Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění rozstřikovací rampy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Umístění rozstřikovací rampy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 22:44 Muž ds [53] Re: Brodys
Tohle jsem samozřejmě zkusil. Uvažoval jsem naprosto stejně :) Proto mě to do té události nenapadlo vyzkoušet naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 22:18 Brodys Re: ds
Čekal bych to naopak, přivření přítoku bude dělat podtlak ve filtru a snahu nasávat netěsnostmi. Naopak na výstupu by to mohlo vylepšit situaci......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 21:20 Muž ds [53] Re: vaclav
Neřekl bych že čeřím. Trysky běžně dělají jen menší "boule" na hladině. Žádné čvachtání. Proto mám průtok stažený na polovinu.
Edit: Spíš jsem měl problém, že filtrace někde přisává vzduch. Protože čas od času se filtr "zavzduchuje" a pak vypouští do vytoku bublinky. Ale to jsem dneska snad konečně vyřešil. Navedl mě na to problém s tím molitanem.
Totiž původně jsme škrtil oba ventily. Jak vstup, tak výstup - zhruba stejně. Dneska jsem nastavil přiskrcení pouze na vstupu a výstup jsem nechal naplno. Zatím jsem si nevšiml že by to od té doby zabublalo. Ale snad se neraduji předčasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 20:49 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ds
Příliš zřejmě čeříš hladinu to to pak hodně utíká, když se ti to přicpalo tak jsi ten rozdíl zaznamenal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 20:41 Muž ds [53] – Proud vody a CO2
Zdravím. Mám v 54L nádrži rozstrikovací rampu a Eheim eXperience 150. Umístění na zadní stěně, cca 1-2cm pod hladinou, v úhlu cca 45° do prostoru. Průtok je stažen cca na polovinu.
Vzhledem k tomu že co měsíc lovím malé krevetky z nádrže filtrace, dal jsem do sacího koše kus molitanu. Při jednom z posledních čištění jsem molitan nasadil špatně a nasál se mi hlouběji do hadice, čímž značně snížil průtok. Skoro na minimum. Výtok nebyl téměř patrný. Než jsem si toho všiml, uběhly dva dny.
Co mě však překvapilo byl stav, že se mi celkem znatelně zvýšil obsah CO2 ve vodě. Mám řekněme středně zarostlé akvárium (viz prezentace) a kvůli nízkému CO2 mám omezené svícení na 7h denně (11-14 a 17-21). Mám setovou LED Eheim 7W. Když jsem svítil 10h, CO2 byl nedostatek podle drop checkeru. Při svícení 7h se mi drží na hodnotě normal. Při snížení průtoku však dropchecker téměř zežloutnul. Tedy vysoké CO2.
Je tedy možné, že snížením průtoku lze ovlivnit výši CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2020 12:33 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jirkafar
Do takového typu akvária se rozstřikovací rampa nehodí, tam se používají Lily pipes www.rostlinna-akvaria.cz/… Do protilehlého rohu cirkulační čerpadlo kdyby byl proud slabý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 12:05 jirkafar – Žádost o pomoc skrze umístění sání a výtoku v akvariu
Dobrý den,

disponuji vnějším filtrem: eheim professionel 4+ 350 a chtěl bych se na Vás touto cestou obrátil o pomoc skrze optimální umístění sání a rozstřikovací rampy skrze ideální cirkulaci vody v akváriu a distribuci živin pro rostliny( především Co2). A taktéž kam umístit Co2 difuzor. Disponuji akváriem o objemu 160l - délka - 100 cm, výška + šířka 40cm.
Chci mít akvarium rostlinné - kdy bude tvořeno především kobercovými rostlinami. Představu o kompozici akvária mam takovou, ze na pravé a levé straně budou svahy s kameny "seiryu stone" a uprostřed nižší povrch jakoby cesta v udolí. Kobercové rostliny bude tvořit bud eleocharis parvula nebo Monte carlo. Hnojeni v podobě Co 2 setu. Rybí osazenstvo pravděpodobně neonky.

Příkládám kompozici v jaké bych si akvárium představoval realizovat.

images-na.ssl-images-amazon.com/…

Předem velice dekuji za odpověd a přeji hezky den.

S pozdravem Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 13:57 Muž Jarry [1433] Re: Jason
Souhlasím v Václavem, dříve jsem různé rampy provozoval, ale podle mě jsou dobré spíše ke škrcení průtoku, zvláště ve větším akváriu, krátká rampa ve 150l bude fungovat dobře:-) Udělal bych také výstupy přes nějaká kolínka apod. v zadních rozích a pokud by to bylo rostlinné akvárium s potřebou většího proudu, přidal bych 1-2 proudová čerpadla - klidně nějaká obyčejná, u rostlinného akvária se nic moc nestane, když čerpadlo selže. Nedávno jsem kupoval nějakou čínu 3000l/h za necelých 500 Kč na míchání vody a funguje nad očekávání dobře, je tiché, přísavka drží spolehlivě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 12:58 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jason
Rampu jsem měl roky ale je to strašák v akváriu a kazí to pohled. U mě filtr a proudové čerpadlo dělá dost siný proud a to ho mám puštěné jen napůl. Je to sice jen 180cm ale to mám to nejslabší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 12:18 Muž Jason [200] Re: vaclav
Cerpadla mam pripravene, nepredpokladam ze na teto delce a objemu vody bude nejaky vyraznejsi pohyb.. ted akorat delam rozvody z/do filtru tak resim jak to udelat idealne. Jelikoz v dalsi fazi prijde 3D pozadi tak nebude tak velky prostor na technologicke predelavky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 10:26 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Jason
Vzhledem k délce akva to není špatný nápad. Já mám po celé zadní straně. Proud mírně dolů proti čelnímu sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2019 09:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jason
Já bych se na rampu vykašlal a vývody z filtrů bych dal do protilehlých rohů. Možná že zjistíš že proud bude nedostatečný a přidáš cirkulační čerpadla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 02:23 Muž Jason [200]
Zdravim mam dotaz - spise mne zajima nazor ostatnich. K akvariu mam dva externi filtry a na jednom atomizer na CO2. Resim jak zapojit rampu. Muj napad: filtr s vetsim prutokem zapojit na rampu na zadninstrane akva (rekneme 2/3 delky nadrze) a na slabsi filtry zapojit atomizer a vyvod natahnout tak dp 1/3 odedna a nasmerovat sikmo do protilehlelo rohu. Nadrz ma 250*70*70. Predem diky za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 22:16 Muž vlka [3426] Re: Klof
Nebo si prodluž rozstřikovací rampu. S tím Titanikem souhlasím s ,,ucx,,. A ještě bych přidal rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 22:15 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klof
Ta rampa je určená na boční stěnu akvária. Když jí chceš dát na zadní stěnu vyrob si jinou. Jde to poměrně lehce z černé el. trubky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2019 21:59 R Muž ctibum [6838] Re: Klof
Kdyby tě to moc iritovalo, tak tu čerpací hlavu přicucni na boční stěnu, dostaneš se rampou blíž k zadní stěně.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 21:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klof
Coby, nic. Problém ani jedno není. Akorát bych dal pryč ten plastový vrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 21:23 Muž Klof [4] – Rampa
Fotka k příspěvku Zdravím. Zeptám se, mám filtr Aquael Circulator 650 a dle doporučení jsem dal velký molitan, zrušil jsem vzduchování a vyměnil to za rozstřikovací rampu viz foto. Ale nedokážu tu rampu přidělat k zadní straně akvária. Je to problém? Navíc mi ta rampa vodu rozstřikuje pouze z poloviny plochy, co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2019 20:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majosek1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 20:09 Andaska Re: majosek1
Já ji mám na zadní straně. Akva 112l, mám tam jen bioakvacit. kostku+čerpací hlavu a průtok je v poho ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 19:56 majosek1 Re: vaclav
Ale ak ju dám na zadnú stranu a cez cele akvárium tak nebude mat filter dostatočný pretok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 00:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majosek1
Tak nejlepší je rampa na zadní straně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 23:48 majosek1 – Rampa
Potrebujem poradiť mam akvárium 100x40x50-výška. Filter mam SUNSUN 703A kam mam umiestniť rostrikovaciu rampu a sanie .Teraz mam rostrikovaciu rampu na pravej strane akvária a sanie na ľavej strane akvária .Poprípade či nebude lepšie dat rostrikovaciu rampu preč a dat tam Lily Pipe. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 16:07 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Kubas17
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám filtr FX5, rampu na levé, kratší, straně asi 10cm pod hladinou s otvory 45° k hladině. Pod ní 30cm sání(molitan jako předfiltr). Na pravé straně skimmer(pomáhá i s cirkulací vody). Akva je 165cm dlouhé a 65cm vysoké. Při údržbě akorát někdy vyberu staré listy, které jsou pod sáním na dně. "Hovínka" žádné. Ty asi pucují piskořky. Takhle mi to fungovalo 8 roků u tlamovců a teď 2 roky v "Ásii". Tož asi tak hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 11:32 R Muž afc1886 [14632] Re: Kubas17
Vyrob si rampu z elektrikářské trubky a umístí jí po celé délce zadní stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubas17
Rampa dělá slabý proud. S tryskou to je mnohem lepší. Mam tak řešené jedno akva. Na boku sání a nad ním u hladiny tryska.
Ale proud vody pak není tak rovnoměrný a nejsilnější je u hladiny, což mi nevyhovuje. Proudové čerpadlo doporučuji slabší, to moje má mít 2000l/h a dělá z akvária "vířivku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:37 Kubas17 Re: Guppy
Nebo naopak rampu nad sání to je asi jedno že.... Zkusím to kdyztak pomůže proudové čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 09:14 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Kubas17
Přesunul bych sání na levou stranu pod rampu, potřebuješ, aby se voda točila dokola, ne aby jen tekla zleva doprava. Otázka je, jestli to filtr utáhne (jestli vytvoří dost silný proud) 100 cm je už dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 07:03 Kubas17 – Umístění rampy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Jaké je ideální místo pro rozstřikovací rampu a sání, aby bylo proudění v celém akváriu? Zatím mám rampu na levé boční štěně a sání v pravém zadním rohu.... Pod rampou v rozích jou slepá místa. Lepší umístění rampy nebo využití vnitřního čerpadla? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 15:04 Muž File1980 [53] Re: Kete
Ten původní pokud byl provozu schopný tam měl raději tak měsíc zůstat,než se zaběhne nový.Teď je to spíše už rada do budoucna,pokud někdy budete podobnou operaci provádět.Myslím,že rampou to není,ale záleží kde a jak je umístěna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 14:42 R Muž ctibum [6838] Re: Kete
V prezentaci ti nějak nesedí datumy založení nádrže a pořízení ryb. Jak to bylo doopravdy? A jak probíhal záběh? Je možné, že na začátku bylo něco špatně, co se mohlo podepsat na rybách, rovnováha v nádrži mohla být na hraně a výměna filtru s tím mohla hnout, i když jsi použila původní molitan. A slabší jedinci to odnesli... Ale jen hádám, počkej na další názor... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 12:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kete
No já myslím že rampou to není, ale dal bohužel nemohu sloužit. Neznám ten filtr a tu věc od Seachem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 12:32 Žena Kete [0] Re: muťa
Nový za starý, ale hmoty ze starého jsem použila v novém a dala bacterie Seachem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 12:22 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kete
A jak proběhla výměna filtru? Rovnou nový za starý, nebo jeli oba dva současně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 12:15 Žena Kete [0] – Špatně umístěná rampa?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Od října mám SUNSUN 702A. Od doby, kdy jsem vyměnila filtr se akvariu nedaří - řasy, uhyny ryb. Nemůže to být špatným umístěním vstříkovací rampy Tedy špatnou cirkulací vody? Děkuji za jakékoliv rady! Vím, že je v akva více gupek, ale snažím se rozdávat a mám v plánu oddělit samce od samic...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 15:59 R Muž afc1886 [14632] Re: Jindras
Když jde proud po celém akva a rostlinky se pěkně houpou,tak je to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 13:56 Jindras
Ahoj,chci se zeptat-mám krátkou rampu na boku akva. Můj dotaz- je lepší menší dírky-větší proud,nebo větší dírky-menší prod? V tomhle nemám pořád jasno. Teď tam mám menší dírky a voda jede přes celé akva,i po dně,točí se po celé délce a rostliny se houpou. Když dám větší dírky,jede pomalu a rostliny se nepohybují.. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 12:14 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Rampy a nasavani
Fotka k příspěvku Cus chlapi. Čtu uz asi 3dny nazory kam s rampu kam s nasavanim.

Ja se chci poradit
Mam nechat rozdeleni tak jak to je?
To prvni bliz nasavani je hlavní a rozstrik je naproti delce akvarka 180cm. V rohu je nasavani pro eheim2213 na druhy strane od hlavniho.
Na predni strane mam dalsi rampu z eheim 2213
Mam nechat cerit vodu jen jemnym vlnkovanim na okysliceni? Doted mi to strikalo na hladinu ted to mam 2cm pod. Oba.
Mam dolozit i vzduchovani? Co je lepsi kamen nebo vecsi bubliny?

Rostlinky jeste pribudou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.01.2015 20:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cudlx
Pokiaľ je rampa na jednej strane a nasávanie na druhej, tak do nasávania ide zase len voda z rampy. Takže dá sa povedať, že do filtra sa dostane opäť 2/3 práve prefiltrovanej vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 00:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
A jaký jsou praktický rozdíly mezi umístěním rampy na zadní nebo boční stěně?
Já o voze ty o koze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 00:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
a já jsem celou dobu psal o vývodu - bodovém (jako to mám já), už jsem asi unavený. To čerpadlo patří na protější stranu než je vývod, aby vznikl vír. Teď mi jedou jen filtry, vývod vlevo vepředu, sání vlevo vzadu a všechno funguje jak má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:51 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
To je to přídavné čerpadlo, já se ale bavím o rampě na boční stěně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 20:54 gringo
Fotka k příspěvku Potvrzuju jako dobrou variantu umístění rampy i sání na boční straně akva. Nic jiného jsem nezkoušel(není třeba, když to funguje). Potřebné odsávání hladiny tomu trochu "pomáhá".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 20:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
Hydor Koralia Nano 1600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2015 19:15 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Já mám akvárium 180 cm a za těch dost let co ho mám jsem vyzkoušel leccos. Z boční rampy by to muselo být hodně silné čerpalo aby něco dolezlo na druhou stranu pokud tam ještě není ani přívod do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 18:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
není u low tech. nádrže, ale když jsem ještě jel high tech. tak to problém byl, proto to čerpadlo uvádím, ať někdo neřekne, že mu to nefunguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 16:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Takže je to problém, protože jinak bys tam nedával přídavné čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 16:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Cudlx
ani ve větších to není problém, sám mám akva 170cm dlouhé a sání i vývod je na jedné straně, jen je to doplněné o čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 15:33 Muž Cudlx [4] Re: cezarmilan
Můj názor je že u menších akvárií s délkou do 90cm je to umístění celkem jedno. Pokud je tam dostatečný proud a průtok filtru je odpovídající objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 12:28 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Praktický? Pro účinky filtrace vlastně žádný. Jde jen o to aby výtok z filtru byl nasměrován tak, aby vyčištěná voda co nejlépe cirkulovala po nádrži. Teoreticky sání a výpusť na boční straně má výhodu v přístupnosti armatury, protože jedna boční strana bývá většinou volná a dobře přístupná, kdežto zadní bývá přiražená ke zdi.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6192x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13117-umisteni-rozstrikovaci-rampy-