Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v krevetáriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Plži v krevetáriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 10:07 Muž Spiike [63] Re: lhajek
Jop proto sem je tam dal. :-D V takhle malém akvárku by to bylo asi hodně zlé. :-D Akorát když vidím těch nakladených vajíček od šneků tak se mi dělá zle. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2015 10:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Spiike
Takže i tebe už šneci v podstatě před možnou kalamitou asi zachránily. Kdo ví co by se stalo s krevetkama s větším množstvím nezkonzumovaného krmení bez těch šneků .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 09:47 Muž Spiike [63] Re: Yirka
No je fakt že rapidní nárust šneků sem zaznamenal když sem měl dovolenou a podělalo se mi krmítko a omylem tam napadalo víc žrádla než jsem chtěl. :-D Tak uvidím jak to dopadně už týden nekrmím krevetky si nestěžují: D tak to tak asi zatím nechám a uvidím co na to řeknou šneci.

Díky za typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.01.2015 09:27 Muž Yirka [9126] Re: Spiike
Pokud přikrmuješ, tak radikálně to omez a šneci se postupně zredukují na odpovídající stav. Běžné krevetky v rostlinami zarostlé nádržce prakticky není nutno krmit, jen jim přilepšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.01.2015 09:07 Muž volvik [21] Re: Spiike
ja bych se jich uplne nezbavoval protoze jsou dobri pracanti a uz mi nejednou pomohli ale pokud uz mas nesnesitelne mnozstvi tak byt tebou tak je sbiram rucne a nejake bych tam urcite nechal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 08:58 Muž Spiike [63]
Lidi jak se efektivně zbavit šneků v akvárku s krevetkama???
U ryb sem to řešil trochou soli a mikrošneci neměli šanci a velký postupně pochcípali.
Ale u krevetek nevím aby jim ta sůl neublížila.

Nějak se mi ty mršky plazivé (šneci) začínají přemnožovat. :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 15:23 Muž Gunguy [2] Re: pancéřníček
ja vím ale max velikost u mne je 10mm az 20mm ... kdyz maji stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 23:34 Muž pancéřníček [168] Re: Gunguy
Na tom kameni jsou s největší pravděpodobností kružníci,jen je otázka zda čínští nebo hladcí...malí...maximální velikost okružáků určitě není 10 mm,takže ti to nebudou.A okružník čínský ani neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 15:48 Muž Gunguy [2] Re: Bak
ja nevim ale podle mne an tom kamenu jsou okruzaci... takove tu mam a jsou tak 10mm max mozna se tomu rika kruznik ale je to spis jako okruzak, mam tu takove malinke ktere porad lezou po skle, jsou skoro pruhledni a je to tu pod nazvem okruznik cinsky, kupodviu jsem ho schanel a objevil se u mne sam... nikdo men ho nedalnejvetsi mam tak 3mm a uz dlohuo, vetsi nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 11:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Prohlédnul jsem si nějaké obrázky, kružník by to mohl být, ale nevím jaký druh, vyhovuje požadavku je prťavý :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 10:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bak
Nějaký kružník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 09:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
Nejmenší který znám jsou max 5 mm veliký a 2 mm silný ulitky, světlejší barvy, dodnes nevím co jsou zač, žijí jen v dobrých podmínkách, není lehké je udržet... netušíte někdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2009 22:50 Muž Gunguy [2]
Ja bych doporucoval nejake okruzaky, ale je velika moznost rozmnozeni, protoze se mnozi spis pri mensich teplotach a nevim jakou budete mit teplotu, mne se od 25 nemnozi potom clea helena je pomalu rostouci a dobry snek alezabije vsechny ostatni sneky, ale krevetkam neuskodi, nebo nejakou piskorku bych doporucoval, malo roste nenimoc aktivni a casem srovnama dno, je to moje oblibena

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 10:27 petulevrtule Re: Skorica
Nevadí jim nijak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 10:24 Skorica
A jak vadí krevetkám větší šneci?Třeba nerytiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 17:20 Muž paia [3] Re: 0, Bexi
tak to vypadá, že už žádny shánět nemusím, dneska jsem našel cca 8 pidi šnečků různě na rostlinkách a kamenech. nejspíš ty samé, co má 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 15:41 Bexi Re: 0
ty mám taky a žiju v domění že je to kružník čínský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 15:38 0 Re: paia
Fotka k příspěvku Mám takové neškodné mini šnečky dorůstající ani ne do 1cm , vidno na fotce - světlý valoun , ale nepídil jsem se ještě o jaký jde druh , tak snad Ti poradí někdo , kdo je dokáže hned určit , já už musím odejít od PC.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 11:52 Muž Killer [133] - SumciRe: paia
já mam okružáky, kružníky a levatky..žádnej se nepřemnožuje..snad toho kružníka je tam víc než dost,ale je to tak malý, že si toho člověk skoro nevšimne..a taky tam mam piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 11:28 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: paia
Můj návrh jsou šneci rodu Clithon, příbuzní Neritin, velikost kolem 1,5-2cm max, živí se řasou, velice zajímavé barvy a tvary ulit, navíc se v akváriích pokud vím zatím nemnoží... ;-) k vidění například zde www.kalaba.eu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 11:25 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: paia
Fotka k příspěvku Já tam mám levatku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 10:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: paia
A nebo anetome helena =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 09:51 Žena ustavprochore [567] Re: paia
Sice to nesplňuje vaši podmínku velikosti, ale já bych vám doporučila nějaké pěkně barevné okružáčky. :)
Přemnožovat se nebude žádnej, když budete v akvárku rozumně hospodařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 01:28 Muž pancéřníček [168] Re: paia
Doporučil bych člunku pravohrotou,to je snad nejmenší šneček co se běžně v aq vyskytuje.A co se množení týče,žádná sláva to není.Je pomalá prostě ve všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 00:42 Muž paia [3] – pidi šnečci do krevetkária
Rád bych do nedávno založeného 20l krevetkária zabydlel alespoň 2-3 šnečky, ale rád bych něco menšího (asi do 1cm délky). Nějakej tip na konkrétní druh, co by byl prospěšnej a neměl by tendenci se přemnožovat a kde ho sehnat v Praze? Měl by mi tak už teď žít nejspíš nějakej kružník, ale od vypuštění se mi ho nepodařilo najít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: darka
Jedna ampulárie vám krevetky v 50 l akvišku nepochytá. :)
Řekl bych, že nechytí žádnou krevetku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 00:34 Žena darka [520] – Krevetky Neocardina - podminky
Ve fóru jsem četla, že ampulárka může požírat potěr ancistrusů. Myslíte, že mi může požírat i miminka krevet? Mám red cherry a red crystal už víc jak půl roku a vůbec se nemnoží. V krevetkáriu jsou jen krevety, 1 velká ampulárka aby dojíala zbytky potravy a 1 Neritina nat. Akva má 50l. Děkuji za odpovědˇ. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:47 Muž chicko [124] Re: miloon
jo v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:44 Muž miloon [4] Re: Horác
no hej caridina...tak v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:33 Muž Horác [3942] Re: miloon
Záleží na tom, které krevetky máš na mysli :o) ... Pokud jde o rod Caridina a Neocaridina, tak se ničeho bát nemusíš. Ovšem dravé krevetky (např. rod Macrobrachium) klidně zlikvidují i ampulárii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:33 Muž chicko [124] Re: miloon
trochu to specifikuj: jaké krevetky a jaký plže-"slimaky"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:25 Muž miloon [4] – slimaci a krevetky
ahoj...mozem mat spolu slimakov a krevety...?neskonci to tak ze krevetky sa napapaju?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12714-plzi-v-krevetariu?od=51