Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bivoj od Rataje

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bivoj od Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 23:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Kdyby byly fakt hodně špatný, tak to zkus jako já. Pořiď láhev od okurek nebo v Pepco skleněnou vázu za stovku, dáš na dno trochu písku, do něj zasadíš ten echinodorus s posledním listem nebo i už bez nich a postavíš jí k oknu. Až v ní zezelená voda, tak vypereš filtr z akvária a tu hnusnou hnědou špínu tam dáš místo té zelené vody. Bordel se za několik hodin usadí a echinodorům se v tom celkem daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2020 23:51 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Dinecek
Maximálně to zakalí vodu, když se pak presazuji rostliny nebo upravuje dno. A přínos pro rostliny jsem nezaznamenal. Doporučuju všem přečíst knihu Akvarijní Rostliny , Karel Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 23:46 Žena Dinecek [205] Re: Kawa
U mě taky ryby. Ještě jsem přečetla vlákno o jílových kuličkách, kde je o Bivoji taky psáno. Některým to pomohlo. Když mi to nepomůže, tak to nechám, jak je, a buď echináčky přežijí nebo ne :-( . Pak napíšu zkušenosti :-) . Pozitivní je, že nikdo ve spojitosti s jílovými kuličkami nehlásí úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 23:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
U většiny ryb ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 23:39 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: _ucx_
No tak u mně ryby. A pokud NO3 je pod 50 je to v pohode. Samozřejmě vodu měním. A s minerály máš pravdu. Přesné zastoupení ve vodě samozřejmě neznám. Pro mně je super každá rostlina co mi nechcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 23:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Ale pravděpodobně máš spoustu minerálů rozpuštěných už ve vstupní vodě, což nemusí platit všude. A pak samozřejmě může být problém s těmi nízkými dusičnany, ale tam je pak otázka, co má mít přednost, zda ryby nebo rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 23:26 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Dinecek
Trochu bych do toho vstoupil. Mam Eichinodory jen ve šterku v květináčích. NO3 30 mg ve vstupní vodě. Světlo jen zarivka. Nedávám, žádné hnojivo. A rostou úplně v pohodě a svěží zelené listy. Řekl bych, že Bivoj tvůj problém nevyřeší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 22:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Budou. V těch tabletách není nic, co by rybám v tomhle množství mohlo uškodit. Ale s echinodory mám taky potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:53 Žena Dinecek [205] Re: _ucx_
Takže myslíš, že ryby budou v pohodě? Měnila jsem vodu v pondělí a dneska po 10 litrech. V pondělí jsem i povrchově odkalila a NO3 se mi drží okolo 10 mg/l. Strádají mi echinodory, pokaždé, když měním vodu, tak vytáhnu úplně sklovatý list :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 21:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Tohle neřeš. V přírodě se voda s hlínou a mikroprvky v ní dostává do kontaktu často, ne každý biotop má křišťálovou vodu, naopak častější jsou ty se zakalenou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2020 21:38 R Muž afc1886 [14655] Re: Dinecek
Na odkalování bych se vykašlal, ale tou preventivní výměnou části vody nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:03 Žena Dinecek [205] – Bivoj a rybky
Ahoj, prosím, potřebovala bych se jenom ujistit, že Bivoj neškodí rybkám. Dneska jsem dala dvě kuličky pod dva echinodory - protože se rozpadají před očima :-( , listy sklovatí, žloutnou a jsou zakrslé. Přišlo mi, že jsem je dala dost hluboko, ale v místě, kam jsem dala tu první, se za chvíli objevil takový šedý prášek. Vodu to nezkalilo, jenom to tam bylo. Nevadí to?

Ryby jsem sledovala celý den, zdály se být v pořádku. Jenom jestli třeba nemám zítra preventivně vyměnit vodu? A to místo s tím šedým práškem odkalit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.11.2019 17:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tak jsem dnes aplikoval bivoje. Několik kuliček na několik míst pod echinodory. Tak jsem si to změřil, trvalo to od cca 5s do cca 8s na kuličku. Prostě vyndám kuličku ze sáčku suchou rukou, přendám do mokré ruky, vrazím ke kořenům, uhrábnu dno. Naprosto žádný problém, žádné pinzety a odkalování, není třeba v tom hledat vědu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 07:36 Muž nekdo [353] Re: vlka
prosím OT, ale nemyslím si, že zrovna Parva není něco, na čem by se ukázala síla/funkčnost Ratajových koulí....roste velmi pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 22:28 Muž vlka [3444] – Bivoj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dnes bez problémů ,,vložil,, pod ,,minicryptošky,, dvě koule od Rataje. Uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 21:37 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Magic
Tak buď rád. Já už to do akva nedám. Kryptokoryny mi rostou i bez Bivoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 21:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kawa
Ja mám s cr. pontederiifolia opačnú skúsenosť. Dlho trvalo (mesiace), než sa aklimatizovala a začala aspoň trošku rásť a rozšitovať korene, ale keď potom narazila na bivoja, tak to bol vyslovene rastový špurt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 21:03 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vlka
Dobře ty palec to už nikdo nezpochybni. A ještě udělej jeden dlouhodobější pokus na dvou stejných rostlinách ve stejných podmínkách. A pod jednu dej tu kouli. Nemusíš já už to zkoušel. Výsledek veškerý žádný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 21:03 Silviebaris Re: vlka
No mě ti to vevnitř připomíná jakoby,kousek štěrku,nebo nečeho jinyho,než ten jíl,i barevně to bylo jiný,bůh ví,co je to uvnitř zabalený za překvapení...kinder vajíčko... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 21:01 Muž vlka [3444] Re: silviebaris
Rozpadnout by se vzhledem ke své funkci asi měla a vodu kalí fest, ale má být vložena do písku. Třeba 5 cm hluboko a kalit vodu by v té hloubce neměla. Záleží, jestli ,,pomůže,, Cryptoškám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 20:58 Muž vlka [3444] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opět oplach a opět do čisté vody. Tentokrát už rozpad nebyl tak rychlý. A to, co zůstalo po dalších pár minutách už bylo celkem tvrdé a zůstalo přilepeno na pinzetě. Omluvte kvalitu fotek, je to v plastové nádobě a při velmi slabém světle. Asi to prubnu pod ty Cryptošky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 20:56 Silviebaris Re: vlka
potlesk vyborně,takže vodu kalí a taky se časem rozpadne...dyť to říkám... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 20:54 Muž vlka [3444] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opláchl jsem menší kuličku a šup s ní do čisté vody. Opět se začala pomalu rozpadat a asi po dalších deseti minutách se rozpadla v půlce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 20:50 Muž vlka [3444] kuličky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Ponořil jsem ,,Bivojkouli,, do cca 10cm hluboké umělohmotné nádobky. Asi po 10 vteřinách se začala pomalu rozpouštět a odpadávat z ní prachové částice. Asi po deseti minutách jsem pinzetou vytáhl ,,zbytek,, o něco menší kuličku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2019 18:20 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vlka
vlka napsal: nebo máte odzkoušeno něco lepšího než kuličky Bivoj? Samozřejmě je to subjektivní.
Těžko říci, jestli lepší, ale podle toho, co tu čtu a zkušeností, které mám s Dennerle Deponit NutriBalls, musím říci, že se s nimi tedy pracuje o řád lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 18:08 Muž vlka [3444] Re: silviebaris
No to jsem zvědavej. Budu asi muset udělat pár pokusů s Bivojem a jeho rozpouštěním, protože jednomu se pomalu rozpustí v ruce a druhej vytáhne kuličku z AQ po dlouhé době skoro neporušenou. Dám vědět jak jsem dopadl, nebo máte odzkoušeno něco lepšího než kuličky Bivoj? Samozřejmě je to subjektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 07:00 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: MichalV
Mohlo by to jít. Tak aplikují kapsle NPK do dna pod rostliny. A Bivoj? Moje zkušenost je taková. Pokusně jsem dal pod jednu Kryptokorynu a žádný viditelný rozdíl v růstu oproti ostatním jsem nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 06:09 Muž MichalV [327] Re: Buldr
Nedela by sa na to použiť injekčná striekačka s priemerom väčším ako gulička, z ktorej by sa zrezal koniec? Stačilo by vložiť guličku do nej na koniec a po zasunutí vytlačiť. Aspoň ja by som to riešil takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 22:24 Žena vero-ni [134] Re: silviebaris
Hola, přidávám se ke zkušenosti s totálním, téměř ihned rozpadem. Momentálně se odhodlávám tak už druhý týden přidat pár kuliček pod echináč a pořád se k tomu nemám skrz tu komplet zakalenou vodu.. nevím, že by nějaká šarže??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 15:32 Silviebaris Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ráďo,přesně od rataje... ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2019 15:30 R Muž afc1886 [14655] Re: silviebaris
Asi záleží taky od jakého výrobce kuličky jsou. Určitě se kuličky rozpadnou, ale i po 3 měsících zůstala část celkem kompaktní a byla vytažena i s kořeny rostliny jak popisuje ZDRI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 13:22 Silviebaris Re: ZDRI
Tak já s ni pohnula,přetočila ji,což se pod kořeny zřejmě neděje,já jen chtěla ukázat,že se opravdu rozpadne a kalí vodu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2019 13:15 Muž ZDRI [1415] Re: silviebaris
To je zajímavé, já kuličky Rataj Bivoj dával ke kořenům při založení Obýváku. Po čase jsem přesazoval velké vzrostlé rostliny (mmj. Echinodorus, Valisnerie). Bordel z toho byl, vodu kalily, ale kuličky stále víceméně držely tvar. Osvědčilo se mi spojení s výměnou vody - cílené odsátí zakalené vody kolem místa manipulace, dříve než se binec rozplynul po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2019 12:57 Silviebaris Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1 fotka hned po vloženi..2.fotka po 5 minutach...ted je už rozpadnuta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 12:47 Muž Smetany [1226] Re: Buldr
Já jsem kuličky do dna nikdy nezkoušel takže jediná moje zkušenost se sušeným jílem je s těmi sušenými substráty a ty se nikdy hned po namočení nerozpadají sice po čase změknou ale docela drží tvar a vodu moc nebarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 09:36 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
To je platinum soil taky a po třech letech v akváriu jsou to pořád kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2019 09:33 Silviebaris Re: Xbourn
Už když ji namočim do akvaria,tak se rozpadá...však je to sušeny jíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 09:24 Muž Xbourn [805] Re: silviebaris
Už se mi párkrát stalo že jsem při přesazování kryptokoryn vytáhl rostlinu která měla na kořenech kuličku Bivoje.A nikdy se mi nestalo že by se rozpadla ještě než ji dám hluboko ke kořenům .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 06:56 Silviebaris Re: UndeR
Kuličku i s kořeny,no nevim,já je nedávno dávala a do večera to byl prach,komplet rozpadnutá... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2019 21:53 Muž UndeR [80] Re: Buldr
Nevím jak ty kuličky do dna dáváš ty, ale mě se ještě nikdy nestalo, že by to nějakým způsobem zakalilo vodu. Z vlastní zkušenosti vím, že mnohem jistěji se ta kulička dává do substrátu přímo rukama a ne pinzetou. Pokud ji zatlačíš prstem, není žádný problém. Mám to vyzkoušeno ve dnech o různé zrnitosti... Jak píše Wanderer, jediný problém nastává při přesazování rostlin, kdy vytáhneš kuličku i s kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2019 21:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
A proč to tam chceš dávat pinzetou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2019 21:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vlka
I prd se rozpustí. Normálně vezmeš suchou kuličku a prstama to zahrabeš do dna k rostlině. Žádnej bordel to dělat nebude, když se nerozhodneš dodatečně přesazovat rostliny.

Mám obdobný štěrk, normálně to funguje a dá se to normálně aplikovat. Dávám je občas k echinodorům a cryotocorynám.

To Buldr: Teorie o prorážení štěrku a zakopávání do dna jsou blbost. To jsou malé kuličky jílu, ne Metro. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 14:35 Muž vlka [3444] – Bivoj
Fotka k příspěvku Hezké odpoledne. Mám v AQ pár drobných ,,skorokobercových,, Cryptocoryn a světlo 16W a žádnou chemii ani CO2. A moc se jim nedaří. Když pod ně šoupnu ze dvě Bivoj kuličky, pomůže jim to? A neuškodí něčemu jinému?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2019 11:48 Muž Martinek1985 [68] Re: Nicky
Podle mě záleží na objemu akvária a množství kuliček. Já mám 2 kuličky ve 120ti litrech a krevetam to nijak nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 11:04 Žena Nicky [195] - Labyrintky – bivoj a krevetky
Zdravím, prosím, můžu použít bivoj v akvárku s krevetkami? Má někdo odzkoušeno? Počítám, že samotné železo od Rataje asi ke krevetkám nesmí....? Děkuji mnohokrát ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 07:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Fid0
Já ho tam dodatečně dávám normálně. Po pár měsících ho zastrčím ke kořenům. Nevidím důvod, proč by to nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 16:22 Maq Re: Fid0
"Nějaký japonský výživný substrát" bude nejspíš sušený jíl obohacený živinami.
Bivoj je sušený jíl obohacený živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 15:40 Muž Fid0 [2] – Bivoj
Ahojte, dá sa prosím Bivoj dať do akvaria aj dodatocne ?? Viem , že ta hneda gula sa po namoceni premeni na blato ,ale zabudol som to dat pod rastliny pri zakladani aqua tak ci sa to da dat dodatocne ... mam klasicky vyzivovy substrat nejaky japonsky soil a na tom mám strk 3-4mm ... tak neviem ci to rozhrabavat alebo to staci ... dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:39 Muž Jifi [675] Re: Nepřihlášený uživatel
Pod Echonodorus paráda, k valisnerkám sem tam taky. Pod hnědovku ne - ta se nesází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 19:39 Nepřihlášený uživatel Re: Anthrax
Mám hlavně echinodory a valisnerie +hnědovky

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4543x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13036-bivoj-od-rataje