Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mladé živorodky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mladé živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:24 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: Jetta
Heterandrie trpaličí pokud se chovají samostatně a mají dostatek prostoru a zarostlou nádrž tak mláďata nepožírají,živorodky okaté mohou působit rušivě je lépe oba druhy chovat samostatně. Mě se nejlépe heterandrie trpasličí množí přes léto venku v plastovém kalfasu kde je plno rostlin a řas a také dochází ke střídání teplot mezi nocí a dnem což jim zřejmě prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:25 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Pepan
no já mám nádrž taky docela zarostlou.
a ono asi ani nevadí že všechny nevyrostou.
když jsem začínal tak jsem mněl 5 samečku a 2samičky
a ted jich tam je zase dost,a když jich zas pár vyroste tak to bude stačit.
ale u samečku je to horší rostou moc pomalu a starší samečci jak si pořád
imponujou (nedávaj těm pckum taky moc šance na odpočinek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jetta
Já mám trpaslíky ve skleníku na ploše 80x50 a výška vodního sloupce je asi 20 cm. Jsou tam nastavěné květináčky s akvarijními kytkami a sem tam kousek mechu nebo Cladophora. Dost hustý porost. Ryby se v pohodě množí, akorát nemám přehled, kolik jich tam je. Nějaké otravování samečků jsem nepozoroval ani před tím ve dvacítce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:15 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Pepan
to jsem taky slišel.ale u mně se zatím množí pořád
a samice si mladých navšímají a to tam snima jsou i živorodky okatý.
(on je nikdo nesežere,oni si vesele rostou tak měsíc a pak zmizej)
jen pořád vidím jak zanima šmejdí samečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:10 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: romant
ne. ne. u trpasličích je to obráceně.
čtyři otravujou a jeden oplodnuje.
potřebuju jiný řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jetta
Dospělá samice formosek je schopna mladé sežrat, ale pokud má dost pestrou potravu a mladé se mají kde schovat, časem budete mít mladých více než dost. Důležitá je hodně zarostlá nádrž. Při přerybnění nádrže je vhodné část obsádky odlovit, protože mám pocit, že při větší hustotě ryb přestanou mít zájem o množení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: Jetta
Já bych otočil ty poměry kluků a holek. 1:3 je podle mě u živorodek ideální poměr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:00 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodka trpasličí
Mám v 37L Aq cca 7 samečku a 4 samičky živorodky trpasličí (dospělích)
docela často ty samičky rodí,ale hodně málo jich vyroste.
Vypadá to že samečci potěr uvotravujou k smrti.
máte s tím někdo nějákou zkušenost.

za poslední čtyři dny jsem dal 9 prcku do porodničky ale nevím jestli to
pomuže. protože až povyrostou a já je vrátím do AQ tak to začne odznovu.
jak odchováváte trpasličí. poradí někdo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:58 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Radimek
Ono by pomohlo, kdyby jsi tu měl svou prezentaci akvárka. Pro ostatní by bylo lehčí poradit Ti, páč by viděli tvé akva jak vypadá, věděli by co tam máš za rybky a rostlinky.
20 litrů jako "hlavní" aqarko je trochu malé pokud to není krevetárko a v tvém případě není. ......
hmm
Musím brzdit, v hlavě se mi promítá všechno, co bych chtěl napsat. Myslím že víc jak polovina z toho, co bych napsal by ti alespoň trochu pomohla. Ale nenapíšu to sem, kvůli jisté následné kritice od některých uživatelů tohoto webu. Brblali by, že píšu mimo téma atd. Ono myslím že už i teď se najdou tací, kterým se nebude líbit tento můj příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 19:02 Radimek Re: Kent
Ok zkusim este neco vymyslet diky ta rady a urco nejakou tu kytku si poridim : )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:33 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
no ja by som ich nechal v normalnom akva .. pokial to mas zarastene preziju .. ak nie .. plastovykelimok od akva do neda zopar mini dier a do toho gupky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Radimek
tak to nech přírodě, dej si tam dost kytek aď mají ryb radost a některé mladé se určitě zachrání. Třeba nenáročný jávská mech, růžkatec, egerie, na hladinu třeba pistii, můžeš klidně koupit i anubias, tyhle kytky rostou snad všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 15:42 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: katterinecka
Tak já vetší nemůžu mít...V akvárku mám 5 neonek a právě ty 2 gupky (paví očka)
Zavařovačka (doufám že myslíte alespoň tu 5 litrovou na okurky) je skleněná nádoba s poněkud odlišným tvarem oproti akvárku. Pokud v ní bude dostatečně teplá, čistá a provzdušněná voda nviděl bych v tom na krátkou dobu žádný problém. Ale přece jenom, je to 5-ti litrová nádoba a rybky se v ní budou od určité velikosti trápit.
Použijte ji na nezbytně nutnou dobu a pak, až budou mladé tak velké, aby je ostatní rybky ve vašem akva nesnědly, tak je vraťte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 15:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Radimek
jaký ryby a kolik jich v tom akvárku máš? 20 litrů je tak akorád na ty malé, spíš si sežen velké pro ostatní ;-) Jinak nemá smysl ochovávat v takových podmínách, co s nima chceš potom dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:44 Radimek Re: Designer
Ale problém je že mam 20 litrové akva takže jak to mám vymyslet?? Jinak asi si vyrobím tu porodničku je to skvělé akorát trošku menší díky všem za rady : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 14:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radimek
No ale musis taky uvazit, jak mas doma teplo. V akvarku ma vetsina lidi topitko s termostatem (pokud nemaji doma z jakehokoli duvodu nejakou stabilne vhodnou teplotu). V lahvi od okurek bude rychle telota podle teploty v mistnosti, tak aby Ti ty mlade neodesly na nizkou teplotu, specialne ted, kdyz je venku takova zima. Inspirovat se jak na to lze zde: rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky a take se da neco podobneho primo koupit www.levnaakvaristika.cz/… - vezme to kousek mista ve stavajicim akvarku, ale mizi tim dost problemu, pokud clovek na odchov neni vybaven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 14:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Radimek
čím větší tím lepší a často odkalovat zbytky a měnit vodu. jestli máš společné akvárko dost velké tak si můžeš koupit porodničku závěsnou do akvárka
je dobrý tam dát i nějakou kytku, třeba jávský mech nebo plovoucí rostliny abys to nemusel sázet, bez písku se líp čistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:14 Radimek Re: Juck
Takže mohl bych to dát do zavařovačky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 14:06 Muž Juck [1] - CichlidyRe: Radimek
Do sklinky od okurek? Něáká mísa? Miska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 13:10 Radimek – Hoj
zdarvím asi je to dost blbá otázka ale i tak mě to zajímá.Chci se zeptat když se mě narodí mládata můžu je dát do ZAVAŘOVAČKY ? nemám to totiž kam dát až se narodí pls jakykoliv rady díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 21:17 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Denver
Stačí jim to.Do nějakých 1,5-2cm potom je dej k rodičum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 20:16 Žena Denver [1]
Ahoj, narodilo se mi před více než týdnem něco málo přes 30 malých duhovek. Chtěla bych je přendat do jiného akva, zatím jsou v porodničce, stačí na odchov 15 l, aby nezakrněly? Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:13 Muž roper [10] - CichlidyRe: Sm@tts
Já když dal mečovky do porodnučky, tak byli mladé furt. Nesmíte si je nechat požrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:10 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Deathbull
Dobře , krmím 6 combo od Aquamaster tak to by jim mohlo stačit :-D děkuju moc za rady :-) jinak já mám 8 skoro dospělých skalár ''Peru Altum'' ty toho sní hodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:07 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sm@tts
Myslím že když budeš samice krmit mraženým krmivem a jako doplněk nějaké vločky, klidně tetramin...tak to bude stačit až až. Právě si v 40l akva také vyrábím paví oka a za chvilku nevím kam je dám...musím už rozjet to velké akva, ale čas asi bude až kolem vánoc :-O Zase pak bude čím krmit poměrně dlouho.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:04 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe:
Děkuji za názory :-) Paví Očka asi bude dobrá volba . jinak myslíte , že je to jako u nás u lidí ? že i ryb hraje význam energetická hodnota jídla ? jakože když budu ty očka krmit vitamínama atd jestli se to přenese i do jejich masa a tím teda z toho budou mít Skaláry lepší pochoutku ? asi to přeháním , ale jde mi o to ,aby se skaláry měli co nejlíp .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:03 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Sm@tts
přidávám reakci z vlastní zkušenosti,ale nevím jestli je to všude nebo jen u mě:
nejvíc se mi množí živorodky duhové.Mečovky jsem měl,ale ani jedno malý sem od nich neviděl.Co se týče Moll(Black,Gold,...) ty se mi jednou rozmnožili a od tý doby taky nic. :-(
Být tebou,tak du do Gupek ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:59 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sm@tts
Jako krmivo určitě paví oka. Samice rychle dospívají a mají další mladé velmi brzy a poté také velmi často :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:58 Muž roper [10] - CichlidyRe: Sm@tts
Taky těžká otázka. Záleží na věku a každa samička je jinak produktyvní. Asi bude jedno, když to budou paví oka, molky či mečovky. Mečovky je májí oněco větší, tak asi ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 18:50 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
Zdravím , chtěl bych se zeptat , jaký druh živorodek má nejvíc mladých a co nejčastěji. Chtěl bych zařídít cca 30-40L akvárium jen na potěr jako krmivo pro skaláry . Stačilo by třeba 5 samic a 1 samec od Pavích oček ? nebo jsou lepší mečovky ? jde mi jen o '' produkci '' samiček .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2010 21:02 0 Re: Lenka&Honza
Fotka k příspěvku Zhruba 20 a víc mm. Nejde jen o velikost. Dají-li se mladé odchované zvlášť do nádrže s dospělými , tak se u nich dostaví stres ze změny a svými únikovými reakcemi silně dráždí starší ryby k útokům.

Naproti tomu , když mám mečovky v létě venku ve velkém prostoru zahradních jezírek s množstvím vodní flóry a dostatku přirozené potravy , jsou ztráty na mladých minimální a ty velmi dobře ve společnosti rodičů odrůstají.

Ještě doplním odpověď pro RUSTY ohledně krmení - je žádoucí , aby bylo krmeno rozmanitou potravou a ne jen jedním druhem a některé mladé se mohou i zadusit při sycení a není-li k dispozici i krmivo živé , je růst dost pomalý , proto , když živé nemám , krmím směsí z jemně strouhaného hovězího srdce (játry , sleziny ), špenátu , karotky , hladké sojové mouky a včelího pylu ( pyl se dá koupit nebo nyní v předjaří získat z lískových prašníkových jehněd a můžou se jím přídavně krmit , též nejmenší plůdky i jikernatých ryb ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 22:21 Lenka&Honza Re: 0
Diky. Rady se urcite hodit budou mame svoje prvni mecovky a tak shanime informace kde se da :]
kolim mm by mela mit mlada mecovka aby ji nesnedla vlastni matka/otec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2010 22:01 0 Re: rusty
Fotka k příspěvku Filtrem , když se řádně udržuje to není. Nesmí se krmit moc najednou , aby nespotřebované krmivo neplesnivělo na dně ( vytváří se toxiny a ty rybky oslabí i usmrtí ). Častěji měň skoro celý obsah vody ( i 3x týdně - odstátou o stejné teplotě , ale v nádrži pořád stejná teplota být nemusí - mírné kolísání neškodí ). Pokud by se prokazatelně zavlekla nějaká nákaza , tak lze použít léčiva , jinak je zbytečně neaplikovat , ale po výměně vody se preventivně může trochu přisolit nebo přidat třeba multimedikal 2x za sebou a pak vynechat. Možná by i vložil dubový list nebo trochu drcené mladé dubové kůry místo medikamentů , ať neutrpí přirozená imunita rybek. V kyselé vodě mohou mladé též hynout .

Už jsem se moc zdržel , ať poradí jiní letitou praxí zkušení profíci.

Foto: Mladé od vzácnějšího pěkného divokého druhu mečovky a to Xiphophorus malinche ; foceno v elementce , snímek se žel nepodařilo udělat ostrý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:11 Muž Yirka [9126] Re: rusty
Pokud nebyl filtr předem zaběhlý, je to skoro logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:57 rusty
Mám taký problém. Prosím o radu. Narodili sa mi asi pred 14 dňami malé platy a molly. Asi tak okolo 40 malých rybičiek. Dal som ich do 25 litrového akvária, kde je ohrievač nastavený na 25 C a malý filter AQUAEL FAN mikro Plus (čistím ho pravidelne, raz za 4dni), (ide nonstop). Dno som nedával, aby sa mi lepšie odkalovalo. Ako plávajúcu rastlinu som tam dal Egeriu densu. Krmím ich krmivom sera vipan baby (na zadnej strane krmiva je návod, že sa majú mladé rybky krmiť až 6 krát denne). Až do dnešného dňa, mi nič nezdochlo. Ráno som na dne našiel až 5 mrtvých rybičiek. Je to normálne? Pritom vždy dodržujem zásadu čistých rúk. Kto môže, nech mi poradí. Ďakujem. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:05 Muž O.Tom [439] Re: Pavel
Casove nevim, ale odhadl bych to az vyrosotou na 2 az 3x velikost po vykuleni. Jak se ta ryba narodi,, tak nevi co se deje je zblbla :) Ale kdyz uz se trosku rozkouka, zacne se instinktivne schovavat, urcite to chce hodne rostlin na schovani, aspon ten javsky mech... Jinak co pozoruji usebe, dobre se schovaji v bolbitisu a v ruzkatci, to s evzdycky smeju, jak ten maly prcek stoji u hlavniho stonku a predator se na nej neui dostat diky tomu ze rostlina vytvari jakoby mriz kolem stonku zakoncenou do spice smerem ven... proti predatorovi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 12:22 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: pavel
Ja mám podobnú zostavu a najviac by som sa obávala toho Beťáka. Takže odchovať ich také 3-4 mesiace mimo a potom skúsiť nejakú najväčšiu z nich dať tam a čakať. Ak prežije pár dní, tak postupne púšťať ostatné. Nie naraz, lebo si budú myslieť, že ich práve kŕmiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 12:11 pavel Re: deCORF.OBRAEN
Jsou tam 3x back molly, 3x plata, 2x krunýřovec + 1x bojovnice (samec)...a kolik týdnů asi tak trvá než vyrostou a nebdou ohrožovány jinými rybami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:47 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Pavel
jednoduché a výstižné palec ..hlavne napíš ake máš ostatne rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:42 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Pavel
Treba napísať, aké ryby máš v akvarku. Keď budú malé dosť veľké, aby ich tie najväčšie ryby nezožrali, môžeš ich tam pridať. Odporučila by som ešte nejaké jemné rastlinky, aby sa mali kam mladé schovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:11 Pavel – mladé od živorodky
Ahoj, vidí, že je black molly těhotná > dám ji do porodničky > porodí > po porodu samičku vrátím zpět do akvárka a jak dlouho mám nechat mladé v porodničce? To stejné by mě zajímalo u jiker. Až se vylíhnou, jak dlouho je mám nechávat v oné porodničce než mohou zpět do akvária?

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 11:06 Biky Re: ustavprochore
K potěru.... Jsem si vědoma toho, že není nejlepší nechávat rybky v mrňavém akva, ale dávám je pryč ještě tak, aby mohly dorůst ve větším akva a nezůstaly zakrslé, jak říká Thunderstorm... Jenže co naděláte? Jiné akva nemám a když se narodí potěr, co s ním? Nemám to srdce ho spláchnout do záchodu, nebo vylít do rybníku, či co s nimi ještě akvaristé dělají a pochopitelně nikdo mladý potěr nechce. Kdybych ho nechala ve společné nádrži, pravděpodobně přežijí a mají tam ještě méně místa pro život, navíc hrozí, že pojdou hlady, protože mám dvě dominantní samice a ty nikomu nedarují ani sousto, takže vždycky dávám při jídle pozor, aby se najedli i ostatní... Mimochodem moje rybky, takhle odchované, mají imunitu dobrou a plodné taky jsou, vím to, protože jsem nějaké věnovala i školnímu akváriu, kde skvěle prospívají a mají spousty mladých, které ale stejně ostatní obyvatelé akvária brzy požerou... Jinak vám vlastně dávám za pravdu a chci se zeptat-až mi mladé odrostou a dám je pryč a ostatní rybky /nenechám je požrat, ale věnuju známému nebo tak/ taky, chtěla bych buď čisté linie gupek, nebo balloon molly. Protože nechci, aby to zase dopadlo tak jak to dopadlo s těmito rybkami, můžete mi poradit, kolik kousků od onoho druhu, popřípadě který druh je lepší, do akva Atman AR-126? Předem dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 13:25 Žena ustavprochore [567] Re: Biky
nu, tak jinak :-)

Sama jsi napsala, že tvoje gupky jsou dospělý, ale zakrslý. Já se ti snažila naznačit, že sameček velikosti 2 cm nebude úplně dospělý nebo byl odchovaný v nevhodných podmínkách, "thunderstorm" takové ryby označil za zdegenerované...

Tím, že ty rybky odchováváš v malinkatém (nevhodném) akvárku, jim rozhodně neprospíváš. (Přepokládám, že tvá kamarádka na tom bude se "šlechtěním" trpasličích molly velmi podobně.)

To, že od tebe v obchodě takové rybky koupí, také něco vypovídá o "kvalitě" toho obchodu, o tom, že jsou schopní je i prodávat, už vůbec nepochybuji. Ale chudák ten, kdo si takové ryby koupí. :-( (Myslíš, že ty rybky mají dobrou reprodukční schopnost? Budou odolné vůči nemocem? ...)

Ale dělej, jak uznáš za vhodné, je to koneckonců tvoje akvárko a tvoje rybičky, za které jsi jejich zakoupením převzala odpovědnost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 09:00 Biky Re: thunderstorm
Pokud správně chápu... Mám nedorostlé nedospělé molly, který mají být trpasličí /kámoška se snaží bez degenerace vyšlechtit trpasličí molly vhodný i do prťavýho akvárka a celkem se jí to daří/ a mám je od ní z nádrže pro rybičky, který jsou pěkný a se kterejma hodlá pokračovat v chovu, kam ale asi pošupajdí zase zpátky, do zverexu bych je nedala nikdy. Mnou odchovanej potěr, pravdaže, bývá menšího vzrůstu, ale nemyslím si, že by to bylo degenerací, protože je dávám pryč když se vybarví a ještě celkem dlouho potom rostou. Nevím, místní chovatel, co vlastní i akvaristiku /dobrou! Fakt že jo/ mi slíbil, že výměnou za právě onen potěr mi může objednat čitý linie gup... Nevím, jaké může objednat a pochybuju, že by mezi nimi byly opravdu triangel červený blond nebo moskevský blue, ale ráda se podívám a mmyslím, že by to mohlo být zajímavé. Za předpokladu, že bych opravda sehnala kvalitní chovný materiál, asi si nechám samici černá/černá, protože je opravdu dobrá a zbytek dám kamarádce, která už si dělá zálusk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 06:56 thunderstorm Re: Biky
no a mimochodem . pokud chápu nedorostlý a zakrsý jako zdegenerovaný, tak bych ti radil jednu věc. nejlidštější by asi bylo mezi ty ryby pustit drave ať se nakrmí a pak ho něomu darvat .. později začít znova s chovem s novými rybami ... pč dvat do zverimexu zakrslence je trochu podraz ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 13:01 Žena ustavprochore [567] Re: Biky
2 cm tělo (bez ocásku)? to ještě nebude úplně dospělý sameček anebo byl odchován v nevhodných podmínkách...
zkus se fakt poohlídnout po nějakém tom větším akva, uvidíš, že to rybkám prospěje a budou se ti lépe prodávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:46 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Biky
Řekl bych že nic jiného než koupě nového akva nezbývá, určitě toho nebudeš litovat. Koukni na inzeráty a nějaké 80l akva seženeš i za rozumnou cenu. Nebo po známích, příbuzných, kamarádech atd... co dřívě pěstovali myšky, křečky, morčata, rybičky a buh ví co ještě. Hodně lidem se to doma jen tak válí někde v prachu a budou rádi že se toho zbaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:40 Biky Re: ustavprochore
Kdyby ty rybky byly plně dorostlý, tak ani neceknu... jenže dospělý ve společné nádrži mám jenom ty gupky... a ještě zakrslý... samec 2 cm, dvě sam,ičky stejně jako on, zbylý dvě asi 3cm... Ostrotlamky ještě prcci, přes 2cm nemají rozhodně, jsou zakrslý a ještě mladý.... Vím, je jich tam moc, ostrotlamky asi budu muset dát pryč :(..... A mrňata mám běžně nedorostlý, proto jsem se chtěla zeptat, jestli by to bylo řešení, než je dám pryč... Bohužel na větší akva nejsou prostředky, možná bych časem našetřila na něco z peněz, co bych teoreticky dostávala, když bych mrňata dávala do zverexů, ale to s mi taky dvakrát nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:02 Žena ustavprochore [567] Re: Biky
5 pavích ok a 3 mollynky ve 30 l? coze vždyť se tam trápí! Pořiď jedno větší akva a do něj dej dospěláky, potěr pak do té 30.
Já vím, že se ti tohle řešení líbit nebude, ale sama jsem udělala tu blbost, že jsem nechala potěr v malé nádrži, a oni mi nedorostli do té správné velikosti... :-O
Takže tak, třeba bude mít někdo jiný názor, ale už jednou ti tu tuším někdo napsal, že takové podmínky nejsou pro množení živorodek zrovna ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 11:37 Biky – Stěhování obsádky..?
Ahoj lidi. Mám společenskou nádrž 30l /5x paví očko, 3x mladá živorodka ostrotlamá/ a odchovnu 15l. Bohužel se mi to teď zkomplikovalo, protože v odchovně mám asi 80 malých gupek. Myslíte, že je vhodné prohodit obě obsádky, tedy potěr do společné nádrže a dospělé do odchovny? V odchovně je trošku nižší teplota, ani v jednom akva přes léto netopím, ale společenská se vyhřívá zabudovaným světlem, odchovna má jenom stolní lampičku. Poradíte? Předem děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6419x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13637-mlade-zivorodky?od=101