Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Narušené šupiny

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Narušené šupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 16:46 R Muž @ romant [24413] Re: orangekate69
Preventin je na nic, zde by možná dokázal pomoci nějaký antibakteriální přípravek(Bactopur direct), ale u čichavců je to vždy loterije a ono léčení by bylo nutné provést v separé nádrži, neb bude decházet k likvidaci pozitivních bakterií v akváriu jako celku. Masivní výměny vody a listy mandlovníku mořskýho, to bych viděl jako možnou alterantivní léčbu, kterou lze provádět ve společenským akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 15:54 Žena @ orangekate69 [0] – čichavcům mizí šupiny, okusování
Fotka k příspěvku mám podobný problém, který tu byl popsaný. mám tři čichavce (samička a dva samečci) a před několika dny se jim postupně začaly ztrácet šupiny na hřbetě. nejhůř je na tom samička (viz foto), kterou i začaly okusovat živorodky a teď i samečci. na radu v akvaristice jsem pořídila přípravek Preventin proti plísním/parazitům a přidala i solný roztok, nicméně mám pocit, že problém se nadále zhoršuje :( ryby už jsou staré, ale nikdy předtím se podobný problém neobjevil

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 12:48 Muž @ Zab01 [60] - RostlinyRe: Zab01
Nikdo nic? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 17:09 Muž @ Zab01 [60] - RostlinyRe: Zab01
Fotka k příspěvku Tady ještě jedna :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 17:06 Muž @ Zab01 [60] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Zde jsem pořídil alespoň trochu kvalitní fotku, snda z toho půjde něco poznat :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 07:58 R Muž @ romant [24413] Re: LiborSprysl
Je mě to jasný, jenom jsem si to chtěl tou fotkou ověřit. Ba, ba, jak se u zakrsláků v drtivý většině k nám importovaných trochu poleví v údržbě, je problémek a posléze i průser na světě, taky se s nima občas trápím, tedy vlastně lidi jenž nedodržuji moje dobře míněné rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 05:35 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: romant
U importovaných všech zakrslíků, zcela běžná vředovitost. Posléze až na maso. Vskutku parazitární onemocnění, které většinou nemá řešení. Ale začátek je v zanedbaném prostředí...Bohužel to začíná od nabalení před transportem k nám, pak to pokračuje přes velkoobchod, obchodníka a pokud nedej bože něco zanedbá akvarista, jede to docela rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:29 R Muž @ romant [24413] Re: Zab01
Chtělo by to fotku, je to věštírna. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:28 Muž @ Zab01 [60] - RostlinyRe: radim
Jojo mají to všichni, žádné agrese jsem si nevšiml, spíš to vypadá, jak kdyby je něco pomalu vyžíralo nebo nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 17:31 radim - RostlinyRe: Zab01
opravdu to mají všichni? přesně takhle mi masakroval samec samice, když se nechtěly třít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 17:28 Muž @ Zab01 [60] - Rostliny – Čichavec
Zdravím, mám takový problém s čichavcema medovýma. Mám jich celkem 5 a po čase jim na boku začali mizet šupiny, teď mají každý vesměs 2-5mm velkou ránu, většinou na boku, někteří na obou. Nevypadají, že by jim to vadilo, plavou normálně, cjedí, pouze mají na boku takovou ránu, že je vidět nejspíš maso, není to hluboké, chvílemi se zdá, že se jim to občas hojí, po čase se to zase zvětší a tak nějak to mají pořád na stejno. Už to mají poměrně dlouho, několik týdnů vímeméně bez změny. Vodoléčba nepomáhá, nedokážu identifikovat co to je, nejspíš nějaký parazit/bakterie. Ale jiné ryby to nenapadá. Pouze tyto čichavce, někteří jsou přidáni nedávno, jiní jsou v akváriu už více než půl roku, ale mají to všichni do jednoho, ostatní labyrintky jsou v pořádku. Nemá někdo nějaký nápad ať vím kde hledat, nebo co proti tomu použít? Děkuji všem za nápady palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 08:38 Muž @ Yirka [7073] Re: Makina34
Ono to není o narušených šupinách, ale o tom, že se neonky v té nádrži necítí. A podívám-li se do tvé prezentace, ani se jim nedivím. V tak malé nádrži (i když si člověk objem musí domyslet) ty závojnatky nemají co dělat. Okamžitá, avšak ne trvalá, pomoc může být ve výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 08:22 Žena @ Makina34 [-5]
Dobrý den. Potřebuji poradit s neonkama obecnýma. Nedávno jsem si všimla že dvě neonky z deseti ztrácí úplně svou barvu a jako by jim vypadávali všechny šupiny. Nevíte čím to může být? A zda je to nakažlivé a dá se to vyléčit??? Děkuji moc za rychlé odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2012 14:24 Žena @ geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Chcem sa len pochváliť, že sa mi podarilo vyliečiť toho panciernička s pliesňou na jednej šupinke - doštičke. Opätovné preliečenie ESHA 2000 nebolo už nutné. Už je vidno len celkom tenký (ako vlas) biely pásik medzi šupinami - tá jedna tam chýba. Ďakujem tým, ktorí mi poradili. Veľmi sa teším, že to tak hladko išlo. Želám pekný deň všetkým. potlesk hop ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:01 Muž @ Hanzy [31] Re: HankaV
Tak předně bych začal s vodoléčbou. Denně či ob den výměna alespoň třetiny vody. Popřípadě bych přidal sůl, to jim zvýší tvorbu slizu. Z fotky toho moc není vidět. Alespoň já toho moc nepoznam hmm Někdo ze zkušenějších možná řekne víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 17:53 Žena @ HankaV [0] – cichlidka
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím sdělit svůj názor? Možná se plaším úplně zbytečně, ale bojím se, že by mohlo jít o krupičku a s tím jsem se nikdy nesetkala, tak bych potřebovala poradit. Cichlidku mám asi měsíc a půl, tak před měsícem se jí na boku objevily takové poškozené šupiny. Nic to nedělalo, pak se to zlepšovalo a teď se to zase zhoršilo. Má to takové bílé. A na hlavě se jí oběvily takové jako by 3 tečky, vypadá to jako odřenina, ale jedna z těch teček je vystouplá. A na druhém boku má cichlidka jednu šupinku bílou. Rybička je bohužel strašně malá, tak to jde všechno blbě vidět. Původně jsem ale měla dvě a a jedna před časem z neznámých důvodů umřela. Ostetní rybky jsou v pořádku, jen u 2 pancéřníčků jsem si všimla odřeniny na čumáčku (či jak to nazvat). U těch je to asi vážně jen odřenina, ale mohly by lehce něco chytit a o ně se bojím nejvíc. Taky nevím, jestli teď můžu koupit novou cichlidku, potřebuju mít jistotu, že taky neonemocní.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:02 R Muž @ romant [24413] Re: geminika
Měl jsem na mysli nedělat s ním vůbec nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:01 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Veď žiť ho nechám, to je jasné. Žrať mu chutí, pláva normálne tak asi mu to nevadí. Občas mu do tej rany ďobnú mečovky, tak neviem, či mu to môžu takto vyčistiť tú plieseň, alebo mu to viac rozdráždia. Uvídíme časom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:19 R Muž @ romant [24413] Re: geminika
Já bych osobně pacienta nechal žít i s tím co má mezi těma šupinama.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:18 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Tak som tu zas. Sľúbila som, že budem informovať, ako sa to vyvíja. Po 3 dňoch liečby v spoločnom akváriu nenastala žiadna zmena. Tak som pacienta dala do toho 5 litrového akvária a dala len 1 kvapku. Podľa návodu je 25 kvapiek na 100 litrov, tak som nechcela dať viac, aby som mu neublížila. Takto bol tiež len tri dni a denne dostal po jednej kvapke. Po troch dňoch išiel naspäť, lebo nechcel žrať a takmer ani neplával. No a teraz sa mi zdá, že tá rana je o niečo menšia, ale stále biela.Ak by sa to nezlepšovalo, tak ho asi zase na pár dní izolujem a preliečim.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:20 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Moji milí rádcové. :) Pred chvíľou som pacienta vylovila iba do sieťky a napadla ma hrozná vec, že jej tu doštičku skúsim vytrhnúť. Sorry za napád. :-( Ale nešlo to. Tak som to skúsila chytiť a naozaj je to tvrdá bulina, ale je biela a vyzerá len ako vata, ale je to tvrdé. To je odkaz pre LiborSprysl. Prvý krát som si to všimla asi v júni (červen), vtedy to vyzeralo iba ako odstávajúca došťička (prvá fotka - spodná). Biele to začalo byť pred dvoma týždňami (tretia fotka - vrchná). Takže som sa rozhodla, že ju nechám s ostatnými a do vody som dala ESHA2000, zajtra dám tiež a pozajtra tiež, podľa návodu. Potom uvidím, čo sa stane a dám vedieť. Zatiaľ všetkým ďakujem za snahu pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 17:54 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Haimdol
No jo to je víc než týden, když s tím děvče přišlo a podle fotky je stav stejný, jako tenkrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:49 R Muž @ Silent [5886] Re: LiborSprysl
Jo, tak to jsem netušil, že to tu řešíte už delší dobu. Bral jsem to z hlediska popisu že je tam ranka na které je něco jako bílá vata z čehož jsem usoudil, že se jedná o plíseň. Tak to se vám do toho raději nebudu plést :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 17:44 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: geminika
Ale vždyť už to má dlouho...nebudu hledat kdy jste psala, ale já bych nelil nic. Sázím na mechanické poškození...Mně jste tvrdila, že je to bílé tvrdé, pak už je to jako vata...Ujasněte si to napřed než něco nalejete... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 15:12 R Muž @ Silent [5886] Re: geminika
Pokud se tam otočí tak to lze brát jako nemocniční pokoj. Jen pozor na kvalitu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:35 Žena @ geminika [39] - Živorodky
OK, tak ho izolujem a tú medicínu mám myslím aj doma, tak nasadím liečbu. Dám potom vedieť, ako to dopadlo. Ešte otázka. Nevadí, že bude nejaký čas iba v cca 7 litrovom akvarku s bublinkami cez kamienok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 13:10 R Muž @ Silent [5886] Re: geminika
Bráno z mého hlediska bych rybu přelovil co nejdříve do karantény. Nasadil eSHa 2000 což je vynikající širokospektrální lék který vyléčí plíseň a výrazně napomůže i léčbě poranění. Až v případě, že by se poranění nehojilo byla by tam už patrně bakteriální nákaza a to už se řeší například baktopurem. Začni tou eSha 2000 a ta by to měla vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:59 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Zatiaľ to má iba táto rybka. Občas jej do toho ďobnú mečunky, ale tie sú zatiaľ OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 12:29 R Muž @ Silent [5886] Re: geminika
Já bych spíše doporučil karanténu a rybu vyléčit tam. Tedy pokud je postižená jen tato jedna.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:16 Žena @ geminika [39] - Živorodky
A videli ste tú fotku, ako to vyzeralo na začiatku? Celkom prvá fotka v mojom príspevku. Tam to naozaj vyzeralo ako len vyskočená doštička. A dlho to tak bolo. Túto "vatu" má niečo vyšše týždňa. Skúsim teda niečo na plieseň použiť. Asi bude lepšie do celého akvarka, ako iba izolovať tú jednu. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:23 xx - ŽivorodkyRe: geminika
Na plíseň stačí akriflavin. Plíseň je sekundární onemocnění - na rybě je vidět nejčastěji v místě poranění. Co je ten tuhý výrůstek ale není jasné. Nejdřív se zbav té plísně a pak sem dej ostrou fotku té ryby.

PS: Lymfocystóza nemusí vždy vypadat jako květák. Začíná jako malý uzlík na rybě a růst může rychle, ale v některých případech i velmi pomalu. Právě u sumců se v poslední době objevuje stále častěji (krunýřovci a pancéřníčci - malí i velcí). Hlídej si tu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 09:36 R Muž @ Silent [5886] Re: geminika
Pokud je to jako vata tak to nejspíše bude plíseň. Na toto se mi velmi osvědčil eSHa 2000, případně Sera Mycopur či Tetra medica FungiStop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 09:25 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Podľa popisu tej choroby sa to nepodobá. Tá choroba, čo máš na mysli sa prejavuje červenými výrastkami ako karfiol/květák. Toto je biele, akoby bol na tom kúsok vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 08:04 xx - ŽivorodkyRe: geminika
Podle té poslední fotky to vypadá na lymfocystózu. Mohla bys to vyfotit ještě jednou, aby to bylo zaostřené? Klidně i mimo vodu.

www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 05:25 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: geminika
Ani podle fotky mne nenapadá k čemu by sůl mohla, či měla, pomoci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:44 Žena @ geminika [39] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
To je pravda, že sú veľmi odolné. Ja sa len obávam o zdravie ostatných rýb. Či to nie je nákazlivé. Pomohla by soľ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:14 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: geminika
Pokud je to tvrdé, tak to plíseň nebude...Pokud je ryba beze změn vitality, tak bych to nechal. Tihle pancéřníci jsou velmi odolní na mechanické poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:59 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka. Je to rozmazané, lebo nechcela mi pózovať. smich

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:57 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku A už asi týždeň to vyzerá, ako keby sa tm urobila plieseň. Je to biele a vyzerá to ako kúsok vaty. Pokúšala som sa toho dotknúť, a je to tvrdé. Rybka funguje úplne normálne, ako tá druhá čo mám. Vie mi niekto poradiť čo to je a čo s ním mám robiť? Všetky ostatné rybky nemajú nič podobné na tele. Všetko funguje ako má. Teraz to je takéto.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:54 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: geminika
No a co včil? Na co se ptáte? Podle mne nic nového, tak se asi nic jiného nedozvíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:53 Žena @ geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Panciernik trinidatský má asi tri roky. Asi pred mesiacom som si všimla na jeho chrbte niečo biele. Vyzeralo to, ako keby mal vytrhnutú jednu šupinu, doštičku. Neriešila som to, lebo mi tu poradili, že to nič nie je. Vyzeralo to takto.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 20:04 Žena @ Kate127 [73] – Vypadlé šupiny
Zdravím všechny, mám dva karasy a závojnatku a další osádku jako panceřníčky a otíky. U zlatého karase jsem si už před měsícem možná dvěmi všimla že se mu objevila třeba jedna šupina jakoby vypadlá (zůstalo světlé místečko) a pak třeba zase jedna o týden, ale jak říkam za dva měsíce nebo i delší období má celkem asi jen 5-7 těchto míst o velikosti asi jedné nebo dvou šupinek a dnes to má i závojnatka asi tak okruh čtyř šupinek při hřbetní ploutvi. Ale ryby jsou čilé a nepozoruji žádné potíže. Je možné že se jen otřely o dekoraci? Druhý karas nemá žádné potíže i když je vybarvený i s bílou takže by to u něj nebylo tak nápadné. Ostatní ryby jsou taky v pořádku. Je "pacientům" něco či jen třeba nějaká menší šarvátka?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:13 Žena @ Dwarfy [147]
Ok, zítra vyměním tu vodu a uvidíme. Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:52 R Muž @ romant [24413] Re: Dwarfy
Jako prevenci bych použil tu vodoléčbu, nic jinýho. Jinak dobrá otázka stran použití Acriflavinu a nitrifikačních bakterií, určitě by bylo lepší při použití mít rybku v nějaké separé nádrži. Rostlinám by jeho použití taky nemuselo udělat zrovna dobře, jejich růst by se mohl trošku zaseknout, ale nezlikviduje je.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:49 Žena @ katterinecka [2117] - RostlinyRe: Dwarfy
nevypadá to na nic hroznýho, s tím je ta rybka v pohodě vypořádá, jestli to nezaplísní nebo neco podobnýho a léčit zatím není co. Vyměnila bych tu vodu a v neděli uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:43 Žena @ Dwarfy [147] Re: romant
Díky, taky si to myslím.
Vodu jsem sice měnila před dvěma dny, ale zítra tedy pro jistotu ještě vyměním.
Neničí Acriflavin bakterie ve filtru? To by asi nebylo nejlepší, když zítra odjíždím.
Hmm, tak jsem koukala, že ho stejně nemám.
Ale mám eSHa2000. Mám tam preventivně nakapat tohle? Nebo to raději nechat jen s tou výměnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:07 R Muž @ romant [24413] Re: Dwarfy
Dělá to na mě dojem, že je to důsledek nějaký šarvátky, nebo se ta rybka někam napasovala a o ty šupiny tím přišla. Jako prevenci bych použil výměnu vody a pokud máš tak bych přidal něco proti zaplísnění, třeba Acriflavin. Pokud ta rybka normálně žere a nestraní se hejna, tak bych si myslel, že je to třeba to, co jsem popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:50 Žena @ Dwarfy [147]
Fotka k příspěvku Ahoj, teď jsem si všimla, že jedné mojí parmičce chybí šupiny. Je to důsledek nějakého "hašteření" nebo počínající nemoc?
Mám jim tam preventivně něco nakapat?
Ptám se proto, že zítra odjíždím a až do neděle bude akva bez dozoru, jinak bych asi počkala, co bude dál ...
Jinak je rybka v pořádku, plave s ostatníma a žere.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:41 Lucanda11 – Mojí týdenní závojnatce chybí pár šupin..
Fotka k příspěvku Dobrý den,před týdnem jsem si koupila závojnatku,ale dneska jsem si všimla,že ji na těle chybí pár šupinek, a místo nich tam má jen bílé tělíčko(naštěstí je to zatím jenom tak 4-5 šupinek)..Bojím se o ní,poradíte mi někdo jak bych ji mohla pomoct,jestli to je nějaká nemoc, nebo zda to je normální ? (Myslím jako u člověka,nám vypadávají vlasy ale zase dorostou..,jestli to tak nemají i rybky..) Chová se normálně,je čilá,pořád žere.. Nechci nic zanedbat.. Proto moc prosím o radu !! Předem moc děkuji !! :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:46 Jitrulka – Re: Jitrulka
Fotka k příspěvku a ještě jednu :-(

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 1694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1337-narusene-supiny