Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval FX5,FX6

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval FX5,FX6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 20:53 sikipavel – Filtr FLUVAL FX-6
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chtěl bych se zeptat na Filtr Fluval FX-6.Mám doma akvárko o rozměrech 200x80x68 v akvárku máme želvu karetu novoguinejskou rybky aulonocara red drago a pseudotropheus red zebra časem rybky půjdou do jiného akvárka a místo nich přijdou cyphotilapia frontosa(zaire blue).Popřípadě jaký by byl vhodný filtr jelikož co si budem vyprávět jsou to trošku prasátka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 20:09 R Muž romant [27983] Re: liborass
Kdo hledá najde, ovšem je zde jedno "ale" a to o jaký média se v té levnější variantě jedná a pokud by to měl bejt "jenom" biomilotan, potom bych tomu rozuměl, ale vůbec tomu tak být nemusí a opravdu jsi ulovil levnější vytuněnou verzi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 11:14 Muž liborass [174] Re: romant
zajímavá cena ;-) www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 11:05 Muž liborass [174] Re: Mejla82
do slabšího bych dal siporax nebo její alternativu od eheimu či jbl nebo lávovou drť, na nasávaní kostku biomolitanu a byl by jako biologický filtr a do toho silnějšího bych dal molitan a vatu a měl to na mechanickou filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2015 08:37 R Muž romant [27983] Re: Mejla82
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 08:27 Mejla82 Re: liborass
To neni uplne spatna myslenka....libimse mi ta myslenka cisteni dvou filtru...Mam tam cerpaci hlagu s molitanem.Du kouknout na ten filtr jbl.
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 16:47 Muž liborass [174] Re: Mejla82
na fotce ve tvé prezentaci máš fluval 306... když už máš jeden externák, tak kup ještě jeden, pokud se ti zdá, že nestíhá, a měj filtry dva, můžeš je čistit na střídačku, každý může mít jiné náplně... s fx 6 zkušenosti nemám, ale prý je to šikovná věcička, a jinak taky záleží na financích, které do toho chceš investovat... já bych třeba dokoupil aquanova NCF 1500 a měl dva filtry + kostku s čerpací hlavou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 16:04 Mejla82 – Ano ci ne
Premyslim o koupi filtru fluval fx 6 do meho aq.Prozatim je tam fluval 405...ale dle me je to nedostacujici....Mate nekdo?Jste spokojeni??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2015 16:14 gringo Re: George77
Fotka k příspěvku Na výstupu z filtru FX5 mám jen rozstřikovací rampu asi 6cm pod hladinou a nasměrovanou pod úhlem k hladině. O víkendu jsem ještě přidělal hadičku nad hladinou(fotka). Včera jsem měl 30°C, ryby jsou v pohodě. Ony teplejší vodu snesou, ale musí být dostatečně prokysličená hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: George77
To se pleteš, pokud se nevlní hladina dostatečně, nedostává se do vody dostatek kyslíku... Promíchání(aby se okysličilo akva stejnoměrně) zajistí proudění vody v akva... Pokud máš vyústění filtru a čerpadla tak hluboko, je to o ničem. Tvůj filtr, pokud bude vyústění u hladiny, tak aby rozvlnilo hladinu, zajistí dostatečné okysličení a jeho proud vodu v akva řádně promíchá...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:32 Muž George77 [1] - AmazonieRe: pavelbartek
jj, pochopils to dobře - mám jak ten "nozzle output" - ten rozdvojený nástavec/hubici, kt. je na FX6 hadici tak i tu vzduchovací hlavici od Atmana obojí asi 15-20cm pod hladinou. ale je to jinak - voda se tolik zespodu neokysličuje jako čeřením u hladiny. dříve jsem si myslel, že je lépe okysličovat hlouběji a pak jsem se dočetl, že naopak nejvíce při hladině. nějak jsem tim ale neřídil - asi jsem si to nějak nevybavil... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 14:57 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: George77
Moc nechápu poslední větu, ale pokud máš vyústění filtru 20cm pod hladinou, není to dobře, nedostatečně tak výtok hýbe hladinou a akva není prokysličováno. Mám vyústění filtru jen tak 3cm pod hladinou tak, aby mi čeřilo hladinu, těmi vlnkami se do vody dostává kyslík, vzduchování nemám, voda je prokysličena dostatečně. Vzduchování je na stejném principu, bubliny hýbou hladinou(samotné do vody žádný kyslík nepřidávají) Pokud tedy výtok filtru řádně vlní hladinu, nepotřebuješ vzduchovat a konkrétne tvůj FX to umí dokonale, pokud to nestačí, klidně přidej vzduchování, nebo čerpadlo, které také hýbe hladinou... Snad jsem tě pochopil??? Jo vedra, čím voda teplejší, tím méně kyslíku obsahuje. Mám pootevřený kryt, do něj mi fouká větráček, vypnuté UV a jiné ptákoviny, světlo svítí kratší dobu, čerpadlo řádně hýbe hladinou, méně krmím, místnost je zatemněna a večer pořádně větraná... V největších vedrech jsem nepřekročil 27, bez těchto opatření i 31
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 13:30 Muž George77 [1] - AmazonieRe: Silent/pavelbartek
tak já půjdu raději k jádru pudla: před několika měsíci jsem řešil vzduchovací hlavici, kterou jsem nakonec pořídil, protože ryby těžce a rychle dýchaly. Po zavedení Vzduchovací hlavice se jim krásně upravil dech. Nyní, v těchto parnech se mi vyšplahala teplota až na 29-30°C a ryby dýchají zase o poznání rychleji, ikdyž ne tak jako dříve. Navíc jsem si pořídil mládě trnuchy a těm se důrazně doporučuje silné provzdušňování. Sečteno podtrženo, soudě dle toho co pozoruji právě na rybách samotných, chtělo by to ještě nějaké přídavné vzduchování. Nehledě na jeden článek o rejnocích, kde kladou mj. i důraz právě na silné provzdušňování, které je dle autora čl. jedním z klíčových atributů přispívajících ke zdárnému růstu a vývoji rejnoků (já myslím že nejen rejnoků). Otázkou zůstává, co je dostatečné provzdušňování v konkrétním AQ - tedy zde v mém.
A ještě jedna věc: output filtru i vzduchovací hadice jsou min. 15-20cm pod hladinou vody. Není to zbytečně moc hluboko?
díky, Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 10:51 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: George77
Jak píše Silent, filtr vlní hladinu, kdy se do vody takto dostává kyslík. Bublat do vody a myslet si, že se takto okysličuje je omyl, ano, ale ne přímo, bubliny vodu neokysličí, jen jak vycházejí, hýbou více hladinou, to dnes hravě výkonné filtry zastoupí a bublat není třeba. Ale koukni do prezentace od gringa (Gringovo Malawi), má na FX5 vyrobenu rozstřikovací rampu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 10:38 R Muž Silent [5949] Re: George77
Výrobce nic takového bohužel nenabízí, ale myslím, že když se výtokový oblouk dá k hladině tak filtr má dostatečný průtok na pořádné rozhýbání hladiny a tím dostatečné prokysličení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 10:28 Muž George77 [1] - Amazonie – vzduchovací hlavice na Fluval FX6
Ahojte, nevěděl by někdo, jestli existuje nějaké řešení jak vzduchovat přes output FX6tky? Nějaká kompatibilní redukce třebas? na webu se mi zatim nic nepodařilo najít. pokud ne, musel bych si pořídit ještě jednu vzduchovací hlavici od Atmana...
Díky za reakce.
Jirka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 10:35 R Muž Silent [5949] Re: Petr X
Asi to bude chtít odšroubovat čerpadlo a zkontrolovat rotor jestli není vyběhaný, případně jestli není poškozená osička. To čerpadlo by měly držet čtyři šroubky s křížovou hlavičkou. Pokud bude rotor nebo osička poškozené tak se musí vyměnit www.sklorex-akvarium.cz/… . Jinak životnost filtru jako celku je, při běžném používání, prakticky neomezená, ovšem rotor a osička se po několika letech většinou musí vyměnit. Co se servisu týče tak se obávám, že u nás tyto filtry nikdo neservisuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 05:40 Petr X – Porucha/Servis FX5
Zdravím, mám 2x FX5 a jeden nenabíhá. Nepomohlo ani 3x rozložit a vyčistit. Je to jak kdyby jel jen na 2 válce/magnety ze tří, cuká a nechce se mu běžet. Dovnitř se nedostanu kvůli hvězdičkovému šroubu s trnem uprostřed. Prosím nemáte někdo zkušenost co s tím, resp. na koho se obrátit kdo umí servis. Btw. jakou má takový filtr životnost? Předem díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:26 gringo Re: Silent
Krmím jednou denně, filtr nevypínám, jen odsávání hladiny. Místo sacího koše mám molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:26 R Muž Silent [5949] Re: George77
Vypínání mu rozhodně nevadí. Jak už bylo řečeno čerpadlo je řízeno elektronikou aby se automaticky vypínalo kvůli odvzdušnění, takže vypnutí na pár minut při krmení nic neovlivní a to ani filtrační bakterie. Můžeš zkusit na sací koš nasadit kus molitanu i když to kvůli tvaru a velikosti koše asi nebude tak jednoduché. Pak by se krmivo nenasávalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 16:55 Muž sasula [274] Re: George77
jelikož se stejně každých 12h vypne kvůli odvzdušnění. vypínání mu vůbec nevadí... pokud chceš, klidně vypni. nebo krm častěji a méně. tak aby seto nenasávalo hned do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:08 Muž Legioix [574] Re: George77
Nevypínal bych, ale rozhodně přiškrtil na výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:00 Muž George77 [1] - Amazonie – vypínání filtru před krmení
Ahoj, mám FX6ku a chtěl jsem se poradit jestli častější vypínání filtru před krmením (krmím 2x-3x denně) mu příliš neškodí...? ve starších publikacích se vždy radí vypínat. nebo možná - co takhle přiškrtit kohouty inputu/outputu?
díky za reakce...
PS: ještě se zeptám na složení a pořadí médií ve filtru, jestli mi jej odsouhlasíte...
1. horní koš: origoš houba z filtru
2. střední koš: použitý origoš válečky od filtru + doplněny celým balením siporaxu (koš je vrchovatý, možná ten 1cm od horního okraje, jak se radí)
3. dolní koš: jelikoš mám jižní ameriku (Geophagus, Satanoperca, Hopplarchus, atd. ...) a neměl jsem jiné ph než kolem 7, nahradil jsem původní Zeolit rašelinovým granulátem od Sera.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
Taky mi leží v hlavě FX6, protože současný Eheim 2075 a JBL e901 se mi zdají nedostačující. Proto dost zvažuji nákup FX6 a na sací koš nasadit biomolitan.
Tipuji, že přečerpá cca 2000L/hod, což by snad mohla veškerý bordel odsát dost rychle

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 12:14 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Voky
- na nasavani velky biomolitan pro cerpadlo Atman
- uvnitr Eheim SubstratPro, JBL Micromec a Sera Siporax ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 22:28 gringo Re: Voky
Moje náplně v FX5 gringo63.rajce.idnes.cz/… a předfiltr s rampou gringo63.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Voky
áno. ale taky tam mám druhý filtr na biofiltraci. FX5ku používám hlavně na mechanickou a točení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:52 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Ičin
ve vsech 3 kosich ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Voky
já keramiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:48 Muž Voky [23] - Cichlidy
a co pouzivate za naplne do tohoto filtru ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 00:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Voky
Roman má pravdu, je to defakto lehce vylepšenej FX-5.. má o malinko nižší spotřebu pokud vím, trochu upravenej design, vylepšenou "řídící jednotku" s více funkcemi.. a v balení oproti FX-5tce víc filtračních hmot.. a škrtit rozhodně na výstupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Voky
já FX5ku zabíhal ve 400ce a šlo to. jen správně nasměrovat a přiškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:37 Muž Voky [23] - CichlidyRe: romant, Ičin
Mno budu to mit v 250l a pak jednou ve velkym. videl jsem ze tu nekdo ma fx5 v cca 300l, takze po zaskrceni by to melo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:13 R Muž romant [27983] Re: Voky
Přistupoval bych k tomu, jako ke každýmu jinýmu vnějšímu filtru obdobného typu a tudíž škrtil na výstupu. Jinak sloučil jsem to sem a poupravil název vlákna, neb je to dle informací vylepšenej FX5 s nižší spotřebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 12:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Voky
co je menší akvárium? zkušenosti s ním mít nikdo nebude, protože je to poměrně dost velká novinka. snažil sem se ho sehnat cca 3 měsíce zpátky a nikde se ještě ani nedal sehnat. škrtil bych ho na obou kohoutech, ale hlavní by měl být (tuším) výstup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 12:34 Muž Voky [23] - Cichlidy – Filtr Fluval FX6
zdravím
jaky mate zkusenosti s timto filtrem ?
budu ten filtr na chvíli dávat do menšího akvaria a kde je lepší ho zaškrtit? na vstupu nebo na výstupu ?
ja jsem pro vstup vody k cerpadlu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 19:09 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: kus
tak nakonec na to nejlíp padlo pvc koleno 32mmm. ještě ho desinfikuju a za chvilku vyzkouším. a sedlo tam přesně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 13:49 Muž kus [200] - RostlinyRe: O.Tom
žádnej problém :-) www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 12:30 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: O.Tom
Ona je k dostání jako náhradní díl. Jen to bude chtít nějakou redukci, protože FX54ka má větší průměr hadic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 12:06 Muž O.Tom [439] Re: Ičin
Mě by se zase hodila ta dvojtryska :) Do rohového akvária k eheimu 2080.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 11:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: O.Tom
Tak tak. Tohle oddělám a narvu místo toho nějaký plastový kolínko a bude z toho jeden vývod. a to bude fičák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:46 lenin Re: O.Tom
myslel jssem že chce sloučit dva vývody z filtru do jednoho. V tom případě je má odpověď úplně k něčemu jinému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 19:59 Muž O.Tom [439] Re: lenin
Těmi dvěma vývody bude u FX5ky myšlen tenhleten rozstřikovací "bazmek".
uk.hagen.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 18:13 lenin Re: Ičin
Fotka k příspěvku Zdravím , ohledně toho filtru já bych tam dal rozdvojku kterou svedeš ty dva vývody
do jednoho. Já mám rozdvojky o průměru 16/21 a na ni se dostane s trochou úsilí i hadice s průměrem 16/22 . Jde o to , že se nezmenší průtok přes tu rozdvojku. Nevím jakého průměru jsou hadice u toho filtru Fluval FX-5. Myslím si ,že když sloučíš ty dva vývody do jednoho tak se ti zvedne tlak na výstupu. Posílám foto redukce.
:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 10:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nepořizoval ste si někdo z majitelů nějaký jiný vývod? místo té dvoutrysky nějakou redukci? chci tam jen jeden vývod a nezměřil sem si průměr. neví někdo? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 16:10 gringo Re: Neio
gringo63.rajce.idnes.cz/… Místo sacího koše mám molitan gringo63.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:52 Muž Neio [7]
Dobrý den

Mám dotaz pro někoho kdo tento filtr má..filtr jede bez problémů skoro 2 měsíce..Proto se chci zeptat jak s údržbou..Jsou tam plné koše siporaxu a nic jiného..Kdy co jak často vymejvat abych předešel nějakému úbytku výkonu..S rybami je v používání teprv měsíc..a příjde mi že na odkalování toho je až až:) ale beztak to je vsechno z gibicepse asi potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:12 R Muž Silent [5949] Re: Neyo
Oba filtry jsou dobré. Eheim, tedy ten velký, má dvě sací potrubí. A podle mně má jednoduší systém údržby. Když se podíváš na nějaká videa tak to můžeš porovnat. Teď to hledat nebudu, ale na Youtube jsou přímo od výrobců návody na údržbu. Svojí funkci kvalitní filtrace splní oba filtry. U mně díky jednoduší údržbě vyhrává Eheim, ale záleží čistě na tobě. Něco k Fluvalu www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 17:50 Neyo Re: Silent
Co se tyce ryb zatim to vidim na 4-5 ocellatu a 4-6 akar potocnich k tomu gibiceppse..az vyrostou dojde k selekci..je mozne ze neco jeste prihodim..jina uvnitr bue max nejakej anubias jinak pisek a kameny..
Edit: Je problém že každej říká něco jiného...že kdyz eheim tak už 2080 ktera pri naplneni vsema mediama ma prutok jen 1200l/h oproti 2000/h fluvalu..Ale ani na jeden sem nenasel ani jednu spatnou recenzi no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 17:20 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Nechce se mi to znovu pročítat, ale o rostlinách už tu myslím psal, že pravděpodobně nebudou a bude jen písek s kameny.
O rybách nic nevím, jen že to mají být údajně ty "prasátka" :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7993x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12735-filtr-fluval-fx5fx6?od=151