Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění rozstřikovací rampy

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Umístění rozstřikovací rampy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 11:08 Muž odikcz [114]
A jaký jsou praktický rozdíly mezi umístěním rampy na zadní nebo boční stěně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 08:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Heimdall
Myslím, že je nás väčšina ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 22:15 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Já mám taky u všech svých akvárií kde používám vnější kanystry sání i výpusť na jedné straně a šlape to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 20:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cudlx
Toto je dosť diskutabilné, ja už roky mám nasávací kôš i výpust z filtra na jednej strane, tú vodu, čo natiahne na jednej strane, posunie na druhú stranu. No ako vravím je to vec praxe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:43 Muž Cudlx [4] – ramba na boční straně
Mám rampu umístěnou na boční straně akvárka (sání je na protilehlé straně) a nevidím v tom žádný problém, proud dojde v pohodě až na druhý konec akvárka odrazí se od skla dolů a jde spodem kolem sání filtru zpět. Listy rostlin se pěkně pohupujou po celém akvariu. delka akvária je 90cm, filtr průtok 600l, proud je nastaven mírně dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: odikcz
Tie filtre sú robené pre miniakvária, takže buď bez rampy, alebo výkonnejší filter. Ak filtrácia funguje je jedno či rampa je, alebo není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bodla
Hlavně to udělej z černé trubky a nemusí to být ten nejslabší průměr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:01 Muž odikcz [114] Re: cezarmilan
Právě mi ten reálnej výkon taky přijde dost málo na dlouhou rampu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 23:45 Bodla Re: vaaclav
hmmm tak já to vyzkouším. Použiji VRM trubku a uvidím. Horší to bude s přichycením. Mám tam pozadí, ale nějak si poradím. Koukal jsem na tvoje akvarko a nádhera. Něco takového by jsem pomalu chtěl tvořit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 22:05 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bodla
Stačí udělat dostatečně velké díry a klidně ti to utáhne, já ji mám 180 cm a čerpadlo jen 600l/h, ne že bych nevyzkoušel silnější. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:16 Bodla – Rampa
Ahoj, chystám se také překopat akva. Mám 160x50x50 a filtr JBL e1500 - 1500l/h. Nyní mám rampu na boční stěně cca 45cm. Pravda že na konec už proud nedojde, ale fakt je lepší mít to na zadní stěně? To abych to měl aspoň tak 150cm ne? Aby to utáhl ten filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: odikcz
2211 je pomerne slabý výkonom. Prietok značne poklesne a teda rampou by som ho nezaťažoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:28 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: odikcz
"C" je správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 13:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
c) dokoupit (vyrobit) delší rampu přes celou zadní stěnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 23:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: odikcz
rampu sundat, dát jen holý vývod doleva dopředu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 23:27 Muž odikcz [114]
Rozměry akvária 80x35x35
Filtr Eheim Classic 2211

Rozstřikovací rampa i s kolínkem má něco přes 35cm, takže na zadní stranu je krátká a na boční se nevejde. Možnosti:
a) umístit na zadní stěnu doprostřed
b) umístit na zadní stěnu napravo (nalevo je nasávání)
c) dokoupit (vyrobit) delší rampu přes celou zadní stěnu
d) zkrátit (uříznout) a umístit na levou stěnu
e) jiné

Filtr má být údajně až pro objem 150 litrů a akvárium má necelých 100 litrů. Když jsem ho měl na zaběhnutí ve 20 litrovym akvárium, tak mi ten proud přišel tak akorát, takže kdyby byla rostřikovací rampa delší, tak bude ten proud ještě slabší. Ale zas se mi ta rampa nechce zkracovat, když nevim jestli to bude fungovat při umístění na bok. Přeci jen akvárium má délku 80cm, tak nevim zda se tam vytvoří dobrá cirkulace?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:02 R Muž Silent [5949] Re: Dawe_cz
Ten předfiltr je k nezaplacení. Musím ho sice čistit tak 2x do měsíce, ale do hlavního filtru lezu cca jednou za půl roku vyměnit vatovou vložku. Do zbytku filtru nemusím prakticky zasahovat. Ještě jsem si poupravil složení hmot ve filtru. Někde v prezentaci to mám popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:51 Muž Dawe_CZ [34] Re: Silent
Fotka k příspěvku Je to možné, koupil jsem ho v Hornbachu a i na filtru je nápis: EHEIM 50 YEARS EDITION. Takže je to nějaká edice s bonusem navíc. Součástí filtru byly také náplně filtru.
Koukal jsem na Tvou prezentaci a na fotkách máš taky umístění sání a výtlaku na jedné straně, s tím že rampa je na bočním skle. Tak to udělám taky tak. Jen jsem se chtěl ujistit že je to správný řešení. Chci si nejdříve vše důmyslně připravit a naplánovat a až potom zakládat. Všiml jsem si že máš i dobrý předfiltr, o něm do budoucna pouvažuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:38 R Muž Silent [5949] Re: Dawe_cz
Tak to máš vylepšené balení. Běžně totiž dávají do balení obyčejné zelené armatury. Jinak hadici si můžeš koupit originální a na metry www.akvaristik.eu/… takže si to můžeš uzpůsobit jak potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:30 Muž Dawe_CZ [34] Re: Silent
Koukal jsem na stránky EHEIMU a je to super že se dají dokoupit na to různý sady. Já jen reagoval na to, že si psal ať si dokoupím tyto varibilní sady: www.akvaristik.eu/… nstalacni-set-16-22.html www.akvaristik.eu/… ny-instalacni-set-16-22.html

V odkazu je sání a výtlak. A přesně tyto co jsou v odkazu mám v balení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:26 Muž Dawe_CZ [34] Re: ludvik
Fotka k příspěvku S tím že je hadice krátká souhlasím. Kdybych dal ten výtlak na druhou stranu, tak mi hadice nevyjde. Já to tedy namontuju tak, jak je popsáno v návodu. Rampu nebudu dávat na zadní stěnu, ale na boční, jak je zobrazeno v nákresu. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 00:21 Muž ludvik [1082] Re: Silent
Takhle asi ano. I když mi to také nepřijde úplně optimální - cirkulace vody je ok, ale filtrem podle mě prochází menší objem vody, než je v akváriu (nebo jak bych to řekl - filtruje je jedna část víc a druhá se tam jenom mrcasí).

No ... sehnat vhodnou hadici je docela problém. Alespoň pro mě. Musel jsem objednat originál (jiné byly slabší, takže se snadno lámaly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:31 R Muž Silent [5949] Re: ludvik
Tím umístěním na druhý konec jsem nemyslel na protější stranu nádrže tak aby vody stříkala přímo na nasávací část, ale na druhý konec dlouhé zadní strany s výtokem nasměrovaným na přední čelní stěnu nádrže, takže voda bude v nádrži cirkulovat velmi dobře a projde celým prostorem nádrže až k nasávání. Délka hadic je jiný problém který se dá jednoduše vyřešit. Měl jsem na mysli něco takového jen s tím že výtok bude na konci dlouhé zadní stěny.
www.aquariumline.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:26 Muž ludvik [1082] Re: Dawe_cz
Svůj názor na umístění rampy na druhé straně od sání jsem tu už jednou psal (také s Eheimem). Z hlediska cirkulace vody v akváriu je to blbost.
Kromě toho pro takovou montáž většinou nestačí délka dodávané hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:22 R Muž Silent [5949] Re: Dawe_cz
To co jsem posílal v odkazu je rozšíření. To v základním balení nenajdeš. Je to modulární systém který lze dokoupením různých modulů upravit prakticky neomezeně jak akvarista potřebuje. Když si tu stránku obchodu projedeš najdeš tam více těch modulů a na stránkách Eheimu jsou varianty v akci. www.eheim.com/… je tam toho více jen to stačí projet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 23:11 Muž Dawe_CZ [34] Re: Silent
Děkuji za informaci. Já volím spíše rozstřikovací rampu. Udělám to tedy podle návodu jak je popsáno. Jen jsem se chtěl ujistit, zda to není nějaký omyl. Jinak co jsi mi posílal odkaz na sací trubku a rozstřikovací rampu, tak přesně tohle bylo součástí filtru. Jen na obrázku, který jsem vkládal jsou nakresleny nějaký ohlý kolénka, ale jinak mám přesně to co jsi posílal v odkazu. A když už jsme u toho, k čemu jsou ty kryty se závitem na vrchní straně kolénka? Myslím si že to slouží k čištění? Nebo se mýlím? Děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:56 R Muž Silent [5949] Re: Dawe_cz
Já osobně mám sání a výtok na jednom boku nádrže, ale nepoužívám rampu, ale rozptylovací výtok www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/… dělá to dobrou cirkulaci v nádrži. Pokud chceš použít rampu tak bych dal sání na jeden bok a rampu na druhou stranu akvária. To co je v návodu funguje samozřejmě také, ale s popsanými řešeními mám lepší zkušenosti. Jinak doporučuji vylepšit armaturu nového filtru koupí těchto variabilních sad www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/… je to k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 22:29 Muž Dawe_CZ [34] – umístění saní a výtlak
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, potřeboval bych radu a názor ostatních. Mám akvárium 240l biotop Malawi, a rozhodl jsem se pořídit pro mé tlamky akvárium větší. Zakoupil jsem set JUWEL RIO 400. Setový filtr půjde samozřejmě pryč a místo něj jsem zakoupil externí filtr EHEIM Professional 3 typ 2075 a řeším umístění saní a výtlaku. V mém současném akváriu mám sání na levé straně akvária a výtlak (rozstřikovací rampa) na pravé straně akvária (viz moje prezentace). Po prostudování návodu nového filtru EHEIM je v popisu a nákresu uvedeno, že se má sání a výtlak umístit na jednu a tu stejnou stranu. Respektive že sání je v rohu, a hned nad ním rozstřikovací rampa (viz obrázek). Zajímá mě tedy jaký způsob je lepší pro umístění. Děkuji za radu a názor zkušenějších.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:37 Muž Amras [34] Re: Aforte
Ano, teď ano, ale až budu mít přísavky (měly by přijít zítra) tak jsem myslel že by byla přilepena na skle a postupně by se zvedala a skončila rovnoběžně s hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2014 18:35 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Amras
Proč by to nešlo? Každopádně bych jí dal s hladinou. Zbytečně ti to cáká kolem akva a dělá to jiný proud.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:05 Muž Amras [34]
Myslíte, že může být část rampy pod vodou a postupně se zvedat až na hladinu? Myslím tak jak je to u mě v prezentaci- rybicky.net/nadrze/20792
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 06:24 Muž ondrejfojtik [1] Re: PEPIS1
CO2 zatím používat nebudu, až podle potřeby. Zakládám nové akvárko cca po 10-ti letech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:02 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Čim delší tím lepší. Alespoň se bude pohybovat voda i na koncích nádrže a bude se k rostlinám dostávat více živin popřípadě CO2 jestli používáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:46 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ondrejfojtik
Já mám rampu 180 cm a funguje to dobře (elektrikářská černá trubka). Musíš mít ale konec ucpaný a díry asi 4-5-6 mm to si ale musíš vyzkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:59 Muž ondrejfojtik [1]
Zdravím. Když mám akvárko 200 x 37 x 55cm (dxšxv) tak mám dát rampu po celé zadní stěně, tzn. 2-metrovou rampu? Filtr Eheim professionel3 600 - 2075.Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:22 Muž Max33 [1]
Fotka k příspěvku Toto je moje rampa,celkem v pohodě možná do budoucna trochu poladím desigen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 00:07 Maurik Re: dair
A to ti nevadí ta rampa vpředu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 16:40 Muž dair [29] - AsieRe: Maurik
Tak jedno udelej mensi druhe vetsi a opakovane..... vzdy muzes zvetsovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2013 16:40 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Maurik
vrtaj kludne vrtákom 4mm ale rob väčšie rozostupy,cca.10cm.lahko urobíš časom viacej dier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 16:40 Muž dair [29] - Asie – Rampa
Fotka k příspěvku Ja mam rampu resenou takto od zacatku zalozeni aq a doted absolutne zadny problem, jak z hlediska proudu tak funkcnosti a prakticnosti ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 16:36 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Když tak si uděláš ještě jeden pokus. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 16:29 Maurik Re: kofejn
A já si před chvilkou koupil vrták průměr 4mm :-) tak snad mi to filtr utáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2013 15:24 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Fotka k příspěvku Díry mám po pěti centimetrech, průměr cca 3mm. Tady je dobrý článek o rampě: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 12:52 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: souky
asi tak,myslel som rampa pozdĺž zadnej strany smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 12:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: savan
jo tys nemyslel trubku od zadu do předu? tak to oba mluvíme o tom samém smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 12:39 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: souky
mám 180cm dlhú nádrž a ked som tlačil prúd z lavej strany na pravú tak mi prúd dotlačilo tak do polovice nádrže.ked som rampu prerobil a teraz tlačím od zadnej strany k prednej tak je to v pohode a krásne vidím prúd vody po hladine,potom klesá popri prednej stene na dno,po dne späť k zadnej stene.rastliny sa výrazne zlepšili a ruducha zmizla hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:28 Muž souky [592] - RostlinyRe: savan
to právě že ne, když máš dlouho, tak na druhé straně není skoro žádný proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 12:15 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Maurik
Najlepšie riešenie pre rampu je od zadnej steny k prednej,hlavne to platí u dlhších nádrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:58 Maurik Re: savan
Díky moc, to jsem potřeboval vědět. Jen oproti obrázku budu muset ubrat díry, protože pak by mi ta voda asi az dozadu nedošla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 10:50 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Maurik
máš to navrhnuté dobre,je v podstate jedno z ktorej strany to privedieš.pre lepšiu manipuláciu by som to urobil tak ako si to nakreslil ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6197x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13117-umisteni-rozstrikovaci-rampy-?od=51