Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval FX5,FX6

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval FX5,FX6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2023 08:57 Muž O.Tom [439] Re: bergkamp
Pro posouzení rotoru/vrtulky bych zkusil filtr pustit "na prázdno".
Jednoduše vzít kýbl filtru, napustit do něj vodu tak do 1/2 - 2/3.
Bez náplní, bez víka, nasadit (s přidržením) na trubku co ve filtru trčí, opatrně !! hadici a otočit s ji z5 do filtru.
Takto bude voda cirkulovat přes hadici ihned z5 do kýble filtru, hlavně si nezlomit tu trubku, nervat tam nic silou a přidržovat hadici i ve smyslu aby nebyla vyvinuta na trubku páka do stran.
Bude vidět čistě proud vody na čerpadle a pokud už tam bude problém.. může být chyba v unaveném magnetu vrtulky, v horším případě motoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 13:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bergkamp
Zkuste ještě profouknout ty hadice. Hlavně sací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 11:16 Muž bergkamp [76] Re: Lojza007
Ještě jsem filtr rozebral a problém bude asi v rotoru hodně skáče a není asi už správně vycentrovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 09:20 Muž Lojza007 [1175] Re: bergkamp
Nemůže být problém v ucpaným sání? Případně můžou být zarostlý i trubky, ale to moc často nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 07:49 Muž bergkamp [76]
Zdrávím, včera jsem si všimnul, že mi filtr Fluval FX6 jde trhaně (přerušovaný a malý průtok) a začal hodně vrčet. Vyčistil jsem ho včetně rotoru (byl hodně zaneřáděný), ale problém je pořád. Věděl by někdo čím by to mohlo být a případně jak to odstranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2023 07:08 Muž Lojza007 [1175] Re: Dawy
Rozdíl bude akorát v tom, že některý média se ucpávají rychleji a tím snižují víc průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2023 06:30 Muž Dawy [23] Re:
Díky za názory, vážim si toho. palec
Jen by jsem chtěl podotknout, že celou dobu jedu na obyčejnou pemzu a teď jsem koupil za pár kaček alfagrog pro koi kapříky a chci to dát do košů 406ky aby se nachytali bakterky. Takže žádný matrix žádný purigen a další. A místo bioakvacitu teď budu dávat 3D koule jako předfiltr, tak jsem taky na to zvědavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2023 19:28 Muž Lojza007 [1175] Re: Dawy
Já si myslím, že je to zbytečnost. Předfiltr má smysl jako mechanická filtrace, biologická filtrace probíhá v celým akváriu, není třeba věřit reklamním kecům, že bez filtru se superdrahou náplní to nebude fungovat.
Osobně bych ten filtr bez motoru použil jako předfiltr, pokud se blbě rozdělává, tak bych ho nepoužil vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2023 15:23 Muž Sha [500] Re: Dawy
V hlavě bude jen cívka (stator) a z vnitřní strany se točí vrtulka (rotor). Kuchat stator a převrtat průchodky? Váš popis na mě dělá dojem, že vůbec netušíte jaké komplikace vás čekají.:-) A reálně vám hrozí zničení hlavy! Čímž byste vyřešil problém s krabicí ve skříni. :) Zkuste jej nabídnout přes inzerát a teprve potom zahajte řízenou likvidaci. Jak psal Josef, 406 jako předfiltr, FX4 filtr a reaktor nakonec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 14:17 Muž Dawy [23] Re: Jozef
Mám představu co největší plochy pro bakterie a co nejméně tu 406 rozebírat.
Ale opačně by to šlo samozřejmě taky.
Je to ve fázi přemýšlení o tom a hledám nějaká řešení, proto se ptám jestli budou nějaké zkušenosti.
K té motorové hlavě, nejspíše motor vykuchat (jestli to půjde) zaslepit otvory a vyvrtat nové a dát větší průchodky.
Ještě nevím.
Přijde mi škoda nechat tu krabici někde ve skříni, nebo ji prodávat za čokoládu když jak víme o 5 let starý filtr moc zájem už nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2023 11:35 Muž Jozef [311] Re: Dawy
Dawy napsal:FX 4 jako hlavní filtrace, Fluval 406 pouze jako kanystr bez motoru za hlavním filtrem (BIO náplně) Prečo nie opačne? 406 ako predfilter a FX ako hlavná ("BIO") filtrácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 11:13 Muž Jozef [311] Re: Dawy
Ako myslíš to tak, kam sa dostane vzduch z FX pri odvzdušnení - či zostane v 406 a bude robiť problém, alebo prejde do reaktora, kde ho môžeš vypustiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 09:59 Muž Sha [500] Re: Dawy
Chcete předělat celou hlavu filtru? Pouhým rozšířením hadice si asi nepomůžete. Za mne je to zbytečná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2023 09:58 Muž Dawy [23]
Fotka k příspěvku Ahoj.
Bude to fungovat?
FX 4 jako hlavní filtrace, Fluval 406 pouze jako kanystr bez motoru za hlavním filtrem (BIO náplně)
Jde mi hlavně o kolik se sníží průtok a případné automatické odvzdušnění FX4 do reaktoru CO2?
Hadice na 406 uvažuji o předělání na 25/30 mm, nebo dát jen přechodky?
Zároveň místo atomizéru, který je teď před rampou chci externí reactor XL od profiplantsu.
Nějaké názory, zkušenosti, poznatky? Půjde ten přebytečný vzduch do reactoru ve větší míře?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 18:13 dan.s – řešení problému FX5-FX6
Motor vrčí , ale nespustí se:
Demontovat motor z filtru a pootočit vrtulkou motoru. Občas dojde k chybnému načtení pozice vrtulky motoru a z tohoto důvodu nedojde ke spuštění. Tomuto se dá předcházet občasnému čistění prostoru pozice vrtulky.
Tuto závadu jsem již hlásil výrobci, který potvrdil toto řešení.
Sám vlastním FX6 pět let a za tuto dobu došlo k tomuto jevu pouze jednou a to mou vinou, kdy jsem vytáhl zástrčku ze zásuvky v době odvzdušňování filtru po vyčistění.
Snad toto pomůže v řešení problému.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 13:54 Muž Lojza007 [1175] Re: Rovano
Je to nějaká chytristika na odvzdušnění. Pokud to funguje, tak proč ne. Když jsem odvzdušňoval Tetru, tak to byl prima zážitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 13:15 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Jozef
Což nijak nevylučuje to, co jsem psal. Jen mohu opravit slovo fungovat na "startovat".
A když už jede, tak jede. Zde souhlasím.

Jen jsem v úžasu, že se montují čipy do filtrů. Asi je to levnější, než ho navrhnout lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 13:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Lojza007
Jo, v to doufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2022 09:22 Muž O.Tom [439] Re: Jozef
youtu.be/…
Což mě právě vede k myšlence přepětí (či jiných "neplech") v síti, pokud odešly oba filtry v téměř identický čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 09:17 Muž Lojza007 [1175] Re: MarekP
Pokud se oba kupovaly zaráz v jednom obchodě, tak tipuju na nějakou nepovedenou sérii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 09:11 Muž Jozef [311] Re: O.Tom
Tak potom áno. Len tak na rýchlo som pozrel v obchode popis a nič tam nespomínali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2022 09:07 Muž O.Tom [439] Re: Jozef
Právě, že tam je řídící jednotka. Sice neumožňuje žádná uživatelská nastavení, ale je tam a minimálně řídí výrobcem definované odvzdušňovací intervaly, kdy se čerpadlo na určitý čas vypne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 08:35 Muž Jozef [311] Re: Rovano
Pokiaľ nemá elektronickú reguláciu, je to len jednoduchý motor (čerpadlo). Nemal by byť náchylný na deformácie a rušenie v sieti. Určite menej ako iné elektronické zariadenia.
To RAP: Bez elektronickej regulácie tam žiadne čipy nie sú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2022 22:20 Muž O.Tom [439] Re: MarekP
Kupoval jsem jeden FX6 a jede už několik let :)
Dva mrtvé v podstatě současně, tj divné. Co třeba přepětí v síti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2022 18:24 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rovano
Jo, zkoušel jsem ještě teď zásuvky, a jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 18:07 Muž RAP [1546] Re: Rovano
Spíš bych to hádal na vadné čipy, v dnešní době žádný div.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 17:42 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: MarekP
Mno kdyby ti lezl ze zásuvek "špatný" elektrický signál, tak zrovna filtry by mohly mít problém fungovat. Ale spíše je problém přímo v nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 17:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jozef
E-shop superzoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 17:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rovano
To je co? Nejsem elektrikář. Ale napadlola mě i varianta, že by mohlo být něco se zásuvkou, tak jsem to zapojoval do několika v domě i přes prodlužku a stejný výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 16:05 Muž Jozef [311] Re: MarekP
80% smola 20% šm... :)
Keď sa zadarí - ja som vracal 4 vadné filtre, s piatym (pôvodne prvým) som žil (a už nereklamoval), kým som nenašiel spokojnosť (zatiaľ :) ).
Kde si to kupoval ak sa môžem spýtať. Dva z dvoch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 15:33 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: MarekP
A leze ti ze zásuvky sínusovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 11:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Ahoj,

takže včera mi ten filtr FX6 znovu přestal fungovat, tentokrát nic nepomohlo a šel na reklamaci. Dnes ráno jsem si všiml, že mi přestal fungovat i druhý FX6. Taky jsem ho komplet rozdělal, vyčistil a nepomohlo. Jde určitě o stejnou závadu. Po zapnutí do zásuvky 2 sekundy motor vrčí a nic. U toho prvního filtru to dělalo úplně to stejné. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Jeden filtr fungoval 9 dní, druhý 10. To mám jen smůlu, nebo jsou to takové šmejdy? Zlatý bublifuk...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 20:55 Muž Lojza007 [1175] Re: MarekP
Mně to zhruba jednou za půl roku udělá skimmer od Eheimu. Dostane se tam moc bordelu, vytáhnu vrtulku, trošku to očistím, složím a zase jede dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 17:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Tak jsem filtr vypustil, rozebral motor, složil a funguje to. Čím to ale bylo, netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 15:00 Muž MarekP [812] - Malawi – Filtr se nespustí
Ahoj,

jeden z mých filtrů FX6 se po odvzdušnění, které je každých 12 hodin, už nespustil. Zkusil jsem vypnout a zapnout, ale nepomohlo to. Máte někdo tip, co s tím je? Než to začnu rozebírat. Případně to budu muset reklamovat. Filtr je zapojený teprve pár dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 08:04 Muž Lojza007 [1175] Re: Maro_s.12
Nepřisuzuj tomu filtru zázračný vlastnosti, jako to dělají akvaristiky ve videích na youtube. Máš tam spostu rostlin a velký objem, filtr tam co se týče biologické filtrace nehraje hlavní roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 21:00 Muž Maro_s.12 [96]
Ahoj přátelé. Chtěl bych se zeptat zda by mi někdo poradil jak vhodně a efektivně vyskládat filtrační koše ve filtru Fluval FX6. Mockrát děkuji za každou reakci :)
Edit: V chodu j asi půl doku ale pořád mi přijde že jeho potenciál padá na mým debilnim poskladani těch košů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 10:03 Žena ola [31] – Fluval FX4
Ahojda. Mám filtr Fluval FX4 a zdá se mi vcelku hlučnější. Zatím jsem čistila jen filtrační média a silikonovou vazelínou jsme přetřeli těsnění víka atd. Moc to nepomohlo. Nečistila jsem zatím vrtulku rotoru. Máte někdo zkušenost, že by se po vyčištění vrtulky hlučnost zlepšila? Případně nějaké typy? Že by byl zavzdušněný mi nepřijde...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 09:15 ROMAN Fx 6
Diky za tipy. :-) Filtraci mám od poloviny prosince. Od začátku se zavzdusnovala. Otevření filtrace a kontrola těsnění bylo první co jsem udělal, filtraci jsem naplnil vodou až po okraj a spustil.Filtrace sla perfektně cca 14 dni a už je tam zase vzduch. Opet to tedy rozeberu a vycistim. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 22:51 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: ROMAN
Mě to FX6 dělal taky, pořád jsem tam měl vzduch, nyní po roce jsem jej otevřel a vyčistil, veškeré spoje jsem řádně otřel a vysušil, vodu nalil co to šlo a vzduch je ten tam, už se nezavzdušňuje. Myslím si, že po předešlém čištění mi někde ve spojích zůstala voda a to způsobovalo, že se mi tam dostával vzduch, ale to je jen má domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 18:06 Muž O.Tom [439] Re: ROMAN
Tak těch variant je tam více, s největší pravděpodobností to přisávání vzduchu/netěsnost v některém spoji, na některém těsnění. Pak tam může být vzduch ještě po vyčištění. Filtr sice při každém spuštění případný vzduch vyžene, ale pokud je ho tam hodně, vyžene se jen omezená část a další zase při zastavení a spuštění. A poslední, nejméně pravděpodobná, pokud byly instalovány nové filtrační média, ale to asi nebude tento případ, pokud se to často opakuje.

Zkontroloval bych hlavní těsnění, jestli je mechanicky čisté a namazané. Tak samo plochy na které těsnění dosedá. Tady je taky jedna minusová vlastnost toho filtru, jak nemá přesně vymezené klipsny na uzavření, ale matice na šroubech... spousta lidí to rve nadoraz z obavy netěsnosti, čímž se to těsnění zbytečně moc namáhá a případně deformuje. Pak při údržbě mohou nastat problémy právě s netěsností.

Po údržbě bych filtr zastavoval a spouštěl tak abych si byl jistý, že jsem všechen aktuální vzduch vyhnal a tím zjistil, zda mi tam přibývá nový.

A jinak tam zbývají všechny spoje hadicových koncovek, případně ventily, které s odstupem času hodnotím taky jako konstrukčně slabší návrh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 16:37 R Muž afc1886 [14632] Re: ROMAN
S největší pravděpodobností ti někde přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 16:34 ROMAN
Ahoj, mam filtr Fluval FX 6 a stále se mi zavzdusnuje. Filtr vypnu doplním vodu a následující den mi jdou z filtru opět bubliny. Mate někdo prosím radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 13:11 Muž Jason [200] Re: Jason
Odpovim si nakonec sam - nedalo mi to a filtr jsem si koupil. Napojeni na muj rozvod 20mm trubek bylo uplne v pohode (pomoci vetsi silikonove hadice a stazenim nerez svorkama) a prutok je tamy ok. V nadrzi je hned videt daleko vetsi proudeni vody a dochazi ke krasnemu procistovani vody.

Osobne tento filtr doporucuji, maximalni spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 18:34 Muž Jason [200]
Premyslim ze z me nadrze vyradim jeden filtr a misto toho bych koupil fluval fx-6. Jde mi o to, ze obsluha dvou filtru a predfiltru neni uplne pohodlna a pro mne casove narocna. Ale ma to trosku hacek - za nadrzi mam roztahane trubky 20mm (venkovni takze nejakych 18mm vnitrni prumer). Jde mi o to, jestli mi budou "stacit" na silnejsi filtr s vetsim prutokem. Jeden puvodni filr bych zachoval (pridavne cisteni plus atomizer s CO2)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.10.2020 13:56 Muž jarovo [1695] Re: Miroslav
Fotka k příspěvku Podla mňa, tak ako to vidím na foto hlavy je tam zápich do ktorého príde štandartný "O" krúžok, ktorý potom pritlačí horná hrana nádoby. Priemer krúžka musí byť taký aby sa pri stlačení oprel o všetky 4 plochy - vyplnil priestor v ktorom je umiestnený. Pri dlhodobom stlačení krúžok stvrdne a stane sa z neho štvorec - obdĺžnik. Po strate pružnosti prestane tesniť.
P.S. zhruba načrtnuté na obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 13:10 Muž Miroslav [35] Re: jarovo
Ahoj,není tam drážka na kroužek,koukni na foto poslal jsem ho sem do fóra.Jen ta hlava na tom sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 11:07 Muž jarovo [1695] Re: Miroslav
Vyfoť detail drážky kde sa dáva tesniaci krúžok. "U" profil mi tam nesedí - ten sa používa pri tesnení pohyblivých piestov. Na statické tesnenie pri malých tlakoch sa používa "O" do drážky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2020 10:04 Muž vlka [3426] Re: Miroslav
V tom případě nehledej ,,O,, kroužek, ale přímo konkrétní těsnění ,,U,, profilu. Buď přímo u výrobce, nebo ,,neorigoš,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 01:06 Muž Miroslav [35] Re: Pantheon
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tome to je ten filtr fluval 203,předem ti moc díky za ochotu a pomoc.Míra palec potlesk
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7993x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12735-filtr-fluval-fx5fx6