Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mladé živorodky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mladé živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 09:11 Žena PavíholkaXXL [7] – potěr
je možné aby se mi po týdnu potěr oček začal vybarvovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 22:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PavíholkaXXL
Artémia, moja zlatá, artémia. Ty si s rovnakým problémom v každej téme :-|
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 17:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: PavíholkaXXL
tak to jsi měla začít artémkou, živou, mraženou, sušenou. Pak to kombinovat grindalem, až bude. Ale paví očka ti budou růst rychle i po vločkové stravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 17:14 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Štefan
né... smich ale třeba aby rostli rychleji,aby nabírali na velikosti atd... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 16:45 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: PavíholkaXXL
Pak tvému dotazu nerozumím. Čim by jsi je ještě chtěla přikrmovat? Mateřským mlékem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:56 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Štefan
no,ale už jsou 4 dni starý :-D a vločky jim taky dávám,rozmělněné úplně na prach jak to jen jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: PavíholkaXXL
no krmit je musíš, jsou schopny brát potravu hned po narození. Takže než se ti udělá živá strava, dej jím vločkové žrádlo. Hodně ho rozmělni v ruce na prach a dej jím to. Ale opatrně s množstvím, hodně toho první den nesní, tak ať si nezkazíš vodu. Rybky by to pak odnesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:19 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Štefan
ok :-) a mám je nějak přikrmovat ? právě jsem si včera udělala ,,farmu" na grindali a teď jenom budu čekat až se namnoží a tím budu krmit mladý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:16 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: PavíholkaXXL
až budou větší, než tlamičky rybek ve společenském akvárku. Takže při dobré stravě klidně za měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:09 Žena PavíholkaXXL [7] – potěr
Fotka k příspěvku takto vypadá dnešní potěr a kdy ho mužu dát do spol. akva ?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Ale za to nemůže teplota - vždyť jsem napsal...Za rozpad ploutví mohou geny (slabí jedinci se dále množí) ...! Jinak to totiž snad ani není možné...Soucit stranou, chov ok je dnes (bylo tomu víceméně vždy, jenže důrazněji) hlavně o velmi pečlivé a tvrdé selekci...Nevím co je ve vašem podání "přešlechtěné oko", ale i z největších luder sa dají udělat ryby... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2014 18:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LiborSprysl
Rozhodně se nehádám , jen popisuji svou zkušenost , když v nádrži odešlo topítko a přišlo se na to za dost dlouhou dobu , právě přešlechtěné gupky padaly s rozpadem plotví , déle trvalo než se daly dohromady , pokud vůbec , po dokoupení topítka a teplotě nad 24 se vše stabilizovalo , akvárko šlape , žádné větší zásahy se neprováděly , běžná údržba , úprava zeleně , mladí se sypou jak na běžícím páse , pokud to tedy nebylo teplotou , tak asi něco mezi nebem a vodou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:12 Žena Steinarka [7] - SumciRe: P
Tak 20-22 °C hej ? :-D .... Ja mám už mesiac poter v "nádobke" so vzduchovacím kameňom a tie ryby sú tak nádherné, že nemám srdce ich predať ale nemám priestor na to aby som si ich nechala ... Teplotu ani hodnoty vody som nikdy nemerala držím sa iba pravidla - ak sa voda podobá mlieku treba ju vymeniť ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2014 08:21 Muž P [125] - Betta splendensRe: MonterMonty
Že při 22°C skoro nerostou.. a krmíte je? Tohle slyším prvně a kdyby to byla pravda, zřejmě bych neměl v akváriích nic :-) Celý chov oček mám ve 20-22°C a za 3 měsíce je z potěru dospělá ryba, stačí jim věnovat trochu času a péče.
A pokud je dobrá hygiena, nemocí bych se nebál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.06.2014 04:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
no dávat do svouvislosti teplotu vody a rozpad ploutví, to mi přijde snad až zcela scestné...Za rozpad ploutví mohou geny (slabí jedinci se dále množí) a hygiena! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lenka
raději bych doporučil těch 24-25 , při 22 skoro nerostou , pokud to jsou přešlechtěné formy , trpí rozpady ploutví , nemám s nízkou teplotou dobré zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:00 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: Lenka
Je lepší je chovat ve studenější... mají pak lepší zbarvení a lepší odolnost proti nemocem... aspoň 22°C... ale porostou pomalu. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:00 Lenka – Paví očko
Ahoj mám otázku jakou teplotu snáší potěr od pavího očka ?? tak kolem 25°C ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:33 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: W a W
Presne ako píše romant.A hlavne sa zaregistruj alebo si založ prezentáciu.Každý krát meníš identitu,včera si tu bola/bol ako milovniceryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:26 R Muž romant [27981] Re: W a W
Denně měnit polovinu vody a krmit 3x denně, dno odkalovat taky denně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:17 W a W – odchov
Ahoj, včera se mi narodili malinké paví očka a jsou v 5l akváriu. Stačí jim to na žití? Jinak mám 70l, ale tam mám bettu, ostatní živorodky a mečovky. Děkuji za odpovědi. :) W a W :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.09.2013 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
Nejaci mrzacci a rybicky neschopne zivota se narodi, to je normalni. Jestli jsou ostatni O.K., nezatezuj si tim hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:42 Žena TerezaP [5]
včera se mi v odchovně narodili živorodky a jedna se včera začala chovat divně, začala jakoby spirálovitě klesat dolů a pak tam ležela břichem nahoru, když jsem do ní šťouchla, tak zase začala plavat a pak zase klesat ke dnu a ráno jsem jí tam našla mrtvou.. nevíte, co jí mohlo být? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: No, 20°C je poměrně málo na odchovnu. I pro gupky by mělo být aspoň 22°C. A vzduchování nepotřebuješ k ničemu, ...
Koukám že pán zase už perlí... smich dvacet je málo na odchovnu...a proč? Jestliže oka chovám ve dvaceti stupních...a to chová kdekdo, proč by mláďata měla být ve vodě teplejší? Samici před porodem bych dával do teplejší vody, a tím zbytečně uspíšil porod...No není to teda blbost? :-P
A naopak...vzduchování...je velmi výhodné pro čerstvá mláďata všech živorodek, protože je nutí plavat...třeba. Také proudění vody omezuje usazování bordelu na dně, na nějž jsou všechny potěry háklivé...Takže pane kolego... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.09.2013 15:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TerezaP
No, 20°C je poměrně málo na odchovnu. I pro gupky by mělo být aspoň 22°C. A vzduchování nepotřebuješ k ničemu, nicméně pokud máš vzduchovací motůrek, je dobré koupit si filtr zvaný bublifuk, jak radil Zoidik. Je to investice pár korun, a přestože je to tak starý filtrační systém patří stále k nejlepším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2013 10:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TerezaP
Budeš-li tam mít dostatek rostlin, tak by ani nemuselo být potřeba. Vodu u mladých je vhodné i tak měnit každý den, kvůli nezkonzumovanému krmení a odpadu co vytvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 10:27 Žena TerezaP [5] Re: Zoidik
mám tu stálou teplotu přes 20, takže nepotřebuji a filtr nemám, takže budu měnit častěji vodu, já spíš myslela, co vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2013 10:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TerezaP
Budeš-li mít samostatné akvárko, tak topení, zajetý funkční filtr, holé dno a plovoucí rosltiny. Samozřejmostí je pravidelné odkalování a vydatné krmení aby rychle rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 12:59 Žena TerezaP [5] Re: Zoidik
jojo vím, že by to bylo lepší ve vodě, ale ty fotky byly špatné, rozmazané... jakou techniku je NUTNÉ mít v odchovně? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.09.2013 12:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TerezaP
Kdybys ji vyfotila normálně ve vodě při plavání, bylo by to lepší než ji takto stresovat. Jinak tipuju tak dva týdny, ale nejlépe uděláš, pokud ji budeš pozorovat a ve chvíli kdy začne vyhledávat klidné a nerušené místo, je ten správný okamžik. Do té doby si můžeš připravit samostatnou nádrž s plovoucíma rostlinama a nějakým bublifukem. Voda z akvárka tam bude nejlepší a filtra řádně vymáchat v zajetém akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 12:46 Žena TerezaP [5] – za jak dlouho?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku za jak dlouho cca bude mít tato živorodka mladé? dá se to nějak odhadnout? chci jí dát včas pryč, aby ostatní rybky mladé nesežraly. díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:09 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: moncajss
Ještě bych doplnil,kvalitní,nejlépe živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 10:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: moncajss
Buď hustě zarostlou stávající nádrž aby se měly kde schovat před žravýma spoluobyvatelama a počítat s určitýma ztrátama, nebo druhé samostatné akvárko bez dna se zajetou filtrací, nebo alespoň vymáchaným zajetým filtrem, plovoucíma rostlinama a vodou přelitou ze stávajícího akvárka. Samozřejmě denní výměna vody spojená s odkalením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 10:13 Žena moncajss [4]
co potrebuji pro odchov mladých asi 3 dny starých mláďat black molly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:18 Muž Yirka [9118] Re: aja
Pokud ho budeš dobře živit a bude se normálně vyvíjet, jen trošku zkušenější oko to pozná již ve 3-4 týdnech.
A ještě jedna věc - používej 1 nick, ne sedm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 13:48 aja Re: Designer
ja uz porodnicku mam davno.Diky za odpovedi.jeste se chci zeptat za jak dlouho poznam jestli je to samec nebo samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2013 11:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aja
Kup tohle:
www.levnaakvaristika.cz/…
Stoji to par kacek, takze Te nemusi trapit, ze to delas kvuli jedne rybicce, nezabere to dalsi misto mimo akvarium a v akvaristikach to celkem bezne mivaji, dokonce nekdy i od vice vyrobcu (v kamenych kramech to bude drazsi, nez v tom linku). Jen Te nesmi trapit, ze Ti to akvarium hyzdi ;-) .

Zavesis to do akvarka, rybka je chranena pred sezranim a vodu ma diky vetsimu akvariu cistou. Obcas to chce vytahnout a proprat. Kdyz ji tam hodis jeste nejaky kus plevele, muze Ti tam vyrust, aby mohla bezpecne k ostatnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2013 11:02 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: aja
Já bych jednu malou gupku vůbec neřešil, krmit jednu rybku je dost "náročné" a do začátku by nejlépe posloužila zarostlá/zařasená nádržka s přirozeným výskytem drobných organismů a krmit by se nemuselo z počátku asi vůbec. Ale jak řikám, to jedno mimino bych hodil k ostatním a třeba přežije pokud se mu podaří schovat. A když ne, do měsíce je jich stejně 30 nových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 10:43 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: aja
Gupky sú viac menej nenáročné rybky. Mláďatko chovaj aspoň v 10 a viac litroch. V malej nádrži zakrpatie. Pravidelne krmiť rozmrvenými vločkami a čistiť vodu. Nekrm veľa, veď 1 mini rybka takmer nič nezje. Ak bude trošku väčšia, môžeš pridať niťovky nakrájané (napr. žiletkou) na drobno. Ale pozor, neunáhli sa, lebo ak nie je dostačone veľká rybka, môže sa červíkom zadusiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 10:00 aja – male gupky
dobry den,narodili se mi male gupky ale bohuzel prezilo jen jedno.Jak o nej mam co nejlepe pecovat aby se dozilo dospelosti a za jak dlouho poznam jestli je to samec nebo samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:19 Žena Naďa [33] Re: spajk17
Já mimina odlovuji skleněnou fajfkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 11:39 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja je vylovim sitkou a potom zvonem z ty sitky odlovuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 20:40 Muž snehulda007 [850] Re: terýšek
Já mladý rybičky odlovuju tak,že je síťko dám do malý nádobky s vodou z aq a v tý je přenášim do druhýho,ale důležitý je aby se ani na chvilku neocitly mimo vodu. musí jít tzv.mokrou cestou. Pohlaví poznáš tak že samička má řitní ploutev kdežto sameček má místo ní pohlavní orgán. Ale pozná se to až když jsou větší jinak u endlerek sameček je barevnej samička ne a je větší. Pokud máš očka a endlerky pohromadě tak se ti budou křížit a co se ti vlastně narodilo poznáš až povyrostou. Sklenice neni nejlepší. Chtělo by to tak 5 až 10 litrů nádržku a v ní rostlinky aby se mohly schovávat,stačí třeba kus plovoucí egerie, no a ještě jemný vzduchování a teplota by ti neměla moc kolísat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 20:03 terýšek – mlade moc prosim o pomoc
mam v akvarku endlerky pavy ocka a nejaky oranzovy malinky rybycky potrebuju vedet jak mam bezpecne z akvarka vylovit ty hodne malinke rybycky abymi je nesezrali vsechny prrezily ale 4 mlade mi sezrali a jak poznat pohlavy ryby a jakoby rasu ryby jakpoznam ze endlerka porodi treba pavi ocko nebo tak podobne prosim o pomoc ahoj ahoj ;-) ;-) :-( :-( nechci aby mi dalsi chcipli s chovem teprve zaciname a ty mlade mam ve sklenicce muzou tam byt do ty doby nez vyrostou jo a jeste kdy je mam vratit spatky do akva jeste jeden dotaz jak poznam ze uz samice nebude rodit v akvarku mam hodne endlerek a asi 7 z nich sou brezi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 20:06 terýšek Re: Hanka
hele nejsem si jista ale asi tam dej jen tu matku otec je nebezpecnej pri porodu ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:06 Hanka Re: romant
ok, díky za radu. Už mám nachystané pro ni akvárko :) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:02 R Muž romant [27981] Re: Hanka
Nech jí samotnou a dej tam dost jemnolistých rostlin aby se měly malý kde schovat, ptotože rodiče je velmi dári požírají. Nebo můžes zkusit nějakou porodničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 12:59 Hanka – Mláďátka
Dobrý den, chci se zeptat, jestli když dám gupku co čeká ,,bejbátka" pryč od ostatních, aby mi je nesežraly, jestli k mám dát k samičce i samca gupky nebo ne. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:24 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: Jetta
Heterandrie trpaličí pokud se chovají samostatně a mají dostatek prostoru a zarostlou nádrž tak mláďata nepožírají,živorodky okaté mohou působit rušivě je lépe oba druhy chovat samostatně. Mě se nejlépe heterandrie trpasličí množí přes léto venku v plastovém kalfasu kde je plno rostlin a řas a také dochází ke střídání teplot mezi nocí a dnem což jim zřejmě prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:25 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Pepan
no já mám nádrž taky docela zarostlou.
a ono asi ani nevadí že všechny nevyrostou.
když jsem začínal tak jsem mněl 5 samečku a 2samičky
a ted jich tam je zase dost,a když jich zas pár vyroste tak to bude stačit.
ale u samečku je to horší rostou moc pomalu a starší samečci jak si pořád
imponujou (nedávaj těm pckum taky moc šance na odpočinek)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13637-mlade-zivorodky?od=51