Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do popředí akvária

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rostliny do popředí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 22:42 R Muž vaclav [11234] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KLeo
Nevadí, s ancíkame jsem jí měl a všichni to přežili. A bylo jich poměrně hodně (100) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 08:53 Žena KLeo [13] - Živorodky – Jedovatý pupečník?
Včera jsem si pořídila nějaké nové rostlinky a mezi nimi i Hydrocotyle vulgaris.Dnes jsem si ale v atlase v zajímavostech všimla,že je tam napsáno že "Rostlina obsahuje jedovatý vellarin".Co když ho budou okusovat ancistrusi?Nevadí to?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 20:11 Muž Prašan [3372] Re: Jitka66
No čo ti poviem,kopec rečí a skutek utek.Od Rataja už nenakupujem po osobnej skúsenosti.Starý pán to bola klasa,no mladému to akosi nejde. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 10:14 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
Napsala jsem to Ratajovi..... Bohužel nemám foto, tak reklamaci asi neuznají. Ale tuto rostlinku ihned stáhli z nabídky e-shopu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:39 Muž Pepan [5029] - RostlinyRe: Jitka66
Příště bych na objednávku napsal že zaplísněné kultury obratem posílám zpět. To je vlastně poškozené zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:33 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
Přišlo mi to poštou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:30 Muž Pepan [5029] - RostlinyRe: Jitka66
Základní pravidlo - nikdy nekupovat kelímky s plísní. Obvykle to znamená že už je někdo otevřel. Pak je nemožné nechat na tom agaru ty kytky dorůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:23 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
No, já jsem měla 2 kelímky, v jednom byla již plíseň, když jsem ho otevřela.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:32 Muž Pepan [5029] - RostlinyRe: Jitka66
To v návodu nemá nikdo, ale kamarád takhle množí masožravky a ty kytky na tom agaru vydrží i půl roku. Akorát se to nesmí otevírat, aby agar nezaplísnil. Jak se to jednou otevře, musí se to sázet. Spóry plísní totiž létají volně vzduchem a dokázaly by ty kytky v omezeném prostoru zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:28 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
Áha..... Nic takového Rataj v návodu nemá, hold je to už v akvariu. Snad to poroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:21 Muž Pepan [5029] - RostlinyRe: Jitka66
Já jsem teď bral tyhle věci od Habeo a dokud ty kytky nezvedají horní víčko, nechávám je v tom gelu. Důležité je to zbytečně neotevírat. Ta želatina má v sobě dost živin, aby ty kytky dorostly do dostatečné velikosti a daly se sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:16 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
No gelu jsem tam nechala celkem dost. Rostlinky přišli malinkaté, a o kořenech ani nemluvím. Kdybych to úplně vymyla, tak nevím co by zbylo k sázení. Objednáno u Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 15:35 Muž Pepan [5029] - RostlinyRe: Jitka66
Ve vlažné vodě za pomocí pinzety to jde lehce dolů. Ten gel je v podstatě agar na kterém se v laboratořích pěstují plísně. Pod vodou by snad zaplísnit neměl, ale je lepší jej sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 15:17 R Muž afc1886 [7335] Re: Jitka66
Má se co nejvíce odstranit,ale když trochu zůstane,tak se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 14:55 Žena Jitka66 [8] – Marsilka
Dnes jsem sázela marsilku vypěstovanou in vitro. Vadí, že na kořenech zůstal nějaký gel? Píšou, že je neškodný.....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:16 Muž ludvik [1063] Re: Laura82
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:12 Laura82 – Tráva
Ahoj lidi myslíte že když utrhnu trávu a dám ji do akvária tak že tam vydrží a nezhnije ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:20 Muž lojzalojzovic [327] Re: hanzys
mě se líbí tahle
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne

nebo
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis

ale je jich v atlase fakt víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 16:18 R Muž vaclav [11234] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hanzys
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Zadej si parametry které se ti hodí a vyjede ti seznam použitelných rostlin.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:50 hanzys - Echinodory + stonkové rostliny – Jaké rostlinky do středního akvaria
Zdravím chtěl bych radu jaké nenáročne rostlinky do popředí společného akvária by ste mi doporučily? ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:30 Muž Johan [4737] - RostlinyRe: petulinakk
Tahle věta se generuje automaticky u rostlin řazených jako jezírkové. Nicméně ve všech dalších odstavcích je popsán její v akváriu dobrý růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:13 Žena petulinakk [2014] Re: Johan
Děkuji za vysvětlení, to že S. parviflorus je vlastně synonymum jsem si popravdě nevšimla stydim

Věta která je v atlase: "Tato rostlina není příliš vhodná jako akvarijní rostlina, hodí se ale do venkovních jezírek" je opravdu u obou, ale pokud roste v akváriu dobře, je možná škoda že některé lidi může odradit od toho aby si jí koupili.

Jinak já jí mám v měkké vodě a roste také pěkně.
Tak jsem ráda že mi vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 22:37 Muž Johan [4737] - RostlinyRe: petulinakk
V akváriu roste velmi dobře (já jí pěstuju v tvrdší vodě na světlém místě). V atlasu je vedena jako jezírková, kde se dá též pěstovat, ale synonymum S. parviflorus (což je to samé) už jako akvarijní. Je to jen z důvodu, že když někdo hledá rychle jezírkové rostliny, aby také něco našel.

Emersně brzy kvete a vytváří hodně semen. Také vytváří rostliny na květním stvolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 22:05 Žena petulinakk [2014] – Samolus valerandi
Samolus valerandi - chtěla bych se jen zeptat jaké zkušenosti máte s touto jednoduchou, ale krásnou rostlinkou.

Mám jí v akvárku asi půl roku, podle zdejšího atlasu není vhodná jako přímo akvarijní, tak furt čekám kdy chcípne :-) a ona nic, krásně se rozrůstá a aspoň prozatím se jí daří dobře.

Podle atlasů je naprostá většina nádrží ve kterých je (byla) archivovaných, tak těžko posoudit jakou má "trvanlivost" :-)

Jakou s tím máte zkušenost?
(Mám na mysli samozřejmě zkušenost s pěstováním v akváriu, při vyhledávání v diskuzích jsem koukala kolik z vás jí má emerzně :-) )

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 17:32 Muž snehulda007 [845] - Drškolezci :DRe: Elizz
Nemáš náhodou ancíky? Těm totiž echináče moc chutnaj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 17:25 Muž grunda [1779] - Cichlidy
podle mě mají ty Echináče moc malou vrstvu písku a zbytečně dlouho svítíš. Jinak na podmínky které máš, tak si myslím, že ti půjde jen tahle kytka: rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:45 Elizz - CichlidyRe: grunda
Mam klasiku set 100l. Umistené v obývacím pokoji s jedním oknem na severní stranu vedle akvária. Hnojení: tekuté a kuličky od Rataje. CO2: ne. Dno: akvarijní písek 3-5mm. Světlo: zařivky od Rataje s vysokým podílem červeného záření T8, 18W, 60cm.Svítím cca 12hod za den. Rybí osádku tvočí převážně mečovky, mřenky a parmičky.
Moc děkuji za odpoved!
PS: proč mi nejdou ty echinodory vždy zežloutnou a listy se začnou rozpadat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:17 Muž grunda [1779] - CichlidyRe: Elizz
začni tím, že napíšeš jaké máš světlo, jak velké akva, kde máš světlo umístěné, dáváš CO2, hnojíš, jaké máš dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 15:58 Elizz - Cichlidy – kytky
Ahoj, nevíte o rostlinkách, které by se snadno sázeli a rychle rostli plazením po dně. Děkuji. Vakváriu mi nefungují echinodory to mame už vyzkoušené (ale nevím proč???) Jinak ostatní rostlinky docela ujdou jen nemají moc velký vzrůst a i přes zaštipování se vyholují na stonkách . Děkuji předem za odpoved Elizz

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:35 R Muž vaclav [11234] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Já je mám také rád, ale z akvária jsem je už dávno vyházel. Mladí nevadí, dospělí už ano. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:31 R Muž romant [27707] Re: Beastie
Beastie napsala: ...zkusim spis najit kytky, co mi nebude nici a jist :)
Mrkni se na Kryptokoryny a Hnědovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:28 Žena Beastie [71] Re: vaaclav
ale ja ji mam docela rada, to by byla skoda...zkusim spis najit kytky, co mi nebude nici a jist :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:23 R Muž vaclav [11234] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Ancíka někomu darujte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 14:48 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Beastie
rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_christmas tato rostlina potřebuje málo světla dá se uvázat na kořeny kameny atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:24 R Muž romant [27707] Re: Beastie
Zkusil bych rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla , ale jak píšu zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:12 Žena Beastie [71]
Zdravím, mám nešťastné dno v akváriu - černobílý mix, vysoká zrnitost. Měnit to teď bohužel nemůžu. Chtěla bych nějakou květinu do popředí, nízkou, minimální světelná náročnost ( roste to pod anubiasem + mám jen 0,3W/l) a rychle rostoucí

Vallisnerie se nelíbí ancíkovi, pořád mi je vysazuje, plus jim nevyhovuje ten štěrk. Napadl mě nějaký nižší šípatkovec, nebo tam dám třeba mech, aby mi to pořád nevyplavávalo ze substrátu. Snažím se znovuzasadit ludwigu a nedaří se mi, kdykoliv mi kolem ní projde ancík, už je zase venku.

Nějaká zkušenost by byla skvělá. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2012 10:24 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku aktuální foto po měsíci kdy jsem zasadil Micranthemum umbrosum a v aq mám kančíky♀♂ + 20 mladých :-D :-D :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 18:41 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Filip980
to máš pravdu je to banda terorizují ryby i rostliny možná půjdou z domu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2012 17:48 Muž Filip980 [395] - RostlinyRe: Drahoš .
Určitě by mohla růst, ale s těmi kančíky to není dobrá kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:38 R Muž vaclav [11234] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drahoš .
Je to poměrně nenáročná rostlina takže ti s největší pravděpodobností poroste dobře. Jen si myslím že to není vyloženě rostlina do popředí . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 08:56 Muž kortezhugo [973] Re: Drahoš .
Ci bude stacit? -to neporadim este som ju doma nemal.Ale poradim ze ak nebude stacit tak miesto toho Bacopu monnieri.

PS:Som asi jeden z mala co to ma nasedene v predu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 08:21 Muž LiborSprysl [8911] Re: Drahoš .
Sajkám chutnat bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 21:32 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – Micranthemum umbrosum
Fotka k příspěvku má někdo zkušenosti Micranthemum umbrosum jak roste a hlavně kdo jí pěstuje kolik světla má ve svém aq . já mam na 250 litrů 120w jestli mi to bude stačit tolik světla. dík za odpovědi ano

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:02 Žena HankaV [0]
Ta roste, ale zdá se mi hodně vysoká. Kdybych jí tam dala víc, tak nebude vidět to co je za ní. A zářivky určitě časem vyměním. Do mojeho akvárka je strašný problém dostat víc světla, je dost krátké a vysoké a navíc tam nemám kryt. Zkusila jsem tam dát dvojzářivkové světlo a tyhle zářivky, ale ty jsou asi na nic. Naštěstí tam dopoledne trochu svítí slunko, takže to teď přez léto bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 18:14 Muž Johan [4737] - RostlinyRe: HankaV
Až vyměníte zářivky za něco rozumného, tak se tam třeba rozroste ta sagitária, která tam je. Pokud tam neroste ona, tak nízké rostliny tam neporostou už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:23 Muž Ad@m [1048] Re: HankaV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:38 Žena HankaV [0]
Ale já jsem se ptala na něco, co nechce moc světla. Tohle pořebuje snad až na to první světla strašně moc. Líbilo by se mi třeba tohle: rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
Píšou tam, že světla může být i míň. Máte s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 09:59 Muž leoncupra [30] Re: HankaV
Ahoj, do přední části Akva zkus třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_acicularis

A tam doprostřed jak máš volný prostor bych dal nějaký pěkný větší Echinodorus třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich
Pěkně to zvýrazní prostřední část akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 09:02 Žena HankaV [0]
Fotka k příspěvku Mohli byste mi prosím poradit nějakou nízkou rostlinu, která nechce moc světla? Potřebovala bych něčím osázet celý ten volný prostor vepředu. Mám hodně tvrdou a zásaditou vodu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 10:54 Muž cossie [10] – Pomoc/rada při výběru rostlinky
Ahoj, pořebuju poradit s výběrem či nalezením rostlinky do popředí. Nějaké, která bude podobná Pogostemon Helferi - Pačule Helferova. Vím, že jsem něco podobného již někde zahlédl, ale za boha jí nemůžu najít. Nevíte někdo o nějaké podobné??? Předem děkuji za pomoc
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 4462x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13282-rostliny-do-popredi-akvaria