Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 19:55 Žena Petraoz [0] – Cichlida papouščí
Fotka k příspěvku Ahoj, poradíte prosím, co se to děje moji rybě a jak ji pomoci?
Mám 2. Akvárium už pár let. 360 listrů. Žádná změna v poslední době neproběhla. :(
Tuším, že tohle nedopadne dobře. :(
Zatím žere a plave normálně.

Má to nateklé a nějak se to začíná rozlézat.
Jo a je to kluk.. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2023 09:58 Kate28 – Cichlida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přibližně 3 roky stará Cichlida se poslední dobou chová divně (máme 2). 2x zesvětlela, ale jen na pár hodin. Jinak normálně jí. Jen se od včerejška zdržuje (mimo krmení) v rohu nádrže. U řitního otvoru se vytvořilo toto. Za dobu chovu jsme to nepozorovali. Děkuji předem za radu.

Update: myslíte, že to jsou jikry? Foto 2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 12:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Michaela
Možná motolice. Rybě to nijak neubližuje, jen bude víc a víc mít tyhle černé fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 23:52 Michaela – Cichlida
Fotka k příspěvku Dobrý den,také u mojí Cichlidy se objevily skvrny - fleky na pusince a ploutvích. Rybičky byly kvůli stěhování 3 měsíce u akvaristky, takže cca týden před změnou barvy návrat k nám + jsem si všimla, že po atakování druhou z páru (jsou spolu od začátku) má zřejmě okousané ploutve, takže taky stres.

Prošla jsem už spoustu materiálů, ale na nemoc to nevidím, destrukci ploutví snad nemá (nejsou chomáčky), oči a žábry v pořádku,výkaly také, žere a chová se normálně. Dala jsem jí i přesto na tři dny do Esha 2000,do externího akvaria.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2019 08:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Fid0
-zřejmě pozůstatek dřívějšího zranění ,následně odlišná pigmentace v důsledku narušení škáry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:40 Muž Fid0 [2] – Otazka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Dneska som kupil jednu Fire fish a ma take pigmentove bodky a 2 asi 3mm flaky na tele... moze sa jednat o chorobu??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 11:29 Mejla82
Fotka k příspěvku Uz druhy den je nemotorna pohehajici a neprijma potravu....Ostatni ocelati ok
EDIT-Tak uz nebylo pomoci... sad i prez to by me zajimala pricina smrti.Ryba nebyla nafoukla ani tuha....ale mrtva byla:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 22:41 Petr – žábry
Papouškové mají roztřepené žábry,jako takové nitky ,nevíte je to nemoc ?Jak léčit? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 20:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Při tvojí péči a koupání v tříslovinách a česrstvé vodě podle mě za 3 týdny ani nebudeš vedět který to byl, pokud dobře plave a žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 20:06 radim Re: Hansel
že se mi něco takové stane vždy, když jedu pryč :-O
připlaval si teď ještě ke sklu žebrat žrádlo, takže úpně odepsaný není.
mám tucha, že mu to udělal druhý heros, nebo možná ten steindachneri... včera se třeli a jemu vždy ještě tak den hrabe. No ostatní jsou nezranění no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 19:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Hele já myslim že ten čaj a vodoléčba bude stejně nejpodstatnější složka, možná něco šetrnýho proti plísni a bakterce k tomu (ale to v malý míře zvládá i ten torben) Ale jestli byl v kondici tak bych se o něj zas nějak strašně nebál, viděl jsem ryby vylízat se skoro z okousanejch mrtvol na ryby bez následků. Ale pěkně mu Evžen dal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 19:26 radim – dokousaný heros
Fotka k příspěvku ahoj, co mu na to mám dát? Tady už asi sůl a výluh s vysokou teplotou nepomůžou, nebo to bude stačit?
včerča byl ještě bez škrábnutí sad nechápu jak ho tak mohl někdo zmalovat :-(
ikdyž mě jeden adept napadá...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2013 09:16 Roman Re: kmara
A zvedls tu teplotu, jakti všichni radili? Je to polovina úspěchu. Alespoň 30°C. Staří ostřílení kozáci by ti doporučili 34°C a samozřejmě vydatně vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:17 R Muž romant [27987] Re: kmara
Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol, nebo Costapur, to jsou další možnosti, jenž jsou určený na léčbu krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:08 Muž kmara [10] - CichlidyRe: pavelbartek
Fotka k příspěvku Tak po týdnu je celý Exit pryč. Punktol jsem v hornbachu nesehnal, tak se musím zítra podívat někde jinde.
Na fotce je nejvíce zasažená perletovka, ta větší má na sobě pár teček, ale tato je celá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:38 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Ičin
O resistenci nepíši nic jiného. Jinak, sůl rybu určitě neposílí, maximálně se vlivem soli zvýší sekrece pokožky.... Jinak sůl sladkovodním rybám škodí, narušuje osmoregulaci, dochází k poškození orgánů.... Doufám, že se sůl v dnešní době v sladkovodní akvaristice nepoužívá, tedy NaCl. Dovedu si představit použití solí v sladkovodní akvaristice, ale hořečnaté soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:26 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: kmara
jak psal wladys - Punktol od JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:12 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Ičin
Doporucite mi nejake jine lecivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: pavelbartek
Rezistence onemocnění (nejen u ryb) vzniká nevhodným užívání léků. Samozřejmě, že to léčivo je vyvinuto správně, ale musí se správně používat a mít k tomu vhodné podmínky. Sůl je samozřejmě jen podpůrný prostředek a není nutný, jen posiluje rybu a oslabuje parazita. Nicméně v tomto případě je víc než vhodné tu teplotu použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Ičin
Věřím, že výrobci léčiv fyziologii tohoto parazita vychytanou mají. Sůl není dobrá cesta, obzvlášť do sladkovodního akvária (osmoregulace), ale to je jiná kapitola. Dle mě je taková léčba- neléčba důvodem resistence parazitů. Léčit podle návodu, vynechat eliminující činitele, dodržet dobu léčby a inkubaci… Dále je třeba určit prvotní příčinu a odstranit ji, ne vždy je toto zavlečeno, v mnoha případech jsou na vině nevhodné podmínky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:36 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
A co takhle se opravdu zaměřit na fyziologii tohoto parazita a jít starou dobrou cestou soli a vysoké teploty? Teplota nad 30st mu neumožňuje se dělit a umírá. Zkusím někde najít konkrétní článek
Tahle metoda je hlavně trvale účinná(pokud nevypínáme topítko), kdežto léčiva různě vyprchávají a při nevhodném načasování se nemusí léčba plně chytit. Léčba je účinná pouze v krátké době, kdy parazit opouští hostitele a množí se
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:32 Muž wladys [291] - CichlidyRe: kmara
Tohle bude podobně rezistentní druh kožovce co jsem si před nedávnem s oskarama dotáhl já. Přišel sem o všechny 4 mladé oceláty a pár ryb, které jsem měl u nich. :-( Držím pěsti ať dopadneš líp než já. Pokud exit nezabírá aplikuj jiné léčivo. Mě nakonec zabral Punktol od JBL, ale ty nejnakaženější ryby to jak sem psal stejně nerozdýchaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:00 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: kmara
Mazec. Filtraci jistě nevypínat, zvýšená teplota pokračovat v léčbě. Doufám, že nemáš ve filtru aktivní uhlí- to by bylo kontraproduktivní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 12:21 Muž kmara [10] - CichlidyRe: baletka
Fotka k příspěvku Zdravím, tak dneska je to 6. den, všechny dny jsem dával dvojnásobnou dávku Exitu a je to čím dál horší. Co mi poradíte? Dá se toho ještě zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 20:38 Žena baletka [624] Re: kmara
Já taky léčila krupici dvakrát Exitem a vždy úspěšně, ale ústup teček jsem zaznamenala až mezi třetím a čtvrtým dnem. A bez zatápění a vypínání filtru. Jak by se Ti přeléčil filtr, kdybys ho vypnul? Vydrž a uvidíš. Ale příště bys možná měl pozorovat ty ryby lépe a léčit okamžitě, jakmile se objeví první tečky. Protože to napadení jsi měl, podle mě, poměrně masivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: kmara
Po vymizení příznaků akvo řádně vypláchnout, i když se to v návodu nepíše a aplikovat rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 20:10 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
zvednout teplotu a postup bude rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 20:09 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Deathbull
Dneska už je vidět menší ústup, dále budu pokračovat dvojnásobnou dávkou a snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 16:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kmara
Používám Eshu 2000 + Exit současně, nic nevypínám, zatím jsem krupici vždy zahnal..ale je pravda že to jsem to vždy chytil v ranném stádiu, žádné masivní napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 16:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kmara
Neudělal, poradil Ti ať zvedneš teplotu 30 st,aby se urychlil cyklus odpadávání parazitů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:51 Muž kmara [10] - CichlidyRe: rriki
Romant mi snad radil ať vypnu filtr a zatopím? Vlastně jo radil, ale jen v případě, že bych použil sůl jako léčivo.
Já jsem koupil eSHa Exit a udělal přesně to, co napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 23:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kmara
Takovým jako si ty se těžko radí,každý má svojí hlavu.Romant Ti napsal co dělat ,ty to neuděláš a pak se ptáš jak dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:29 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: kmara
Filtr ztlumit a pořádně zatopit :)
Krupička bude do několika dní pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:21 Muž kmara [10] - CichlidyRe: rriki
Teplotu jsem nezvyšoval a filtr jsem nevypínal, protože v manuálu je napsáno, že to není potřeba. Tudíž 23st. a filtr na plnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kmara
Ty léčíš jo?Ta voda musý být modrá.Ty máš zaplý fitr co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:55 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Fotka k příspěvku Zdravím, tak dneska jsem dal dvojnásobnou dávku (36 kapek), ale je to stále stejné. Mám ještě pokračovat s Exitem a nebo sehnat něco jinýho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:02 R Muž romant [27987] Re: kmara
Další dávku zdvojnásobit a pokud až doběhne léčba to nebude zabírat, tak buď znovu v dvojnásobku a nebo změnit léčivo, třeba Costapur. Stává se, že některý kmeny krupice jsou na exit rezistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:00 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Tak dneska jsem aplikoval druhou dávku exitu, ale mají těch teček na sobě čím dál víc. Zabere to ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:53 R Muž romant [27987] Re: kmara
Proč stále ty otazníky, je to jasný, tak žádný experimenty. Teď zvýšit teplotu ke 30 stupňům a zasolit(pol. lžíci na 50 litrů) a pokud máš exit po ruce, tak aplikovat hned bez toho solení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:51 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Diky, takze esha exit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:43 R Muž romant [27987] Re: kmara
Krupice jak z učebnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
To asi každý...vskutku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:39 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Ičin
Fotka k příspěvku Takze tady je konecne foto, kazdym dnem je to horsi.
Jinak teda pred 2 tydny jsem koupil 2 ramirezky, zatim zije jedna. Tak bych to videl na tu krupicku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ty iporagensky se podle fotek už i třely, takže bych nečekal vývoj zbarvení. Spíš bych čekal zavlečení s něčím novým a bude tradiční krupička. Počkáme na vyjádření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
kmara napsal: bílé milimetrové tečky. Může to být nějaká nemoc?
No může, ale také to mohou být skvrnky, díky nímž perleťovka získala jméno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:59 R Muž romant [27987] Re: kmara
Pokud je to krupička, tak s největší pravděpodobností ano, obrněnka to je větší sajrajt, ale to těžko bez fotek soudit, jediný co mlže napovídat je povaha těch teček. Když je ryba jakoby hrubou moukou poprášená, je to ta horší varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kmara
Přidávaly se tam v poslední době nějaké ryby nebo jiní živočichové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 13:04 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
No tak asi to bude jedno z toho. Ale, že by přestala jíst a byla neklidná se říct nedá :-O
Edit: když koupím eSHa exit, tak to bude stačit na vyléčení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:47 R Muž romant [27987] Re: kmara
No, napadá mě na první dobrou krupička, je to dostatečně provařená nemoc, takže by se snad měla dát identifikovat. rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
Edit: Nebo rybicky.net/nemoc/piscinoodinium-pillulare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:45 Muž kmara [10] - Cichlidy
Potřeboval bych poradit.
Jedná moje perleťovka má po celém těle takové bílé milimetrové tečky. Může to být nějaká nemoc?

Bohužel foto nemám, protože se to nedá vyfotit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1322-cichlidy-nemoc