Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozměry akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozměry akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 08:17 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Pěkná fotka . Tohle to mi kdysi dělala kaskáda byla z 0.5 cm skla výška 75 cm vody délka 80cm . šířka 26cm .byla to poslední nádrž že tří . Asi po 8 letech ve spodním spojí povolila a začala kapat . V tomto případě by to hrozit nemělo !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 15:57 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: RoPa
Podle toho co jsem kdy četl je to normál. Normy neznám.

Podobné jako když Juweláci řešili to odlepení vzpěry plastové uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 14:20 Muž vlka [3426] Re: RoPa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je, taky jsem ,,zděšen,, při pohledu na průhyb předního skla u mého akvária, raději se po tom nedívám. Ale vše ok...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 13:43 RoPa – AquaEl akvarijní set 72l
Koupil jsem AquaEl Leddy DAY&NIGHT 60 XL akvarijní set 72l. Akvarko má rozměry 60x30x40 (d x š x v) a je bez podélných výztuh. Tloušťka skla je 5mm. U horního okraje je průhyb čelního (též zadního) skla cca 0,5mm ve středu. Je to v pořádku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2022 20:40 Žena Starka [204] Re: KarásekLut
No, právě, že ten set se prodraží. Protože časem zjistíš, že to co tam je Ti nevyhovuje a budeš shánět jiné komponenty na výměnu. :-) A další věc - všimla jsem si, že některé sety dávají to nejlevnější a neobyčejnější příslušenství. Takže ve finále to zas taková bomba ten set není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2022 14:23 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Osobně ti doporučím si sestavit vše sám. Nech si vyrobit akvárko podle vlastních rozměrů - preferencí, světlo na malé akva stojí minimum a stmívač pro regulaci intenzity taky (ostatně do správného krevetárka ti stačí i lampička s pár watty) filtr nepotřebuješ, u běžných krevet je zbytečný, krevetárko funguje výborně i bez filtru. V malém akva zabírá místo (ty malé filtry jsou sice malé, ale jsou k ničemu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2022 06:39 Muž KarásekLut [87] Re: Starka
děkuji za radu. Vím jak to myslíš.když se kupuje set tak si nevybereš co tam je za vybavení (jak píšeš). Ale když si to poskládá člověk sám podle toho co tam chce mít tak by mu to mělo vyhovovat po každé stránce. Sice se to třeba trochu prodraží ale výsledek bude stát za to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2022 20:45 Žena Starka [204] Re: KarásekLut
Ahoj,
možná rada od věci, možná, že Tě donutí zapřemýšlet, možná pomůžu, možná píšu zbytečně. Já pořizovala 25 l akva v setu. A byť samotné vybavení setu není špatné, tak vůbec mi nevyhovovalo dohromady. Světlo silné, topitko zbytečné, filtr až moc výkonný, absence vzduchování (mám to popsané v prezentaci). Jde o to, že jsem nakonec dávala zbytečné peníze za výměnu komponentů. Proto bych do takového setu už znova nešla a pěkně si to akvarko "poskládala" sama. Koupila zvlášť akvárko (případně kryt k němu), zvlášť světlo, zvlášť filtr. Jen Ti dávám radu, abys nekupoval set a následně nekupoval zbytečně ještě další komponenty jen kvůli tomu, že ty setové jsou nevyhovující Tvému akvárku a uplatnění. Navíc při vybírání setu jsi omezený v tom, že jeden set nabízí např. dobré světlo, ale blbý filtr, druhý set zas dobrý filtr, ale třeba slabé světlo a je to takové.... No prostě lepší si to poskládat sám. :-) Toť má rada a zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 14:11 Muž KarásekLut [87] Re: Lojza007
Děkuji za odpovědi. Mám doma 32 l akvárko ale to nevím jak by drželo na stěně. Počítám že plný vody včetně techniky, dekorací a ostatních věcí bude vážit tak kolem 60 kilo. a to je na stěnu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 13:45 Muž Lojza007 [1175] Re: KarásekLut
Osobně bych pár kaček připlatil a pořídil Dennerle se zahnutými rohy. Nebo ještě Blau má takový akvárium. V setu bych to vůbec nepořizoval, na filtraci bublifuk nebo honítko stylu Aquael Pat mini a světlo dle vlastního výběru, za pár kaček dělá slušný světla Blau, asi vyhoví i Aquael. Z trošku dražších pak i Twinstar 30B.
Každopádně bych radši šel do trošku větší 30L kostky, bude tam o něco stabilnější prostředí.
Osobně si myslím, že u té Diversy bude to světlo na hraně použitelnosti, ten jejich filtr nebude nic moc. U Aquaelu není v ceně světlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2022 12:03 Muž KarásekLut [87] – mini akvárium pro krevetky
Můžu poprosit o radu? Chtěl bych koupit menší akvárium čistě pro krevetky. Přemýšlím nad těmito dvěma :

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mohli by jste mi prosím poradit který by pro ně bylo lepší? Mám v plánu neocaridiny crystal nebo jednobarevky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 06:34 Žena Starka [204] Re: 4Sima
Děkuji. Práce mi až tak nevadí. Věřím, že určitě taková nádrž bude min náročná na údržbu než teď ta moje 19 litrovka. :-D
Děkuji za postřeh s rostlinami, chtěla byh tam mít egerii určitě a ta roste jak blázen, a jinak nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2022 05:38 Muž 4Sima [1881] Re: Starka
80x35x40 nebo zmiňovaných 80x40x40 bych doporučil. Čím větší, tím lepší. Nevím, co chceš pěstovat za kytky, ale pokud zvolíš malou výšku cca. 30 cm, budeš dost limitován výběrem květin, další věc je, že stonkovky by byly pořád ke stříhání. Dekorace - kořeny, taky se hůř vybírají, ale to jsou věc, které musíš zhodnotit sám. Ony i ty nízké nádrže bývají hezké, jen té práce je trochu víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2022 22:04 Muž Daniell [38] Re: Starka
Ahojky, já jen přidám svůj poznatek s výškou akvária .. vysoké akvárium, krátké ruce nebo špatné umístění akvária = problematická údržba. Alespoň pro mně - výšku 40 bych asi nebral :-D .. jsem nějakej krátkorukej, co se dá dělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 14:28 Žena Starka [204] Re: afc1886
Nevím, jak moc kryje sklo větší kryt, ale na té mojí malé hrůze (myšleno akvarko v prezentaci) mám substrát vpředu cca 3-5 cm vysoko a kryt zakrývá odhadem 4 cm. Nevím, nepřijde mi to tak hrozné, celkem se mi ta výška i líbí. :-D Ale tak jak píšu, chci si přečíst zkušenosti, zatím právě uvažuji o tom, jaké akva vybrat.
Těch 4o cm výška mi přijde moc, to se mi prostě líbí, takže asi těch 3o cm by prichazelo víc v úvahu. :-D Ale jak píšu, přemýšlím, koumám zjišťuji. Stejnak si myslím, že za rok tu budu psát, že mám malou šedesátku a chci větší akva. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 14:15 Žena Starka [204] Re: Lojza007
Děkuji za reakce. No, u těch 8ox4ox4o mi vyšlo 128 litrů hrubého, takze to mi přijde už dost. Ale možná na to dojde. :-D Zatím uvažuji.

A tedy není problém takový rozměr? Třeba kvůli světlu nebo tak? Nechci fakt vyhodit prachy za něco špatného.

Co jsem se dívala na kalkulačky online, tak cena takového akva vyšla od 8oo do 1ooo Kč, což není tak hrozné. Ale je to jen akva bez ničeho. :-)

Ještě se zeptám - o jaké tloušťce skla se bavíme, kdybych nechávala lepit? 4 nebo 6 mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 13:21 Muž Lojza007 [1175] Re: Starka
Menší lepený nejsou taková hrůza, dokonce ani optiwhite ne. Cenu prodražuje především tloušťka skla a u menších akva není tak hrozná. Takže si zajdi do akvaristiky a nech si to nacenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 13:06 R Muž afc1886 [14631] Re: Starka
Z těch rozměrů co jsi dala bych šel do 80*30*30 pro neonky to bude super. Výška 25 cm je už celkem málo, odpočítej výšku dna a to že voda není úplně nahoru. Ale nemáš už lepší koupit klasiku 80*40*40?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 12:47 Žena Starka [204] – Jaké akva je lepší?
Zdravím. ahoj
Potřebuji větší akva pro rybičky, ale tak cca 6o litrové. Akvária o velikosti 6ox3ox3o cm vídám nejen v eshopech, ale i na bazaru, takže to problém není.

Ovšem mě nadchnul rozměr 8ox25x25 cm nebo 8ox3ox3o cm (přesný nehraje roli), který by byl kolem těch 6o litrů. Momentálně v mém nepodarenem akva plavou neonky a pro ně by bylo těch 8o cm lepší. Navíc chci, aby v akváriu bylo živo, takže si myslím, že bude lepší delší než vyšší. Klidně mě opravte.

Ráda bych si přečetla zkušenosti zdejších akvaristů. Pokud bych chtěla dlouhé akvarko, muselo by být na míru lepené a to by vyšlo draho, tak nechci zas vyhodit peníze za něco, co by ve finále bylo na nic.

Pokud bych šla do dlouhého nízkého akvária, má to nějaké nevýhody? Máte někdo zkušenosti? Co byste mi poradili? Nebo je to jedno?

Díky za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2021 16:28 kolemjdoucí Re: Lojza007, Maatts, Brodys
Pánové díky. Zatím mám postavenou jen skříňku bez akvária a vychází mi to na cca 7-8cm, tak myslím, že to bude OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 22:33 Brodys Re: kolemjdoucí
Šel bych cestou raději víc než míň. Osobně jsem odzkoušel hodně ramp a sání od levných po nejdražší a vždycky jsem rád za každý centimentr smich Naposledy jsem upustil asi 4/5 vody a stolek si šoupnul, lépe se s tím dělá, hadice je třeba občas vzít a vyčistit ve vaně.A v neposlední řadě,usazuje se tam nepořádek,takhke krásně hadicí od vysavače zajedu za akva palec Za mě 5-10 cmoptimálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 21:37 Maatts Re: Lojza007
Ano Tetra má ty kolena řešená líp, z pohledu místa za akváriem. K Eheimu se dají originál obdélníkové sety dokoupit, ale je to zas další zbytečná tisícovka navíc. Holt člověk všechno předem nedomyslí, dokud to neposkládá dohromady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 21:05 Muž Lojza007 [1175] Re: Maatts
Tetra má obdelník a funguje to rozumně. Mám tam ty 2-3cm, dneska bych dal 5cm, ale víc není potřeba. Taky jsem na doporučení vzal hadice Invital, který jsou mnohem měkčí než Tetra nebo Eheim a líp se s něma dělá. Akorát člověk musí dávat víc bacha, protože se snadněji zalomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 20:01 Maatts Re: kolemjdoucí
Záleží taky na filtru, na krytu osvětlení a celkovém uspořadání. U mého Eheimu 4+ Pro mají sání a rampa jednolité plastové "koleno" s dost velkým poloměrem, který může omezit nebo úplně znemožnit manipulaci. Mám uzavřený kryt osvětlení, kolena jsou protažená zadem otvory v krytu a pokud chci cokoliv z toho rozebrat, je to při 5 cm ode zdi dost boj. Už jen samotné hadice 16/22 jsou tuhé nepoddajné mrchy. Hodně lituju, že jsem si vzadu nenechal aspoň 10 cm, abych tam dokázal aspoň strčit ruku. Až mě to přestane bavit, koupím asi jiné sání a rampu, které mají obdélníkové rozebíratelné koleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 17:02 kolemjdoucí Re: Lojza007
OK, děkuji. Nechám tam těch 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 07:21 Muž Lojza007 [1175] Re: kolemjdoucí
Stačí 3cm, pokud to nebude vypadat blbě, je lepší 5cm, líp se s tím pak manévruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 23:07 kolemjdoucí – Vzdálenost akvária od zdi
Ahoj akvaristi, kolik místa potřebuji mezi zadní stěnou akvária a zdí, abych v budoucnu případně mohl doplnit externí filtraci? Tedy kolik místa potřebuji pro hadice od ext. filtrace. Předpokládám, že největší rozměr budou mít asi převlečné matice na hadicích (trubkách).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 08:15 Muž Fantomik [38] Re: Hanumana
Fotka k příspěvku Výšku nad akva bych viděl spíše na 25-30cm. Méně je problém. Lovení rybek, vkládání kořenů... Ale přiznávám, že já měl u dětí v pokojíku jednoho akva s 25cm a taky se to dalo. Teda pokud tam nebude v případě nutnosti překážet něco dalšího jako světelná rampa. Vím o čem mluvím. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:14 Muž Yirka [9117] Re: Hanumana
Každý bude pojem pohodlný přístup cítit jinak. Osobně bych vzhledem k výšce viděl jako minimum 15cm, lépe 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:13 Hanumana Re: lenkator
Myslím, že v rámci manželské pohody toto je maximum :) , ale o to nejde... Pořád mi vrtá hlavou ta výška akva. Kolik cm je potřeba nechat nad akváriem (výška 30 nebo 35), aby byl k němu pohodlný přístup? Předem se omlouvám za blbé dotazy. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2018 09:04 Žena lenkalor [580] Re: Hanumana
Za mě rozhodně to jedno větší a využít celý prostor. Malé se ti vždy vejde někam jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 08:50 Hanumana Re: afc1886
Jj já vím akorát, to rozhodování je moje slabší stranka. Lákají mě spíš ty dvě menší, ale nevím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 08:41 R Muž afc1886 [14631] Re: Hanumana
Nejdříve si pořádně rozmysli, co chceš v těch akváriích (akváriu) mít a potom podle toho zvol rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 08:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hanumana
-velké se dá vždy rozdělit na dvě menší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 07:51 Hanumana Re: NHKG
Musím přiznat, že o rybičkách něco málo vím, ale rostliny jsou pro mě španělská vesnice... Dobrá, zvažuji výšku 35 coby kompromis. Na skoro cokoliv mám 200 litrů, tak nevím co je lepší zda jedno 60x40x35 a nebo třeba i dvě 30x40x35. Jojo ta chovatelská vášeň je hrozná stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 00:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NHKG
Když já mám stonkovek málo (a ještě mi některé rostou nad vodu). 90% z 60 druhu rostlin, co mám, nejsou stonkovky.
Hmmm. Ledky. Nic o nich nevím.
Prakticky mám problém, že nemám žádne rampy, nic. Mohou být přilepený na spodní čast stolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 23:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JirkaŠčobák
OT: S ledkama osvětlíš 50cm jak nic. Vykašli se už na ty předpotopní úsporky a ještě ušetříš za elektriku. Pro kryptošky je 25cm ok, ale pro většinu stonkovek je to hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 23:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NHKG
Já zas naopak velmi rád pracuju s výškou 25 cm - dobře se to osvětluje. Ale ok, dej 40. Využij to maximálně.
Skoro 100l - s tím mužeš udělat cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 22:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hanumana
Ohledně osádky akvária sem: rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium
A 40cm je podle mě pro pancéřníčky naprosto ok. V akváriu pod 40cm budeš mít problém s rostlinami - na většinu to bude hrozně nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 22:45 Hanumana Re: afc1886
40 na vyšku by bylo asi pohledově hezčí, ale myslím že třeba panceříčci ocení menší hloubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 17:57 R Muž afc1886 [14631] Re: Hanumana
Rozměr 60*40*40 bude super. Osazenstvo tady řešit nebudu, to patří do jiného tématu, ale inspiraci ti tady dám. rybicky.net/nadrze/25088… rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 17:53 Hanumana – Co s prostorem
Ahoj,
mám pod hlavním akváriem prostor (60*40*58 cm) a ráda bych ho nějak využila stydim. Napadá mě spousta variant. Akorát nevím, kterou vybrat. Buď dát krevetky nebo pidi panceříčky s nějakými pidi rybama, nebo jen rostliny a občas si z toho udělat porodničku. Hrozně se mi líbí halančíci, tak mě napadly i dvě menší nádržky, ale na to je ten prostor asi už malý. Jaký akva by tam pasovalo? Napadá mě 60*40*30, ale nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Magic
Poláci v tom jasno mají:
myciok.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:45 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Možná, ale aquascaping je docela okrajová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:22 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Myslím si že původní termín pro akvária hloubka byl docela správný. Většina z nás se snaží z placatostí akvária něco udělat protože voda dost tenhle rozměr zkresluje. Snažíme se mít svažité dno, různě uspořádanou dekoraci a rostliny. Co teprve akvaristé s malým pin.ourem jak se říká akvascaperům a jejich cestičky úvozem. Když jim řeknete že mají málo široké akvárium neboli layout tak asi nebudou moc rozumět. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
No nechcem ti to rozhadzovať, ale u mňa teda pojem "šírka" jednoznačný nie je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:54 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
U rybníků zatím k žádnému zmatení pojmů nedošlo. Až významná část lidí začne severojižní rozměr rybníka nazývat hloubkou, bude čas to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:50 Maq Re: RE5PEK7
No to právě není akvárium, tam se to neplete. Spíš ho přeplaveš "na šířku" než "na hloubku".
A kecáš. Dneska se do žádnýho rybníka koupat nepudeš, leda bys byl fakt zfetovanej, a potom dobřetitak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Aneb dnes se pojedu koupat do toho nejvyššího rybníka v Čechách :-P

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3437x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13302-rozmery-akvaria