Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dírky v listech

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Dírky v listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 13:41 R Muž ctibum [6926] Re: Magic
Raději mi řekni, čím to je... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 13:31 Muž Magic [879] - Rostliny – Do herbára...
Fotka k příspěvku Robí si niekto digiherbár "chorôb" akvarastlín? Mám tu jeden "krásny" prípad :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2017 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
domik420 napsal: Filtr je 5 let zajetý a dno okolo 2 let, pouze sem to hodil do nového akva
- nezáleži na letech zajetého filtru nebo dna (pouze podpora)
- důvodná je změna a znovuvytváření biologické rovnováhy
- nedokončená nitrifikace = bakterie a různé potřebné formy procesu ,se nedají ukecat žádným komentářem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 18:31 Maq Re: domik420
Ono se to těžko popisuje, ale "čisté jako vodovodní voda" právě není to pravé akvaristické ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 16:46 Muž domik420 [1] Re: romant
Filtr je 5 let zajetý a dno okolo 2 let, pouze sem to hodil do nového akva. Nachový nádech vody? Mě osobně to příjde čisté jako vod. voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 16:41 R Muž romant [27987] Re: domik420
16 dní "staré" z mého pohledu, tedy z dostupných informací. Dno je zaběhnuté, dělá to na mě dojem úplně novýho dna, jak dlouho je to v provozu? Ten nachovej nádech vody mě spíš ukazuje na ne zcela funkční nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 16:37 Muž domik420 [1] Re: romant
Měním týdně 1/3 vody. Jinak to akva je nové, ale se zajetým filtrem i dnem. A odpadní látky meřím CHSK, což by mělo být výtrusy ryb aspod. a to sem naměřil 0 a NO3 sem naměřil cca 25, přičemž škodlivé to je, když je to přes 50. A chtěl bych se zeptat co znamená 22-6=16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2017 16:24 R Muž romant [27987] Re: domik420
Nevím jak často a kolik vody měníš, ale ta voda se mě už od pohledu nelíbí, nitrifikace je stále velmi křehká, producentů odpadních látek je v nádrži přehršel a spotřebitelé prozatím neplní svojí funkci jak by bylo potřeba. Já osobně bych bez ohledu na to co měříš měnil obden min. 1/3 objemu vody po dobu tak 10 dní a v tuto dobu krmil velmi omezenou dávkoiu a to taky jednou za 2-3 dny. Ono totiž 22-6=16 a to je sakra kritická doba pro akvárium s takovým množstvím producentů. Jo a ty listy teď rozhodně neřeš, ono tady může jít a nebo už jde rybám o život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2017 16:13 Maq Re: domik420
domik420 napsal: určitě se nebudu řídit pravidlem 1cm ryby = 1l vody
Takové dobré pravidlo je nemyslet na sebe, ale na ty ryby co v tom mají žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.04.2017 13:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: domik420
Co až ti to vyroste ale řekl bych že ti to dříve pochcípá. 1cm na 1litr vody je podle mě opravdu hodně a ještě bych to bral kdyby jsi tam měl třeba neonky ale ne spoustu čichavců, skaláry, mřenky nádherné, rájovce a parmičky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:30 Muž domik420 [1] Re: vaaclav
Děkuji za názor, ale určitě se nebudu řídit pravidlem 1cm ryby = 1l vody. Navíc všechny rybky jsou zatím malé a největší je tam čichavec modrý, který mám okolo 7-8 cm. A ten čistý objem je taky větší, okolo 170l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:27 Muž domik420 [1] Re: Maq
A mám tyto listy už ostříhat nebo je to zbytčné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2017 13:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: domik420
Udělal jsi si z akvária rybí polévku a většinou jsou to dost velké ryby. 50 ryb na 150 litrů to je mazec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:01 Maq Re: domik420
Normální projevy u nově založeného akvária. Vyčkej času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:45 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Co jim chybí? Nebo mohli to udělat i otíci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 09:43 Muž Xbourn [805] Re: stanki
ok dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 09:33 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
V pozadi ostatne rastlinky mas pekne, tak by im nemalo nic chybat. Pockaj jak to podrastie, potom zasad tie nove vyhonky a uvidis. Este by som niektore najhorsie listy ostrihal, chyta ti tam riasa aby sa nerozsirila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 18:35 Muž Xbourn [805] Re: stanki
Na prezentaci se už pracuje ,potřeboval jsem jen nějaké info.Možná to jsou ještě emerzní listy protože rostlinu mám necelé dva měsíce a nové lístky jsou krásně růžové??????? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 20:52 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Xbourn
Takto je to tazko povedat. Sprav si prezentaciu, vypis co najviac udajov a kazde info. Ako pre ma napada otazka ako dlho mas tu rastlinu? Su to este emerzne listy? Tie uz boli ked si ju kupil? Lebo nove su pekne ruzove. Mozno len povodne odhnivaju. Bez dalsich udajov tazko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 13:40 Muž Xbourn [805] – Rostlina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můžeme mi poradit, co tato rostlina postrádá? Děkuji
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 00:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mysz
Tak to jsme sousedi. Zkusit trochu přidávat můžeš ale opatrně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:47 Žena mysz [12] Re: vaaclav
Vodů měním jednou týdně, voda je pražská žižkovská. Ten Ferropol je údajně "draslíkové hnojivo (K-hnojivo) 2" (jak čtu na obalu) - někdo ho tady někde chválil jako solidní "univerzální" hnojivo (vím, píšu v uvozovkách). Tak jsem si malé balení nějak preventivně koupila, ale zatím nepoužila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:36 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mysz
Jak často teď měníš vodu, o té dolejvané jde leccos zjistit i bez testů z vodáren pokud tedy nemáš vlastní studnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:26 R Muž ctibum [6926] Re: Maq
To se ptám kvůli sobě :) Dírky mám taky, u Rotaly rotundifolie, ale moc je neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:21 Maq Re: ctibum
KNO3 jsem nechtěl doporučit, protože nevím, jak je na tom mysz s dusíkem. Lepší navíc trochu síry než dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2017 23:17 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: mysz
Bez testů vody nejde poradit nic konkrétního. Pokud nechceš testovat, tak najeď komerční program hnojení podle výrobce hnojiva. Jinak hnojení na míru bez testů je málosmysl. A kvúli jedné kytce neřeš celý akvo ;-)
Jo a když komerční hnojivo tak od jednoho výrobce, předejdeš tím přehnojení a problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:16 R Muž ctibum [6926] Re: Maq
KNO3 by nezabral(o)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:12 Maq Re: mysz
Lituji, v komerčních (míchaných) hnojivech se nevyznám. Dávám vždy jen to, o co si kytky jasně řeknou. Prodává se síran draselný - K2SO4.
Pokud se něco jmenuje Ferropol, soudím že obsahuje železo, možná hlavně železo. Ale nedostatek železa jsem na Tvých rostlinách neviděl.
Někteří lidi říkají, že přemíra železa povzbuzuje některé řasy. Sám jsem to pozoroval taky, ale možná to bylo něčím jiným, nemám s tím moc zkušeností, protože jsem se naučil hnojit železem střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:56 Žena mysz [12] Re: Maq
Děkuju - pomohl by např. Ferropol? (Ptám se samozřejmě naivně proto, že ho mám doma - nedávno koupený, ale zatím nepoužitý...) Případně jaké hnojivo lze doporučit? Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:47 Maq Re: mysz
Mám Hygrophila siamensis taky a jsou to rostliny, které dost hbitě signalizují nějaký nedostatek. Mohl by to být nedostatek draslíku; u mě to tak bylo (či ještě je, protože přidání draslíku potom už nenapraví ty skvrny, které vznikly předtím).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:32 Žena mysz [12] – Dírky v listech
Fotka k příspěvku Hezký den, mám zase jednou jeden začátečnický dotaz - v posledních dnech pozoruji, že se mi na rostlinách (hlavně na Hygrophile)dělají malé tmavší dírky. Nejde úplně o sklovatění listů, ale takové zprvu hnědé tečky, v nichž se pak udělá dírka. Pozoruju to hlavně na starších listech, ale mám pocit, že to stále šíří. (Přikládám zkusmé foto.) Akvárium má necelé čtyři měsíce, obývané je jen bettou (plus neritinou a okružáky). Přiznám se, že zatím nehnojím - a stejně tak se přiznám, že nemám k dispozici testy na železo, draslík apod. Zkoušela jsem pátrat na netu podle fotek atd., ale přiznám se, že jak začátečník jsem z toho dost zmatená. Budu proto případně vděčná za nějaké navedení, po čem pátrat a kde hledat příčinu... Předem děkuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 18:53 Martin Re: NHKG
Ano mám 3.ancistruse!! Mám ještě 4 sumečky a jinak samé tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 18:19 Maq Re: Martin
Je to jen pět dní. Za takovou dobu se nedostatek žádné živiny neprojeví. Hygrophila siamensis emerzní listy neshazuje.
Takže škůdci (Ancistrus?) anebo nějaká kalamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 17:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin
Chce to fotku. Nemáš v nádrži náhodou ancistruse. Ti mají tyhle rostliny velmi rádi a obzvláště malí dokážou i velkou rostlinu během pár dní kompletně zlikvidovat.
Ale možností je více. Například přechod na submerzní listy, problém s výživou, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 17:22 Martin – Dotaz na dirky v listech
před pěti dny jsem si do akvárka zakoupil Hygrophila siamensis, dnes jsem zjistil nalistech malé dírky uprostřed listů. poraďte mi co s tím?? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2017 00:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-jediné co vím ke vztahu hořčík + draslík, nesouvisí přímo s vlivem na rostliny ,ale vztah nadbytku hořčíku v organismu ryb a jeho eliminaci draslíkem

-nadbytek hořčíku v organismu ryb (vliv poměru vápníku a hořčíku ve vodě) ,působí negativně na nervovou soustavu a při překročení způsobuje svalovou nebo celkovou narkózu tzv. "hořčíkovou narkózu!" ,nastane strnutí svalstva a zástava srdeční činnosti
-tyto stavy se projevují i při vývoji ryb ve stádiu embrií
-nadbytek Mg 2+ se projeví nekoordinovanými pohyby s následkem smrti
-negativum vlivu působení nadbytku hořčíku můžeme eliminovat přidáním iontů vápníku resp. draslíku do vody
;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 21:23 Muž Martinezos [0] Re: stanki
No já mam taky hodně tvrdou vodu. Teče mi tady vápenec. O tom poměru jsem se taky dočetl, ale bohužel ho nezjistim. Díval jsem se toto video a nějaky takový průběh mám taky www.profiplants.cz/…. Kdyz jsem se díval na video s nedostatkem draslíku, tak tam hnědnou i okraje listu. To mě právě neděla. List zůstava zeleny a udělají se žluté potom hnědé flíčky a pak dirky. Ale čekal jsem že u tvrdé vody je dostatek hořčíku.
Tak že je možné, že to nema s draslíkem nic společného a je to jenom o hořčíku. S draslíkem jsem hnojil v různých dávkách a vůbec nic se nezměnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:57 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Hmm nemozem to najst a cez tablet sa to aj blbo hlada. Mam vkuse nocne :-(. Ale niekde som to cital. Nic to nemeni na veci ze aj ten pomer horcika s vapnik by bolo dobre dodrzat. A viac horcika neuskodi. Napriklad v mojej tvrdej vode ked pridavam kvantum rastie to lepsie. Tiez draslik, aj ked testom od jbl meriam vyssie hodnoty okolo 20mg je to malo. Ked ho dodam su ratliny vecsie a krajsie. Napriklad teraz som pridal na svetle a hnojeni N,P,K. 20,1,20 mgL starygone repers ma malicke nove listy a dierky na starsich. Predtym som mal 10, 0,5 20 a rastol lepsie. Takze asi skusim ist na dvojnasobok draslika s dusiku. Ale inym rastlinam to napriklad stacilo. V kazdej nadrzi je to ine a aj dokonca kazda rastlina sa inak sprava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 19:28 Maq Re: Martinezos
Žádnou takovou souvislost (Mg - K) si nevybavuji. Ovšem nejsem Vševěd, možná něco takového existuje, proto se o to zajímám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 17:46 Muž Martinezos [0] Re: Maq
Nebo je to jinak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 23:31 Maq Re: stanki
A nemohl bys nám dát odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 20:10 Muž Martinezos [0] Re: stanki
No ja si myslel, že v té tvrdé vodě, kterou tu mám, bude hořčíku dost, což možna asi bude, ale v nesprávném poměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 19:48 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Horcik tam asi bude ale pri nevhodom pomere to blokuje prijem draslika. Aspon take nieco najdes na nete. Pohladaj a astuduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 19:15 Muž Martinezos [0] Re: stanki
Ahoj,nevim podíl vápníku a hořčíku dle rozboru vody. Je tam jen vapník + hořčík. Ale že bez hořčíku nepřímají draslík jsem nevěděl. Děkuju moc za pomoc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 04:27 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
A horcik dodavas? Alebo vies aspon zhruba aky mas pomer horcik, vapnik? Pri nedostatku horcika rastliny nevedia viuzit draslik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 12:34 Muž Martinezos [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj tak jsem tu zas :-)
Bohužel se nemužu zbavit toho dirkování na listech. Přídával jsem draslík, ale vůbec žádná změna. Všechno jsem pročetl, ale nevim co s tím. Hygrophila corymbosa i siamensis je totalně zničená.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:22 Muž Martinezos [0] Re: romant
Díky mrknu na to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:21 R Muž romant [27987] Re: Martinezos
Mrknul bych na tyto stránky akvarijni-hnojivo.cz/… je tam možnost objednat PMDD i do tvrdších vod a vyšším Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:16 Muž Martinezos [0] Re: romant
;-) taky jsem to našel. Vypadá to na mangan, ale zajímal mě názor zkušenějších :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 18:59 R Muž romant [27987] Re: Martinezos

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12804x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13022-dirky-v-listech-?od=201