Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to cichlida

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to cichlida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 10:09 Muž bago [6] - AmerikaRe: drsnake
Na tych prvych dvoch fotkach mas na 100% Pelvicachromis pulcher www.youtube.com/… a ta tretia fotka je apistogramma kakadu ( drviva vacsina druhu apistogramma ma cez oko krizom ciernu ciaru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 09:21 Muž drsnake [12] Re: ioopp
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zatím díky, až se přestane bát a vyleze z kamenů, tak vyfotím lépe.podle hromady fotek co jsou v galerce mi to připadalo trochu jako Apistogramma paucisquamis, ale fakt nevim

tak vylezla

na 3 fotce by měl bejt jeden takovej mrzáček kakadák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2016 19:12 ioopp Re: drsnake
Čau, zkus i fotku z akva. Pelvicachromis to je určitě, ale jako běžný pulcher to nevypadá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 18:37 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: drsnake
V žádném případě to není cichlidka kakadu, přikláním se k Vipovi že jeto pestřenec červený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2016 16:11 Vip Re: drsnake
Ahoj. Mě to přijde jako pestřenec červený ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 16:07 Muž drsnake [12] – dostal jsem rybku
Fotka k příspěvku ale nejsem si moc jistej zda to je Cichlidka kakadu ? poradí mi prosím někdo? vyfotil jsem při přendávání z karantény, tak pokud je to blbá fotka, vyblejsku ji až zahlídnu v akva u skla. nemá tu typickou hřbetní ploutev
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2016 18:32 ioopp Re: Sstevo
Nechyběl by albínovi pigment v oku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 15:50 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonkeRe: Grond
Možno to nieje red spotteed ale albín uvidí sa vo viššiom veku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 16:19 asd Re: Grond
ano je to Heros 'red spotted' ano
je dobré se při objednávkách vyhnout českým názvům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:08 Muž Grond [13] – kančík červený nebo kančík červenooký
Fotka k příspěvku Dobrý den,
objednal jsem si před týdnem na burze Kančíka červeného, Hypselacara temporalis.
Nikdy jsem mladé rybky neviděl a když jsem je dnes přebíral, byly vy stresu a vybledlé, takže jsem je prostě vzal jak byly.
Teď, když se na ně dívám, nic bych za to nedal, že to je Kančík červenooký Red spotted, Heros severum.
Dovedl by mi to někdo, kdo tyhle ryby zná a ví, jak mladé rybky vypadají, pomoct je identifikovat?
Děkuji
David
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 22:42 R Muž romant [27981] Re: Mira24
Mrkni na Kančíka perleťovýho, toho mě to trochu připomíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 22:41 Mira24 Re: asd
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:36 asd Re: Mira24
Zdarec Miro. Dej fotku ryb v nádrži. Takto mladé vystresovance v sáčku je téžké určovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 14:04 Mira24 – Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mohl by mi někdo říct co je to za cichlidy? Popř. Jak poznat pohlaví?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2015 15:37 RAP Re: Hansel
Honzo, pokud si dobře vzpomínám, tak by měly být 3 barevné formy - žlutá, červená a zelená. Dnes už budou mezi sebou prokříženy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2015 08:28 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Mejla82
Taky se mi to jeví jako salvin
Edit: Může to taky být kříženec s něčím a nutno nezapomínat že i salvini už mají barevné formy a i základní je dost variabilní, barva je celkem irelevantní rozlišovací znak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 08:06 Mejla82 Re: RAP
Fotka k příspěvku Snad tohle bude lepsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2015 20:48 RAP Re: Mejla82
Fotka není nic moc, ale zkus porovnat rybicky.net/atlasryb/kancik_salvinuv .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 18:56 Mejla82
Fotka k příspěvku Potreboval bych radu....dostal jsem cichlidu ale nevim kterou konkretne....poradi nekdo?Omlouvam se za foto....fitim mobilem....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 20:12 R Muž romant [27981] Re: Jajina
Myslel bych že rybicky.net/atlasryb/akara_modra
Edit: V těch 120 litrech to v tomto složení moc dlouho nebude fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 20:05 Jajina – Prosím poradte
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím poraďte co je to za druh :-)
Děkuji

Kančíka perleťového víme, kančíka příčnopruhého také, ale ten ten třetí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
A navíc jso obě ryby povahově velmi odlišné. Aurea jsou velmi výrazní divočáci i k sobě. Asi nejvíc z této skupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 13:22 Kralik Re: rudolf
Dobrý den, máte pravdu je to Elliot- jsou to nornici, všechny kytky jsou už u hladiny a zmizely neónky..
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2015 16:50 Muž rudolf [4681] Re: Kralik
No jo, nesmíte být jako delfská Pýthie... Nějak si nejsem jist, o které červené mluvíte, a druhá věc je, s čím to srovnáváte. Tady v atlase zapomeňte u Thorichthys ellioti na tu poslední fotku autora "Pitt", ta tam nemá co dělat, vyobrazená ryba nemá s tímto druhem nic společného. V principu padají vzhledem k vaší rybě v úvahu dva druhy: Thorichthys ellioti a Thorichthys aureus. Zřejmě se v akvarijních chovech dost často zaměňují, nejen u nás, takže srovnávání s jakoukoli fotografií, u které nemůžete zjistit, zda je popsaná správně, je vcelku k ničemu. Když se dívám na vaši rybu, kloním se k T. ellioti. T. aureus má ve zbarvení daleko víc červené (růžové), především na břiše, které je červené výš (až skoro k podélnému pruhu uprostřed boků) a taky až dozadu nad řitní ploutev, ale v téhle velikosti na té červené nebývají modré tečky. Naopak na hřbetě mívá T. aureus modrých skvrn víc, další rozdíl je v tom, že černá okrouhlá skvrna uprostřed boků bývá u T. ellioti podstatně sytější a ostřeji ohraničená než u T. aureus, kde je často hodně nezřetelná. Ale jak už vám někdo někde psal, jsou to cichlidy - hodně záleží na momentálním vyladění jedince. Třetí jméno, které najdete, když se začnete po těchto rybách rozhlížet po internetu, je Thorichthys maculipinnis. Dnes celkem panuje shoda v tom, že ryby popsané jako "maculipinnis" a ryby popsané jako "ellioti" patří k jednomu druhu, leč naprosto nepanuje shoda v tom, zda se mají jmenovat maculipinnis nebo ellioti. Takže klidně si dál bádejte, porovnávejte, týrejte se variantou, že je to T. aureus ;-), já pro tuhle konkrétní rybu na téhle konkrétní fotce volím T. ellioti ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 15:00 Kralik Re: rudolf
Děkuji předně za ztracené slovo,ty moje rybky nemaj to červené zbarvení...Stále Eliot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 20:54 Muž rudolf [4681] Re: Kralik
NHKG měl v tom vlákně Tlamovci-chov, kam jste to dal původně, pravdu, je to vcelku bez jakýchkoli pochybností rybicky.net/atlasryb/kancik_eliotuv
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 16:25 Kralik – Co pak je to za rybku?
Fotka k příspěvku Co to je za rybku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 00:16 deadman Re: grunda
to som skúsil ako prvé. zistil som, že to bude väčšina z malawi, niektoré si myslím, že som aj našiel, ale chcem si byť istý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 00:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: deadman
najdi si v atlasu tlamovce a hledej, pokud nenajdeš, zkus google :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 00:07 deadman – identifikace - pokračovanie_2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:58 deadman – identifikace - pokračovanie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:53 deadman – identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, kupil som akva aj s rybkami (cichlidami) a potreboval by som pomoc s identifikáciou rýb a pohlavia, nakolko nemám s cichlidami skúsenosti. Vopred ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 20:02 radim
Fotka k příspěvku Ahoj, pozná někdo jaká je to Crenicichla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:31 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Richi93
Něco z rodu paratheraps nebo vieja ... Na přesnější určení je ještě brzo. Kdybych měl hodně hádat s tenkym ledem pod nohama, tipnu synspilum. Nebo možná i nějký kříženeček. Nicméně doufám že na ně máš podmínky, nejsou to zrovna prostorově nenáročné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:20 Richi93 – kančík?
Fotka k příspěvku Dobrý den mužete mi prosím poradit co je to za kančíka? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 19:50 RAP Re: romant
Vypadá to tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2015 14:25 R Muž romant [27981] Re: GagaRush
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 14:21 GagaRush – co je to za rybku
Fotka k příspěvku Zdravím můžu se zeptat nevíte někdo tenhle název rybky ? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:57 R Muž romant [27981] Re: jirka72
Musím znovu, jak již zde zaznělo, upozornit na velikost nádrže, stávající osádku a nově příchozí. Do budoucna to nevidím vůbec dobře, bude veselo a aby nebylo zakrátko smutno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:33 Muž jirka72 [0] Re: JoKa
Máš pravdu jsou cca 10cm velké. Tamto nic nebude,při přelovování se trochu potloukli a první den dostávali do těla od ostatních ryb. V obchodě byli uplně čisté.Dík za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:28 JoKa Re: jirka72
Fotka k příspěvku Druhá možnost je, že jsou ještě maličké na rozlišení pohlaví a fotka zkresluje. Kolik má cca na délku?
Pokud má alespoň 10 a víc cm, tak bych na tu samici vsadil i boty...

A maličko by mě znervózňovalo toto (v tom červeném kroužku)...
Vyměň 1/3 vody a lehce zasol (v tomto stádiu by to mohlo stačit), je to začátek nějakého plísňového onemocnění. Pokud se to nezlepší a naopak, začnou z toho růst bílé hnusné chomáčky, bude muset nastoupit léčivo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:17 Muž jirka72 [0] Re: JoKa
Nepotěšili jste mne. Ale stejně je divné to že když jsem je kupoval všechny vypadali stejně naopak o tomhle kousku co je na foto jsem si myslel že bude samec. Jediné vysvětlení by bylo že to byli všechno samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:55 JoKa Re: jirka72
v této tmavé barvě jsem ji nikde nenašel
Protože máš holku. Samice nebývají tak intenzivně vybarvené...
Z té holky vyroste poměrně slušný kapřík, kolem 30 cm (to už ale určitě sám vidíš v atlase)... Pokud nemáš nádrž alespoň pětikilo, máš docela problém... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:44 Muž jirka72 [0] Re: LiborSprysl
Ahoj. díky. Podle těch skvrn na ocase jsem si to trochu myslel ale v této tmavé barvě jsem ji nikde nenašel. Takže můžu počítat že z toho vyroste malej kapr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirka72
Synspila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:24 Muž jirka72 [0] – Cichlida ?????
Fotka k příspěvku Ahoj Lidi. Pomůže mi prosím někdo identifikovat tohoto krasavce. Koupil jsem je pod názvem Cichlasoma Sajica což je určitě blbost. Předem díky za vaše tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 13:15 radim Re: stingate
Pelvicachromis taeniatus "NIGERIA RED"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 12:48 Muž stingate [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte potreboval by som zistit nazov tychto cichlid, uz by mali byt dospele aj sa vytierali. Kupil som si ich na akva tera v trnave spolu s nannacara blue neon a bohuzial som si nezapametal ako sa volaju. Ak mi niekto poradi budem velmi rad. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 12:58 RAP Re: NooBob
No, mohla by být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 08:36 Muž PedroRabiaSorda [83]
Fotka k příspěvku Prosím vás, je tohle Apistogramma Atahualpha? (lepší fotka se zatím nepovedla)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13187?od=51