Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Narušené šupiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Narušené šupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 16:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Monzun
- moc toho vidět není, chtělo by to lepší foto a prezentací akvária
- podle útvaru a zabarvení bych řekl odřenina, nelze vyloučit i atak, ze strany Barbusek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 14:58 Monzun – Parmička Shubertova flíček na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem objevila na boku jedné z parmiček flíčky. Protože nemám moc zkušeností, ráda bych se zeptala, zda někdo nevíte, o co by se mohlo jednat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 13:45 pH5 Re: FishWoman
zkusil bych nasadit taniny - treba listy mandlovniku


to neni chemicka lecba, spis lazne, ale hojeni by to mohlo pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 13:25 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: FishEomen
Už to jsou 3 dny co jsem dala poslední dávku eshy 2000, ale nevidím žádné zlepšení sad Mám vyměnit vodu a dát eshu znova? Pancík se chová stále normálně, žere a vesele si plave. Nemyslím si, že by měl nějakou nemoc, prostě má jen dost odřené šupiny ale plíseň tam nemá. Co mi prosím poradíte aby se mu to rychle zahojilo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:04 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Tudy
Co myslíš tím ložiskem? Jinak to není jako že by mu to udělala nějaká nemoc, to má, si myslím od toho, že když žerou tabletu tak jí vždycky odsunou ke kamenů, tak se asi odřel. Nebo, si myslíš, že se pletu? Zatím žere normálně a ani se nechová, nějak jinak než dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Nechci být pesimista, ale když srovnám starší a novější foto, tak žádné zlepšení nevidím...
Edit: pokud normálně žere, tak bych si nechal být a ještě počkal. Může také jít o nemoc s ložiskem "uvnitř" těla rybky a tam eSHa nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:11 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Skončila jsem s léčbou esha 2000. Určitě se to pancíkovi ještě zlepší hop , nechám eshu působit ještě 2 dny a pak vyměním vodu. Ale nevím co to má v té ráně za bílou věc, mohla by to být kost? Ale nedavno to tam ještě neměl sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 18:33 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Počkal bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:27 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Tudy
A jak bude esha působit na ostatní rybky? Pomůže jim to v něčem ikdyž nejsou zraněné? A mám ji nasadit tedy kdy? Mám počkat třeba ještě pár dní, jestli se mu to zahojí se solí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 18:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
eSHu dávkuj podle návodu, po výměně vody. Ať působí co nejdéle a neředíš to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:11 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Tudy
Tak já ještě počkám, jak se mu to bude hojit a kdyžtak nasadím eshu. A kdyby na to došlo tak mám taky nejdřív vyměnit vodu nebo můžu rovnou nasadit eshu? A musím dávkovat podle návodu 3 dny nebo stačí 1 dávka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Jj, tak jsem to myslel, nezvyšovat aktuální koncentraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 17:42 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Po výměně vody klidně ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Už bych nepřidával - obecně se píše, že Pancíci jsou na sůl citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:38 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Dneska to je druhý den co jsem dala do AQ sůl. A vypadá to, že se pancíkovi ta rána zahojuje. Tak mám tu sůl dát ještě jednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 19:52 Žena petulka [11] Re: romant
Na to nemam srdce ja nevim. Kdyz vymenim vodu tak je to lepsi. Akvarkoje u pritele takze ctyri dny v tydnu tu nejsem. Neni akvarista ryby prekrmuje uz jsem mu to vysvetlila ale vzdycky jak tu nejsem tak je prekrmi.
Nechtela jsem tyto rybkyje to na ne male ale premluvil me. Da se to jeste zachranit i kytky mirne stagnujou mo jsem odkalovala do dna. Ted dam pozor dik moc je to moc male akva budou tam jen krevetky priteli jsem rekla ze na ryby je treba tak 110 l tak souhlasil.
EDIT- Co.nechapu jeze krevetky jsou ok. Mnozi se. Muze za to co2? Ve dne jsou kulicky moc jsem se ve dne hrabala a zvirilo se to cca tak pred dvemi tydny a hned to zaclo. Od te doby si davam pozor ale zrejme je pozde:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 19:35 R Muž romant [27987] Re: petulka
Ne, šetrně utratit. Jenom teplotou to nebude, kombinace více faktorů a to v první řadě škodlivých N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 19:32 Žena petulka [11]
Ahoj muzou neonky onemocnet ze studene vody? Mela jsem rybky od roku 2005 a nikdy nebyly nemocne. Ted se neco stalo jsou posety vridky a boulemi co s tim? :(
Jedna umrela vcera. Mam ted jen devet. Zaclo to pote co jsem moc silne odkalovala a akvarium se zvirilo. Do toho se ochladilo. Dnes jsem zakoupila topitko. Voda pomalu vystoupala de 24 stupnum...uzdravi se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2017 23:51 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Odpovím za romanta, třeba mě opraví. Pokud se pozorně podíváš na tu postiženou rybku, uvidíš na její kůži mléčně bílé ostrůvky. No a to jsou nálevníci, co si pochutnávají na mase té otevřené rány. Ale vidím je i jinde, než jen v ráně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 23:41 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
romant napsal: vidím tam počínající nálevníky
A podle čeho jste to poznal, kde to vidíte? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2017 18:13 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
FishWoman napsala: A můžu zkusit eshu i sůl najednou? Přesně tak jsem to myslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:41 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
A můžu zkusit eshu i sůl najednou? Nebo mám zvolit jenom jedno? Třeba že bych dnes dala tu sůl a zítra nebo pozítří uvidím, jestli přidám eshu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
eSHa 2000 ano . Na kožní nemoci (s výjimkou krupičky) nebo na povrchové zranění ryb asi nejlepší a šetrný lék, také čas od času používám. Se solí nemám zkušenosti, ale dle ověřených zkušeností ostatnich akvaristů funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2017 16:27 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Cílem mojí rady by mělo být přežití a další žití rybky i bez těch šupin, vidím tam počínající nálevníky a to bych řešil jak jsem napsal, eSHou 2000 se taktéž nedá nic zkazit, ale já bych šel nejdříve do té soli. Uvidíš jaký další názor na vyobrazený problém zazní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:24 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Vážně stačí jenom to? Nemám použít něco proti plísni? Nebo když osolím vodu, tak se mu to rychle zahojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:23 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Vodu lehounce zasolit(polévk. lž. na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:21 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady je foto toho mího chudáčka sad Vypadá to, jako by si z něj někdo ukousnul. Copak je možný, že když si to jídlo odtlačí pod kameny tak že se tam bude takhle rvát, ikdyž ho to musí bolet? Jestli to teda je od toho. Nevím co jiného se mu mohlo stát. :-( Ostatní pancíci se tam taky ke krmení tlačí, ale ty nemají porušenou ani šupinku :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:50 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Nevím, ano podle návodu, když bude použito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:49 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Nevím jestli se to zhoršuje, protože jsem je krmila včera a všimla jsem si toho až dneska. Tak hned zítra, až přijedu domů, udělám fotky. A ta esha 2000 na to tedy stačí? A mám ji dávkovat normálně podle návodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:38 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Pokud je to místo stále ve stejným stavu, tak si počkám na ty fotky. Pokud se to zhoršuje, potom tu eSHu 2000 ještě dnes.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:36 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, můj pancéřnícek má kruh jakoby odstrouhlých šupin. Myslím že je to od toho, že když jim hodím tabletu k jídlu tak jí všichni odtlačí někam mezy kameny a pak se všichni snaží se k ní dostat, tak si to asi odřel o kameny. Měla bych použít něco proti plísni? Zatím má to poraněné místo celkem v pohodě. Ale radši bych začla léčit co nejdříve, když jsem si toho všimla dřív, než se mu tam udělá plíseň. Mám eshu 2000, ta se prý přidává, při léčbě krupičky, k eshe exit jako prevence proti plísni. Nebo musím koupit něco jiného. Pokud to bude třeba, udělám zítra fotky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 16:46 R Muž romant [27987] Re: orangekate69
Preventin je na nic, zde by možná dokázal pomoci nějaký antibakteriální přípravek(Bactopur direct), ale u čichavců je to vždy loterije a ono léčení by bylo nutné provést v separé nádrži, neb bude decházet k likvidaci pozitivních bakterií v akváriu jako celku. Masivní výměny vody a listy mandlovníku mořskýho, to bych viděl jako možnou alterantivní léčbu, kterou lze provádět ve společenským akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 15:54 orangekate69 – čichavcům mizí šupiny, okusování
Fotka k příspěvku mám podobný problém, který tu byl popsaný. mám tři čichavce (samička a dva samečci) a před několika dny se jim postupně začaly ztrácet šupiny na hřbetě. nejhůř je na tom samička (viz foto), kterou i začaly okusovat živorodky a teď i samečci. na radu v akvaristice jsem pořídila přípravek Preventin proti plísním/parazitům a přidala i solný roztok, nicméně mám pocit, že problém se nadále zhoršuje :( ryby už jsou staré, ale nikdy předtím se podobný problém neobjevil
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 17:06 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde jsem pořídil alespoň trochu kvalitní fotku, snda z toho půjde něco poznat :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 07:58 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Je mě to jasný, jenom jsem si to chtěl tou fotkou ověřit. Ba, ba, jak se u zakrsláků v drtivý většině k nám importovaných trochu poleví v údržbě, je problémek a posléze i průser na světě, taky se s nima občas trápím, tedy vlastně lidi jenž nedodržuji moje dobře míněné rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2013 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
U importovaných všech zakrslíků, zcela běžná vředovitost. Posléze až na maso. Vskutku parazitární onemocnění, které většinou nemá řešení. Ale začátek je v zanedbaném prostředí...Bohužel to začíná od nabalení před transportem k nám, pak to pokračuje přes velkoobchod, obchodníka a pokud nedej bože něco zanedbá akvarista, jede to docela rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:29 R Muž romant [27987] Re: Zab01
Chtělo by to fotku, je to věštírna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: radim
Jojo mají to všichni, žádné agrese jsem si nevšiml, spíš to vypadá, jak kdyby je něco pomalu vyžíralo nebo nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 17:31 radim Re: Zab01
opravdu to mají všichni? přesně takhle mi masakroval samec samice, když se nechtěly třít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 17:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Čichavec
Zdravím, mám takový problém s čichavcema medovýma. Mám jich celkem 5 a po čase jim na boku začali mizet šupiny, teď mají každý vesměs 2-5mm velkou ránu, většinou na boku, někteří na obou. Nevypadají, že by jim to vadilo, plavou normálně, cjedí, pouze mají na boku takovou ránu, že je vidět nejspíš maso, není to hluboké, chvílemi se zdá, že se jim to občas hojí, po čase se to zase zvětší a tak nějak to mají pořád na stejno. Už to mají poměrně dlouho, několik týdnů vímeméně bez změny. Vodoléčba nepomáhá, nedokážu identifikovat co to je, nejspíš nějaký parazit/bakterie. Ale jiné ryby to nenapadá. Pouze tyto čichavce, někteří jsou přidáni nedávno, jiní jsou v akváriu už více než půl roku, ale mají to všichni do jednoho, ostatní labyrintky jsou v pořádku. Nemá někdo nějaký nápad ať vím kde hledat, nebo co proti tomu použít? Děkuji všem za nápady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 08:38 Muž Yirka [9123] Re: Makina34
Ono to není o narušených šupinách, ale o tom, že se neonky v té nádrži necítí. A podívám-li se do tvé prezentace, ani se jim nedivím. V tak malé nádrži (i když si člověk objem musí domyslet) ty závojnatky nemají co dělat. Okamžitá, avšak ne trvalá, pomoc může být ve výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 08:22 Makina34
Dobrý den. Potřebuji poradit s neonkama obecnýma. Nedávno jsem si všimla že dvě neonky z deseti ztrácí úplně svou barvu a jako by jim vypadávali všechny šupiny. Nevíte čím to může být? A zda je to nakažlivé a dá se to vyléčit??? Děkuji moc za rychlé odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 14:24 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Chcem sa len pochváliť, že sa mi podarilo vyliečiť toho panciernička s pliesňou na jednej šupinke - doštičke. Opätovné preliečenie ESHA 2000 nebolo už nutné. Už je vidno len celkom tenký (ako vlas) biely pásik medzi šupinami - tá jedna tam chýba. Ďakujem tým, ktorí mi poradili. Veľmi sa teším, že to tak hladko išlo. Želám pekný deň všetkým. potlesk hop ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:01 Muž Hanzy [31] Re: HankaV
Tak předně bych začal s vodoléčbou. Denně či ob den výměna alespoň třetiny vody. Popřípadě bych přidal sůl, to jim zvýší tvorbu slizu. Z fotky toho moc není vidět. Alespoň já toho moc nepoznam hmm Někdo ze zkušenějších možná řekne víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 17:53 Žena HankaV [0] – cichlidka
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím sdělit svůj názor? Možná se plaším úplně zbytečně, ale bojím se, že by mohlo jít o krupičku a s tím jsem se nikdy nesetkala, tak bych potřebovala poradit. Cichlidku mám asi měsíc a půl, tak před měsícem se jí na boku objevily takové poškozené šupiny. Nic to nedělalo, pak se to zlepšovalo a teď se to zase zhoršilo. Má to takové bílé. A na hlavě se jí oběvily takové jako by 3 tečky, vypadá to jako odřenina, ale jedna z těch teček je vystouplá. A na druhém boku má cichlidka jednu šupinku bílou. Rybička je bohužel strašně malá, tak to jde všechno blbě vidět. Původně jsem ale měla dvě a a jedna před časem z neznámých důvodů umřela. Ostetní rybky jsou v pořádku, jen u 2 pancéřníčků jsem si všimla odřeniny na čumáčku (či jak to nazvat). U těch je to asi vážně jen odřenina, ale mohly by lehce něco chytit a o ně se bojím nejvíc. Taky nevím, jestli teď můžu koupit novou cichlidku, potřebuju mít jistotu, že taky neonemocní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:02 R Muž romant [27987] Re: geminika
Měl jsem na mysli nedělat s ním vůbec nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:01 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Veď žiť ho nechám, to je jasné. Žrať mu chutí, pláva normálne tak asi mu to nevadí. Občas mu do tej rany ďobnú mečovky, tak neviem, či mu to môžu takto vyčistiť tú plieseň, alebo mu to viac rozdráždia. Uvídíme časom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:19 R Muž romant [27987] Re: geminika
Já bych osobně pacienta nechal žít i s tím co má mezi těma šupinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:18 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak som tu zas. Sľúbila som, že budem informovať, ako sa to vyvíja. Po 3 dňoch liečby v spoločnom akváriu nenastala žiadna zmena. Tak som pacienta dala do toho 5 litrového akvária a dala len 1 kvapku. Podľa návodu je 25 kvapiek na 100 litrov, tak som nechcela dať viac, aby som mu neublížila. Takto bol tiež len tri dni a denne dostal po jednej kvapke. Po troch dňoch išiel naspäť, lebo nechcel žrať a takmer ani neplával. No a teraz sa mi zdá, že tá rana je o niečo menšia, ale stále biela.Ak by sa to nezlepšovalo, tak ho asi zase na pár dní izolujem a preliečim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:20 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Moji milí rádcové. :) Pred chvíľou som pacienta vylovila iba do sieťky a napadla ma hrozná vec, že jej tu doštičku skúsim vytrhnúť. Sorry za napád. :-( Ale nešlo to. Tak som to skúsila chytiť a naozaj je to tvrdá bulina, ale je biela a vyzerá len ako vata, ale je to tvrdé. To je odkaz pre LiborSprysl. Prvý krát som si to všimla asi v júni (červen), vtedy to vyzeralo iba ako odstávajúca došťička (prvá fotka - spodná). Biele to začalo byť pred dvoma týždňami (tretia fotka - vrchná). Takže som sa rozhodla, že ju nechám s ostatnými a do vody som dala ESHA2000, zajtra dám tiež a pozajtra tiež, podľa návodu. Potom uvidím, čo sa stane a dám vedieť. Zatiaľ všetkým ďakujem za snahu pomôcť.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1337