Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v krevetáriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plži v krevetáriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2023 19:12 Žena tramtra [3202] Re: Craen
Nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 16:44 Žena Craen [0] – Okružák ploský a řasokoule
Ahoj, bude mi okružák jíst řasokoule? Jelikož v popisu má, že se živí řasami ...
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 09:18 Žena Beastie [318] Re: KarásekLut
Navíc někteří plži (ale bohužel zrovna marsilla nebo ampulárka), jsou s krevetkami dokonce doporučování, protože jejich natrávená potrava je krevetkami lépe vstřebávána. Já měla s krevetkami brotia herculea, na přerývání dna, a fungovalo to hezky. Okružáci a piskořky jsou tam samozřejmostí taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2023 09:08 R Muž Anthrax [4757] Re: KarásekLut
Plži v akvárku (i v krevetárku) pro mě nejsou volba. Prostě tam jsou. Např. okružáci se snadno zavlečou samovolně s rostlinami a nemám důvod proč je tam nemít. :-) Ale reagoval jsem na požadované čištění listů atd., to obstarají krevetky.
Piskořky jsou užitečné… Ale to že se i živí detritem, neznamená, že tě ho zbaví. Hmota co plž sežere, nezmizí, ale zase z něj vyjde. Akorát ještě jednou přetrávená.
Klidně si plže do krevetárka dej. Ale neočekávej, že budou čistit listy víc než krevetky a že za tebe piskořky odvedou údržbu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2023 08:46 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Dekuji za odpoved. Pochopil sem ze vy si zadne sneky do krevetaria nedaval a nechal tam ciste jen krevetky. Tak asi by to bylo nejjednodussi pro ty krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 08:45 Muž KarásekLut [93] Re: lhajek
Ty Piskorky na detrit sem myslel tak, ze jsem cetl ze se zivi i detritem. Tak aby me honpomahali se zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 09:43 R Muž Anthrax [4757] Re: KarásekLut
Ahoj. On někdo skutečně prodává kružníky čínské? coze
Jinak krevetky si dokáží akvárko velmi dobře čistit samy. Že tě nějaký živočich zbaví detritu, tak na to se nespoléhej. Piskořky jsem měl a na množství detritu se to neprojeví. Prostě jednou za uherák odkalím půlku krevetárka a za další čas půlku druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 11:32 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárium si bez šnečků nedokážu představit, vynikající pomocníci. Ovšem každému se líbí něco jiného. Okružáci této formy jsou moc hezcí, Clithoni jsou super a Neritina je do větších akvárek, je celkem velká...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 07:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarásekLut
Pokud to má být chovné akvárium, tak bych šneky nedaval. Jsou to s krevetami v podstatě potravní konkurenti. Pokud nejde o maximalizaci rozmnožování krevet tak klidně.

Jen by mě zajímalo co si představuješ pod tím spojením "Piskořky na detrit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2023 19:44 Muž KarásekLut [93] – plži v krevetáriu
Zdravím.

Chtěl bych se zeptat zkušených akvaristů jaké plže si pořídit do krevetária aby pomáhali čistotě AQ? Říkal jsem si že bych si koupil cca 10 - 20 kružníků čínských (na čištění listů a skla rostlin a akvária) a piškořku graniferu třeba 5 ks na detrit a "zbytkové" čištění akvária. Myslíte že je to u neocaridin dobrý nápad?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 20:07 Muž Lojza007 [1198] Re: Beastie
Co místo piskořky třeba jednu nějakou brotii nebo dva až tři clithony? Speciálně brotie mají rády řasu a vyhovuje jím spíš zanedbané akvárko než něco super čistýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 18:45 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Teď jsem někde viděl fotku jak japonica spásala šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 17:30 Muž Papik [617] Re: Beastie
Bude, nedával bych je tam, je to na ně příliš malé. Raději ty dvě japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 16:48 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvku Tak se tady zeptám, než vyrazím zítra na burzu. Mam 40l akvarium, prázdné měsíc, založené od září, měla jsem v něm 2x rybu na týdenní přeléčení eshou 2000 ale od té doby akva běží na prázdno s pravidelnou týdenní údržbou
Je to prezentace Pracovna, ale velký anubias, kalatka, zkomíajíci ludwigie, hnědovka, hladina z poloviny plná koberce riccie, plave mi tam pupečník a zkomíraji limnophily, očividně tolik živin tam není. Je tam spousta řasy a z odumírajících listů občas taky bordýlek na anubiasu. Chci nasadit 20 cherry krevet, ale chtěla bych k nim asi šneka, aby spásal zbytky listů. Proto odpadá neritina, už mě navíc tolik nebaví, mám asi 4 tak různě. Tohle akva je zase plně drobounkých okruzaku,žádné přemnožení ale prázdno tam taky není, plus samozřejmě piskořky. Nebude ampulárie nebo třeba Faunus Alter moc velká zátěž na 40 litrů?
Edit: Nebo mě napadly třeba tam hodit dvě japoniky, nikdy jsem je neměla a jsem na ně zvědavá :) to už by asi mohlo být jedno ta litráž. Teď čtu že se živí i rozkládajícími květinami, takže to asi nějak zmáknou. Nebudu rozhodně dokrmovat, tímhle stylem rozpadu rostlin asi nikdy. Mam hromady bukového a dubového listu takže až bude potřeba, dám jim to. To je asi správný předpoklad ne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2022 08:10 R Muž afc1886 [14681] Re: GeXeS
Pravdu máš i ohledně toho krmení. Krevety a šneci jsou totiž potravní konkurenti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2022 00:07 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: GeXeS
Krevetky odrostlým vejcorodým plžům neškodí,ale požírají jejich vajíčka a mladistvé jedince.Soužití krevetek s živorodými plži,kteří mají uzavírací víčko (operculum) je bezproblémové,až na to,že se tito šneci přemnožují ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 22:58 Muž GeXeS [67] – Krevetky vs. šneci
Ahoj vespolek. Nevím, jestli to tu někdo už neřešil, mám asi trochu neobvyklý dotaz (ale stále v mezích tématu vlákna, myslím) - stalo se někomu, že by mu krevetky vyjídaly šneky? Respektive kompetitivně aktivně omezovaly jejich počet?
Mám podezření, že mi Neocaridiny konzumují snůšky levatek. Počet krevetek a levatek mi v nádrži poslední dobou nabral nepřímou úměrnost. Tak si říkám, že buď dohromady nemají dost jídla (cíleně nepřekrmuji), nebo se šneci nestíhají množit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:22 Žena sivon [1694] - PlžiRe: silviebaris
Mám obavu, že tenhle druh ampulárie se "neumoudří" a kytky budou trpět dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 10:44 Silviebaris Re: ctibum
dostaly ještě jednu šanci,už jsem je přehodila zpět...jinak poletí do zahrady..záškodníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 10:37 R Muž ctibum [6902] Re: silviebaris
Ne...? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 09:05 Silviebaris Re: afc1886
Mam,já je tam vyhodila z akvaria,ožiraly mě rostliny.Asi to není moc dobré,ale tam neudělaj takovou škodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 08:06 R Muž afc1886 [14681] Re: silviebaris
Ty máš 2 ampulárie v těch 13 litrech? To ty krevetky nebudou asi dvakrát nadšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 18:52 Silviebaris
Fotka k příspěvku Krevety dostaly granulku,ale ampulárie byla rychlejší... tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 19:26 Silviebaris
Fotka k příspěvku Taxík ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 22:31 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Stonebull
Přesně tak, pokud jen občas přilepšíš krevetkám, nemají plži šanci se k té potravě dostat. Řasy jim taky spasou krevety, tak nemají šanci se příliš množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.01.2015 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stonebull
Krevetkárium si bez slimákov neviem predstaviť, takže to, čo píšeš nieje pravda. Ak sa ti tam slimáčiky premnožia, tak to znemená, že tam máš bordel s krmenia a uhynutých kreviet.
Toto im vuhovuje. Slimáky, žiaľ, ešte i teraz sú nedocenenými pomocníkmi v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Stonebull
při pravidelný výměně vody je odsaješ a problém není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2015 22:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Stonebull
Tak ty prázdný ulity posbírej :-D Ježiši hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   09.01.2015 22:45 Muž Stonebull [7]
Krevetarium a plži nepatria dokopy ! Namnozia sa a vsade su popadane ulity a ked si nainstalujete cleu helenu tak su vsade len ulity ! Uz nikdy nestem vidiet slimaka v mojom akvarku :-D priklad : predstavte si HC a navchu su popade desiatky ulít . Pacilo by sa vam to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 10:46 Muž Aquasky [35] Re: Spiike
A kdybyste viděli jak krevety žerou i mikru a gridal, dokonce i japoniky si občas příjdou spestřit jídelníček :) jinak rozmačkaný šnek je pochoutkou i pro živorodky. Také musím říct že v mém 30l akváriu mám dvě neritiny, které spolehlivě ničí řasu a cca 6 velkých dospělých okružáků, a sem tam najdu nějakého malinkatého, ale jednou jsem dva velké vyhodil a najednou se mi v akváriu ukázalo tak 10 malých dospívajích šnečků zřejmě ty dva tím kolik konzumovali potravy zmemožňovali rozvoji dalších šneků. Protože veškerou potravu zbaští nejprve neonky a zbytek krevetky a pancéřníček malý a na šneka zůstanou jen rozpadlé listy a vybírání řas z jemnolistých rostlin kam se velká neritina nedostane...a to nebude moc výživné :) A ještě pokud si nechcete plže nechtěně donést do akvária je dobré rostlinky pořádně prohlédnout a případně vykoupat v roztoku růžového KMnO4 teda mě to vždy pomohlo :) A i když přenáším rostliny mezi svými akvárky tak v některých šnečky mám v některých ne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:58 Muž Pepator [9] Re: Spiike
Když dávám rybám mražené patentky, tak jich pár hodím do krevetkária a jak je krevetky rády oždibují, takže ano i maso baští. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:40 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Spiike
Likvidují vše, co najdou, tedy i mrtvolky. A jak si mlaskají. Ale nepřeháněj to, v tvém miníčku asi nebude nějaké velké množství krevet, aby stihly sežrat větší množství rozmáčklých šnečků. Zbylí šneci jim sice budou vydatně pomáhat, ale i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
pěstuješ krevetky a nevíš, že jsou všežravci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:10 Muž Spiike [63] Re: sivon
Kreverky a maso? ?D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sivon
já vím, dřív jsem zachraňoval každého šnečka, ale když ti koluje spousty rostlin z různých zdrojů, už se to nedalo. Je mi to vždycky líto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 09:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lojzalojzovic
helena je masožrout, takže když není šnek, dá si i nitěnky či cokoliv masitého, čím krmíš ryby. Ja mám nějaké tablety z burzy, které ryby nežerou, zato heleny se po nich můžou utlouct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 21:24 Muž Aquasky [35] Re: lojzalojzovič
tak pokud dáš do akva dvě tři heleny než se rozmnoží tak bude po okružácích :) a když se ti rozmnoží nechej je v akva bud se zabijí navzájem a nebo budou redukovat malé šnečky co se právě vylíhli...měl jsem jedno akvárko takhle zamořené a tak jsem nasadil mřenku nádhernou za 14 dní byly šneci pryč, pak jsem jí odlovil do jiného akvária ani ne za měsíc si to po prvním akva štrádovali dvoumilimetrový okružáci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2015 21:19 Žena Turbínka [2558] Re: lojzalojzovic
Pak budeš nadávat jenom sám sobě. Nebo nedávej svoje drahé výstavní kousky do akvária, kde si nejsi jistý, že tam opravdu není žádný predátor. Bohužel, heleny na okurku jen tak nenachytáš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 21:16 Muž lojzalojzovic [327] Re: Turbínka
nj, ale najdu je všecky?? nezbude nějaká malá potvora která mi pak sežere nějakého drahého ušlechtilého výstavního kouska?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2015 21:12 Žena Turbínka [2558] Re: lojzalojzovic
Darovat dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 21:06 Muž lojzalojzovic [327] – clea
několikrát tady padala volba na clea helena, zajímavá volba, ale jak se jí pak dá zbavit pokud se mi přestane líbit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 20:12 Žena Atika [134] Re: MartinH
U mě levatky činí podstatnou část krmiva rybek (milujou je všechny, ale hlavně pancíci) protože se přemnožujou víc než okružáci. Ale nevadí mi to, protože je skrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 18:02 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Turbínka
Tak to jsem tedy opravdu nezažil. smich Mám zkušenosti s okroužáky, že když měli dost potravy tak se pěkně množili ale levatek bylo vždy jen pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:16 Žena Turbínka [2558] Re: MartinH
To je možná tvá zkušenost, ale i levatky se dokážou přemnožit a jsou první u žrádla :) Tedy druhé hned po piskořkách, kterým bašta padá na ulity :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:59 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Levetky
Můžu doporučit levetky, nikdy se mi nepřemnožili, nebudou žrát krevetkám krmení jako okroužáci či helenky (vždy se na to sesypou) a drží se ve velikosti do 1 cm a míň. Navíc jim chutná slepá hladina a zespoda po ní umějí krásně lést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2015 15:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sivon
Asi Ti to nebude znit dobre, ale pri biomase rostlin, kterou nejak provozuju, proste obcas nejaky snek skonci hodne blbe, bud vysusenim nekde v odpadu, nebo vylity do zachoda, pripadne padne pri dezinfekci, kdyz si nekdo rostliny vezme. To nikdy neuhlidas, aby neco neskoncilo blbe. Kdyz nejakeho vidim, odpadne z rostliny atp., tak ho hodim zpet do akvaria, stavy se drzi rozumne samy, ale ohlidat to vic, to je nad lidske sily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2015 14:14 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Spiike
Chápu, reagovala jsem spíš na kolegu...
Když nebudeš krmit, budou velkou potravní konkurencí krevetkám. V tomto případě ti i já (milovnice plžů) doporučím redukci. Na okurku je opravdu nachytáš, pokud jsou to okružáci.
Ale živé do záchodu ne, napřed rozmáčknout ;-) Sem tam nějakého toho šneka klidně rozmáčknu i těm krevetkám, pochutnají si taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 06:22 Muž Spiike [63] Re: sivon
Bohužel nemám a o tyto šnečky nikdo v mém okolí nestojí. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2015 18:59 Žena sivon [1694] - PlžiRe: KarlosS
Se živými (!)šneky vyhoď do záchodu? coze ne
Pokud má kolega ještě akvárium s rybami, může šneky použít jako krmení, nebo je někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 11:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
buď tam hoď kolečko okurky a obalenou okurku i s šnekama vyhoď do záchodu (párkrát to zopakuj) a nebo tam nasaď heleny (surmovka vražedná).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12714