Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 přes noc

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
CO2 přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
alkalita == uhlicitanova tvrdost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
takhle je to u mě, kolik to bude u tebe? těžko říct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
hodně to záleží na tom jakou máš uhličitanovou tvrdost(viz. Tillmanova tabulka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: grunda
rozdiel medzi pH cez den a pH v noci robí len cca 0,2 pH ?? to by nemalo robiť nejaký veľký problém si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
rozdíly mezi dnem(dodávání CO2) a nocí(CO2 není spotřebováno, ale naopak vyráběno kytkami) jsou + - 0,2 pH. Pokud teda pH controler nelže.Toto platí u mě v akva. Aby někdo neřekl, že to generalizuji, tak ti odpovím i jinak - všechno záleží na parametrech vody, množství kytek, ryb, substrátu, jak moc dopuješ vodu CO2 přes den a spoustě dalších věcí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:12 jamajcan Re: deCORF.OBRAEN
Jednoduché.Když roste koncentrace Co2,tím klesá Ph.Takže pokud přidáváš Co2 v noci,Ph v akva.klesá,což je nežádoucí.Jsou to jen mé názory a zkušenosti. Samozřejmě,pokud máš Ph sondu,tak ta při poklesu Ph vypíná automaticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 15:05 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jamajcan
s tou úsporov náplne je jednoznačne, ale skor ma zaujíma to kolísanie Ph počas dna a noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Tak u mě to jede nonstop a náplň vydržela 11 měsíců (náplnění 73,-Kč). Vím že to v noci není nutné, ale funguje mi to a to je hlavní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:31 jamajcan Re: deCORF.OBRAEN
Můj názor je vypínat.K dodávání Co2 v noci není důvod.Nehledě na to,že se prodlouží životnost náplně o 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:22 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Ja mám jednu otázku na aplikovanie CO2 v noci, kúpil som CO2 set www.rostlinna-akvaria.cz/… , a premýšlam či ten elektromagnetický ventil bol potrebny, nakoľko slúži na vypínanie dodávky CO2 v noci a tým sa mení aj Ph v akváriu čo tiež nieje pre rastliny najlepšie. Aké skúsenosti máte s vypínaním CO2 na noc?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 19:31 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Stene
Ano. Moze dojst k otrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:00 Stene
Stane se něco, když nevypínám sycení Co2 přes noc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 16:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sanka
Já sice na noc sycení CO2 nepřerušuji, ale pokud máte takovou potřebu, pak stačí večer povytáhnout kamínek k hladině a ráno jej zase spustit ke dnu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 13:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sanka
proste pred akvarkem prerusis hadicku a das tam rozdvojku, na jeden konec das privod co2 od flasky, na druhy privod do akvarka a na treti pripojis kus hadicky jehoz druhy konec je na dne ty PETky s vodou, no a pak jen pridas skrtitka, kdyz zaskrtis privod do PET s vodou a povolis privod do akvarka, tak ti bude bublat akvarko - to pres den a pak naopak zaskrtis privod do akvarka a povolis privod do PET (na noc)..... a pokud by jsi mela v PET vetsi sloupec vody nez v akvarku tak by stacilo skrtit jen privod do akvarka (vyvod do pet by mel vetsi odpor nez do akvarka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:05 Muž Sanka [10] Re: Moucha
To jako ten vývod,hadičku dám rovnou do vody v té odbočce,nebo jak? :) Já na tohle moc nejsem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 18:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sanka
musis to nechat probublavat pres vodu, pred akvarkem udelej odbocku a tu dej do do PETky s vodou (docela dobry je do hrdla dat kus molitanu, zabrani to pripadnemu "vysplychnuti" vody), na priskrtis vyvod do akvarka a povolis vyvod do petky, no a rano opacne...
jde o to, aby jsi neztracela tlak CO2

ale ja co2 davkuji dnem i noci a bez nehody..... a to mam niniakvaria, ale s bublifuky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 17:41 Muž Sanka [10] Re: JuraS
Ahoj,docela nedávno jsem začal aplikovat CO2..Jen mám problém s tím,že když jsem si dřív namýchal náplň,tak to v klidu fungovalo tak 14 dní,i víc..A teď jsem vždycky na noc rozpojil hadičku,aby CO2 nešlo do vody i noci,když je to víceméně zbytečné,jenže ono to už nějak nechce bublat a to je náplň míchaná tak 5 dní zpátky?Může to být tím,že to třeba uniká jen tak do vzduchu hadičkou?Přece jen,je docela široká..Děkuji za reakce..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:08 JuraS Re: Sanka
záleží na tom kolik a jaké rostliny máš v akva, jak velké akva to vůbec je, kolik a jakých tam máš živočichů a jak přes den svítíš..já mám v 250+45 (filtr) bublání řešeno controllerem...neřeším kolik bublinek a takové věci..řeším pH..trvale udržuji 6,65 a tak bublám i v noci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 22:24 Muž Sanka [10] Re: Deathbull
No to určitě ne,špatně jsem to zformuloval.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:53 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sanka
No jestli davas vsechno do akvaria i s bombou tak to potes satana :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:38 Muž Sanka [10]
Můžu se prosím poradit,na noc můžu láhev a všechno ostatní vyndat z akvária a nechat stát v místnosti a druhý den zase použít,nevadí tomu nic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 15:02 Žena Hatomi [27] Re: Johan
to tak víceméně dělán-bublinky jdou téměř přesně... takže přez noc nevzduchovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 07:43 Muž Yirka [9126] Re: Hatomi
Já myslím, že by sis měla otázku položit spíše tak zda a proč vůbec vzduchovat. Mimo specifické účely je vzduchování nádrže zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 23:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hatomi
Tak ho dávkuj tolik, aby to přes noc nedělalo problém=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:56 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Hatomi
Nevím jestli reaguju správně,ale na co přez noc dodávat co2? Každá rostlina přeci má fotosyntézu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:50 Žena Hatomi [27] – Vzducování přez noc
Myslíte,že je chytré přez noc vzduchovat (když přidávám nepřetržitě CO2)?
Aby to vzduchování nějak nemělo přez noc PH a rybkám to nevadilo,ale zase je nechci otrávit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 22:07 Muž filipsi [1295] Re: david
Pozor abysme to nepopletli, david pise takovou lahev, ne tLakovou. Tak at si nevypne na noc burcak a nema pak vymalovano. No, doufam, ze si to mezitim precetl zde i v navodu k te takove-tlakove lahvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:55 Usine Re: David
To je ta nehorší varianta rozpouštění. Sestavu doplnit o počítadlo bublinek a kamínek vyhodit a hadičku dát do nasávání čerpadla nebo použít jiný difuzér.
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:50 Pepas Re: david
Elektro magnet ventil vprodejnách svářečské techniky 320 Kč stačí napájet 12v a vubec se nepřehřívá,manometry 708 Kč,bomba plná 6kg nápln 750 výměna 100 až 200kč jak ukoho,jehlový ventil originál asi630 celé co2 max.2500 a vo tom to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:39 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: david
Na tomto linku je to myslím dost podrobně popsáno. Já dávkuji stále cca 1b/s, samozřejmě dle testů PH dKH GH protože mám velkou pufrační schopnost a snižuji tím také vysoké PH 7>.
Každopádně nejdříve provést testy uhličitanové tvrdosti a měřit v průběhu dne PH.
sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:33 David
Ahoj poradi mi nekdo, jestli se vypina co2 na noc? Koupil jsem si takovou lahev s hadickou a na konci s kamenem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 16:43 Botso Re: Libor
Cez noc nespotrebuju ziadne rastliny CO2 ani holandske ani japonske ani ceske,pokial nesvietis celu noc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 09:58 Mac Re: Usine
Díky za odpovědi. Šlo mi hlavně o to, jestli rostlinám stačí například dávkovat 10 hodin denně, s tím, že poslední hodinu se stejně rozpouští ještě bubliny v difuzéru( mám ho opatřen biomolitanem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:55 Usine Re: Mac
Já dávkuje CO2 neustále je na to i přibližný vzoreček počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50 ale je to jen přibližné jinak si to musíš vyzkoušet sám. CO2 se samozřejmě přes noc nespotřebovává právě naopak. Způsobů jak ho rozpouštět je spousta záleží jaký si vybereš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:05 Sidonius Re: Libor
..rostlinky zpotřebují CO i přes noc...
Zajímavé téma. Možná se ho někdo chytne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:07 Libor Re: Mac
Ze začátku 20 bublinek za minutu a pak zvyšovat někdo dává i tři bublinky za vteřinu, uvidíš podle měření. Přes noc to vypnout, proto je dobrý elektromagnetický ventil ( bratru cca 2000, možná někde i levněji)ten to ráno zapne a navečír vypne, ale jde to i ručně. Jen nezapomeň CO na noc vypnout rybky by se po pár dnech mohli otrávit( možná už za jednu noc - nemám zkušenost), tedy pokud nemáš husté holadské akva pak je to v pohodě a rostlinky zpotřebují CO i přes noc. Tohle není přesný návod jak na to, jen pár zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 11:30 Mac – Optimální doba dávkování CO2
Všechny Vás zdravím a prosím zkušené o radu. Přecházím z burčáku na CO2 z lahve a zajímalo by mě, zda Co2 přidávat současně se světlem, případně jestli má nějaký smysl spustit či vypnot později. Svítím od 9 do 21 hodin. Jde mi o to, abych nepřidával CO2 v době, kdy je rostliny stejně navyužijí. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 19:26 shedlo Re: Miro.M
Tak jo, diky za rady, to s tim mícháním mimo lahev taky zkusim.. a risknu to i v noci:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 18:46 Miro.M Re: shedlo
Nevypínam ani na noc.Ale či vypnúť alebo nevypnúť si musíš odsledovať sama.Ak máš CO2 testy,tak podľa nich,keď nemáš,tak sleduj rybky.Pri veľkej koncentrácii CO2 chodia dýchať nad hladinu.Vtedy CO2 vypni,alebo pusti normálne vzduchovanie.Mne to takto funguje asi rok.
Používam flašku 1L,do nej 2-decový pohár cukru a 2 krychlové centimetre kvasníc. Zmes v tomto pomere mi funguje 3-4týždne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 18:37 zaza Re: shedlo
čau shedlo. No, Co2 aplikuju tak 14dní, prohovořil jsem mnoho se sidem , můžeš přečíst v historii, je tam plno zajímavých myšlenek (název:CO2, je to z 9.6.2006,stále ještě na první stránce fora.Začal jsem to nechávat i v noci, a zjistil jsem, že s pH mi to moc nehne, a ryby sou totálně v pohodě, protože se tam přes den díky tomu vytvoří dost kyslíku asi. Mám akvo objem 54l, objem vody tak 44l, ryby: 2xmečovky, 2x paracheirodon innesi, 2xpancernik skvrnity, 2x ancistrus,
nevím kolik toho máš ty. Chce to risknout a třeba ozkoušet.
No, jak míchám koktejl. :nejdřív sem dával půl kostky droží, 250 g cukru, celkem asi 1 a 3/4 smesi, ale cukr sem tolik nepromichal, bublalo to docela hodně a za 2-3dny bylo po reakci. Teď sem dal 250g cukru sem nechal 20minut rozpouštět v dost teplé vodě, v hrnku jsem rozmíchal necelou 1/3 kostky
pak o 20min jsem to smíchal asi za 4hodky zaclo bublat (diky te pridavne lahvi to trva dele, než se to natlakuje) a uz to jede prakticky tyden a stale bubla, ani ne moc ani ne malo .A rostliny rostou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 18:27 shedlo – CO2 přes noc
Ráda bych se zeptala zkušených aplikátorů a aplikátorek CO2, zda CO2 pouštíte do akvária i přes noc. Většinou se uvádí, že by se aplikace v noci měla vynechávat, dost z Vás ale aplikuje i v noci.Plus by mě ještě zajímaly poměry kvasnic, cukru apod., které užíváte, udělala jsem směsku dle návodu na tomto webu a kvasím vždy jen tak tři dny, pak konec.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1325-co2-pres-noc?od=51