Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dírky v listech

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Dírky v listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 16:05 Muž vlka [3444] Re: Prezlik
Co máš za dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2019 13:55 R Muž Anthrax [4762] Re: Prezlik
Je to rozsivka. Doporučuju to z listů setřit.
Nádrž je předpokládám celkem nová. Časem by to mělo zmizet, až si všechno sedne.
Žádná chemie podle na to podle mě moc nepomáhá. Co může pomoci jsou rychlerostoucí kytky. :-)
Jak dlouho a čím svítíš?
Edit: Pravidelné výměny části vody mohou taky pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 13:43 Prezlik – Pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den som zaciatocnik co treba pozuti aby sa toto nestavalo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 12:13 Muž Strojek [141] Re: pe-ry
ancistrusy si pochutnavaji a na nakazenych listech pak sneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 12:03 Muž pe-ry [2] – sežrané listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,při dnešním prostřihu se objevilo toto viz foto.Nevíte příčinu,ancistrusy nebo snad šneci.Děkuji za rady a nápady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 14:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Jaké složením má PMDD ? Dírky na listech hlavně ve spodní části se dělají i z nedostatku světla a třeba i dusíku. Další možnost je mít nějakého škodiče v akváriu. Je to tu ale už mockrát napsané takže bych si přečetl starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 14:21 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vaclav
NO3 se plazilo na minimu, poslední cca 2 týdny je kolem 15 mg/l, CO2 jede z bomby, hnojím PMDD, spíše střídmě (5 ml na akvárium), ve dně je ještě leccos Osmocote kuliček (hlavně pod Echinodory).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 14:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Máš to hodně zarostlé zřejmě už zase používáš Co2, NO3 se ti plazí nad minimem a nikde jsem se nedočetl jestli používáš nějaké hnojivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 13:35 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Dírky v listech
Fotka k příspěvku Zdravím,
již je to několik měsíců, co pozoruji dírky v listech svých rostlin - u všech, kromě kosokvětu a kryptokoryn. Jde o akvárium "Krevetkárium I.". Podezřívám draslík, ale raději bych se poradil.

Na Echinodorech jsou díry ostré, bez zahnědnutí, nejsou pravidelné a tvoří se po celé čepeli (nejsou ale moc znát). Na Ludwigiích a Hygrophile vypadají takto - zahnědnuté tečky - tvoří se přibližně od horní třetiny rostliny směrem ke dnu. Na nových listech jsou jen výjimečně. Co do objemu, rostou všechny rostliny dobře.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 17:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mlsoun
150 neonek ve ani ne 120 litrech i když se říká že jsou čistotné tak ale stejně je to trochu moc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 16:46 Muž Mlsoun [3] Re: Jája
tamarka mě taky na srazu setřela že šneci to nežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 16:17 Maq Re: Mlsoun
Při takové technické palbě jsou nerovnováhy nevyhnutelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 13:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Mlsoun
Možná nedostatek světla (spodní partie rostlin) nebo nedostatek živin (zřejmě K) nebo pokud jsi rostliny zastřihoval, tak na spodních částech stonků listy odumírají, neboť se rostlina snaží vyhánět nové vrcholky a veškerou sílu dává do dalšího růstu. Nebo vše dohromady.

Šneci za nic nemohou, pouze se soustředí na odumírající listy, ty jsou schopni konzumovat. Zdravé rostliny nežerou.

Tekutý uhlík si schovej, až se ti tam budou tvořit hodně řasy (stříkačkou přímo na řasu). Do vody ho dávat je zbytečné (účinek to spíš nemá, než má).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:31 Muž Mlsoun [3] – Hnědé fleky s dírou
Fotka k příspěvku Rostlina plná šneků a hnědé díry v listech tone Odhadnete přátelé co je příčinou stydim ? Děkují vám :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2018 12:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Příjem živin listem je minimální, proto se dává zásobní hnojivo ke kořenům.
Neplatí to u všech rostlin stejně. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 09:47 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas na rastlinkach Hygrophila guyanensis, corymbosa, nervata sa mi tvoria vacsie diery. Cim to moze byt?
Mam 100 litrove akvarium a hnojim Seachem Flourish 2x5ml na 100 litrov za 1 tyzden, Seachem Flourish Advance - 1x za týždeň 5ml, eSHa Pro-Phyll - 20 kvapiek 1x za týždeň, K2SO4 draslik 20ml kazdy druhy den, KH2PO4 fosfor 5ml kazdy druhy den, MgSO4•7H2O horcik 10ml kazdy druhy den, Fe mix 4 druhy železa 5ml kazdy druhy den.
PH a KH a pritom ich mam stabilne, PH okolo 6,6 a KH okolo 10°dKH, tekutina v dropcheckry je zelena az svetlozelena,
Testy vody - Fosfor aj Zelezo dlhodobo na 0, NO3 okolo 10-20mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 22:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaclav
Kdysi mi to (i tady myslím) někdo poradil a tvrdil, že to tak je...a u mě to pak zafungovalo bezvadně... Při normálním hnojení vrchem nerostl ani jeden ze 4ks, byli doslova zakrslé několik let... ;-)

EDIT: Měl jsem se asi vyjádřit přesněji...
Příjem živin listem je minimální, proto se dává zásobní hnojivo ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 22:16 Maq Re: vaclav, Passenger77
Myslím že rostliny berou živiny podle okolností, prostě tam, kde jsou. Jinak by to sotva zvládaly, protože různé živiny mají za různých podmínek různý sklon držet se ve dně nebo plavat ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2018 22:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Fotka k příspěvku Speciálně Echinodorusy přijímají živiny ze substrátu, z vodního sloupce minimálně. To ale není pravda Echinodory jako většina rostlin dokáží přijímat živiny hlavně z vodního sloupce. Na chodbě mě bez substrátu vyrostla 120 cm vysoká obluda. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 20:19 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Znáš toto? To mi dali tehdy v zooshop když jsem kupoval věci do akvária, prý to mám kapat 1x týdně 10 kapek, kapal jsem na začátku ale pak se na to vybodl a řekl jsem si že dokud nebudu vědět co chybí tak raději dávat nic nebudu, mělo by to být hnojivo. Toho Ancitruse krmím tabletkami, teda večer tam jednu hodím a kdo ví kdo ji sežere :) už jsem ho nabízel že ho věnuji, mám ho i v inzerci ale nikdo ho nechce, přitom ještě je malý, jeho foto je z 15.8.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 20:10 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jdou vidět lépe ty listy vzadu, na té druhé fotce u té stonkové rostlinky, ta měla listy od spoda nahoru, rostly nové, teď nemá, jen nahoře a některé nové žloutnou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 19:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Roger
Bez živorodek Ti ubude hlavně dusíků , nicméně na té druhé fotce mi zrovna ten uhnilý list příjde jako poškozený od ancáka , těm echináče chutnaj , čím ho přikrmuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 18:38 Muž Roger [1873] Re: Passenger77
Díky za tip, to jsem nevěděl že to z vodního sloupce berou minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2018 18:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Roger
Speciálně Echinodorusy přijímají živiny ze substrátu, z vodního sloupce minimálně. Moje zkušenost: Když jsem se to dozvěděl, koupil jsem výživové tablety od Dennerleho a to byl fofr...za týden explozivní růst (po 1ks tablety). Když se po 1/2roce zarazil, dal jsem novou, protože stará se vyčerpala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 16:12 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Ještě jedna změna vlastně, už nemám molly a paví oka, možná ubylo díky tomu hnojení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 15:40 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Promiň za kvalitu, fotí se to blbě, ale takhle začal teď vypadat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 15:24 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Jj, už jsem sondoval na netu jak do toho krytu nacpat jiné světlo, kryt sundat nemohu kvůli daniím, prý vyskakují ven, tak to budu muset nějak nejspíš vymyslet. Díky za tip, mrknu na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 14:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Roger
souvislost to zřejmě mít bude taky .
V každém novém sbstrátu se nějaké ty živiny najdou , postupně je rostliny vyčerpají až dojdou úplně , pak kytky samo začnou stagnovat , což se děje zřejmě i u Tebe.
Světlo by mělo být rozptýlené po akvu stejnoměrně , popřípadě kytky rozmístěné dle jejich náročnosti na světlo.
bejt Tebou pořídím něco takovýho www.rostlinna-akvaria.cz/…
a poohlídnu se po jiném řešení osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 14:43 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
Jj, to je on, on ale roste, každou chvíli nové listy, tma je spíše v pravé části jelikož je to špatně řešený s tou žárovkou v krytu. Ale všechny kytky rostly, mám vesměs nenáročné. Ale teď se to nějak pozastavilo, a na tom echáči začal odcházet list, myslíš že to má na svědomí ta pistie, jak postupovat, jaké hnojivo dát aby se to srovnalo a zároveň jako začátečník jsem neudělal víc škody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2018 14:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Roger
pod 15 W úsporkou Ti toho moc neporoste (můj názor) nebo porostou kytky jen pod ní -pokud budou mít dostatek živin.pokud máš na mysli to první akva v prezentaci 60X30X30 , tak zrovna ten echáč co je v rohu , je v naprostý tmě ,tam poroste stěží.
Pistie dokáže celkem dost rychle odčerpávat živiny a je na hladině -většinou nejblíže ke světlu ,pak není divu že Ti po jejím přidání ostatní nerostou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 14:34 jamajcan Re: AsusKD
Síran draselný. K2So4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 14:24 Muž Roger [1873] Re: MonterMonty
No mám tam 15w úsporku to moc nezreguluji. Jj, přímou úměrnost chápu, akorát že se to začalo projevovat týden po tom co jsem tam dal pistii která se začátku rostla pěkně a pak zbrzdila (ale může to být tím že jsem začal zavírat kryt asi) a přidal hodinu na světle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 13:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Roger
Jmenuje se to přímá úměrnost , čím více světla- tím více živin rostliny potřebují-tím rychleji rostou - nebo rostou špatně a začnou se projevovat nedostatky určitých živin, jak už zde psali jiní, draslíku moc v kohoutkové vodě nebývá.
regulovat světlem - znamená snížit intenzitu osvětlení , nikoli zkrátit dobu svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 13:30 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Jak to přesně myslíš regulovat světlem? Když budu svítit méně, rostliny porostou ale nebudou tak náročné? Taky se mi nechce přihnojovat jelikož o tom nic nevím, raději bych aby si to vystačilo samo a neudělal bych hnojivem paseku. Ale poslední týden se mi zdá že mi podle symptomů chybí draslík nejspíš, jediná změna nastala ta že místo od 17h svítím od 16h a zhasíná ve 22:30h a taky jsem před týdnem a kousek přidal pistii na hladinu. Změna se hlavně projevuje na
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 10:20 Muž AsusKD [85] Re: vaclav, jamajcan, romant
Odobral som zadnú trubicu, ku koreňom som nastrkal NPK tobolky. Je nejake hnojivo s vyšším obsahom draslíku, ale bez fosforu a dusíku?
Od známehu tu mám KH2PO4. Problém ale vidím v tom, že nepoznám momentálny obsah fosforu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2018 22:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AsusKD
Pokud nechceš přihnojovat a používat CO2 tak musíš ubrat na světle. Okolo toho se všechno točí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 20:23 Muž AsusKD [85] Re: vaclav
Ten burčak som začal dávať asi mesiac po zalození a prestal som v polke augusta. Rastliny rástli jak blázom, pri poslednom prestrihu som vyhodil vedro pupečniku, egerie a bacopy. V priebehu troch týždňov bez zástrihu zarástli celé akvarko. Otázka je, čim prihnojovať, keďže som to nemal v pláne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 16:29 jamajcan Re: AsusKD
Jak píše Romant. Chybějící draslík. Hygrophily mají rády hodně draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 21:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AsusKD
Jak dlouho ten burčák dáváš, v rozmezí několika měsíců budeš muset hnojit protože to světlo máš docela silné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 21:37 R Muž romant [27987] Re: AsusKD
Zapátral bych po obrázcích, jak vypadá nedostatek draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 21:26 Muž AsusKD [85] – Dierky v listoch
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, posledný týždeň sa na rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis objavujú male dierky v listoch viď foto. Je to prejav nedostatku živín, napríklad draslíku, alebo ich ničo požiera? Rastliny sú pekne zakorenené, pri sadení som pod ne dal tobolky NPK, inak nehnojím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2018 17:50 R Muž romant [27987] Re: Petruna61
Petruna61 napsal: Já si myslím že rostlina není v dobré kondici proto ji ansistrus sníBohužel s kondicí rostliny to nemá co dělat a skoro bych až řekl, že čím zdravější listy, tím pro ancáka lepší pochoutka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 17:37 Muž Petruna61 [0]
Já si myslím že rostlina není v dobré kondici proto ji ansistrus sní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 17:29 oliver
Tak dík !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2018 15:26 R Muž romant [27987] Re: Oliver
Přesně, ten už se to nikdy neodnaučí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2018 15:25 R Muž Anthrax [4762] Re: Oliver
Oliver napsal: Môže byť na vine ancitrus ?
Bingo! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 15:23 Oliver – problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Najprv z dňa na den odišla jedna rastlinka a na druhý deň druhá !
Môže byť na vine ancitrus ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 13:07 Maq Re: mk79
Tyhle projevy se neodvíjejí od výživy rostlin. Mechanické poškození následované bakteriálním atakem, dokončují to většinou plži, ve Tvém případě snad garra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 13:01 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: kortezhugo
Tam ja taký istí že prídu všetko to im patrí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 12:58 Muž mk79 [15] – Dírky sem, dírky tam
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím v dírkovanej téme.
Tak sú už aj j mňa na Staurogyne Repens. Doteraz si pekne prosperovali. Základný mix PMDD, ktorý mám zmiešaný podľa návodu dokopy mi už končí. Nový namiešam už osobitne. Čo myslite, že pridať alebo ubrať?
PS- čakám na podrobnejšie testy, nakoľko podľa tých čo mám tak sú nulové hodnoty okrem tvrdosti.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12613x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13022-dirky-v-listech-?od=101