Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přeprava rostlinek v mrazivém počasí

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Přeprava rostlinek v mrazivém počasí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 15:40 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Biker Jack
Tak mě ty kytky přivezla pošta v neděli 23.12,tzn.,že cestovaly po republice týden.. rozzureny rozzureny takže jsem je nepřebral..... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 13:38 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Kytky z AD šly kurýrem včera v 15,30, do Liberce došly dnes v 8. V 8,45 jsem tam volala, prý je teď dostali na stůl. Jsou v pořádku (ráno jsme tu měli - 7 st.), snad porostou. Musí v kouli ještě vydržet, než akvárko přinese Ježíšek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 10:28 rolandmynar Re: Jammes
U mé zásilky si taky účtovali, ale nikdo nezavolal. Ještěže jsem netrpělivý a zjistil si to sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 21:40 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: rolandmynar
po mě na chtěli tel. číslo na adresáta s tím že mu budou volat po příjezdu balíku do cílové stanice, za zavolání si naúčtovali 10kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:11 rolandmynar Re: gošice
Mno právěže nezavolali a vůbec jim nebylo divné, že se čílím a přitom ukazuju nápis ŽIVÉ RYBY!! rozzureny Vždycky jsem zásilku očekával, ale teďka jsem přesně nevěděl, kdy má dorazit, tak jsem se málem spolehnul na to, že mi přece ČD zavolají. Na nádraží Frýdek-Místek nevolají!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 10:09 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: rolandmynar
Pojištěný.... za příplatek? Myslím, že to je běžné, že zavolají, pokud je na krabici číslo. A žádný připojištění jsme nikdy neměli. Zavolali vždy hned jak zásilka došla.
Jinak ale souhlasím, je to asi o lidech. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 07:27 Lorsson
Ahoj, ja jsem objednal rostlinky pres internet u AD a poslali je po domluve kuryrem CD, rekli kdy to tam bude, a ze z drah rovnez zavolaji, a presne tak se i stalo, z nadrazi volali presne jak domluveno, celkove vse bez problemu. Jedna se o nadrazi v Plzni, samozrejme se to muze lisit podle mesta, ale ja jsem mel zkusenost dobrou, muzete mrknout ke me na fotky je tam vyfocena zasilka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 19:15 rolandmynar Re: Petr1
To ano, ale poslední zásilka byla pojištěná za nějaký příplatek tím, že když to dorazí do stanice určení, že mi zavolají a PRD. Jinak je to super způsob přepravy to nepopírám, ale ti lidé. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 18:51 Petr1 Re: rolandmynar
ČD jsou v pohodě. I když jsou tam neschopní lidé, zásilky jezdí na rozdíl od pošty podle jízdních řádů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 18:12 rolandmynar Re: miro03
Když jsem objednával poslední z Tlamovců, měl jsem problém s Kurýrní službou Českých drah. Měli mi dát vědět, když to přijede a kdybych si nezjistil sám kdy to odešlo a kdy to k nám dorazí a nečekal na to na místě, tak to tam je snad ještě teďka po 14-ti dnech. Na dotaz na nádru, proč mi nevolali, bylo mi řečeno, že oni by zavolali. rozzureny Když jsem na bedně ukázal, ŽIVÉ RYBY, UDRŽOVAT V TEPLE!! tak už nebyli schopni odpovědi. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 17:57 miro03 Re: Přéma
Mal som podobný problém s Českou poštou,ale objednával som grindal a mikri no oni sa neunuvali mi dat vediet že je to na pošte až ked som sa porozprával telefonicky s dodavatelom a išiel na poštu tak som zistil že to tam je,no dodavatel mi povedal že to maju poistené a nech to nepreberiem.Ihned poslali dalšie a to už dorazilo tak ako malo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 07:54 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Přéma
napiš Ratajovi a domluv se s nim:-)já tehdy bral z pěstirny balik byl obchodni,takže do 24 hodin na mistě,někde se šprajcl jeden den a já tedy hned pisl mail a oni mi řekli že ČP porušila závazek a at to nepřebirám...100% to má Rataj pojištěni a pošle znova:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 22:53 Biker Jack Re: Přéma
Tak tu zásilku nepřebírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 17:25 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Přéma
Tak právě jsem zjistil,že moje kytky od Rataje jsou v Olomouci na nádraží,jsem pěkně nas...... rozzureny tone to se s nima můžu rozloučit,jestli jsou na cstě od pondělí,jak říkají u Rataje.... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 14:46 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: chicko
Objednával jsem v neděli u Rataje a ještě nic nepřišlo,prý to v pondělí poslali,takže zádrhel je v České poště,bojím se,že až to přijde,budu moci rostlinky vyhodit :-( rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 14:31 Žena Myšák [1] - AmerikaRe: chicko
Tak mi právě před chvílí dovezla pošta rostlinky, co jsem si objednávala v neděli u Rataje. V pondělí mi přišla sms o odeslání zásilky, tak to trvalo 2 dny. Rostlinky došly v pořádku všechny, jen tiger lotus měl ulomené 2 lístky (řapíky jsou dlouhé, tak se to dá i předpokládat). Došly v krabici obložené polystyrénem a je pravda, že uvnitř krabice bylo trochu chladno. Na první pohled se ale zdá, že je vše jinak v pořádku. Uvidíme postupem času, jak se rostlinky ujmou. Jako dárek bylo přibaleno krmivo pro rybičky, kniha o odrůdách Echinodorů a 22ti stránková brožura Návod na pěkné akvárium. Zatím jsem nestihla prostudovat, ale vypadá to hezky. Doufám, že se rostlinky chytnou dobře a ostatním držím pěsti při objednávání. Myslím, že to není až taková hrůza objednávat v zimě. Jen pokud teploty rapidně neklesnou pod 0, pak už bych to asi neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:30 Muž chicko [124] Re: Myšák
často u něj objednávám, ale nikdy ne v timě tak bych to rád zkusil, protože teď zařizuji krevetkarium tak bych chtěl poslat rostlinky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:17 Chrostík Re: hanz
Nedávno jsem objednával roslinky od Agroholdingu i Aqva - Daho. Nechal jsem si je zaslat poštou a i když venku mrzlo dopadlo to vše na dobře, protože nic nezmrzlo a to to bylo zabalené jenom v lepenkové krabici. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 21:00 Žena Myšák [1] - Amerika
Včera jsem si objednala rostlinky u Rataje, takže jsem sama zvědavá jak to bude vypadat. Dnes mi přišla sms, že zítra je můžu očekávat, tak pak napíši v jakém stavu došly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:51 Muž SAA [9] Re: Nik
Pokud to fungovalo kurýrem, tak oněco malinko levnější je EMS, které má stejnou doručovací dobu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:43 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: hanz
Nám taky krásně loni vydrželi a byl to obchodní balík. Byla to polyst. krabice, a v ní byl sáček se semínky, který se ohřeje v mikrovlnce a sáček hřeje. Vydrží hřát několik hodin. Stejným způsobem nám přišli i ryby. Záleží jak se to zabalí, ale v polyst. krabici je velmi malá šance, že by nějak významně klesla během dvou dnů teplota. Delší doba by byla horší, ale takhle je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:26 Muž Nik [191] Re: hanz
mně minulý rok vydržely a bylo zhruba jako teď. Posílali mi to ale kurýrem ČD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 06:28 Muž hanz [27] – zima VS posta
Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na odeslání rostlinek poštou, když jsou teploty teď pod nulou? Mam za to že to rostlinky nevydrží

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2474x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13349-preprava-rostlinek-v-mrazivem-pocasi?od=51