Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílé skvrny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bílé skvrny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2022 07:03 Muž skypi [248] Re: eleanor
Chtělo by to lepší fotku. Ale tipuji,že pravděpodobně parazit ( Ichthyophthirius?). ESHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 19:17 Eleanor – Bílé skvrny
Fotka k příspěvku Dobrý den, dneska jsem si všimla na naší bílé rybce bílých skvrn. Máte radu, co dělat? Nějaké léčivo můžu mít nejdříve zítra odpoledne :-( Děkuji za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2020 02:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nick
- zřejmě důsledek fakultativních parazitů - nálevnik, odpovídá tomu i druh používaného krmiva, viz prezentace
- Costapur + odkalit, omezit krmení nítěnkou po dobu lečby, krmivo(vločky) které ryby nepotřebují odsávat, kontrola filtrace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2020 09:24 Muž Nick [14] – Bílé skvrny na ploutvích - čichavec
Ahoj, dnes je druhý den, co jsem objevil na ploutvích čichavce bílé skvrny. Můžete prosím poradit o jakou jde chorobu a jak postupovat při léčbě?

Detail, viz video:
youtu.be/…

Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 13:51 KarinK Re: fido16
Děkuju já zprávu. Je to možné, často se honí s ostatníma parmičkama. Budu měnit a uvidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 17:42 Muž fido16 [631] Re: KarinK
Vypadá to jako by se zranila nebo ji někdo z osazensta zranil. Každý den vyměň trochu vody a sleduj zda se to neztrati ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 15:00 KarinK – Co je s parmičkou?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Prosím poraďte. U jedné z parmiček se objevila na nose jakási bílá skvrna. Léčila jsem před pár dny úspěšně krupičku (u jiné ryby) exitem a esha2000 tak mě napadlo jestli by ji to taky nepomohlo ale bílá skvrna, chomáček nezmizel. Ryba se ale chová úplně normálně. Nevíte co to může být? Děkuju moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 01:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yasmine88
- nerozpoznatelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 00:01 Žena Yasmine88 [0] – Sekavec
Fotka k příspěvku Zdravím, pred pár dňami som si všimla na jednom sekavcovi biele škvrny na vrchu tela. Dnes som ho našla uhynutého a miesto škvŕn už boli diery. Napadlo ma, či sa náhodou nezranil, ale má to aj ďalší, aj keď nie v takej miere. Nerada by som dávala chémiu, ostatné ryby sú zatiaľ v poriadku, vlastne ani neviem identifikovať chorobu, vyzerá to ako odumierajúce tkanivo. Prikladám foto uhynutého sekavca a ospravedlňujem sa za zlú kvalitu :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 16:53 Muž dracekvo [7] Re: dracekvo
tak dneska to zmizelo. Asi měla jen něco přilepený na čumáku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:48 Muž dracekvo [7] Re: Provpe
Mám tam jen okružáky, red cherry a tyhle rybky.
Všiml jsem si malinké bulky před pár dněma. Ale proti včerejšku je o poznání větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:33 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: dracekvo
Skoro to vypada jak vajicko neritinky ale kdy by se tam vzalo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 17:34 Muž dracekvo [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

chtěl bych se zeptat, co může být tato bílá bulka?
Rybka se chová normálně, ale je to každý den větší. Mám jí dát do karantény? Nebo se to pokusit nějak odstranit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 16:49 B1tchW0lf – Betta - bílé fleky
Fotka k příspěvku Dobrý den, již několik týdnů mám tuto betku. Plave si, papá, vše vypadá naprosto v pořádku, jen jsem si dnes odpoledne za světla všimla, že se jí na hlavě udělaly bílé fleky. Má je na obou stranách na stejném místě (nad očima). Vypadá to jako tuk a zdá se mi, že to má v sobě a ne na šupinách. Víc rybiček nemám, takže není možnost, aby se nakazil od jiných ryb, mám jen 3 betky zvlášť ve třech akváriích (nevidí na sebe). Všechny krmím stejným krmivem ve stejný čas dvakrát denně (ráno a večer). Do teď měl hlavičku krásně černou. Co je to za nemoc, popřípadě jak se to dá léčit ? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2017 13:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Adéla
-pravděpodobně parazitární Ichthyobodo necator
-mizerné foto ,určeno dle popisu-"měl na těle pár bilich skvrn a ze spod mel asi modřiny....byla furt u vrchu "
-koupel ryb mimo ,36-38% formaldehydu=formalínu ,17 ml na 100l při teplotě vody nad 16 stupnů
-případně koupel v NaCl
-více infa o jezírku(objem ,biotop,atd,) ,lepší foto = lepší forma diagnostiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 12:03 Adéla – Bílé skvrny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás o pomoc můj koi kapr dnes umřel měl na těle pár bilich skvrn a ze spod mel asi modřiny máme v jezírku i normální malé kapry a zavojnatky už mi takhle umřela jedna ryba měla celé bílé tělo bylo to možná tím že jsme si nevšimli ze v jezírku máme masožravé ryby ale teď je už nemáme ta co mi dnes umřela byla furt u vrchu .
Byla bych ráda když mi pomůžete
Děkuji moc .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:28 Muž DaveLister [478] Re: NHKG
černé fleky, neléčitelné, smrtelné, to zní jako melanom - ale to by měla jedna ryba, ne celé hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Vůbec netuším. Jiné druhy těchto ryb to nemívají. Na googlu jsem nic moc nenašel. Prý to mívají importy a je to skoro neléčitelné a smrtelné. Ale moje ryby nejsou importy a chovají se naprosto normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:16 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Nemám, ale zkusím na to jít od lesa, tedy nebude to normální "zbarvení" pro tento věk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 17:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sice ty černé skvrny jsou trochu OT, ale nedá mi to. A nemáš s nimi nějaké zkušenosti? Docela mě trápí u mých Crenicichlid. Má to všech 8 kousků co mám. Hlavně na horní části hlavy po hřbetní ploutev a na konečcích ocasu. Objevily se docela rychle. Čím menší ryba, tak tím víc jich má. Ryby jsou mladé, cca 7-9cm (vyrostou na 20-25cm).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:32 R Muž romant [27981] Re: monka
S největší pravděpodobností pigmentační skvrnky, tedy takto od stolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 13:38 monka – cerne skvrnky na hlave
Mam zavojnatku ,ktere se na hlavicce nalevo objevili cerne skvrnky nebo tecky, prosim co by toto mohlo byt ,?? Diky za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 12:42 Muž Yirka [9118] Re: Alfonzzz
Řekl bych, že plíseň. Často vzniká třeba odřeninou a následným ne nejvhodnějším prostředím. Často jsou tyto ryby totiž chovány v naprosto nevhodném prostředí. Moc bych za to nedal, že ho v 500 litrech nemáš.
Takže měnit vodu, doléčit a buď do většího nebo na pánev....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 11:29 Alfonzzz – Pangasius sanitwongsei bílé skvrny
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych poradit co to má můj pangas na těle za bílé skvrny viz foto, řekl bych že se mu to mění jako tvar, před pár dny byla skvrna větší, řekl bych že se mu to začalo dělat po výměně vody, ale je to jen dohad, jinak změny chování nepozoruji i potravu přijímá normálně, děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 15:59 R Muž romant [27981] Re: Nela
Nějaký druh mykózy, aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 15:47 Nela – Samička platy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc, na samičce platy skvrnité jsem dnes objevila bílé skvrny, na jedné straně to vypadá i jako bílé chmíří. Zvládne mi někdo poradit co to je a co se s tím dá dělat? Rybku jsem hned odlovila do karantény. Bude to mít už určitě dýl, ale poslední dobou se i se samcem hodně schovávala. Sameček ale vypadá v pořádku. I krmení posledních pár dní vynechala, sameček platy a ostatní rybky chuť k jídlu nepostrádají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:01 R Muž romant [27981] Re: Sylvie
Tvoje závojnatka je předurčena k problémům. Ptáš se proč? Je umístěna ve zcela nevhodný nádrži, je objemově neopdovídající, dno je z nějaký eklhaft drti, kam velmi dobře zapadává bordýlek a jen vělmi těžko se odtamtud doluje, umělá rostlina je další špatná volba. Takže denně měnit polovinu vody v té, předpokládám kouli, nastudovat o chovu závojnatek co se dá a rozhodnout se jak dále, tedy pokud si pořídíš odpovídající akvárium, řekněmě kolem 100 litrů s účinnou a výkonnou filtrací a nebo se budeš snažit rybu urychleně umístit k někomu kdo jí bude schopen poskytnout odpovídající podmínky a jinak, plíseń to s největší pravděpodobností bude, ty výměny jsou tak jako tak nevyhnutelný.
Edit: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:52 Sylvie – Bíla skvrna na hlavě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mojí závojnatce se v rozmezí 24 hodin vytvořil bílý flíček na hlavě, přikládám foto. Poradil by mi prosím někdo, zda se jedná o plíseň, nebo něco jiného? Jsem těžký amatér, rybičku jsem dostala od známých a mám ji teprve dva týdny, bohužel jsou zrovna ta vysoká vedra, nemohla by to mít například z nich? Omlouvám se za kvalitu fotek, je to hrozná čipera a nechce se nechat fotit. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:26 Píchová Petra Re: romant
Šla jsem teď měnit vodu a naše rybička to nezvládla :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 19:56 R Muž romant [27981] Re: PíchováPetra
Pokud ta voda, kterou tam jeleš není z kaluže, nebo ze studny, kam prosakuje silážní jáma, tak by výměna vody měla zabrat, aby se akvo stabilizovalo a ryby se odpoutaly od hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 19:30 PíchováPetra Re: romant
Vodu jsme částečně měnili už dvakrát a spíše horší než lepší :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:30 R Muž romant [27981] Re: PetraPíchová
Vyměnit vodu, sledovat reakci a když bude pozitivní, tak ve výměnách pokračovat i v následujících dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:26 PetraPíchová – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Naše rybička začala mít bílé skvrny na ploutvičkách a začínají i upadat přikládám tady fotku. Jinak furt je na hoře u hladiny jak když lapí po dechu. Děkuji moc za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:09 Žena vondr001 [674] Re: romant
MOCKRÁT DĚKUJU!!! Potřebovala jsem se ujistit. Důležité pro mne je, že to zvládnou i ancíci a panceřníčci panda. Zítra budu mít i exit, tak hned začnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 22:05 R Muž romant [27981] Re: vondr001
Tak to podle toho průběhu a to že to mají i jiné druh rbek, na tu krupici bude ukazovat spíš. To co jsem v předchozí reakci popisoval se týká jenom neonek, tedy nezaznamenal jsem v diskusích nějakou přenosnost. Ta léčba kombinace eSHa exit a 2000 bude zde na místě a nasaď ji co nejdříve. Můžeš lehce vodu zasolit(pol.lžíce na 50 litrů vody) a klidně zvýšit teplotu někde ke 30 stupňům, což není léčení, ale jenom podpora.
Edit: Přečíst a dodržet návod, to je ten správnej postup a po ukončení léčby, byť se to přímo nevyžaduje, já radím a i činím řádnou výměnu vody a posléze aplikaci nějaký rašelinový výluh, jako rekonvalescenční péči, možno už posléze ponechat, jako přirozenou podporu imunity ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:01 Žena vondr001 [674] Re: romant
Od 19.1. - koupila jsem je na akvaburze. Bohužel jsem mela vsechny nádrže plné, tak šly hned do hlavního akva.... (ted tluču hlavou do zdi). Byla to chyba že nešly do karantény. Vypadaly dobře, byly čilé a pěkně vybarvené. Mají to hlavně neonky (uz i ty co byly v akva dlouho), 1, nebo 2 tečky má už i bojovnice a otík (původní obyvatelé) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:52 R Muž romant [27981] Re: vondr001
Jak tam jsou dlouho, mají to všechny neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:46 Žena vondr001 [674] Re: romant
U akva jsem strávila hodinu a tohle je nejlepší fotka :-D Jsou to bílé miniaturní tečky hlavně na hřbetní ploutvi a ocase. Všimla jsem si jich předevčírem. Velikost se nemění, jen přibývají. Díky, pročtu to vlákno. ;-)
Edit: Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že se o nic neotírají, žerou normálně, neschovávají se a jiné příznaky nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 21:39 R Muž romant [27981] Re: vondr001
Při této kombinaci léčiv se o pancéřníčky, ani o ancíky bát nemusíš, ale s tou krupicí si jistej nejsem, mrkni se do vlákna neonky nemoc, poslední dobou se tam docela dost objevuje onemocnění obdobné krupičce, ale nikdo moc neví co to vlastně je za moribundus, to Tě nechci nějak stresovat, chtělo by to lepší fotku, vím že to není jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:24 Žena vondr001 [674]
Fotka k příspěvku Ahoj. Na neonkách se mi objevily miniaturní bílé tečky - na ploutvích a ocase. Potřebuju potvrdit jestli se jedná o krupičku, nebo jde o jiného parazita. Doma mám Esha 2000 a zítra koupím Esha Exit. Chci je zkombinovat. Mám ale strach o ancíky a panceřníčky panda, zda tuto léčbu snesou. Fotka nic moc, ale ony vůbec nepostojí na místě...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:35 Stistko – ramirezka neon blue
Prosím o radu - na samičce ramirezky neon blue se objevily takové bílé skvrnky - asi 2 mm velké, takové oválné (na krupičku to nevypadá)...objevilo se to na hřbetní ploutvy a potom ještě na prsní ploutvy. Jinak se chová normálně, žere a vypadá v pohodě. Včera měla jednu na hřbetní ploutvy a dneska se to objevilo i na prsní.

V neděli jsem do akva přidal několik promáčených a vyvařených (v soli) borovicových větviček. Nevím, jestli to nemůže být tím. Voda v pohodě (dusitany i dusičnany na nule). Vím, že léčba u nich moc nepřipadá v úvahu, protože jsou hodně náchylné na chemii.

Vůbec nevím, co dělat. Chystám se vyhodit ty větve, jestli to nezpůsobily ty...trošku se na nich vytvořil povlak - asi plíseň (různé barvy). Ampulárky si na ni pěkně pochutnávají.

Poraďte prosím....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:44 Toddik1 Re: karelpavel
Zkusím se ten EXIT, taky sem o tom něco slyšel...a není to třeba krupička? i když ta by byla ze začátku spíš na ploutvích ne?

Chci se zeptat, hodně sem četl o kuchyňský soli co je na tom pravdy? mohlo by to pomoci? karanténí akvárium má cca. 12l, kolik bych tam měl dát soli? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:33 Muž karelpavel [18] Re: Toddik1
Co tak zkusit Exit a Eshu 2000, taky jsem něco takového měl a pomohlo to ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:37 miso21 Re: Toddik1
,ma ake howna biele alebu cierne ako sa sprava chuti jej jest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:08 Toddik1 – Bílý flíček na platě v karanténím akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

před 5ti dny sem založil karanténí akvárium pro platu, protože se jí u pusy udělal takový bílý pupínek. Jako lečbu sem nasadil ACRIFLAVIN a vypadá to, že ten pupínek ustupuje. Dneska ráno sem se na ní podíval a zjistil, že se ji udělál bílý flíček na hlavě. NEvíte co by to mohlo být a co na to použít za léčivo? Pokud by na to bylo jiný léčivo než ACRIFLAVIN, tak můžu podávat dvě léčiva najednou? Díky a přikládám fotky, kde je trošku blbě vidět ten flíček a prosím o rady. Díky všem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:48 Téra Re: ustavprochore
Tak jsem zacala s lecbou, zatim pomerne uspesne-uhyn rybek se zastavil. Zivorodky vypadaji o mnoho lepe, dokonce i ta z fotky, co vypadala na umreni. Sice stale maji nektere ploutvicky slepene, ale bakterie se uz asi nemnozi, protoze fleky se jim nezvetsuji. Teplotu jsem zacala snizovat, vzduchovani tam jeste necham, protoze diky nemoci rybky hure dychaly a se vzduchovanim je to lepsi a lecit budu dal. Dekuji za rady, kdyby jste mi neporadila, co to je, tak mi vsechny pomrely. Moc diky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:28 Žena ustavprochore [567] Re: Téra
Omlouvám se za opožděnou reakci, nebyla jsem u PC. S tím solením vám neporadím, sama na to nemám vyhraněný názor, solila jsem dříve, protože to tak dělal táta, ale už to delší dobu nedělám a rybky jsou v pohodě. Sůl jako taková není léčivo, jen napomáhá tvorbě kožního slizu, ale jestli to něčemu pomůže i při rozjeté baktérce (nějaké, nemusí to být zmiňovaný Flexibacter) si netroufnu odhadovat, osobně bych s tím nepočítala. S eSHou 2000 uvidíte, pokud to má více rybek, investujte do Baktopuru jak radil "Bob66". Tu teplotu bych klidně postupně snížila na původní.
Rozhodně nemíchat léčiva, čili jestli dojde na ten Baktopur, vyměňte opakovaně část vody nebo vyfiltrujte zbytky původního léčiva přes aktivní uhlí! Taky pozor na možné zavlečení infekce do druhého akva, pokud používáte společnou síťku apod. Pořízení karanténního akva zvažte. ;-) Hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 20:12 Muž mailo [14] - RostlinyRe: Tereza
30 st. je trosku dost! niekde som cital ze to neonky nevydrzia, mam to aj z vlastnej skusenosti. Nieje to tak ze mate tu teplotu uz dlhsie takto vysoko a neonky odchadzaju pre to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:47 Jaenne Re: Téra
U eSHA 2000 nemusíš zvedat teplotu vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:30 Téra Re: ustavprochore
Tim, ze jsem zadnou nemoc nikdy v akvarku nemela, tak jsem u spousty priznaku nevedela, jak u rybek vypadaji. Takze diky, ze jste mi napsal, ze jsou ploutve slepeny...kdyz jsem se u Flexibactera koukala na fotky, tak ty rybky mely roztrepene ploutvicky, coz ty moje nemaji. Holt chybama se clovek uci, priste uz to poznam vcas:-( Jinak ve 125l akvarku mam 3 skalary, 4 gold molly, 4 black molly, 7 mecovek, 10 neonek a 6 ancistrusů a zda se mi to nahustene, protoze mam jeste jedno 60l akvarko a chtela jsem tam k 6 parmickam dat ty neonky a 2 ancistruse, ale nastesti uz jsem to nestihla, takze druhy akvarko je v poradku.
Jinak jsem zacala s lecbou eSHA 2000, zvedlou teplotu uz mam a taky uz jsem mela prisolenou vodu (dala jsem 10g soli na 125l-je to dobre davkovani, nebo mam pridat? A jak casto mam prisolovat?)Moc dekuji za rady,jen doufam, ze to rybicky preziji, s akvarkem jsem zacala pred pul rokem a byla jsem pysna, ze se rybkam do ted darilo...ach jo:-(
Jinak jsem si uvedomila, ze jsem to donesla s gold molly z akvaristiky, protoze jsem si jich koupila 6 a dve mi hned umrely, ale pricitala jsem to soku z transportu, tak treba varovani pro ostatni...
Takze jeste jednou diky vsem za rady!Tereza

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13566