Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mladé živorodky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mladé živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2024 15:12 R Muž Anthrax [4786] Re: Craen
Ahoj, předpokládám, ze mluvíš o gupkách. V tom případě to neřeš a klidně převážej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 13:26 Žena Craen [0] – převoz mláďat živorodek
Ahoj,

jak dlouho mám čekat až mi mláďata živorodek povyrostou, abych je mohla bezpečně převážet?
Nebo si s tím nemusím dělat vůbec strarosti?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2022 23:18 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Uzivatelkapetra
Zaměř se na skvrnu březosti, ta je u samic patrná dřív, než se začnou samci vybarvovat.
rybicky.net/fotogalerie.php…
I stavba těla je jiná, samec je štíhlejší, to časem nakoukáš.
Barva přijde zhruba za tři až čtyři týdny, podle teploty, stravy atd.
Z té fotky těžko soudit, ale některé rybky by mohli být kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 19:53 Žena Uzivatelkapetra [112]
Fotka k příspěvku Kdy se mladé endlerky začnou vybarvovat?
Máme cca měsíční mlaďochy a všichni jsou bezbarví jako samice. Nebo jsou to všechno samice? To je docela nepravděpodobné ne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2021 21:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Když je nesežerou hned po narození tak pak už je nechají na pokoji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 17:56 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Přežívání potěru
Ahoj,zeptám se asi na blbou věc - je možné,aby si živorodky zvykly na přítomnost potěru ve společném akváriu a nesežraly ho tolik po narození?Před týdnem jsem daroval přeživší prcky,co se mě podařilo odchytat a dnes koukám,že tam mám zase mraky potěru od xif,pavích ok,endlerek a limie.Vesele si plavou po akvárku a nic si jich nevšímá,ani žrouti xify a black molly.Odlovit se mě je nedaří,okamžitě se schovávaj a já pokusy o odchyt vzdal.Pouhým chvilkovým koukáním po společném akvárku jsem počet prcků ve věku do 2 týdnů odhadnul tak na 30 - 40.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2018 23:12 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Parametry vody, na to bych se zaměřil, tam bych hledal možnou příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 23:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Nechtěl jsem to slovo tady použít. Můj stav je zatím jen u první generace samiček, které mají skvrnu březosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 22:43 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Pokud se skutečně rodí jen samice, tak to skoro vypadá jako partenogeneze. Ale nenašel jsem žádný moderní článek, který by to u pavích ok popisoval. Jen jednu krátkou zmínku z padesátých let cyber.sci-hub.tw/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 21:17 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Paví očko
Už docela dlouho mám samičku pavího očka. Koupil jsem jí již březí a celkem měla tři vrhy. V nádrži je sama, třetí vrh byl tedy zatím poslední. Samičky z prvního vrhu už mají kolem dvou centimetrů. Všechny mají velmi dobře rozpoznatelnou skvrnu březosti. Mohu tedy očekávat další potěr? A jestliže dané prvorodičky skutečně porodí, mohou být jejich dcery opět matkami, aniž by poznali příjemnou společnost samečka? V žádnem z vrhů zatím nebyla rybka s gonopodiem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 18:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vojtěch Flídr
Přestaň přemýšlet nad likvidací potěru. Buď rád, že se ti něco množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 17:09 R Muž ctibum [6926] Re: Vojtěch Flídr
Mám pocit, že ta záležitost s potěrem byla vyřešená. Rada byla nechat být, neřešit. Proč se tedy ptáš znovu?
A pokud se ptáš, jestli pořídit hejno Parmiček, tak to nepatří do tohoto vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 15:53 Muž Vojtěch Flídr [-1]
Zdravím, dřív jsem tady s někým řešil, zda mám do akvária nasadit Parmičku čtyřpruhou, kvůli mladým rybkám. Bylo mi řečeno, že tak činit nemusím, že počet ryb se zredukuje sám. Nyní mi tam už plavou nějáký mrňky a chtěl bych se zeptat, zda je mám vylovit síťkou a zlikvidovat nebo je tam nechat. Ta parmička se mi docela líbí a tak bych si jí tam klidně pořídil, ale nevím zda by neokusovala ploutvičky ostatním živorodkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 07:30 Muž Jifi [675] Re: amelie22
Začít krmit okamžitě.
Zatím můžeš koupit třeba www.rostlinna-akvaria.cz/…
Super krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 22:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: amelie22
Živý grindal neseženeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 22:04 amelie22
Mečovka mi dneska porodila,odchytla jsem cca 12 kusů.Nevíte kdy je mám začít krmit a čím?
Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 17:43 Muž Jifi [675] Re: Amatértom
Řitní ploutev se začne přeměňovat na gonopodium až během dospívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 13:30 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – samec x samice
Jak je to s pohlavím živorodek? Narodí se samec s gonopodiem, či se mu vyvine až později? Vždy sem měl spíše menší potěr, co to nikdy nedotáhl do dospělosti(spol. akva), nicméně teď mám mladé limie a paví očka skoro dva měsíce staré a gonopodium nemá jediná rybka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2017 15:28 R Muž romant [27987] Re: Nikol
Měj v akváriu možnosti se schovat, tedy nějaký houštiny z jemnolistějších rostlin a nemusíš řešit žádný další bedýnky a nádobky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 15:07 Nikol – Živorodka Ostrotlamá
Potřebuji pomoc s narodily se nám malé rybyčky a nevíme jestli je máme nechat v akvárku nebo je dát do jiného aby je nesežraly.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 01:29 Muž patamatix [408] Re: Raptor181
Jen tě malinko opravím,jestliže máš akvárium(pravděpodobně setové),tak skutečný objem čisté vody je tak cca 42 l,což je údaj s kterým je potřeba pracovat. Musíš odečíst písek,dekoraci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 01:03 Raptor181 Re: patamatix
Mám 54l, proto mi v pohodě stačí když přežijí 3 rybičky. Když mi ale předtím zůstala jedna rybička nebo žádná zdálo se mi to divný. Na prezentaci pracuji. V pondělí přidám i fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:50 Muž patamatix [408] Re: Raptor181
Nevím zda jsi to někde uváděl,ale zajímalo by mě jaké máš akvárium.Chtělo by to prezentaci,ale spíše než řešit rozmnožování,tak bych se pro začátek zaměřil na kvalitu prostředí. Pokud budou mít správné prostředí,tak nějaký ten silný jedinec vždy přežije. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 23:49 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Raptor181
Růžkatec určitě dobrá volba ano Já osobně nejsem určitě zastáncem nějakých porodniček, jak těm rybkám tam asi musí být :-( Pokud bude dost úkrytů, tak vždy nějaká ta rybka zůstane ano Ta nejsilnější jako v přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 23:40 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Raptor181
Radši bych tam hodil jeden, dva kousky růžkatce. Roste jak vzteklý, ale není jej problém komplet odstranit (na rozdíl od Ricie). Pomáhá i měchýřka jávská. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 23:19 Raptor181 Re: JoKa
Moc právě rozrostlé nejsou. Ale teď už to vůbec nechápu. Před 3 dny mi totiž porodilo Paví očko. U hladiny jsem napočítal minimálně 7 malých rybiček. 3 z nich jsem odchytil do porodničky a zbytek nechal volně. Není mě fakt zaráží, že ty co jsem nechal volně tam i po 3 dnech pořád jsou a navíc se skoro vůbec neschovávají. Ryby o potěr moc nejeví zájem. Občas po nich nějaká ryba vyjede, ale jsou tak rychlé, že se hned schovají. Předtím mi zbyla vždy jen jedna rybička a nyní si tam plave potěr úplně v pohodě a ryby o něj nemají zájem. Může mi to někdo vysvětlit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2015 00:54 JoKa Re: Raptor181
Navíc má ryba v porodničce málo prostoru a snaží se z ní vyskočit.

Se jí ani nedivím, taky bych skákal... Málo prostoru? Právě si definoval hlavní důvod, proč se ty plastový nesmysly nepoužívají...
Celé dvě egerie? :-) A zarostlé dost?? Hele poslechni rady a nech to zarůst pořádně, pak nebudeš muset řešit ty pseudoporodničky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 18:59 Raptor181 Re: pepisanek
Mám v akvárku 2x Egeria densa. Je dost rozrostlá až k hladině, stejně však vždy zůstane jen jedna rybka nebo žádná. Mám i tuhle www.akva-exo.cz/… porodničku. Bohužel se mi ji ještě nepodařilo úspěšně použít. Nejsem schopný určit přibližný čas porodu. Navíc má ryba v porodničce málo prostoru a snaží se z ní vyskočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 10:52 Žena pepisanek [5] Re: Raptor181
Dej si tam víc jemnolistých rostlin,aby se mladé měly kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2015 04:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raptor181
Ne.
Ano.
Ne.
Není zač. Tři slova jsou grátis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 00:28 Raptor181 – jen jedna rybka?
Zdravím,
mám společenské akvárium (5ks neonek, 7ks platy, 2ks Guppy, 3ks mečovky). V akvárium za 2 měsíce došlo k minimálně ke 3 porodům. Co mě fakt zaráží je, že v akváriu vždy najdu jen jednu novou malou rybku. Je možné aby samice porodila jen jednu rybku? Nebo spíš jich porodí mnohem více a zbytek požerou ostatní ryby? Můžu většími dávkami krmení omezit agresivitu ryb vůči potěru? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2015 16:35 Muž Shimamoto [492] Re: Raeda
Doplnil bych jenom, k těm artemiím přidat ještě nějakou rostlinnou složku - prášek ze sušených kopřiv nebo nějaké nadrobno drcené rostlinné vločky a čudly porostou přímo před očima;-) Ale pokud je v akváriu dost zelené řasy, tak to zase tak důležité není, omladina se obslouží sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 15:51 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
svatá pravda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2015 15:50 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Jenom doplním kolegu v tom, že to rozhodně nechce podceňovat kvalitu prostředí a často měnit vodu, bez toho ani při živým kloudnou rybu neuděláš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2015 15:42 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Raeda
Není to málo. Při sušené stravě moc rychle neporostou. Kdyby se jim podávala živá strava jako je artémka a pod. růst by byl o něco rychlejší. Já krmím potěr Mečovky pouze artémkou první dva měsíce a ve dvou měsících mají cca 2-2,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 15:34 Muž Raeda [4] - Živorodky
Mám už asi 5 týdnů tři kusy potěru mečovek berlínských a všechny měří 1 cm. Je to málo, nebo se mi to zdá? Krmím jen rozdrobenými vločkami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:33 Muž visek [75] - TetryRe: Martin Horák
tak to mas dobre ze mas odbyt.otec mel kolem 80 zlatych skalaru.s majitelem byl domluven ze je vezme za -korun.kdyz je privezl tak mu bylo receno ze je vezme za polovinu castky.nastesti je koupil kolega.a to se muze stat kazdemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2015 10:09 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Yirka
No tys to vystihl naprosto přesně. Mně nejde o prodej jako takový. Prostě v jedné prodejně s rybama a žrádlem pro ostatní živé tvory mi majitel řekl, že mi pěkné platy, mečovky případné jiné živorodky vykoupí za 10,-/kus. No a jelikož akvaristikou jsem už nakazil jak syna tak i přítelkyni, tak jsme si řekli, proč toho nevyužít a nenechat si tímto prodejem alespoň snížit náklady na tento krásný koníček. Je mi jasný, že kdybych to chtěl rozjet trošku více, musel bych ve sklepě udělat místnost čistě za tímto účelem. Ale na to ještě není ta správná doba a kdo ví, jestli někdy bude. Myslím si však, že vše jde prodat a to i za vyšší cenu, než jakou má konkurence. 15 roků jsem dělal obchodníka (ne v akvaristice) tak vím o čem mluvím. Je možný, že za rok tu napíšu, že to byla blbost něco prodávat, ale rozhodně vím, že NEnapíšu, že to byl promarněný čas, protože to bych nesměl v životě asi dělat nic. ;-)

Asi OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.01.2015 09:04 Muž Yirka [9126] Re: romant
Na druhou stranu Martin nedeklaruje, že by se chtěl stát velkovýrobcem a vydělávat na nich majlant. Z jeho dotazu vyplývá klasické, že má pěkné ryby a když se mu množí chce je odchovat v dobré kvalitě a snížit náklady na svůj koníček.
Takže dnešní ranní reakce byla spíš jeden o voze a druhý o koze. Už mi tam po tom doporučení to nedělat scházel jen dotaz na kontakt na ty poptávky ;-) .
Myslím, že reakce "0" byla dostačující a nebylo třeba další exhibice. Připadne mi, že někdo si ani po letech neuvědomuje, že tyto stránky slouží běžným akvaristům a není třeba si na nich dokazovat nadřazenost profesionála.
Buďto chci pomoci a poradím, anebo ne a jsem ticho a v pohodě užívám stránky pro své cíle.
(Pokud se má reakce nepozdává, klidně ji smázněte, ale mě se to povýšenectví už dlouho zajídá) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2015 08:43 R Muž romant [27987] Re: visek
Ono je otázkou z jakých nákladových končin ty oka pocházejí a jestli ten, co je takto prodává je stutečně doma ve svých podmínkách odchoval do prodejní velikosti, ale to je nekonečná debata. Tazatel nějaký rady dostal, je na něm jak se rozhodne, co zkusí a jaká bude návratnost. Kdo nezkusí, neví že to (ne)jde. V podmínkách jedné odchovné nádrže, to bude úkol pro Harryho Pottera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 08:33 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
mas pravdu ale zase to laka pestovat zivorodky.kdyz prijdes na burzu a pavi oko stoji kus 20-25 a musis koupit par, tak to si rikas na tom by se dalo vydelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 03:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: MartinHorák
Až budu v důchodu, tak slibuji, že napíšu pohádku Jak jsem se živil chovem akvarijních ryb. Nebude to pohádka laskavá s dobrým koncem. Něco takového jako psali něměčtí bratři... krev, mrtvoly a tak...Jo, uživil jsem se, nemusel jsem dělat co jsem nechtěl a odradil jsem spoustu zoufalců, kteří v rozmnožování akvarijních cítili byznys a zvolili k tomu platy a mečovky...To bych tak použil na úvod.
Takže rada první a jediná - nemnožte živorodky na obchod v jedné nádrži a při vlastnictví jen jedné nádrže. Vlastně nemnožte tyhle živorodky vůbec. Velkomnožitelé to udělají za vás. Samozřejmě někde vzadu cítím dýchat svého přítele Petra :-) "Ti granuloví mizerové co rybám svítí svíčkou nemohou dělat tak krásné ryby jako malochovatelé, kteří své chovance hýčkají." No jsme na hranici rentability, ale ještě jakžtakž bráníme své pozice proti asijským dovozům. (Velkoobchody sem dostanou asisjké platy a mečovky ve velikosti, kterou doma budete dělat půl roku, za pár kaček a většina obchodů je odtud bere.)Pokud nemáte vlastní studnu, domácí elektrárnu a jiné vychytávky, které zlevní provoz, je množení živorodek na kšeft víceméně nesmysl. Ten zájem o vaše ryby je momentální a nebude trvalý.
Takové rady jste asi slyšet nechtěl... no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.01.2015 21:50 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: MartinHorák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku


Proč se nezeptáš rovnou komerčního množitele, třeba Libora Šprysla ? Nemusím Ti tu psát jeho č. telefonu, ani e-mail, protože přes vzkazy to jde taky. rybicky.net/profil/16515

Je možné, že než já tady něco napíšu a obrazově doplním, tak se Ti dostane odpovědi od jiných zkušených chovatelů a můj příspěvek bude, již bezpředmětný, to znamená zbytečný.

V těch dvanácti litrech začne početnost brzy řídnout, když je včas nepřeložíš do většího akva.

Samotný "výkrm" - odchov je jednoduchý a zároveň dost obtížný.

Ta 112 litrovka, případně dvě "padesátky" a víc se použít dají, ale pokud není zaveden stálý přítok čerstvé vody, nebo regenerační koloběh, tak denní výměny ( hlavně při větší velikosti rybek ) prakticky celého obsahu vody, bude nevyhnutelný, jinak se početnost úhyny sama zreguluje na minimum přeživších jedinců.

Aby se plně využil růstový potenciál, musí se krmit několikrát za den. Nejlépe by bylo, když by potěr měl potravu k dispozici stále a nejlépe živou ve složení, jak zoo, tak i fyto složky, proto jsou nejlepší výsledky v chráněných venkovních nádržích v letním období. rybicky.net/k/forum/262935.jpg

V zimě se i doma mohou použít dočasné, např. nafukovací bazény - viz vložené foto, kde je napouštěna voda v mé rybárně.

Při vhodné teplotě a kvalitní vodě probíhá metabolizmus rychle a z toho důvodu potřebuje potěr neopomíjený dohled. Každé zanedbání může být v následku fatálním koncem.

Nejrychlejší odrůstání se projeví krmením živými nitěnkami - sekaných a propláchnutých, dále velikostně tříděnými patentkami podle velikosti potěru a dobré výsledky jsou i s žábronožkami, moinou, buchankami, komářími i jepičími larvami od čerstvě líhnutých, až po větší pro urostlejší rybky. rybicky.net/k/forum/302117.jpg , rybicky.net/k/forum/288621.jpg

Velmi prospěšný, spíš nezbytný je doplněk z jemných řas. V přírodě je ryby oždibují stále. Tady názorné video - www.youtube.com/… U plůdku předkládaný jako fytoplanktonní, nebo a to i starším xifám náhražkou v podobě drcené chlorelly a spiruliny.

Dá se využít větší počet menších nádrží ve vytápěné místnosti, do kterých se rybky rozdělí, tak, aby byl litr a víc vody na jednu. To opět záleží na velikosti rybek a provozované technologii "výroby".

Opravdu nejdůležitější je ta kvalita vody, aby ryby neuhynuly na otravy a choroby, nezakrněly a nevznikaly tělesné defekty.

Kdo se bude zmíněnými "připomínkami" řídit, ten by se měl úspěchu i dočkat. rybicky.net/k/forum/262937.jpg

Na přidaných fotkách jsou ty dvě černoploutvé ryby v "zavařovačce" - hybridní jedinci mezi mečovkou mexickou a platou pestrou, tak na to pozor při společném chovu ! 0.

Něco k zhlédnutí se seznamu uložených odkazů na mém profilu:

www.youtube.com/… a pokračování -

www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHorák
Mel jsem plat skvrnitych maximalne 200ks, prvni dva mesice to jeste jde, to jeste rostou pomalu, ale jak ve tretim mesici poradne naberou na rustu, to je pak nejakeho kakanicka. Nastesti jsem je prubezne rozdaval, ze si je lidi vypiplaji, pac udrzet je do prodejni velikosti, to by si clovek i pri litru na kus musel pripadat jak vodarna, pac co by z nich jinak bylo :-) .

Tedy aspon takhle to vidim jako hobby akvarista, a ne nekdo, kdo meni vodu v mnoha akvariich jako svuj chleba a jiste k tomu ma lepsi postupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:10 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MartinHorák
naprosto souhlasím s Romanem, akorát bych přidal, že použít dvě nádrže je neefektivní, pokud nehodláš se rozmnožováním a chovem živorodek věnovat ve velkém. Dvě nádrže znamená dvě topení, dva filtry, rozdílné podmínky, dvojí údržba atd. Takže bych volil určitě jednu nádrž, rozdělenou na 2, nebo více oddělených částí. Třeba něco podobného: rybicky.net/nadrze/19084
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:39 R Muž romant [27987] Re: MartinHorák
Čím větší tím lepší, ale stejně je to relativní, protože když nebudeš minimálně obden měnit vodu, stejně z nich nic nebude, v tom je ten vtip. Samozřejmě že dostatek kvalitního futru je nutný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:34 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Mečovky - velikost chovné nádrže
Zdravím při sobotním večeru. Jelikož se mi už několikrát stalo, že jsem dostal poptávku na platy a mečovky, které mám v akva, rozhodl jsem se, že je trošku rozmnožím. Nyní mám asi 100ks mladých v malé nádrži(12 litrů) a moje otázka zní, jak velkou nádrž bych měl mít aby dorostly dejme tomu do velikosti 2cm (u platy) a 3-4cm u mečovky, než půjdou na prodej. Mám vybrané jedno akva o velikosti cca 112 litrů, které bych rozpůlil síťkou a do jedné půlky dal mečovky a do druhé platy, ale napadlo mne, jestli nebudou lepší dvě samostatná akva, třeba dvě krychle 40*40*40 (případně 50*50*50), které bych dal vedle sebe. Prosím o fundovanou radu, případně odkaz, kde se dočtu více informací o chovu a podmínkách. Něco už nastudované mám, ale o velikosti nádrže jsem se nikde nedočetl. Díííky, Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 19:16 JoKa Re: Sharf
rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita
Pohlavní dospělost je závislá na podmínkách, ale průměrně kolem 4 měsíců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 17:18 Muž Sharf [7]
Ahoj jak dlouho trvá u platy než je "dospělá" aby se dala "množit" ? :-D :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PavíholkaXXL
Naozaj ťa prosím, už nepíš furt. Pozoruj týždeň a potom napíš zmeny. To vyfarbovanie, aby nebolo ochorenie

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13637-mlade-zivorodky