Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do popředí akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Rostliny do popředí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:39 Usine Re: jogr
Nesázej ho vcelku ale rozděl na menší části. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jogr
Jemný písek s dostatkem živin, intenzivní osvětlení atd. atd. a pak roste suprově. Pokud je jen jemný písek a klid, tak roste pomalu, ale taky by měl růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:27 jogr – Prosím radu
Dobrý den,
Jaké máte zkušenosti s Eleocharis Parvula?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 21:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PetrS
Pokud budete Staurogyne pravidelně "zaštipovat", (ostrými nůžkami!), pak může být vpředu.
Jestli mu ale ponecháte "volnost", dokáže vytvořit kompaktní útvar vysoký 20 i více cm. (Můj případ. :-) Není čas. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 21:19 Muž PetrS [4]
Zdravím,
zajímalo by mě, jaká roslina bude větší. Staurogyne repens nebo Lilaeopsis brasiliensis?
Co mám dát dopředu a co bude vzadu. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:55 R Muž romant [27987] Re: donleo
Ta wendtii tropica je na světlo méně náročná a tu jsem na mysli měl já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
kryptokoryny právě většinou moc náročné nejsou rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica
Tady mám obě rybicky.net/nadrz/9157/19.jpg je to desetilitrový akvárko, světla je tam kvůli pistii docela málo
rybicky.net/nadrz/10703/0.jpg tady dole uprostřed Ech.tenellus, v pravo wendtii tropica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:50 Muž donleo [1] Re: katterinecka
dík za rady, ty kryptokoryny jsou ale náročnější na světlo, podle toho, co koukám do atlasu, ta parva dokonce píšou náročná, tak to bych se bál, abych ji nepohřbil spíš. pokud jsem to tedy pochopil správně, napsala jsi prava, tak jestli jsi myslela parva? pod pravou jsem nic nenašel :-) ten tenellus je ok, akorát píšou, že to dělá nevzhledný chuchvalce, nemusím se toho bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:35 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
T akryptoška jak Ti jí doporučuje Katterinecka bude v pohodě, ale dal bych jí tam až později, až budeš mít trošku více vyhnojený dno od rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
Echinodorus tenellus nebo Cryptocoryne prava. Ale máš docela hrubej štěrk na menší kytky. Mě osobně se líbí i kryptokoryna wendtii (tropica), ale nekdy může vyrůst i do větší výšky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:21 Muž donleo [1] – nenáročná rostlina do popředí
poradíte prosím někdo nenáročnou rostlinu do popředí? ideální by byla nějaká jako tráva nebo tak něco. mám 0,35W/l. zkoušel jsem sagitaria subulata, nejdřív strašně šla, ale během týdne úplně odešla. už mi tu někdo psal, že jsem na ní neměl dost živit, ale šoupl jsem pod každý trs (po cca 10 sazeničkách) jednu hnojící tabletu. anubius nedoporučujte, děkuji všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:59 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Mrkni se sem.
www.irisplzen.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:55 Muž Tomiino [43] Re: Johan
Tak to jsem v pr.... v Plzni se teprve hornbach stavi :-) mozna budu mit stesti kdyz objedu celou Plzeň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomiino
Nabízí jí pouze Hornbach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:35 Muž Tomiino [43] Re: romant
To je presne ta kterou hledam!:-) dekuji za rady !hned dneska ji pojedu sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:12 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:09 Žena Kajka99 [229] Re: Tomiino
tak jsem si zadala do atlasu tvoje požadavky a vylezla mi akorát kryptokoryna willisova a nevillova. Ale ty potřebují jemný substrát a měkkou vodu...na nízké rostliny do popředí (které jsou v většině případů charakteristické vysokou náročností na světlo a drobným vzrůstem) máš příliš málo světla a hrubý substrát. S normálními rostlinkami se asi budeš muset rozloučit, aneba začít sám hledat nějaký špek, ale to už si musíš udělat sám ;) Pokud vysloveně toužíš po zarostlé přední části nádrže, doporučila bych ti vyrobit si kobereček z jávského mechu na síťce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:57 Muž Tomiino [43] Re: seic
A ty rostliny do popredi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
casem se rozroste a koren ji nadherne obali ;-)

rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 11:55 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Třeba tahle, na kořenu se jí bude dařit. ;-)
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 11:52 Muž Tomiino [43]
Udelal jsem si tady prezentaci a potreboval bych tak nejak poradit jaka rostlinka by byla vhodna do predni casti akvaria a potom ktera je nenaarocna na prichyceni na ten koren...kterou byste tam pridali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tom
Stačí zadat do atlasu. ;-) A pak záleží na vás uvážit z popisu u rostliny jestli u vás má šanci jít nebo ne.
Anubias barteri var. angustifolia
Cryptocoryne alba
Cryptocoryne albida
Cryptocoryne lucens
Cryptocoryne nevillii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne thwaitesii
Cryptocoryne tonkinensis
Cryptocoryne walkeri
Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
Cryptocoryne wendtii var. brown
Cryptocoryne wendtii var. green
Cryptocoryne wendtii var. krauteri
Cryptocoryne x willisii
Echinodorus 'Apart'
Echinodorus aschersonianus
Echinodorus 'Bambi'
Echinodorus decumbens
Echinodorus 'Fantastic Color'
Echinodorus isthmicus
Echinodorus 'Jan Harbich'
Echinodorus 'Kuznecowa'
Echinodorus latifolius
Echinodorus 'Leopard'
Echinodorus 'Mercedes'
Echinodorus 'Rosamunde'
Echinodorus 'Rubin'
Echinodorus schlueteri
Echinodorus tenellus
Echinodorus 'Tropica'
Echinodorus 'Vesuvius'
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula
Eriocaulon cinereum
Eriocaulon setaceum
Glossostigma elatinoides
Hydrocotyle dissecta
Hydrocotyle verticillata
Hydrocotyle vulgaris
Hygrophila corymbosa 'Minima'
Lilaeopsis attenuata
Lilaeopsis brasiliensis
Lilaeopsis carolinensis
Lilaeopsis mauritiana
Marsilea brownii
Marsilea crenata
Marsilea hirsuta
Marsilea strigosa
Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
Micranthemum micranthemoides
Micranthemum umbrosum
Pogostemon helferi
Sagittaria pusilla
Sagittaria subulata
Samolus valerandii
Staurogyne repens
Utricularia graminifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tom
- pro inspiraci si projdi par peknych nadrze a mrkni, co kdo v aqua ma pro inspiraci
- pro zacatek zacni s necim nenarocnym, napr. rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla, ta se mnozi celkem rychle a snadno
- nebo na koren privazat javsky mech, taky snadne a pekne
- pozdeji muzes zkusit napr. rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba nebo dalsi mechy...

at se dari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:14 Tom Re: Kajka99
Dekuji za radu.Tak mam 200 l akva,vyska vodniho sloupce je 50 cm,dve zarivky juwel zakoupene primo v krytu,svitim 8 h denne.Co presne mam za zarivky ted nepovim musel bych se mrknout.Teplota 22-24 stupnu,spol.akvariun.V tom cichavci,neonky,molly,ancistrusy a pancernicci.Porai mi teda nekdo vhodnou rostlinu do predni casti nadrze??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:18 Žena Kajka99 [229] Re: Tom
jestli se budeš na rybicky.net ještě vracet, tak se ti bude hodit tahle informace: vždy když budeš mít nějaký problém v akváriu, tak vypiš jeho základní vlastnosti. Objem, osvětlení, parametry vody včetně teploty, vypsat živočichy. Například bez údaje o osvětlení a výšky vodního sloupce ti nikdo neporadí rostlinku. Jinak také je hodně výhodné hledat v atlase rostlin co je na tomhle webu, i když tam taky nen všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:12 Muž Stenly [44] Re: Tom
Bohužel nízké rostliny do popředí jsou náročnější na světlo. Dle včerejší informace ze Sklorexu se některé vytahují a jiné živoží nebo uhynou. Takže základem je dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tom
Zkus třeba zdejší atlas a vyhledej v něm rostliny podle kategorií nebo vzrůstu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:03 Tom
Lidicky potrebuji poradit...zarizuji akvarium.V zadni casti i stredni mam vysazene rostlinky ale nevim jake do predni casti...poradte mi prosim jaky druh je vhodny do predu.V akva mam zakrutichy,cabomby,echinodory,sipatkovce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:26 Bart Simpson Re: lajos
možná tě zazkočím já mám nad krevetkariem (12L) 2W na litr :-P rostliny my jdou nestačím vyhazovat příští týden založím prezentaci :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:38 Muž lajos [3] Re: Natalia
Fotka k příspěvku Ahoj, drobná rada a varování. Nezapomínejte na světelnou náročnost uvedených rostlinek, téměř všechny potřebují cca 0,6 - 1,0 W na litr.Já mám výšku sloupce vody 60 cm - 0,6W na litr a kobercovky zkoušim postupně cca 5let a prostě nepujdou. Jinak přeju mnoho úspěchů všem X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:40 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Natalia
hemianthus callitrichoides, glossostigma elatinoides, utricularia graminifolia, Lilaeopsis brasiliensis (případně novozélandský), marsilea sp., nebo nějaké menší echinodory (tenellus atd..), hydrocotyle (ta nizsi - z hlavy si ted nevybavuju.. ), pogostemon,...
pripadne nejake mechy... monosolenium, round pelia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 19:48 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: novas
marsilea sp.
jina tuholista me nenapada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:25 novas
Ahoj.Můžete mi prosím poradit nějakou nízkou rostlinu (kobercovou)do přední části akv. s tužšími listy ? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:24 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Natalia
Skus napr. Anubias barteri var. nana. Alebo si klikni na atlas rastlin, daj pokrocile vyhladavanie a tam si zvol vysku <= 5cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:17 lukyazuzka Re: Natalia
Mno hele nedavno jsem kupoval rostlinku Micranthemum callitrichoides 'Cuba'. Má teda ráda jemný substrát ale je fakt nizounka a je nadherna. Zkus se mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 17:56 Natalia – nízke rastliny
Ahoj. Vedel by mi niekto poradiť? Chcela by som do akvárka nízke rastlinky(tak do 5-7 cm), ale veľmi sa v názvoch nevyznám. Mám akva okolo 50l. Raz som si už aj kúpila rastlinku s názvom mini, ale mini sa mi teda nezdá. Ďakujem za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 16:13 Muž Skunkiee [3] - SumciRe: Daweka
rozhodně ti doporučuju sagittarii subulata.koupil sem jeden košíček a během dvou měsíců mi zarostla dost velkou část akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 15:58 Muž capko [40] Re: Daweka
Môžeš skúsiť aj Anubias barteri var. nana,Echinodorus tenellus,Marsiela crenata,alebo Cryptocoryneaffinis.Sú to vcelku nenáročné rastlinky,s malými nárokmi na osvetlenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 22:11 Muž Daweka [1] Re: zeck
Dobrej článek! Nicméně pokud bych o takové rostlince uvažoval, ještě se trochu bojím, jak by se vůči ní zachovali ancistrusci, kteří tak rádi rejdí u dna. Už mi takhle zničili Pogostemon hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 22:05 zeck Re: Daweka
00lab.blogspot.com/… - Kdyby něco... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 22:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Daweka
Já ji nemám ani jsem ji nescháněl zatím ale v Hornbachu se prý dají sehnat rostliny které jinde v krámu neseženeš, jen přes net ;-)
Můžeš zkusit napsat Romymu rybicky.net/profil/1058 ten ji má v akva a je z Prahy, tak se zeptej kde ji koupil. Ale do Hornbachu Praha Řepy to má kousek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:57 Muž Daweka [1] Re: Bob66
A můžu se ještě zeptat, ve kterým Hornbachu jsi ji sehnal? Každý Hornbach má dost různorodou nabídku rostlin, můžu porovnat třeba Řepy a Čerňák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.08.2009 21:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Daweka
Zkus to v Hornbachu, tam by ji měli mít X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:36 Muž Daweka [1] Re: Bob66
Jo, tohle vypadá moooc dobře, přesně podle mých představ. Díky za tip. Kde se dá ten Hemianthus v Praze sehnat? Jak jsem tak koukal na netu, tak by měla být běžně dostupná, ale spíše v netových shopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:23 zeck Re: Daweka
Za zkoušku by určitě stálo HC a Sagitaria subulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 21:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Daweka
Můžeš zkusit tohle, Micranthemum callitrichoides 'Cuba' ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2009 21:11 Hanyking Re: Daweka
Já jsem měl takovou vodní trávu. Dělalo to krásný zelený nízký koberec. Koupil jsem to tady u nás v pěstírně. Agroholding Bernartice. Chodil jsem tam pořád pro rostliny protože tam pracujou mladý buchty a jsou jen extra nalehko kvůli vysoké teplotě :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 20:56 Muž Daweka [1] – Osazení přední části nádrže
Chtěl bych se zeptat zkušenějších akvaristů na rostliny do akvária. Mám 65 litrové akvárium, ve kterém se momentálně nachází asi 10 Echinodorů, 3 Vallisnerie a 2 Anubisy (barteri). Rád bych si pořídil nějaké další rostliny do přední části nádrže, max. středně náročné na osvětlení (3OW zářivková trubice), spíše pomaleji rostoucí. Líbi se mi jávský mech a bublinatka trávolistá. Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito rostlinami a jim příbuznými? Doporučili byste je? Případně jaké jsou vaše oblíbené rostliny do přední části? Díky za odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13282-rostliny-do-popredi-akvaria?od=101