Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přeprava rostlinek v mrazivém počasí

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přeprava rostlinek v mrazivém počasí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:38 Muž Yirka [9118] Re: larix
Nevím to, ale dal jsem k dobru co mě při čtení tvého dotazu napadlo.
Víme jak to na letišti s těmi kontrolami a předpisy pro floru a faunu chodí, tak abys neměl problém se kterým jsi nepočítal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:19 Muž larix [1420] Re: Yirka
Myslíš, že by mohol byť problém pri preprave rastlín pre vlastnú potrebu, s dokladom o kúpe, pričom by nešlo o pôvodný ani chránený druh ale o kultivar? Viem, že kedysi to bolo tak, že stačilo fytosanitárne potvrdenie a aj to sa vyžadovalo iba pri niektorých rodoch rastlín (napr. z čeľade ružovité)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:18 Muž Kubaa [718] Re: Yirka
Pokud by to bylo oficiálně, tak asi není problém to poslat v kompartementu, kde se běžně přepravují zvířata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 18:08 Muž Yirka [9118] Re: larix
A není větší problém samotná administrativy kolem mezinárodního převozu rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 17:58 Muž larix [1420]
Zdravím vás. Má prosím niekto skúsenosti s prepravou rastlín lietadlom? Napadli ma dva možné problémy:
1. teploty v batožinovom priestore lietadla počas letu
2. silné rontgenové žiarenie pri kontrole batožiny
Vie niekto poradiť?
Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:17 Muž Driv3r [236] Re: TheHonca
Teda takový humus predpokladam ze byli zdarma jinak by us sli na reklamaci.ja ted taky objednal od uživatele fanatic ale kam se. Na něj hrabou eschopi.rostlinky bez poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:06 lenkalor Re: TheHonca
Myslím,že ano. Odpreparuj to tmavé přemrzlé, naštěstí tam zbylo dost zdravých výhonků. A zastříhni kořínky tak o polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 00:20 Muž TheHonca [0] – Vypadají takto přemrzlé rostlinky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vypadají takto přemrzlé rostlinky? Jedná se o sessiliflory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 14:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
Počkat až přestane mrznout...pak to bude fuk ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:46 Honza – Poslaní v zimě
Zdarvim,chci se zeptat Jak mi doporučite poslat rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea aby došla v pořadku
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 22:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: radim
Jj, jedu autem, vyjíždí ale už v pátek nejpozději ve dvě, páč si musím zajet k Uhlířským Janovicím a pak zpět do Pardubic. Pátek budu mít velmi příjemný co se týče točení volantem. Tak snad to všechno vyjde jak má, auto bude jak náklaďák smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 22:29 radim Re: Zoidik
Vem to jak píše Johan... ty kořeny bych stejně střihal a květ nech klidně trčet ven z pytle. Určitě pojedeš autem a já ho taky povezu jek miminko :-D X-)

Edit: zítra zas prozměnu mě čeká vylovyt ancistrusy. To bude taky zajímavá akce :-D Doufám, že to k něčemu bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 10:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan
Mělo by se jednat o rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_afrikamus Tady je vidět kousek listu a šlahoun, který je každý den o něco delší rybicky.net/nadrz/15694/262.jpg Díky za náměty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 10:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
1) netrápil bych se s kořenama - prostě bych jí v substrátu obřízl a vytáhl jen tak 10 cm kořenů
2) nevím co je to za rostlinu, ale určitě se dá různě ohnout
3) do igelitového pytle dát vlhké noviny a položit jí na ně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 10:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Přeprava rosltiny
Ahoj.
Sice není mrazivé počasí, ale nechci zakládat další téma. Potřebuji přepravit jednu větší rostlinu autem na vzdálenost cca 240km. Větší rostlinka znamená, že listy jsou cca 60-80cm vysoké a má vyhnaný šlahoun s květy o délce cca 100-120cm, který bych v ideálním případě rád na rostlině ponechal a cestou ho pokud možno nijak nepoškodil. Velikost kořenů budu znát až ji v pátek vytáhnu, nicméně počítám, že si pěkně zorám 1/4-1/3 dna při jejím vytahování. Otázka zní, jak byste takovou rostlinu přepravili? Kýbl s mokrýma novinama? Větší pytel s novinama? Prosím o nějaké nápady, návrhy, osobní zkušenosti.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 19:05 0 Re: Voloduson
Nemusí být příčinou jen podchlazení. Negativně působí i delší absence světla, případně přílišné vyschnutí a po zasazení odlišné podmínky v akváriu, než rostlina k prosperitě vyžaduje.

Nechal jsem si v zimě ( letos v lednu ), když zrovna nemrzlo poslat několik rostlin Barclaya longifolia, které jsou na nízkou teplotu dost háklivé, a přesto, že byly zabaleny v bublinkové fólii, tak se všechny rostliny úplně do posledního listu rozpadly a po zasazení do vody předepsaných parametrů i teploty jen velmi neochotně z oddenku počaly obrážet nové drobné lístečky s krátkou dobou trvání, což se opakuje.

Asi budu muset přidat světla s živinami, aby se vůbec vzpamatovaly a já o tyto cenné, málo nabízené, pěkné a ne zrovna levné kytky zcela nepřišel.

Podobně to dopadá i s jinými citlivějšími druhy při posílání v balíku.

Píšu z cizího Pc, tak foto nepřidám. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Voloduson
Nevite nekdo zda je to reakce na mraz? Asi se to tezko bude odpovidat...
Přesně, jak píšete - těžko vám někdo jednoznačně odpoví.
U kryptokoryn mám podobnou zkušenost, byť přesazuji kytky z akva v jedné místnoti do akva ve vedlejší místnosti... :-) Důležité je, zda začnou nově obrážet.
S Blyxou aubertii mám jedinou zkušenost - "nepřemrzlou" jsem zasadil do nevhodných podmínek a tak se docela rychle odporoučela. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:00 Usine Re: Voloduson
Nakupovat v zimě je vždycky problém. Pokud ti rostliny namrzly, tak prostě uhnijí. U Cryptocoryn máš ještě naději, že i když odejdou všechny listy, oddenek obrazí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:34 Voloduson – Premrzle rostliny
Zakladal jsem nedavno nove akvarium, a vetsinu rostlin objednaval u Rataje postou. Delam to tak vzdy. Bohuzel ted nastal problem, kdy me balik zustal na poste od patku do utery (v pondeli sem proste nemohl)... Po otevreni krabice bylo naprosto vse OK, bohuzel po zasazeni se deje neco divneho s Cryptocorynama a Blyxou Aubertii (vsechno ostatni, asi 30kelimku, je ok). Blyxa celkove velice hnedne, vypadavaji ji clanky, a jestli se neco nestane tak do pristiho tydne nevydrzi (jedna se o vsechny 4 kelimky), Cryptocoryny maji na listech tecky (pruhledne) blednou a meknou jim listy a odhnivaji. Je to celkem fofr, i kdyz zatim se drzi. Nevite nekdo zda je to reakce na mraz? Asi se to tezko bude odpovidat, ale mozna ma nekdo podobnou zkusenost. Vlastne vubec netusim jak kytky na zimu reaguji. Diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:58 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
například mě že? :-). ještě jednou díky... pak se domluvíme ještě... a odepisujte prosím na vzkazy :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lada2
Posílal jsem i v pátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:59 Muž Lada2 [11] Re: Sid
Jasne nerikam ja jsem s postou az na jeden kolaps take spokojen.Tady ale slo o duvod proc odesilaji jen pondeli a utery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 15:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: radovanovo
Minulý týden jsem poštou posílal několika lidem kytky a všechny O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 13:53 Muž radovanovo [9] – posílání rostlinek v mrazech
Ahoj,já bych se toho nebál. Cca před 3 týdny jsem dostal balík od pansuuho s kytkama, bylo asi -15! Balík byl odeslán v pátek, v pondělí byl u mě...a přitom byl poslán poštou jako obyčejný balík! (vystlaný polystyrenem a bublinkovou folií) Vše dorazilo v pořádku, nezmrzlé, živé a schopné růstu! Navíc, te´d největší mrazy polevily! R.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 13:01 Muž Lada2 [11] Re: bali
no nevim kdyz vozim baliky na hlavni prekladiste tak tam chodej ve vatakach vrata dokoran tam by moc nevytopily:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 12:50 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Môžem sa pridať..Prišla mi práve objednávka od Rataja. V pondelok objednane, v stredu sms ze boli odoslane z pošty Kuty. Prišli teraz v piatok krabica z každej strany obložena polystyrénom a navrhu ešte noviny, každa rastlinka v uzavretom sáčku, takže vlhkosť sa tam drzží a to všetko ešte v tom pukacej fólii :) Raslinky zelené, pekné ako stále. Prvykrát mi ale nepridali nič navyše, možno som objednal za málo peňazí :-)...sadiť ich budem dnes, ale myslim že nebude problém.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 12:29 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lada2
aby tam treba neumrzli zamestnanci? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 11:45 smajdalf
neviem ako to je u iných internetových predajniach ale s Ratajom mam tak isto dobrú skúsenosť... tiež som objednával počas mrazov a rastlinky prišli v krabici z vnútra obloženej polystyrénom a boli zabalené v igelite a novinách... po zasadení neboli žiadne problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 10:30 Muž Lada2 [11] Re: bali
no to bych si nebyl tak jistej :-)))) ono kdyz zustanou nekde v centralnim skladu tak co jsem videl v tech halach netopily:-)Proc taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 06:51 Thomas29
Po novém roce jsem objednával od Agroholdingu.Objednával jsem v úterý .Rostliny došly až další týden ve středu.Odesílaly v pondělí jenže byla sněhová kalamita.Takže tři dny na poště.
Ač venku dost mrzlo , rostliny byly zabaleny pouze v papírové krabici a v novinách.Sice to vypadá že se všechny chytli , ale myslím že měly na mále.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 06:08 Stan
Já jsem objednával v půlce ledna rostlinky od Rataje. Došly v krabici vyložené polystyrenem a každá rostlinka byla ještě zvlášť zabalená v novinách. Všechny byly v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 00:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lada2
a na poste se netopi? ten balik se ale pres vikend nevali nekde na mrazu nebo se pletu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:45 Muž Lada2 [11] Re: Landvir
no oni to tam nekde i pisi ze odesilaj pouze v pondelia utery jako ostatne skoro kazdy v tomhle pocasi.A pokud jsi objednal v utery tak to nestihli vyexpedovat.Nebo bys rad aby je poslali v patek a dostals je v pondeli zmrzle??:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:33 Muž maneek [0] Re: Majkls
já jsem objednával rostlinky od Aqua-Daho zrovna hned po vánocích a přes ČD Kutýr a do druhého dne jsem je měl doma ! Ještě týž den mi volali kvůli upřesnění dopravy, protože původně jsem to chtěl poslat poštou.
Venku mohlo být tak -15°C... ale po rozbalení jsem zjistil, že celá zasilka je zabalená v polystyrenové krabici a každá rostlinka pak zvlášť v mokrém papíře.
Schválně jsem zkoumal, jestli není ten papír na povrchu zmrzlý, ale všecko bylo v poho palec

Sice ses původně ptal na Agroholding, ale předpokládám, že to budou balit nějak podobně, takže bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:32 Jack Re: Majkls
Nz... ale pozor! Rataj to dava jeste do polystyrenu a obali rostliny novinama... coz si myslim docela pomuze pri preprave v zime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:28 Majkls Re: Jack
to jsem potřeboval vědět..díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:19 Jack Re: Majkls
Tak za minuly mesic jsem objednaval dva baliky u Rataje. V pondeli objednavka v utery poslano a doslo to az ve ctvrtek... a to venku bylo cca -20°C.. ano..hadate spravne.. trefil jsem objednavku zrovna na ty mrazy... Kdyz mi balik prisel tak jsem ho pomalu ani nemohl drzet v ruce jak byl zmrzlej z postackyho autaku...rostlinky jsem hodil do vody..ocistil od ras a sneku.. a pak sup do akva... a krasne rostou...takze objednavani v zime bych se vubec nebal... tot me zkusenosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:06 Majkls Re: Landvir
no já mám v plánu u nich udělat objednávku další týden. no nevim..ptal jsem se už hodně lidí a zatím si nikdo neztěžoval,tak uvidím. Akorad se bojim teho mrazu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:23 Muž Landvir [57] Re: Majkls
Ahoj radím od nich rostliny neobjednávat!!! Poslal jsem objednávku v úterý a ještě ju ani nevyřídili, prej budou expeedovat až v pondělí, je tam s nima teď komunikace na nic. Já zejtra objednávku telefonicky ruším, fakt mě naštvali tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:50 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Ja som si v pondelok objednal rastliny od Rataja. A to na Slovensko a to na uplny vychod... :-| No a prisla mi v stredu sms, ze bola odoslana objednavka zo slovenskej posty v Kutoch, a ze do piatku ak balik nedostanem, mam volat postu KUty a daju mi cislo balika...Takže dufam ze pridu zajtra a dam info, ako dopadli rastlinky, pretože vonku su riadne mrazy teraz...som zvedavy v akych podmienkach teraz su niekde na poste hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:41 R Muž Silent [5949] Re: Majkls
S posíláním rostlin poštou v zimě zkušenost nemám. Nejlepší je co nejvíce zkrátit dobu transportu a ČD Kurýrem to máš doma do druhého dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:24 Majkls Re: Silent
a myslíš že když si nechám poslat rostlinky jako obchodní balík poštou tak že dojdou taky vpořádku? Nemám stím žádné zkušenosti, tak se radši ptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:12 R Muž Silent [5949] Re: Majkls
Zrovna dnes mi přišli kytky z Aqua Daho přes ČD kurýra a byli v naprostém pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:05 Majkls – zkušenosti s přepravou rostlinek v mrazivém počasí
Dobrý den. Máte nekdo zkušenosti s přepravou rostlinek v mrazivém počasí? Chtěl bych si objednat nějaké rostlinky od Agroholdingu. Tak jestli se rostlinkám nic nestane. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:52 Usine Re: Johan
V zimě si rostliny strkám pod bundu. Nosit je někde jinde ať z vodou nebo bez vody je většinou jejich konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
Ale v zimě, když si v krámu kupuju rostliny a vím, že je budu venku trápit delší dobu, tak si k nim radši nechám přílít pořádné množství vody. Když se snimy přímo neběhá, tak pomlácené nejsou a rozhodně je to lepší, než když jsou přimrzlé ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2008 15:11 Usine Re: Jiřka
Urči tě ne vodu a už vůbec ne 2 deci. Jak se voda přelévá umlátí rostliny na kaši. 6 hodin ti vydrží v pohodě. Pokud by to bylo déle je dobré dát do pytlíku vlhké noviny. Poštou poslané vydrží klidně 3 dny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 11:13 Muž kalahare [11] Re: Jiřka
Vydrží, ale lepší je mít na dně pytlíku trochu vody. V lepších obchodech mi dávají 2 pytlíky v sobě a do vnitřního tak 2dcl vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 10:57 Muž Diego [72] Re: Jiřka
Ano,ale musí být aspon ve vlhku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 10:30 Žena Jiřka [15] – Přeprava rostlin
Když si koupím v akvaristice nové kytky, jak dlouho v tom pytlíku bez problému vydrží? (jde mi o delší dobu, cca 6 hodin, zvládnou to?)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2474x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13349