Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Narušené šupiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Narušené šupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
No jo to je víc než týden, když s tím děvče přišlo a podle fotky je stav stejný, jako tenkrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:49 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Jo, tak to jsem netušil, že to tu řešíte už delší dobu. Bral jsem to z hlediska popisu že je tam ranka na které je něco jako bílá vata z čehož jsem usoudil, že se jedná o plíseň. Tak to se vám do toho raději nebudu plést :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 17:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
Ale vždyť už to má dlouho...nebudu hledat kdy jste psala, ale já bych nelil nic. Sázím na mechanické poškození...Mně jste tvrdila, že je to bílé tvrdé, pak už je to jako vata...Ujasněte si to napřed než něco nalejete... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 15:12 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Pokud se tam otočí tak to lze brát jako nemocniční pokoj. Jen pozor na kvalitu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:35 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Silent
OK, tak ho izolujem a tú medicínu mám myslím aj doma, tak nasadím liečbu. Dám potom vedieť, ako to dopadlo. Ešte otázka. Nevadí, že bude nejaký čas iba v cca 7 litrovom akvarku s bublinkami cez kamienok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 13:10 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Bráno z mého hlediska bych rybu přelovil co nejdříve do karantény. Nasadil eSHa 2000 což je vynikající širokospektrální lék který vyléčí plíseň a výrazně napomůže i léčbě poranění. Až v případě, že by se poranění nehojilo byla by tam už patrně bakteriální nákaza a to už se řeší například baktopurem. Začni tou eSha 2000 a ta by to měla vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:59 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Silent
Zatiaľ to má iba táto rybka. Občas jej do toho ďobnú mečunky, ale tie sú zatiaľ OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 12:29 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Já bych spíše doporučil karanténu a rybu vyléčit tam. Tedy pokud je postižená jen tato jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:16 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: xx
A videli ste tú fotku, ako to vyzeralo na začiatku? Celkom prvá fotka v mojom príspevku. Tam to naozaj vyzeralo ako len vyskočená doštička. A dlho to tak bolo. Túto "vatu" má niečo vyšše týždňa. Skúsim teda niečo na plieseň použiť. Asi bude lepšie do celého akvarka, ako iba izolovať tú jednu. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:23 xx Re: geminika
Na plíseň stačí akriflavin. Plíseň je sekundární onemocnění - na rybě je vidět nejčastěji v místě poranění. Co je ten tuhý výrůstek ale není jasné. Nejdřív se zbav té plísně a pak sem dej ostrou fotku té ryby.

PS: Lymfocystóza nemusí vždy vypadat jako květák. Začíná jako malý uzlík na rybě a růst může rychle, ale v některých případech i velmi pomalu. Právě u sumců se v poslední době objevuje stále častěji (krunýřovci a pancéřníčci - malí i velcí). Hlídej si tu rybu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 09:36 R Muž Silent [5949] Re: geminika
Pokud je to jako vata tak to nejspíše bude plíseň. Na toto se mi velmi osvědčil eSHa 2000, případně Sera Mycopur či Tetra medica FungiStop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 09:25 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: xx
Podľa popisu tej choroby sa to nepodobá. Tá choroba, čo máš na mysli sa prejavuje červenými výrastkami ako karfiol/květák. Toto je biele, akoby bol na tom kúsok vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 08:04 xx Re: geminika
Podle té poslední fotky to vypadá na lymfocystózu. Mohla bys to vyfotit ještě jednou, aby to bylo zaostřené? Klidně i mimo vodu.

www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
Ani podle fotky mne nenapadá k čemu by sůl mohla, či měla, pomoci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:44 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
To je pravda, že sú veľmi odolné. Ja sa len obávam o zdravie ostatných rýb. Či to nie je nákazlivé. Pomohla by soľ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
Pokud je to tvrdé, tak to plíseň nebude...Pokud je ryba beze změn vitality, tak bych to nechal. Tihle pancéřníci jsou velmi odolní na mechanické poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:57 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A už asi týždeň to vyzerá, ako keby sa tm urobila plieseň. Je to biele a vyzerá to ako kúsok vaty. Pokúšala som sa toho dotknúť, a je to tvrdé. Rybka funguje úplne normálne, ako tá druhá čo mám. Vie mi niekto poradiť čo to je a čo s ním mám robiť? Všetky ostatné rybky nemajú nič podobné na tele. Všetko funguje ako má. Teraz to je takéto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
No a co včil? Na co se ptáte? Podle mne nic nového, tak se asi nic jiného nedozvíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Panciernik trinidatský má asi tri roky. Asi pred mesiacom som si všimla na jeho chrbte niečo biele. Vyzeralo to, ako keby mal vytrhnutú jednu šupinu, doštičku. Neriešila som to, lebo mi tu poradili, že to nič nie je. Vyzeralo to takto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 20:04 Žena Kate127 [74] – Vypadlé šupiny
Zdravím všechny, mám dva karasy a závojnatku a další osádku jako panceřníčky a otíky. U zlatého karase jsem si už před měsícem možná dvěmi všimla že se mu objevila třeba jedna šupina jakoby vypadlá (zůstalo světlé místečko) a pak třeba zase jedna o týden, ale jak říkam za dva měsíce nebo i delší období má celkem asi jen 5-7 těchto míst o velikosti asi jedné nebo dvou šupinek a dnes to má i závojnatka asi tak okruh čtyř šupinek při hřbetní ploutvi. Ale ryby jsou čilé a nepozoruji žádné potíže. Je možné že se jen otřely o dekoraci? Druhý karas nemá žádné potíže i když je vybarvený i s bílou takže by to u něj nebylo tak nápadné. Ostatní ryby jsou taky v pořádku. Je "pacientům" něco či jen třeba nějaká menší šarvátka?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:52 R Muž romant [27981] Re: Dwarfy
Jako prevenci bych použil tu vodoléčbu, nic jinýho. Jinak dobrá otázka stran použití Acriflavinu a nitrifikačních bakterií, určitě by bylo lepší při použití mít rybku v nějaké separé nádrži. Rostlinám by jeho použití taky nemuselo udělat zrovna dobře, jejich růst by se mohl trošku zaseknout, ale nezlikviduje je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dwarfy
nevypadá to na nic hroznýho, s tím je ta rybka v pohodě vypořádá, jestli to nezaplísní nebo neco podobnýho a léčit zatím není co. Vyměnila bych tu vodu a v neděli uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:43 Žena Dwarfy [156] Re: romant
Díky, taky si to myslím.
Vodu jsem sice měnila před dvěma dny, ale zítra tedy pro jistotu ještě vyměním.
Neničí Acriflavin bakterie ve filtru? To by asi nebylo nejlepší, když zítra odjíždím.
Hmm, tak jsem koukala, že ho stejně nemám.
Ale mám eSHa2000. Mám tam preventivně nakapat tohle? Nebo to raději nechat jen s tou výměnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:07 R Muž romant [27981] Re: Dwarfy
Dělá to na mě dojem, že je to důsledek nějaký šarvátky, nebo se ta rybka někam napasovala a o ty šupiny tím přišla. Jako prevenci bych použil výměnu vody a pokud máš tak bych přidal něco proti zaplísnění, třeba Acriflavin. Pokud ta rybka normálně žere a nestraní se hejna, tak bych si myslel, že je to třeba to, co jsem popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:50 Žena Dwarfy [156]
Fotka k příspěvku Ahoj, teď jsem si všimla, že jedné mojí parmičce chybí šupiny. Je to důsledek nějakého "hašteření" nebo počínající nemoc?
Mám jim tam preventivně něco nakapat?
Ptám se proto, že zítra odjíždím a až do neděle bude akva bez dozoru, jinak bych asi počkala, co bude dál ...
Jinak je rybka v pořádku, plave s ostatníma a žere.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:41 Lucanda11 – Mojí týdenní závojnatce chybí pár šupin..
Fotka k příspěvku Dobrý den,před týdnem jsem si koupila závojnatku,ale dneska jsem si všimla,že ji na těle chybí pár šupinek, a místo nich tam má jen bílé tělíčko(naštěstí je to zatím jenom tak 4-5 šupinek)..Bojím se o ní,poradíte mi někdo jak bych ji mohla pomoct,jestli to je nějaká nemoc, nebo zda to je normální ? (Myslím jako u člověka,nám vypadávají vlasy ale zase dorostou..,jestli to tak nemají i rybky..) Chová se normálně,je čilá,pořád žere.. Nechci nic zanedbat.. Proto moc prosím o radu !! Předem moc děkuji !! :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:45 Jitrulka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, já to má taky na jednom pavím očku a ted na rájovci. Spíš mi příjde jako by ty šupiny vypadaly a prosvítá jen kůže... myslíte že tem mluti medical pomůže?

Přikládám foto rájovce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 11:22 Muž [] Re: shedlo
Ten multimedical zase tak drahej není, kolem třiceti korun. Na plísně zabírá. Na ostatní naštěstí nedošlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 18:55 shedlo Re: Anonym
Egeria ta roste přímo před očima.. jen ty blbý řasy kdyby se mi v akvarku furt nedržely.. jinak Pavím očkám jsem koupila meducínku, eSHa 2000, je to asi na 18 různých chorob, ale drahý jak ..... a když jsem to tam kapala, jedna skalára přílítla, myslela, že je to krmení (přitom 15 minut přčedtím dostaly najíst!), a trochu i uzobla, tak snad jí to neotráví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 08:26 Muž [] Re: shedlo
Taky jsem o tom slyšela, ale řekla bych, že moje rostlinky jsou možná ve stavu, že už se na nich ani zhoršení nepozná? Ale na Egeria Densa (taková jemnolistá) to vliv nemělo, aspoň jsem si nevšimla. Nebude to tak zlé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 20:08 Heavyk1 Re: shedlo
Tak o tom jsem neslyšela, ani jsem si nevšimla nikdy. Ono chemie je chemie, ale i lidský léky (pokud je to nutné), pomůžou a přitom mají vedlejší účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 19:14 shedlo Re: Anonym
Ted mi říkala jedna akvaristka profi, že ten multimedical ničí rostlinky, pozorovali jste to taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 16:51 Muž [] Re: shedlo
Taky si myslím, že to bude plíseň. S Multimedicalem mám dobré zkušenosti. Silně při něm vzduchuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 14:53 shedlo Re: Libi
Díky, čím víc je pozoruji, taky myslím, že to bude plíseň, na parazita to nevypadá.. čím to je, že se plíseň najednou objeví? Jinak dík za doporučení přípravku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 14:44 Libi Re: shedlo
Měli jsme to u 2 mečovek a přidali jsme do vody Multi-medikal a už se jim to pomaloučku lepší, u dalších rybek se to zatím neobjevilo. Ten lék je kombinované léčivo proti plísni, parazitům i bakteriálnímu onemocnění. Myslím si, že to bude nějaký druh plísně, ale určitě to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2006 13:18 shedlo – narušené šupiny
Potřebovala bych poradit, Pavím očkám se objevily na hřbetech takové bílé flíčky, prostě narušené šupiny, jako by ty šupiny byly staré a zbělely. Je to krupička nebo nějaká plíseň? Ta krupička se projeví jako spíše taková tečky, ne? Mají zatím jen dvě skvrnky.. nevím, jestli z chabého popisu někdo něco rozpoznáte, zkoušela jsem je fotit, ale jsou moc rychlé:-) Pokud ano, máte tušení o co jde plus jaké přípravky? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1337-narusene-supiny?od=51