Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval FX5,FX6

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval FX5,FX6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 14:44 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidyRe: HarvyM
Čau, zkusil jsem počkat a po chvíli se sám rozběhl... Stejně tak i druhý filtr. Žádný manuál jsem k tomu nedostal a nevěděl, že se vlastně odvzdusnuje. Už šlapou oba dva :-) každopádně jsem je měl aspoň komplet rozebrane a trochu je pochopil. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2018 07:36 Muž HarvyM [66] Re: Rami
Po té minutě až dvou přestane fungovat úplně a nezapne se ani po jeho 2 minutové pauze, kdy se odvzdušňuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 19:00 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidy
Čau. Mám problém u FX5 po zapnutí vždy jede tak minutu dvě a pak přestane dávat. Když jede, tak je proud dobrý..po zapnutí zas jede tu minutu a pak opět chcipne. Vůbec nevím co s tím. Neví někdo čím by to mohlo být ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 07:34 Muž HarvyM [66] Re: Pavel
Rozebrat a vyčistit. Stačí plochý šroubovák, zatlačit a je rozebraný. Pokud nepomůže vyčištění, tak vyměnit za nový (těsnění vyměnit nejde). Doporučuji jednou za půl roku rozebrat, vyčistit a těsnění promazat vazelínou např. od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 21:48 Pavel – Kohout aqua stop fluval fx6
Zdravím. Začal mi po vyčištění filtru a znovu spuštění malinko kapat kohout na výstupu, né kolem hadice ale okolo toho červeného jak se s tim reguluje průtok. Máte s tim někdo zkušenost,nechá se ten kohout opravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 08:20 Muž HarvyM [66] Re: Mejla82
Nebo někde přisává vzduch. Mě takhle přisával vzduch na kohoutu. Rozebral bych ho, vyčistil a překontroloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 20:14 Mejla82 – Fx 5
mam starsi fluval fx5..,chrasti...Cim by to mohlo byt? Osicka a vrtulka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 17:10 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Kvik
No, já jak jsem si koupil FX6, tak jsem tam nechal jeden ze stávajících vnějších Atmanů(CF 1000). Jsem byl tak zvyklý, že pro strýčka příhodu tam je nějaká záloha. Když třeba čistím FX6, tak nemám takové obavy o biologickou nestabilitu... Na ten Atman jsem přidal Dennerle Turbo-Skimmer, aby byla čistá hladina, mám jej také napojený na UV lampu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 15:45 Muž leossu [1] - AfrikaRe: Kvik
Mám FX5 v akva 200x60x60 a je úplně dostačující. Další filtr není potřeba. Pouze doporučuji dát na nasávací trubku kostku molitanu jako předfiltr a tu pravidelně čistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 13:44 Muž Kvik [6] – Fluval FX 6
Ahoj, pořizuji si větší akvárium o rozměrech 198 x 77 x 60 cm a zvažuji jakou filtraci pořídit. Chci zakoupit vnější filtr Fluval fx 6 a pak jestli pořídit ještě nějaký vnitřní filtr. Dřív jsem měl jen akvárko 320 litrů a zde mi taky běžel Fluval 305 a to asi 6 let v kuse a bez poruchu a stále je fit a mám ho doma :) Nějaké zkušenosti, rady? Předem děkuji za reakce.

PS: Biotop bude Malawi :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:16 Muž jursat [7] Re: NHKG
Takto vypustam a dopustam aj ja. Pri napustani staci zavriet privodny ventil a cerpadlo samo taha vodu z hadice. Dokonca sa da aj odkalovat cez tento ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:36 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Je zavzdušněnej, do rána bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:35 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: NHKG
Bohužel už se stalo. Před 12 dny nádrž teprve zakládal, takže jsem chtěl vyzkoušet ten princip a vodu napouštěl přes filtr (nikdy ještě nebyl v provozu). Teď akva zabíhám a reflexivně jsem udělal to samé, co předtím - tedy akva dopouštěl přes filtr. Uvědomil jsem si to až později, blbec.

Nicméně v tom filtru mi teď praská. Nevíš co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jespe
Jak dopouštíš přes filtr? Co to je za nesmysl? Je rozumné napouštět přímo z hadice sprchy do akvária a nepouštět vodovodní vodu do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:24 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Praskání ve filtru FX6
Opět zdravím. Vždy, když dopouštím do nádrže novou vodu přes FX6 a sprchový kout, nejprve zastavím vodu ze sprchy, poté uzamknu ventily a vypojím filtr ze sítě. Následně nastavím potřebné ventily k cirkulaci vody, zapnu filtr.. ..a ejhle..

..filtr se mi nastartuje, ale tak nějak v koši jakoby praská a trhá. Nevím, zda dělám něco špatně, či je v koši moc nebo málo vody. Případně vzduch, ale to nevím, když se mi po chvilce na čas automaticky vypne - tak, aby právě odsál přebytečný vzduch.

Nevíte proč to? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 16:48 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Jespe
Pojistka bytu Allianz Excluziv, ta ti pojistí vytopení bytů akváriem a i dokonce zaplatí tvoje akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 11:32 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jespe
Já myslím že se zbytečně bojíš... Kolik znáš lidi, kterým by se poškodila hadice a filtr vyčerpal akvárium? Já nikoho :) že filtr protika to je celkem běžnej jev třeba u tetratec filtrů ale to si všimneš zavčasu... Spíš si myslím že je pravděpodobnější že ti praskne sklo.... Do vývodů filtru se nemá jak co dostat přes sací koš a pak přes celkový filtr.. A když se ucpe přítok tak ti max shoří filtr jak pojede na sucho no.... Kdo se bojí nesmí být akvarista :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 09:54 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Mejla82
Ano, to jsem právě dopsal v EDITu.. Mno, ano, dle zkušeností s x lety vyměňování vody jen skrze sání vodou naplněné hadice do kýble, to dává smysl. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 09:50 Mejla82 Re: Jespe
Kdyz se ti uvolni hadice u filtru tak to vytece samotizi... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 09:39 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Mejla82, pavelbartek, EiFFel, NHKG
Našel jsem ještě třeba tady toto. Možná by to mohlo nějak fungovat, co myslíte?
www.conrad.cz/…

EDIT: A pak ještě zde, ale to už je trošku dražší hračka.
www.tunze.com/…

Otázkou je, zda když by mi povolila sací hadice hned někde u filtru a ten se díky případnému zařízení, které detekuje vodu hned vypnul, pomůže to? Nevyteče mi přes sací hadici všechna voda jen setrvačností tlaku? Resp. když teď filtr vypnu a vytáhnu z něj hadici od sání a nechám volně spadenou, nebude voda neustále vytékat? (nejsem teď doma, takže nemohu zkusit :-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 23:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: EiFFeL
Děláš si srandu, ale už sem viděl u někoho dávat na podlahu izolaci a trochu ji zvednou do boků, aby případně fungovala podlaha jako vana a žádná voda se nemohla dostat dolů k sousedům...
Jinak Jespe, jediné 100% řešení které mě napadá, je mít vše v akváriu. A na to, aby jsi lepil filtr do akvária už je asi pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 23:36 Muž EiFFeL [39] Re: Jespe
co si vyspádovat podlahu a udělat si uprostřed odtok? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:53 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: pavelbartek
No, to mi ani neříkejte! :-O Akvárium jsem dnes napustil (900l v bytě), tak nebudu mít klidné spaní... Navíc půl dne tu nikdo nebývá...

Skrze to pojištění: pak už je jen otázka, jak moc jsou banky ochotny plnit (a reálně do jaké výše) pojistné.. Abych tu neudělal škodu za 200 000,- a banka mi nedala 15 000,- s tím, že jsem tomu mohl nějak včasně zabránit. Nemám s tím zkušenosti a názory se hodně liší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2016 21:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Mejla82, Jespe
Mám obavu, že ne, že by to sice pak přisávalo vzduch, ale jen trochu.... Někdo někde psal, jak si hadice omotal pečlivě izolační páskou, spoje pojistil SKpáskama.... pak mu povolio akva v lepeném spoji... Moc bych nemaloval čerta na zeď, sestavil bych vše podle návodu a neblbnul. K pojistce, samostatně pojistit akvárium asi nejde, ale lze to u pojišťoven začlenit do pojištění domácnosti, připojištění odpovědnosti za škodu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:33 Mejla82 Re: Jespe
tak tesne pod hladinou na sani vrtni diru....Cca 6mm...Bude to sat stejne spodem a vrchni dirkou jen trochu..Pri poklesu hladiny by se filtr zavzdusnil...

Nebo by to tak mohlo fungovat ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:26 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Technická pojistka proti vytopení
Zdravím. Pořád tak nějak přemýšlím, jestli neexistuje nějaká dostupná technika, díky níž by nehrozilo např. to, že se nějaká hadice od filtru poškodí a vyteče mi voda z akva na podlahu. Prostě kdyby se, nedej bože, nějak poškodila hadice od vývodu filtru, tak mi filtr přes sací hadici vychrlí takřka všechnu vodu ven...

Takže nevíte o něčem takovém?

Umístit sací koš někde k hladině je přece blbost (v případě nehody by vyteklo mnohem méně vody), ne?

A když už jsme u toho: pojištění nějaké máte? Slyšel jsem na to už různé názory..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 15:16 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Ičin
Ja taky cistim filtr po roce/roce a neco a prutok filtrem je nezmeneny. Supr u maleho akva ze ten filtr ho vycisti po odkaleni do hodiny jako prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 18:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: pavelbartek
Taky čistím tak po 3/4 roce až roce a to spíš preventivně, abych věděl co se tam děje. Předfiltr nemám, jedu na vnější molitany a uvnitř keramiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 17:32 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: gringo
Gringo ho používá čistě jako biologický, já i jako mechanický(mám tam ty molitany v koších mimo keramiku..). Ještě jsem jej nečistil, ale i předchozí filtry jsem čistil až po 3/4 roku, průtok nebyl snížený, ale pro jistotu, aby se mi tam nevytvořilo, co nechci... Pravdou je, že jsem v nich neměl molitan, jely pouze jako bio. Pro mechanickou filtraci jsem měl čerpadlo s molitanem, to jsem čistil co týden, stejně tak čistím předfiltraci na sání filtru. Jsem sám zvědav, za jak dlouho ho bude nutné vyčistit, pokud na to nedojde s technických důvodů, tak jej preventivně po 3/4 roku raději vyčistím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 17:21 gringo Re: Vojtoy
Ano, filtr nebyl čištěný 13 měsíců. Teď ho budu čistit opêt po roce. Ale to spíš pro jistotu, průtok není výrazně nižší. Molitan v horním koši uprostřed už nemám. Koše náplň co půjdou, hlavně aby do sebe dosedly kvůli funkčnosti filtru. Molitany po obvodu košů nechávám, jsou to pořád původní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 15:56 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Vojtoy
Jistě ti gringo odpoví... Ten filtr biomolitan obsahuje již v základu, jednak to jsou vložky po obvodu košů uvnitř filtru, kudy stoupá voda a přes ně prosakuje do košů, co si dáš do košů je na tobě. Dále jsou v základu tři biomol. vložky do těch košů, jedna je jemná a dvě hrubší. Lidé to mají různě, já mám ve spodním(posledním)koši ty biomolitany, jelikož tama jde voda jako poslední k čerpadlu a dále do akvária(na sání mám také předfiltraci). Kamarád má na spodním koši tu nejjemnější a na dně těch zbylých dvou ty hrubší, předfiltraci nemá, stačí mu ta po obvodu košů(dle mě jsou ale hrubé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 15:40 Vojtoy Re: gringo
Zdravím, tak už se blížím dobrému pochopení - ještě se chci zeptat, u obrázku píšeš filtr po 13ti měsících: znamená to, že filtr nebyl 13 měsíců otevřen/čištěn?? A potom, biomolitan jsi nechal v koších okolo a na vrchním koši ještě nahoře, nebo i v každém koši náplň + biomolitan (asi seříznutý)? Měl bych tendenci ty koše narvat co nejvíc náplní. Ještě jednou předem díky za cenné rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 13:24 Mejla82 Re: liborass
No uvidim....jako ten fluval tam mov prace neudela no... Asi si udelam na vanoce radost.. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 21:35 gringo Re: Vojtoy
Já mám předfiltr takhle rybicky.net/fotogalerie.php… Jednoduché na výrobu. Kdyby jsi byl z okolí Krnova, klidně ti to zbastlím. Do těch vnitřních košů vejde tuším něco málo míň jak dva litry(do jednoho). Voda přes koše protéká shora dolů a musí do sebe dobře sednout kvůli správné filtraci. Po obvodu jsou molitany jako předfiltr a voda přes ně jde odspodu nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:51 Vojtoy Re: gringo
Díky moc za rychlé reakce. Trošku jsem pohledal po webu a mám dva praktické dotazy:

1) Jaký je obsah vnitřích košů filtru? Resp. kolik náplně mám pořídit do každého koše? Všude se píše že se do celého filtru vejde až 5,9l, tj. necelé 2l/koš, ale nevím zda to je včetně toho vnějšího? Aneb stačí 1l náplně na 1 koš?

2) Pokud chci změnit nasávací koš za předfiltr sání: dá se to někde koupit? Necítím se tak zručný, takže se zeptám i takto: nespíchnul by mi to někdo za úplatu? Popř. můžete uvést výčet materiálu ze kterého to vše je?

Ještě jednou díky za zdravím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:49 Muž liborass [174] Re: Mejla82
jestli jsem to dobře pochopil, tak hodláš fx6 nahradit tu 305. A když zachovaš k tomu tu 1500 od jbl, tak to už bude dost "nadupaná" filtrace. Podle mě by stačila jen fx6.
Pak je to taky otázka peněz, jestli do toho investovat chceš, tak investuj, nic tím nezkazíš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:41 Mejla82 Re: liborass
To je pravet podnet otazky....Ona jako stiha....ale myslim ze by to mohlo byt lepsi.Ale jestli to budelepsi nebo ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 19:29 Muž liborass [174] Re: Mejla82
Tak jestli ta filtrace co máš stíhá, tak bych to nechal tak jak je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:24 Mejla82 – Fx6
Porad premyslim jestli tu fx6 poridit nebo ne.Akva bez mala 700l jizni ameriky.Jedu na 2 externi filtry a to JBL cristalprofi e1500 green line(ten bych zachoval) a fluval 305(z minuleho akva a ten bych menil)Dal je tam cerpaci hlava s biomolitanem ale spis kvuly vzduchovani...

Ted si rikam co pro a proti ty fx6...to by ch tu rad probral.
Samozdrejmost by byla uprava filtracnich slozek v kosich.Dal bych na sani JBL biomolitan a vic bych ho resil jako biofiltr.Tu fx sestku bych asi nacpal biomolitanem..sani by mela cca 5cm nade dnem akvaria(je to reseny krz dno akvaria)...dale do akva by se vse vracelo roztrikovaci rampou cca 120cm dlouhou domaci vyroby.

No a ted si rikam BUDE MIT TAKOVA INVESTICE PATRICNY EFEKT?

Dekuji za reakci vsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:30 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Vojtoy
Také ho mám naplno, nemám rozstřik.rampu jako gringo, mám to vyústění originál, jsou to dva výstupy, poměrně široké, takže to není až tak silný proud(není to úzká tryska). Mám "jen" 500l, délka akva 2metry, ještě pomáhám filtru v proudění přídavným čerpadlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2015 13:58 gringo Re: Vojtoy
Jestli přiškrtit, tak jen kvůli nadměrnému proudění. To je třeba individuálního nastavení v daném akváriu. Já filtr nemám přiškrcený vůbec. Stačí rampu umístit (opět individuálně) hlouběji od hladiny a výtok nasměrovat k hladině. Tím se proud částečně rozplyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 21:52 Vojtoy
Mám 2x FX5 na 800l akva, vše jsem dostal před půl rokem a ještě se s tím učím zacházet. Doteď to mám tak jak to asi bylo koupeno, tj. nasávání mřížka a uvnitř filtru jen biomolitan.

Nyní chci přejít na chov terčovců. Moje pochopení po přečtení zdejší diskuse je výměna nasávání za biomolitan a výměna náplní obou filtrů za podobné složení jako máte vy. A ještě jeden dotaz - jak poznám, že bych měl filtry zaškrtit a jak hodně?

Předem díky moc za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 10:53 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: sachlj
Většina filtrů, co jsem kdy kupoval neobsahovala média, pokud ano, stály za prd.... Nejčastěji obsahovaly aktivní uhlí.... Stejně si každý pořídí média dle svých požadavků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 09:51 sachlj Re: Jespe
Je už tragedie, že dodávají filtr bez filtračních hmot. Jako kdyby jsi si kupoval auto a nebyli v něm provozní kapaliny. Zvlášť když to stojí tolik jako tenhle filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 08:39 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jespe
Použil jsem přiložené polyuretanové vložky a koše vyplnil BioCeraMAX Pro 1600 a BioCeraMAX Pro 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 06:47 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Fluval FX6 - filtrační média
Tak Fluval FX6 už je doma. :-) Přemýšlím jen, jaké filtrační média do tří košů zvolit. Máte s něčím dobré zkušenosti či nějaké vychytávky?

Filtr teda půjde do 900l akvária Tanganika (tedy minimum rostlin).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2015 14:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jespe
No v ideálním případě budeš potřebovat dvě díry v protilehlých rozích. Jeden na nasávání a druhý na vývod. Nasávání by to chtělo níž, výtok klidně přímo na hladině. Každopádně to bude chtít připevnit na hadice nějaká kolena, která se pak zabudují do patřičně díry. Osobně mám na výtoku připevněné plastové koleno na vodovodní trubky - vnitřní 30mm, vnější 36mm
akvinaservis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 13:53 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Fotka k příspěvku Zdravím,

právě vrcholí příprava mé nové nádrže (270x60x60cm), v nichž jsem se rozhodl mít 3D pozadí. Potřebuji ovšem vymyslet, jak ho vyrobit tak, abych zde mohl (nejlépe do pravého rohu - takto to má jeden známý a výborně to funguje) umístit věci od filtrace Fluval FX6.. ..co nejlépe prostě do toho místa, vše co bude potřeba.

Pán, který mi bude dělat 3D pozadí mi poslal pár ukázek, viz. obrázek. Ale nevím, zda nebude otvor potřeba větší a jak vhodně pořešit díry a umístění skrze cirkulaci vody.

Zkrátka co bude důležité chlápkovi zmínit, aby neopomněl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 14:00 Mejla82 Re: romant
Nakonec sem poridil jbl e1500 cristal profi green line za neuveritelnych 2800,-Funglovka,zaruka 4 roky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 21:12 radim Re: sikipavel
filtr ti bude stačit na takový objem... čerpací hlavu s molitanem, jako rezervu tam můžeš dát taky
pravidelná údržba akva, jako jsou výměny vody atd. bude dál samozřejmostí
vidím tam dobře i terčovce? coze se toho moc nebojíš...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7993x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12735-filtr-fluval-fx5fx6?od=101