Žloutnutí listů
Jinak ve vodovodni vode v Praze by melo byt NO3 okolo 25mg/l. Bude se to ale lisit podle lokality. Ted uz NO3 merim, sice ne moc presne, lepe nez +/-5 tezko poznam, ale zase za tu cenu - 40Kc za krabicku na burze...
počítám s tím, jestli mi do toho něco nevleze, minule to bylo fajn a nějaký kytky by se mi možná taky ještě vešly, navíc nevěřím, že všechny vydrží. Večer přidám ten KNO3, uvidíme jestli to něco udělá. Mám ho tam dát jednorázově nebo začít rovnou hnojit každej den? a je lepší samotnej nebo zkazím něco když tam dám rovnou i síran hořečnatej a draselnej? Plantex mi odesílali ve čtvrtek, takže by měl dojít taky co nevidět, takže jak dojde, mikroprvky dávám automaticky.
Jestli přijdeš na sraz tak pokecáme.
to se ti snad ani nemůže rozpustit
, ale jako proč ne, možná k tomu taky dojdu, sou to pro mě samé nové věci CO2, hnojení.... ani s tolika světlem nemám zkušenosti, takže zkouším pokus / omyl
Já mám 30g v 0,5 l.
no většina stonkovek mi na vrcholcích zesvětlala, některé až zrůžověly. PMDD chci míchat podle latest formula, tam je KNO3 18g, mám vše jednotlivě, tak uvidím, snad se mi podaří najít ideální složení
Že ti rostlina na vrcholu změní barvu je celkem normální ale nesmí se rozpadat.
Pozor klasické PMDD má KNO3 jen 6g a to je žalostně málo.
PMDD mám, jen sem si říkal že na začátku to pojede z toho osmocote ve dně, že nebudu zbytečně dráždit řasy, ale asi to zkusím.... dík za názor
Přibližně stejně vody co mám já, podstatně silnější světlo a CO2. To se ale bez hnojení do vody neobejde, čím více rostlin tím jsou nároky větší. Zřejmě ti došly dusičnany takže si to PMDD sežeň, nebo aspoň sanytr KNO3 a stopové prvky.
Ahoj, já se přidám s podobným problémem. Akvárium po 4týdenním záběhu, tři týdny vše zelené rostlo jak o život skoro z akárka ven, ale poslední týden mi začaly takto žloutnout nebo rezavět a odpadávat listy, prakticky z ničeho nic a neprovedl jsem žádnou zásadní změnu v akva. Nevíte čím to ? Svítím 30W na 60L 12h/denně, přidáno pár záběhových rybek ale to už tento problém byl na světě. Filtr aktivní a CO2 v normě. Je to jak u vysokých kousků tak i u těch které jsem zastřihl do půlky. Děkuji za rady =)
Začaly mi žloutnout a posléze se rozpadat vrcholky Limnophily (jen nové přírůstky), některé další stonkovky mají také nové přírůstky hodně do žluta, ale jinak vypadají dobře, nevíte čím by to mohlo být? Napadlo mě železo, ale ta změna byla dost dramatická, tak nevím. kytky jsou zasazené 10 dní do nového akva, které se zajíždí, prvních pár dní měly největší přírůstky, pod liaporem je něco osmocote, ale řízky asi nemají ještě pořádný kořenový systém, jinak dávám CO2, do vody zatím nic. svítím 12h jednou 35w T5 a 6hodin z toho ještě 2x80w T5, akvárium dlouhé 2m.-
Starší reakce
A tady hnědavé limnophily (které jinak velmi rostou). A v pozadí první fotky je vidět echinodorus, ale žlutavé zbarvení se špatně fotí.
Zde děravý echinodorus.
Zdravím všechny, ráda bych se poradila ohledně mikro a makro prvků ve svém akváriu. Rostliny sice rostou a vypouštějí nové listy, ale zejména jemnolistým (limnophila, rohatec) hnědnou starší listy. Echinodorům prozměnu žloutnou a těm menším se místo tmavých skvrn (které jsou pro druh žádoucí) tvoří síťovaná místa. Naměřené hodnoty mám v deníku akvária "relax v obýváku". Jeden z problémů bude určitě v absenci železa, což jsem dnes zjistila. Ráda bych věděla na co se mám podívat dále případně čím měřit. Přikládám fotky. Děkuji!
Starší reakce
Dík za radu, už to do nich cpu, tak uvidíme. Toho gibicepsa jsem přinesl ze svého starého akvárka, kde se hnědovek a kryptokoryn ani netknul, tak jsem si myslel, že si odvyk zeleniny
Nechci Ti brát iluze, ale když budou chutnat, tak neurostou. To přikrmení je samozřejmě žádoucí a je taky dobrý to činit ve vhodnou dobu, před zhasnutím jim to tam naprat(to nemám za svý hlavy, ale od chovatele), no a uvidíš, jak to zabere.
Je to ten velkej
Ty dva menší mám jen chvilku. Zkusím ho oblafnout okurkou, salátem, paprikou a doufám, že se projeví to hnojení a CO2 co do akvárka cpu horem dolem a kytky to "urostou"
No, jeden z těch třech jmenovaných viníků to bude, musíš ho vyčíhnout, ale jak s tím jednou začal, už nebude moc chtít měnit svoje zvyky.
Že by gibbiceps?
Ancíka vyndej je to jeho noční práce.
Podívejte co s mi stalo na koupeném anubiasu. Prosím o radu. Díky
Starší reakce
Zdroj z vlastní studny to nebude zrovna destilka.
...není všude stejná vstupní voda...
Přesně tak. Proto "tlačívám" na zájemce (nejen) o rostlinná akvária, aby si sehnali komplexní rozbor své vstupní vody. Dá se z něj usoudit, co by se mohlo zkusit, a co raději ne.
Možná v některých akváriích. Zapomínáte na to, že není všude stejná vstupní voda. Vy třeba můžete "hnojit" výměnou vody, protože vaše vodovodní voda obsahuje NO3 atd. Já mám třeba takovou vodu z kohoutku, která má NO3 skoro nula a když provádím každý týden pravidelné výměny, musím prostě KNO3 přidávat ať chci nebo nechci, protože pak žloutnou a opadávají spodní listy. Pokud se bavíte o té malé nádrži, vidím tam hlavně nedostatek makro živin. Nemůžete přece radit člověku že nemá hnojit, když neznáte jeho vstupní vodu! Ideální by asi bylo hnojit tak jak radila adula, ale vzhledem k nezkušenosti tazatele bude asi lepší poslechnou grundu, na tom není co zkazit.
BTW: Hodně lidí v zahraničí hnojí metodou EI i v non-CO2 akváriích a funguje jim to bezvadně.
Zkuste to a uvidíte. Bez CO2 bych ze začátku vůbec do vody nehnojil.
Jako ještě polovinu z té třetiny?
A proč by to měla být vražda, já jsem si to spočítala a bylo by to 1,6ml z větší lahve a 0,5ml z té menší, co bych si měla namíchat, takže je to snad skoro stejné jako ty kapky, nebo ne?
No, však tady je miliony a miliony informací, tak to chce číst, číst a zase číst, no a potom se třeba i zeptat.
Do začátku dej ty jílový kuličky a budeš mít na několik měsíců pokoj, žádný bláznění s hnojením, nebo budeš psát příspěvky do vláken o řasách. Nastuduj o tom něco, informací je tady dost.
0 29.08.2012 22:07 chlebe A jak často se tak rostlinky hnojí??
Stačí přibližně. Každý den? Každý týden? Každý měsíc? Či jak?
Tu kuličku vezmeš a zatlačíš pod rostlinu a je to, ona si potom postupně čerpá živiny z ní. Každý mají trošku jinou životnost, dočteš se v příbalovém letáku. Až budou v akváriu ryby, tak budou hnojit ony a třeba už ani další dávka nebude potřeba.
U nově založených nádrží se doporučuje pouze hnojivo ke kořenům rostlin. Na tekuté hnojivo několik měsíců radši zapomeňte a ani to nezkoušejte. Nedopadlo by to dobře.
a důvod? proč je 1/3 EI sebevražda?
Do takto čerstvýho akvárka bych to viděl na nějaký zásobní hnojivo pod kořeny rostlin v podobě jílovejch kuliček, běžně v akvaristikách dostupné. Na hnojení do vodního sloupce tvoje akvárium prozatím není vybaveno dostatečným počtem zelené hmoty, to by bylo zbytečný dráždění kobry bosou nohou.
Edit:
www.akva-tera.cz/…
pmdd-hnojivo.cz/…
www.akvarista.cz/… 0 29.08.2012 21:45 chlebe – Nevím, zda se to do tohto tématu hodí, ale mám dotaz na rostlinky
Ahojky,
chci se zeptat, hnojíte nějak rostliny?? Nebo jak se o ně staráte?? Já před třemi dny zasadila rostlinky (do úplně nového akva) . Zatím nic než kameny, kmen stromu, šneci a rostlinky tam nemám... Tak mě zajímá, jak se staráte o rostlinky?? Pokud nějak hnojíte, tak jak a a jak často??
Pokud chcete nalít 1/3 EI do těch svých 37 litrů a nedáváte CO2 "tak to je vražda napsala". Pořiďte si oční kapátko a začněte z pár kapkami.
Aha, ta to jo dík
dneska jsem si přečetla celý ten článek o ESTIMATIVE INDEX a dočetla jsem se, že je potřeba dostatečného množství CO2, ale já ho nijak nepřidávám. a píšou, že potom může přijít ta řasa. Nebo to nebude tak vadit, když budu dávat jenom 1/3 dávky?
Díky, asi koupím ten EI a uvidím.
Rybky máš docela malé, ale lepší je nepřerybňovat, akorát když není ve vodě z kohoutku dost živn, nedodají je ani rybky tak pak se musí hnojit
Ferox asi stačit nebude protože budeš potřebovat i dusík a fosfor a ten je jenom v nitro plus a fosfo plus jestli to dobře chápu. Jestli se to prodává ve zverimexu nevím. Grunda asi myslí tenhle balíček
www.rostlinna-akvaria.cz/… výhoda toho nitra a fosfo je že si to můžeš přizpůsobit svojemu akvárku takže tam nebude ničeho moc ani málo.
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 10 11
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16980x