Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bivoj od Rataje

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bivoj od Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 19:12 Muž Magic [879] - RostlinyRe: nepřihlášený uživatel
Pod rastlinu ku koreňom zahrabať do piesku.
A koľko... no pod echináče dávam celú. Keď dáš polovicu, nič sa nedeje, len kratšie vydrží.

A dal by som len tam, kde to má zmysel. Pod stonkovky, ktoré človek dvakrát mesačne skracuje, to je... povedzme zbytočné. Len to potom narobí pri prestrihu bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 19:11 R Muž Anthrax [4771] Re: nepřihlášený uživatel
Ahoj. Pod každou asi ne. Jsou rostliny, které to moc nevyužijou. Ale vzhledem k tomu, že nevíme, co tam máš za rostliny, tak těžko poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 19:07 nepřihlášený uživatel
Dobrý den, Bivoj mi byl doporučen...Ale mám problém-jak dávkovat? Podb každou rostlinu jeden nebo jak? (akva.mám 200 litrů.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:32 Muž . : Hunter : . [17] Re: Lida
určite tam niesu riasy z bazena....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:34 Lida – Sraženiny??????
Ahoj dnes jsem si koupila hnojivo na akvar. rostlinky od firmy RATAJ značka BIOFLOR jedná se o tekuté hnojivo. V lahvičce plavou zelené sraženiny, připomínající řasy z koupaliště. M8 to tak být. Hnojivo ma jeste 2 roky vydržet. Nejsem si jista a nechci si zavést nejakou nekalotu do akvrária. Děkuji moc za radu. Toto hnojivo mám totiž poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 09:58 Muž lukis [20] - RostlinyRe: Vstorm
průměr je cca 1cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 09:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
jak jsou ty kuličky velké? Mám 5 cm písku. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:04 Muž chicko [124] Re: beowulfx a tomas3000
Tady opravdu platí raději méně a pak přidat, měl sem podobnou zkušenost s přehnojením, jinak tohle hnojivo je hlavně na echinodory, ale pod kořenící stonkovky ho také dát můžeš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: tomas3000
Jistě by měla ke každé stačit i jedna kulička, rataj samozřejmě doporučej i více, ale co by prodejce pro zlepšení prodeje neudělal, že jo. Já si jich tam jednou naházel taky dle návodu vice, a udělalo mi to v akva docela bordel, zakalilo, atd...Jinak je to docela dobré hnojivo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:46 Muž tomas3000 [15] – Stonkovky a Bivoj
Dobrý den...můžu dát Bivoj i pod stonkovky? A kolik bych ho tam mohl kdyžtak dát? Stonkovky teď dělají houští po délce zadní stěny akvária. Mám dát třeba vždy jednu kuličku doprostřed jednoho houští rostlin, trochu odestup a dát dalši kuličku doprostřed dalšího houští? Diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:46 R Muž Silent [5949] Re: Tom
Pokud jsou dostatečně blízko u sebe není problém dát vždy mezi dvě rostliny jednu tabletu. Pokud jsou solitérně tak ke každé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:44 Tom Re: Silent
A ke kazde rostline?? nebo si to vemou z okoli nebo od vedlejsi rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 13:33 R Muž Silent [5949] Re: Tom
Postupuj podle návodu. Jednotlivé tablety se vkládají ke kořenů a k čerstvě zasazeným mladým rostlinám bych více jak jednu nedával. Rybám to nijak neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:55 Tom
Mam 200 l akva a prave jsem koupil bivoje pro rostliny.Mam tam nekolik cryptokorin,zakrutichy,sipatkovce,cabombu atd... tak 15 rostlin mam tabletky prilozit ke kazde rostline nebo staci jen urcity pocet ?? a rybam to nevadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 11:35 Muž leontin [46] - CichlidyRe: maros77
Přisyp to štěrkem nebo nech tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 11:34 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: maros77
Skús to teda odkaliť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:58 Muž maros77 [0] Re: RadioactiWe
na dne... rastlinky su čiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: maros77
"Prášok" na povrchu dna alebo rastlín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:42 Muž maros77 [0] – bivoj na povrchu?
Pri udržbe akvaria som pridal hnojivo bivoj pod korene niektorych rastlin. Ale na par miestach sa mi na povrchu spravilo čosi ako prašok. Asi som nedal tie guličky dostatočne hlboko. Čo teraz s tym? Mam to odkaliť? Alebo to nechať tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roman
...při odkalování se potom rejpne hlouběji a je to potom samej bordel...
Jílové kuličky jsou přednostně určeny pro akvária, kde se nepočítá s nějakým hloubějším rejpáním do dna. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:53 Muž VVV111KKK [61] Re: Kaala
Já to tak při zakládání akva udělal a nepozoroval jsem nejmenší problém (řasy). No, ale dal jsem ten kousek vždy cíleně k větší rostlince, např echináč. K velkému celkou, k menšímu kousek. O půlkách nebo čtvrtkách se mluvit nedá, stejně se to rozlouskne pokaždé jinak a moc to dělit nejde. Pokud to je pod kořeny, tak to splní účel a nehrozí, že se to při odkalování odsaje. Jestli to je kulička, nebo kousek, je jedno. Jde pouze o usnadnění cílené aplikace a o to, že se to rozpustí přesně tam, kde potřebuješ. Struktura kuličky (rozložení hnojiv) je v celém průřezu stejná. Na plochu jsem já osobně použil staré dno od Rataje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:09 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Horác
je to blátíčko,ale tak nějak to cryptoškám sedí, a také možná kolikrát lepší cíleně přikuličkovat nějakou kytku, než si zajílovat celé dno nějakým substrátem určeným ny růst kytek.Ono při odkalování se potom rejpne hlouběji a je to potom samej bordel a uvolní se ta spousta těch hnojiv co do toho nechávají nasáknout= pak se brečí že se dělá nějaká řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2010 18:19 Muž Horác [3942] Re: mildas
Já myslím, že je to fuk ... ta jílová kulička se po vložení do vody během chvilky "rozpadá" na bláto :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 18:10 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Kaala
já bych je nedrtil, když jsou v kuličce rozpadaj se postupně, když je rozdrtíš učinek brzo vyprchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:56 Žena Kaala [0] Re: kortezhugo
nmo na ked tak potom to vyskusam..ale zrejme to bude trochu tazke rozdrtit popetoze to su sutre...no ale vyskusam to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:50 Muž kortezhugo [983] Re: Kaala
...mozes - preco nie?
ale o plochu ani tak neide - korene to roztahaju na celkom peknu plochu...
...ja to davam "len" k Echinacom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:43 Žena Kaala [0] – bivoj od rataja
mozem rozdrtit hnojivove gulicky od rataja ...mne sa zda ze su celkom velke a ked ich rozdrtim trebars na stvrtinky lepsie pokryju plochu v akvariu???? mozno ze je to hlupost...preto sa pytam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 18:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: danrycka
Právě ho testuji. :)
Nevím, nevím, jak to dopadne... hmm
Za chvilku jdu testnout, co dělá bentonit z bavorského Kelheimu s pH, tvrdostí a alkalitou. Mám v plánu dát do připravovaného kytkového akviška cca 1 cm vrstvu pod můj oblíbený štěrkopísek z TOMI-písku. Uvidíme, co se bude dít. :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 16:35 Žena datura [104] Re: danrycka
to asi fakt ne. minerály jsou tam ve formě oxidů, které jsou v lepším případě nerozpustné, v tom horším vzniká třeba hašené vápno, hydroxid sodný nebo kyselina fosforečná. samozřejmě, že by ti to nerozleptalo rybičky, ale asi by to zahýbalo s chemismem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:52 Muž danrycka [56] – BENTONIT
Tak mě napadá, když je to jenom o jílu, co takhle bentonit pod rostliny? Kdo neví o co jde tak je to nejlevnější hrudkující stelivo pro zvířata. ceg.fsv.cvut.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:29 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Horác
No, tím jsem myslel to "hnojení". On čistý jíl sám o sobě je na minerály celkem chudý.
Co jsem tím ale chtěl říct je, že si sice může člověk matlat všechno doma (jíl, domácí recepty na hnojiva...) a možná ušetří peníze, ale asi ne čas... a kolikrát si to tím akorát pokazí. Takže si rozhodně rád zaplatím za hnojiva a třeba za toho bivoje za 70 Kč... I kdyby to byl třeba jen dobře vybraný a upravený jíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:08 Muž Horác [3942] Re: ezechiel
... "Zkuste hnojit jílem" ...

Pozor. Jíl (sám o sobě) neslouží v akvárku jako hnojivo, ale jako (přírodní) substrát plynule (a dlouhodobě) uvolňující minerály.
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:00 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Horác
Jen klid, vyhozené peníze to nejsou...
Sid: Zkuste hnojit jílem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:59 Muž Horác [3942]
Hergot lidi nestrašte ... já to před týdnem koupil a dneska dopoledne nacpal do akvárka. :-D Potřebuju podpořit růst echinodorů, aby zmizely ty tmavý místa pod stonkovkama. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ezechiel
Nevadí, že se vám to nezdá. :-)
Jak by vám jistě výrobce sdělil, určitě se nejedná o "obyčejný" jíl. Přeci - 20 kuliček za 70,- Kč, to nemůže být "jenom jíl"... hmm (Možná je v něm příměs popela z dřevěného uhlí... :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:26 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sid
Přičítám váš případ a rozhodně teď zvážím jinou možnou příčinu :-) Ovšem netušil jsem, že se jedná o pouhý jíl - ani se mi to nějak nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2008 18:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ezechiel
Mě můžete přičíst. :-)
Naposledy ve čtvrtek jsme z akviška odstraňovali dva přerostlé echinodory. Při zakládání akviška přesně na den před dvěma měsíci měly nějakých 10cm, teď 30-40cm...
Při výsadbě dostal každý pod kořeny vrstvu výživného substrátu TETRA Plant a 2 kuličky jílu (Bivoje). Při vytažení byly kořeny jílem prorostlé, jejich barva byla zářivě bílá. Jako byste je vypral v Lanze. :)
Taky nemám tuchy, jak by mohl jíl spálit kořeny...? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:48 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Vip
První člověk, co s tím má jinou zkušenost (o kom vím) - beru na vědomí. :-) Rozdíl může být způsoben dobou aplikace (zakládání akvária/přihnojení za běhu, velikost rostlin), možná pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:37 Vip ezechiel
Používal jsem ho a to celkem dlouho ;-) . Kořeny u Echinodoru i Cryptocoryn ty kuličky doslova prorostly a nikdy se nic takového nestalo. Takže být Tebou hledal bych problém jinde.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:24 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Vip
No nevycucal jsem si to z prstu, to nemám ve zvyku. To, že může spálit kořeny, je docela známá věc lidem, kteří ho používají (stává se to obecně u hnojiv). Není to žádná novinka. Já se tomu bohužel také nevyhnul - a to dávkuji jednu kuličku k rostlině... Teď už si dávám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:04 Vip Re: ezechiel
pokud se dostanou do přímého kontaktu s kuličkou, můžou se "spálit"

Můžu vědět kde jsi na to přišel?! X-)


BIVOJ – tablety podporující růst rostlin

Složení: Organominerální komplex, který obsahuje tyto živiny: K, Mg, Fe, Mn, Cu, Zn, B, Mo. Výživné látky jsou uvolňovány do kořenového systému podle potřeby rostliny.

Použití: tablety jsou určeny pro podporu hlavně těch rostlin, které vytvářejí mohutný kořenový systém, kterým přijímají většinu živin /Echinodorus, Cryptocoryne, Anubias/. Podle velikosti rostliny dávkujeme 1 - 5 tablet, které opatrně zahrneme ke kořenům tak, abychom je nepoškodili. Optimální je použít tablet současně se sázením nových rostlin nebo při zakládání akvária. Tablety působí 3 - 4 měsíce, potom aplikujeme nové. Současně s tabletami je doporučeno používat kapalných hnojiv Bioflor nebo Brutus a dávkování CO2.

Význam: Hlubokokořenící rostliny /Echinodorus, Cryptocoryne, aj./ přijímají většinu živin kořeny z akvarijního sedimentu/. V nově založených nádržích tyto rostliny většinou strádají. Tomu lze předejít tabletami Bivoj. Tyto tablety lze samozřejmě s dobrými výsledky použít i ve starších nádržích.

Důležitá je pro vás věta:
Podle velikosti rostliny dávkujeme 1 - 5 tablet, které opatrně zahrneme ke kořenům tak, abychom je nepoškodili.

Takže tvoje reakce je naprosto K.O. a matoucí love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 15:59 Muž chicko [124] Re: ezechiel
Já ho dávkuji tak, že kuličku dám do prostoru mezi rostlinami, takže se kořínky nespálí a rostlina koření podle toho kolik potřebuje živin směrem ke kuličce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 15:20 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: tue
Rozhodně dobré hnojivo, ale s těmi kořínky je potřeba opatrně - pokud se dostanou do přímého kontaktu s kuličkou, můžou se "spálit". Je potřeba to zarýt hodně hluboko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 13:33 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: tue
Já dával taky byvoje, ale nevim čím to bylo ale nejdřív rostl báječně a pak jak kdyš utne. Koukal sem co se děje a měl sem ohnilí kořínky tak nevim jestli to bylo byvojem nebo co se stalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:48 Muž agent007 [47] Re: tue
Mám ho déle než půl roku. Prodavač říkal a myslím to tam i píšou, že vydrží ve dně až 5 měsíců. Po aplikaci se můj Echinodorus rozrostl tak, že stříhám jednou měsíčně 5-6 listů. Fakt roste neuvěřitelnou rychlostí. A Bivoj? Je tam furt první kulička a pořád tam je, už déle než půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:38 fantom Re: tue
Čau ja si ho koupil a asi před týdnem aplikoval, měl by být dobrý , rostlinám rozhodně neubliží mimo to hnojim každý týden ještě Bioflorem, Tedy zatím , rostliny začínají dost rychle růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 18:22 tue – Bivoj od Rataje
Mate s tim nekdo zkusenost u echinodoru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2007 16:40 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Endli
S tou produkcí od ryb to není tak horké, jak si každý myslí.Sice nějaké látky při dobré funkci rostliny opravdu "spasou", ale stejně se odkaluje.A proč asi???Z rybek nikdy nevypadne železo, mangan a podobné látky, které rostliny při růstu využívají v hojném množství.takže stejně hnojíme.Aůe moje doporučení ja asi následovné.Pokud máme opravdu pár rostlin na dekoraci, tak nehnojíme a nebo třeba polviční dávky, než je většinou psáno na obalu výrobcem.U silně zarostlých a CO2 dopovaných nádrží se nebojím dávat doporučenou dávku.Podmínkou je i silné osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2007 11:14 zmar Re: Endli
Bivoj se mi osvědčil, je celkem levný a vydrží dlouho, mám 60l akva a dávám jen 2 kuličky tak 1x za čtvrt roku, určitě nedávat kuličku pod každou rostlinu, to by bylo moc... tohle hnojivo je fakt jílová kulička nasáklá kdovíjakým hnojivem, ale funguje dobře, jen to nepřehánět:) někdy jsem to střídal s Florenette od Sery, po tom rostou kytky jako zběsilý, ale je to asi velká chemie, takže pozor a nepřehánět to, většinou kytkám stejně stačí to, co vyprodukujou rybky a to ještě musí člověk dostatečně odkalovat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 21:05 petrr Re: Endli
Nevím jestli mohu něco radit-začínám.Když jsem zakládal akva tak jsem bivoj dal pod každou rostlinku,ale opravdu nevím jestli je to tak dobře.Těď jsem udělal pokus s Řasobijcem a byl jsem mile překvapen jak rostlinky začali růst.Používám ho asi měsíc a rostlinky se úplně změnily k lepšímu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13036-bivoj-od-rataje?od=51