Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozměry akvária

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozměry akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2021 16:28 kolemjdoucí Re: Lojza007, Maatts, Brodys
Pánové díky. Zatím mám postavenou jen skříňku bez akvária a vychází mi to na cca 7-8cm, tak myslím, že to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 22:33 Muž Brodys [243] Re: kolemjdoucí
Šel bych cestou raději víc než míň. Osobně jsem odzkoušel hodně ramp a sání od levných po nejdražší a vždycky jsem rád za každý centimentr smich Naposledy jsem upustil asi 4/5 vody a stolek si šoupnul, lépe se s tím dělá, hadice je třeba občas vzít a vyčistit ve vaně.A v neposlední řadě,usazuje se tam nepořádek,takhke krásně hadicí od vysavače zajedu za akva palec Za mě 5-10 cmoptimálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 21:37 Muž Maatts [14] Re: Lojza007
Ano Tetra má ty kolena řešená líp, z pohledu místa za akváriem. K Eheimu se dají originál obdélníkové sety dokoupit, ale je to zas další zbytečná tisícovka navíc. Holt člověk všechno předem nedomyslí, dokud to neposkládá dohromady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 21:05 Muž Lojza007 [170] Re: Maatts
Tetra má obdelník a funguje to rozumně. Mám tam ty 2-3cm, dneska bych dal 5cm, ale víc není potřeba. Taky jsem na doporučení vzal hadice Invital, který jsou mnohem měkčí než Tetra nebo Eheim a líp se s něma dělá. Akorát člověk musí dávat víc bacha, protože se snadněji zalomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 20:01 Muž Maatts [14] Re: kolemjdoucí
Záleží taky na filtru, na krytu osvětlení a celkovém uspořadání. U mého Eheimu 4+ Pro mají sání a rampa jednolité plastové "koleno" s dost velkým poloměrem, který může omezit nebo úplně znemožnit manipulaci. Mám uzavřený kryt osvětlení, kolena jsou protažená zadem otvory v krytu a pokud chci cokoliv z toho rozebrat, je to při 5 cm ode zdi dost boj. Už jen samotné hadice 16/22 jsou tuhé nepoddajné mrchy. Hodně lituju, že jsem si vzadu nenechal aspoň 10 cm, abych tam dokázal aspoň strčit ruku. Až mě to přestane bavit, koupím asi jiné sání a rampu, které mají obdélníkové rozebíratelné koleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 17:02 kolemjdoucí Re: Lojza007
OK, děkuji. Nechám tam těch 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 07:21 Muž Lojza007 [170] Re: kolemjdoucí
Stačí 3cm, pokud to nebude vypadat blbě, je lepší 5cm, líp se s tím pak manévruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 23:07 kolemjdoucí – Vzdálenost akvária od zdi
Ahoj akvaristi, kolik místa potřebuji mezi zadní stěnou akvária a zdí, abych v budoucnu případně mohl doplnit externí filtraci? Tedy kolik místa potřebuji pro hadice od ext. filtrace. Předpokládám, že největší rozměr budou mít asi převlečné matice na hadicích (trubkách).

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 08:15 Muž Fantomik [38] Re: Hanumana
Fotka k příspěvku Výšku nad akva bych viděl spíše na 25-30cm. Méně je problém. Lovení rybek, vkládání kořenů... Ale přiznávám, že já měl u dětí v pokojíku jednoho akva s 25cm a taky se to dalo. Teda pokud tam nebude v případě nutnosti překážet něco dalšího jako světelná rampa. Vím o čem mluvím. :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:14 Muž Yirka [8629] Re: Hanumana
Každý bude pojem pohodlný přístup cítit jinak. Osobně bych vzhledem k výšce viděl jako minimum 15cm, lépe 20cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:13 Hanumana Re: lenkator
Myslím, že v rámci manželské pohody toto je maximum :) , ale o to nejde... Pořád mi vrtá hlavou ta výška akva. Kolik cm je potřeba nechat nad akváriem (výška 30 nebo 35), aby byl k němu pohodlný přístup? Předem se omlouvám za blbé dotazy. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2018 09:04 Žena lenkalor [577] Re: Hanumana
Za mě rozhodně to jedno větší a využít celý prostor. Malé se ti vždy vejde někam jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 08:50 Hanumana Re: afc1886
Jj já vím akorát, to rozhodování je moje slabší stranka. Lákají mě spíš ty dvě menší, ale nevím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 08:41 R Muž afc1886 [11808] Re: Hanumana
Nejdříve si pořádně rozmysli, co chceš v těch akváriích (akváriu) mít a potom podle toho zvol rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 08:07 R Muž lacewings [5036] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hanumana
-velké se dá vždy rozdělit na dvě menší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 07:51 Hanumana Re: NHKG
Musím přiznat, že o rybičkách něco málo vím, ale rostliny jsou pro mě španělská vesnice... Dobrá, zvažuji výšku 35 coby kompromis. Na skoro cokoliv mám 200 litrů, tak nevím co je lepší zda jedno 60x40x35 a nebo třeba i dvě 30x40x35. Jojo ta chovatelská vášeň je hrozná stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 00:29 Muž JirkaŠčobák [3227] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NHKG
Když já mám stonkovek málo (a ještě mi některé rostou nad vodu). 90% z 60 druhu rostlin, co mám, nejsou stonkovky.
Hmmm. Ledky. Nic o nich nevím.
Prakticky mám problém, že nemám žádne rampy, nic. Mohou být přilepený na spodní čast stolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 23:33 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: JirkaŠčobák
OT: S ledkama osvětlíš 50cm jak nic. Vykašli se už na ty předpotopní úsporky a ještě ušetříš za elektriku. Pro kryptošky je 25cm ok, ale pro většinu stonkovek je to hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 23:28 Muž JirkaŠčobák [3227] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NHKG
Já zas naopak velmi rád pracuju s výškou 25 cm - dobře se to osvětluje. Ale ok, dej 40. Využij to maximálně.
Skoro 100l - s tím mužeš udělat cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 22:50 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: Hanumana
Ohledně osádky akvária sem: rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium
A 40cm je podle mě pro pancéřníčky naprosto ok. V akváriu pod 40cm budeš mít problém s rostlinami - na většinu to bude hrozně nízké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 22:45 Hanumana Re: afc1886
40 na vyšku by bylo asi pohledově hezčí, ale myslím že třeba panceříčci ocení menší hloubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 17:57 R Muž afc1886 [11808] Re: Hanumana
Rozměr 60*40*40 bude super. Osazenstvo tady řešit nebudu, to patří do jiného tématu, ale inspiraci ti tady dám. rybicky.net/nadrze/25088… rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 17:53 Hanumana – Co s prostorem
Ahoj,
mám pod hlavním akváriem prostor (60*40*58 cm) a ráda bych ho nějak využila stydim. Napadá mě spousta variant. Akorát nevím, kterou vybrat. Buď dát krevetky nebo pidi panceříčky s nějakými pidi rybama, nebo jen rostliny a občas si z toho udělat porodničku. Hrozně se mi líbí halančíci, tak mě napadly i dvě menší nádržky, ale na to je ten prostor asi už malý. Jaký akva by tam pasovalo? Napadá mě 60*40*30, ale nevím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:59 R Muž vaclav [13329] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:54 Muž DavFM [1313] - Corydoras&ApistogrammaRe: Magic
Poláci v tom jasno mají:
myciok.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:45 Muž Kubaa [717] Re: vaaclav
Možná, ale aquascaping je docela okrajová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:22 R Muž vaclav [13329] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Myslím si že původní termín pro akvária hloubka byl docela správný. Většina z nás se snaží z placatostí akvária něco udělat protože voda dost tenhle rozměr zkresluje. Snažíme se mít svažité dno, různě uspořádanou dekoraci a rostliny. Co teprve akvaristé s malým pin.ourem jak se říká akvascaperům a jejich cestičky úvozem. Když jim řeknete že mají málo široké akvárium neboli layout tak asi nebudou moc rozumět. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
No nechcem ti to rozhadzovať, ale u mňa teda pojem "šírka" jednoznačný nie je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:54 Muž Kubaa [717] Re: RE5PEK7
U rybníků zatím k žádnému zmatení pojmů nedošlo. Až významná část lidí začne severojižní rozměr rybníka nazývat hloubkou, bude čas to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:50 Maq Re: RE5PEK7
No to právě není akvárium, tam se to neplete. Spíš ho přeplaveš "na šířku" než "na hloubku".
A kecáš. Dneska se do žádnýho rybníka koupat nepudeš, leda bys byl fakt zfetovanej, a potom dobřetitak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:47 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Aneb dnes se pojedu koupat do toho nejvyššího rybníka v Čechách :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:43 Maq Re: RE5PEK7
Rozebíráš to z různých stran, ale myslím že podstatné pro nás je to, že pojem "hloubka" se nám vyvinul v akvaristice v něco nejasného, matoucího. Nikdy si nejsme hned jistí, který rozměr má ten druhý na mysli.
A tak ano, pravidla se vyvíjejí podle užívaného jazyka, nikoli naopak, ale sotva se mezi gramotnými lidmi stane pravidlem vyjadřovat se nejasně (dokud budou existovat gramotní lidé, což není zaručeno). I když vždy bude existovat značný počet lidí, kteří se jasně vyjadřovat neumějí, podle nich se pravidla dělat nebudou.
Myslím že tahle nejasnost je tím rozhodujícím důvodem, abychom pojem "hloubka" raději vůbec nepoužívali. Když budeme říkat šířka a výška, třeba nám to ne vždy bude "sedět" nejlíp, ale aspoň vyloučíme nejasnosti.
Všichni víme, jak je neformální psaná komunikace často ošemetná. Vyhýbejme se nejasným a dvojznačným výrazům a slovním spojením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:43 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Rozumím, dal jsem si nějaké ty látky a jsme na stejné vlněpivo

To si myslím, že je pro všechny přijatelné, co píšeš: správně jsou rozměry DxŠxV, ale když se bavíme o obsahu tělesa, používáme hloubku. Tak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 11:18 R Muž ctibum [6180] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEK7
Tak já jsem skorostrojař, tak se na to geometricky dívám. A akvárko nebo skříň vidím jako těleso, které nemá hloubku ale šířku (zepředu dozadu) nebo výšku (zdola nahoru).
Na druhou stranu ten neuchopitelný prostor vevnitř (v akvárku, ve skříni, v bazénu) vnímám jako hloubku ve směru pohledu, bez ohledu na to, jestli koukám dopředu nebo dolů, tzn. při pohledu do skříně zepředu dozadu, nebo do bazénu shora dolů. Jestli mi jako rozumíš smich Zní to asi trochu debilně, že v široké skříni vidím hluboký prostor. Asi bych měl omezit návykový látky... smich
EDIT
Koneckonců tak to chápu i u citátu Horáce, který jsi použil "Horác: "Malá šířka - nezapomeňte, že optický klam... šířku (resp. hloubku) akvária ještě zhruba o 1/3 zmenší" Tzn. optický klam nezmenší rozměr nádrže, ale rozměr prostoru v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 10:52 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
To máš pravdu.

Můžeme to tedy uzavřít tak, že GEOMETRICKY správné a zcela jednoznačné je délka X šířka X výška, ale jiné vhodné názvosloví není nesprávné?

Když budete zepředu koukat na 2 různě dlouhá akvária vedle sebe, budou při tomto pohledu různě široká (už se nebavíme o kvádru na papíře, ale o tom, co vidíme - nějak široký objekt s nějakou výškou). Např. dveře (což je také geometrický objekt) mají nějakou šířku, výšku, tloušťku (bylo by divné říkat, že dveře jsou nějak dlouhé a nějak hluboké - prostě používáme vhodnou terminologii, která je češtinářsky přijatelná).

Proto jsem pro řešení, že mají pravdu všichni. V některém případě je vhodnější užívat nějakou a v jiném zas jinou terminologii. Vím, že toto je z jiného soudku, ale třeba skříň je nějak široká, nějak vysoká a nějak hluboká.

Ostatně historie vývoje české mluvnice, mimo snahy o zachování češtiny, poukazuje na trend jít vstříc tomu, jak je jazyk používán, nikoliv na snahu vytvářet nějaké násilí proti přirozenému způsobu užití jazyka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:53 R Muž ctibum [6180] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEK7
Polovina národa používá "by jsem" místo "bych" a také to neznamená, že je to správně... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2018 09:42 Muž JirkaŠčobák [3227] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RE5PEK7
Myslím, že hloubka záleží na pohledu pozorovatele. Rybník sleduješ zhora - proto je hloubka od hladiny dolu. Akvárium nebo obraz nejčastěji z boku - proto je hloubka od čelní stěny dozadu. I mě to mátlo, ale už jsem to jakžtakž akceptoval.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2018 09:15 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jarry
Tak ono je to jednoznačné i u DxVxH. Vím, že to nic moc nedokazuje, ale evidetně to není tak nenormální uvádět to takhle a třeba na zboží.cz u nábytku dokonce používají šířka (naše délka) X hloubka (naše šířka/hloubka) X výška:

Rataj: "Šířka boční stěny (tedy hloubka z předního pohledu).."

akvarijni.cz: "Výška akvária by neměla přesahovat jeho šířku - hloubku."

zbozi.cz: "Skříně a podstavce pod akvária s hloubkou 61 cm"
www.zbozi.cz/…

Horác: "Malá šířka - nezapomeňte, že optický klam vznikající v důsledku lomu světla na rozhraní voda-sklo-vzduch šířku (resp. hloubku) akvária ještě zhruba o 1/3 zmenší, nemluvě o..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2018 08:49 Muž Jarry [1315] Re: Kubaa
Jako délka x šířka x výška označuje rozměry třeba i Sklorex, přijde mi to také jako rozumné a hlavně jednoznačné. U hloubky si člověk nemusí být jistý, jestli je tím myšlena šířka, nebo výška. V případě uvedení dxšxv je myslím zcela jednoznačné, co který rozměr znamená. Tímto také děkuji redakci za kladné vyhodnocení diskuzepivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2018 08:42 Muž Kubaa [717] Re: RE5PEK7
Nejsem uměním a fotografií nepoznamenaný jedinec. Mám (a pořád občas používám) klasickou filmovou zrcadlovku. Živil jsem se jako grafik. Přesto mi ta horizontální hloubka v akváriu přijde praštěná. Prostě akvárium je mnohem více (a vždy) nějaká 3D nádoba s vodou než obraz (jen někdy, druhotně). Fotit můžu třeba obývák a fotografie bude mít hloubku, ale kdybych se někoho zeptal, jak hluboký má pokoj, jsem přesvědčen, že by na mě koukal trochu divně.

A ano, říkat tomu může kdo chce jak chce. Ale v technické a exaktní diskusi, což by třeba odborná diskuse nebo komunikace mezi akvaristou a výrobcem akvária měla být, by se v zájmu dorozumění měly používat nematoucí pojmy.

BTW, skutečně (nejsem tedy aquascaper a prd tomu rozumím, jen čistě jazykově) bych se vůbec nebránil používání hloubky v tom výtvarném smyslu. Tzn. když tady v tom 40 cm širokém akváriu rozvrhneš hardscape (říká se tomu tak?) takhle a takhle, zvětšíš tím hloubku akvária (tj. opticky, široké bude stále 40 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 08:15 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Yirka
Znáte to pravidlo, že když přijde jeden člověk ze zimy do bytu, řekne Jéé, tady je teplo! a někdo přijde do toho bytu ze sauny a řekne Brr, tady je zima! Oba budou mít pravdu, přestože každý tvrdí pravý opak?

Myslím, že záleží v jaké situaci o akváriu mluvíme a z jaké branže ten člověk přichází. Vidím to tak, že dokud s akvárium manipulujeme a stavíme ho a zařizujeme mluvíme o délce, šířce, výšce. Jakmile se zasadí do stěny nebo na skříňku a díváme se na něj zepředu, už to tak jednoznačné není (délka akvária se při čelním pohledu stává šířkou, původní šířka se stává hloubkou a výška je prostě výška). Ještě pak do toho vstupuje fakt, že jsme vytvořili živý obraz, který nás osloví mimo jiné svou hloubkou (říkat tomu šířka by úplně trklo do očí).
A argumenty typu, že !!NEMŮŽEME!! říkat šířce hloubka mi přijdou dost nesnášenlivé. Mám za to, že máme právo nazývat to oběma způsoby. Vím, že uměním či fotografií nepoznamenaní jedinci, čistí matematici, to nedovedou pochopit. Pakliže byste chtěli brát všechno dogmaticky a omezovat se pouze na matematickou charakteristiku, pak by hloubka rybníku nebyla hloubka, ale výška. Už jste někdy slyšeli, že by byl rybník nějak vysoký? Ne, je hluboký, přestože to je pro matematiky jistě nezkousnutelné. Stejně divné, jako je o napuštěném rybníku říkat, že má značnou výšku, je divné zařízenému akváriu pře čelním pohledu říkat, že má délku+šířku.. méně nepřirozené je o takové nádrži říkat, že je nějak široká, nějak hluboká a nějak vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.01.2018 16:50 R Muž romant [27838] Re: Yirka
Přejmenujeme v našich prezentacích "Hloubku" na "Šířku", to bude onen výsledek této debaty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 16:25 Muž Yirka [8629] Re: citbum
Je to tu často používáno a je to matoucí.
Technicky a fyzikálně jsou základní rozměry kvádru/krychle vždy délka, šířka a výška. Hloubka je pak opravdu něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 14:49 Žena petulinakk [2015] Re: RE5PEK7
A na fotce je to pak všechno stejně placatý :-D a nezasvěcený si bude ťukat na čelo, když mu budeš nadšeně vyládat, jak se ti tady povedla ta hloubka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 14:47 Maq Re: RE5PEK7
RE5PEK7 napsal: Řekni mi, jak češtinářsky chápeš hloubku ostrosti ve fotografii?
Tak jako délku expozice. Taky ji neměřím v metrech. Je to prostě zavedená terminologie v určitém oboru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 14:39 Muž RE5PEKT [249] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Příklady, které uvádíš poukazují na hloubku vody v nádrži, ale my se bavíme o rozměru nádrže, nikoliv hloubce vody v ní.
Řekni mi, jak češtinářsky chápeš hloubku ostrosti ve fotografii? (např. při krajince chceš mít velkou hloubku a při portrétu malou hloubku, oboje fotíš tak, že máš ohnisko namířené vodorovně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2018 14:27 Maq Re: shaula, Yirka
Vezměte si takovou hloubku substrátu. Vůbec jsem netušil, že to je vzdálenost mezi předním a zadním sklem... :-O
V hloubce je nejen většina rozstřikovacích ramp, ale i skimmerů. A taková sekernatka u zadního skla možná ani neví, že zrovna plave v hloubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:44 Muž Kubaa [717] Re: shaula
Ono i v angličtině se mnohem častěji říká length, height, width. Popravdě jsem na zmínku o depth koukal dost nevěřícně (a to anglicky čtu možná častěji než česky). Ale zagooglil jsem a kolega má pravdu, i do angličtiny pronikl tento paskvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.01.2018 10:47 Žena shaula [20] Re: Barakainus
Prosím OT, ale nedá mi to... Srovnávat akvárium s obrazem a podle toho nazývat rozměry je mírně řečeno chybné... Akvárium je prostorový objekt, a jako každý takový objekt má z hlediska geometrie tři rozměry - délku, ŠÍŘKU a VÝŠKU. Délku jako rozměr zleva doprava (obvykle nejdelší rozměr), šířku zepředu dozadu a výšku zdola nahoru (u akvária bych se v tomto případě nebála použít i termín hloubka - nicméně z hlediska srozumitelnosti bych raději zůstala u té výšky). Až budete stavět dům, taky budete jeho rozměry nazývat jako šířku a hloubku? A použít u akvária slovo "hloubka" ve smyslu pro šířku mi připadá jako češtinářský paskvil... Je mi jedno, jak tomu říká angličtina, my mluvíme přece česky...

Abych ale nebyla jen OT, docela bych si takové akvárium dovedla i představit, obzvlášť pokud nebude jednotvárně osázené, ale budou v něm vytvořeny nějaké "zóny" s různými rostlinami, mohlo by to být pěkné. S rybičkami menších rozměrů, které rády plavou (statická rybka, která se drží na jednom místě, by asi moc parády v takto DLOUHÉM ( :-) ) akvárku neudělala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 16:33 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RE5PEK7
Souhlasím s tím, že je to z obrazu a hlavně z angličtiny. Oni tomu říkají "deep/depth" nebo "D". A pak je to LxHxD. Length, hight, depth.
Je nutno si uvědomit, že se mluví o nádrží a ne o vodě v ní.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13302-rozmery-akvaria