Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílé skvrny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Bílé skvrny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 18:38 Muž isamik [180] Re: kakura
Kvalitni fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 18:33 kakura – Bílé fleky
Ahoj na pavím očku se objevily šedo až mléčné fleky (asi nějaká plíseň), ryba stojí na místě a nevypadá moc dobře. Nevíte pleas o co jde a jak to nejlépe léčit.
PS: nemůžu jí dát do karantény , protože žádnou v současnosti nemám. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:23 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Mája
Nemáš foto????Zatím napiš jakou máš teplotu.Mají rády kolem 26*C, a pravidelnou výměnu vody.Týdně cca 1/4 nz nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 19:40 Žena Mája [40] – "flíčky"-nemoc?
Potřebovala bych poradit ohledně Akar hnědých.
Asi před 3 dny se jim tak všude možně po těle udělaly takové drobné flíčky, na "obličeji", a taky na ploutvích, jsou stejné barvy, jako hnědé fleky, co na Akarách hnědých mají být. Pořád nějaké přibývají.
Je to nemoc, nebo něco jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 20:21 Muž [] Re: procha
Podle popisu to vypadá na nějaký druh plísně.Na léčbu se používá acriflavin,tripaflavin a podobné preparáty.Sera nabízí např. mykopur,acriflavin tam je namíchán asi s ještě nějakými podpůrnými přípravky.Ale jinak stačí klasický český výrobek. ;-) Léčba dle přiloženého letáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 20:35 procha Re: 007
Dík, ale bohužel jsem tam nic podobného nenašla. :-(
Prosím, poraďte, už se mu udělal další. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 19:42 007 Re: procha
www.sera.cz
klikni na sera rádce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 15:43 procha – bílé flíčky
Ahojík. Prosím, potřebuji radu. Asi před 14 dny jsem si přinesla 4 zlaté parmičky (2+2). Asi třetí den umřel jeden sameček. Byl smutnější a ráno jsem ho našla mrtvého. Nic na sobě neměl. Pak se druhému parmičákovi udělaly dva bílé flíčky na obou bocích. Další den umřela razborka, aniž by na ní bylo něco viditelného. Dala jsem do vody sůl a trochu přitopila. Bohužel samečkovi flíčky přibývají asi každý třetí den jeden. Teď jich má šest a kromě jednoho, všechny na jednom boku. Je však nesmírně živý a žravý. Mimo těch flíčků je úplně fit. Ostatní rybky jsou už asi těch deset dní bez nějakých příznaků nemocí a čilé. Ty flíčky vypadají, jakoby mu chyběly šupinky. Můžete mi někdo poradit, co by to mohlo být. Je možné, že mu opravdu ty šupinky vypadávají nebo jde o nějakou plíseň? :-( :-O :-| sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13566?od=101