opravdu divne.
Nesvitite nonstop a nebo neni chyba ve spinacich hodinach ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 12:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michal
...ale dnes přes noc mi kompletně zarostlo řasy...
To jste ale zapomněl nastavit spínací hodiny a svítíte těch 14 dní non-stop, ne?! :)
A nepřilepšil jste hned zkraje kytkám nějakým hnojivem?
Zkuste na pár dní vypnout světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 12:00 Muž filipsi [1295] Re: Michal
Podlehl si pravdepodobne modnimu trendu do akvarka poradne "sajnit".
Ne, ze by na tom bylo neco spatne, ale musi se to umet, kdyz ne, vede to k podobne "katastrofe", velice rychle.
Prezentace s detaily co a jak, jak je akva zarostle, hnojeni, co2 ... by pomohla presnejsimu urceni pricin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:45 Michal – Řasy, pomoc! Fotky!
Fotka k příspěvku Zdravím. Cca před 14 dny jsem založil nové akvárium(větší) ale dnes přes noc mi kompletně zarostlo řasy. Je to takový mléčnitý povlak, je to všude. Voda se zakalila, nikdy jsem toto nezažil. V předchozim akváriu bylo vše OK. Osvětlení mám 4*18W, 92 litrů, filtr vnitřní..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:38 Muž Eff [417] - RostlinyRe: vencisimo
No vono hlavně když je někdo hovado levoruké jako já, tak do toho kvacnicovadla dvakrát měsíčně drbne a když se to převrátí, pak onen přetlak vyžene hromadu této chutné tekutiny do druhé flašky, a kdyby tam nebyla, tak do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:31 Muž vencisimo [7] Re: Mrakoplash
vono nejen že je to takovádle pojistka, ale i do hadičky se kondenzací běžně dostává nějaká ta mastnota a ta pak dělá ošklivej povlak na hladině, schválně se podívej na hadičku až někdy budeš sytit kvasnicema a uvidíš v ní bubliny(kapky nějakýho sajrajtu) a bubláním do petky s čistou vodou se nádherně odfiltruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vencisimo
nemyslim ze je to nutnost, nikdy sem ji nepouzil :-D Je to kazdopadne jisteji

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3167x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13659