Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:02 Těhňajs – Malawi - filtrace
Planuji malawi cisty objem po odectu kamenů cca 500l. Resim nyni fltraci. Pod akvariem bude biologicka filtrace o objemu 150l - prutok filtrem bude 5cm/min ( to dela nejakych 250l/h). K tomuto filtru planuji jeste fluval fx 6 s prutokem cca 3000l/h. Vyvod z biologicke filtrace bude u hladiny. Vyvod z fluvalu fx 6 bude u dna. Muzu oba filtry zasobovat vodou z prepadu u hladiny, bude to stacit? Nebo mam dat fluval nasavani na dno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: MilanF
Bych se na nějaké úpravy vyprdl velebnosti... ale hlídal bych tu zásaditost ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 19:00 MilanF Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Tahle je moje schválně udělám nějakou odběr ještě po zajetí aquaria .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Viktorka se tak dlouho a tolik nechová, proto jsou samozřejmě nároky na vodu pochopitelně vyšší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:15 Muž Jarry [1437] Re: prasan
Ve všech akváriích měním 30-40% vody týdně, tady budu postupovat stejně (tlamovci tam zatím nejsou). NO3 je ve vstupní vodě 11mg/l, takže v tomhle ohledu mám na vodu docela štěstí. Šlo mi spíše o to, jestli je důvod zvedat pH nad těch 7,4 s ohledem na ryby - předpokládal jsem, že není:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 16:59 - Re: Jarry
Myslím,že získaš stabilnejšie podmienky(čo v podstate i pri pH 7,4-7,6 už aj celkom máš).Podvihneš pH ale i KH(KH už dávať hore myslím nepotrebuješ).
Ak meníš vodu pravidelne,tak ja za seba by som v tvojom prípade už ani sódu neriešil.
Ak má niekto iné skúsenosti,rád sa priučím.Mbuny nemám.
Treba spomenúť kŕmenie(a to veľké cichlidy pojedia toho fakt dosť),čiže pri menej častej výmene vody budeš bojovať s dusíkatými látkami i klesajúcim pH.Ak meníš pravidelne a kŕmiš s rozumom,nič by som neriešil.
Ja mám v jednom akva Victoria lake Neochromis rufocaudalis - dnes som zbadal jedného drobca.Tu mám problém,že ešte musím vodu upravovať(zmäkčovať) pri udržaní vyššieho pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarry
Obecně vzato platí jedna pravda... afričtí jezerní tlamovci jsou nesmírně tolerantní ryby k tvrdé vodě, pokud to není šílená minerálka, protože zvládají i běžnou minerálku. Parametry vody z jezer jsou v genech skoro zapomenuty a rybu jiné nijak výrazně nepoškozují... Takže asi žádná harakiri není třeba páchat ani na jednu stranu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 16:13 Muž Jarry [1437] – Voda pro Mbuny
Když už se řeší ta voda - má smysl pro Mbuna tlamovce upravovat vodu o pH 7,4 a KH 12 (sodou apod.), nebo jí raději nechat, jak je? Hodnoty kohoutkové vody zdá se nijak nekolísají, pH je stejné v rozborech vody za poslední 4 roky a stejnou hodnotu mi ukazuje i pH test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:17 - Re: LiborSprysl
To síce neviem,ale keď 3/4 SK má stredne tvrdú až na pár miest,tak predpokladám,že to v CZ až tak rozdielne nebude.
Malawi
GH - 4 to 6.
KH - 6 to 8.
pH - 7.8 to 8.6
Conductivity - 210 - 220.

Tanganyika
GH - 11 to 17.
KH - 16 to 19.
pH - 8.6 to 9.5.
Conductivity - 606 - 620.

V oboch prípadoch ide v podstate o mäkkú až strednetvrdú vody s vysokým pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Kolego a vy víte, jakou má tazatel vodu??? Já když jsme byl na horách, tak jsem měl trojkovou vodu a to jsem měl dřinu držet vodu, aby nekysla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:17 - Re: MilanF
Je celkom dobrý žvást,dávať takéto kamene.Aj Malawi aj Tanganyika nemá tak tvrdú vodu ako si kopec ľudí myslí,má len vysoké pH.Naša stredne tvrdá voda je tak akurát a nie je potreba tam trepať vápencové šutre.Mineralizovať sa takáto voda má ale nie vápencom,kedže tam tvrdosť určujú prevažne sírany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 13:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: MilanF
To sice platí, ale nevadí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 12:55 MilanF
Prosím vás. Když kámen který tam chci dát bublá v octu to znamená nedávat? Nebo pro Malawi to neplatí? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 09:53 Muž Rejdy [0] - Afrika – Malawi
Zdravim zarizuju malawi 155x50x55 stojan zdeny uz dokoncuji i s vodou a odpadem ale ted resim fiktraci blizko me asi 20 km ma prodejnu pan macenauer a tak jsem mu volal ohledne filtru a doporucil eheim 4 600 tak jsem ho objednal je v sleve za 5000 ale nejak jsem procital forum a narazil ze vsichni tam cpou jeste nejaky cerpaci hlavy atd.nemam s vnejsima filtrana zkusenost v mem dosavadnim malawi 300litru mam oo predchozim majiteli vlepeny filtr. Jecto nutne pri tomto filtru ? Vyvod planuji do rozstrikovaci rampy podel cele zadni steny . moc dekuji za radu .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 10:03 MildaSs Re: honcka
No, vypadá to asi tak, že budu muset celou nádrž vypustit, trochu vyčistit a dát tam jiné dno(křemičitý bílý písek). Tlamovci bych chtěl něco ve stylu tlamovec demasonův atd.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 21:36 Muž honcka [39] Re: MildaSs
Zalezi, jestli chces biotopovy, nebo spolecensky, jinak tlamovce muzes chovat i s rostlinama akorat to nebude malawi biotopove akvarium, zaujala me tahle nadrz na konkurencnim serveru www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.12.2016 20:24 Žena Karnal [196] Re: MildaSs
Nejlíp se tady na stránkách mrkněte do nádrží, vyfiltrujte si velká akvária a prohlédnete co kdo ve vaší litráži tak má a co by se vám asi tak líbilo. Koukat se na to pak budete vy, tak by vám to mělo sednout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 18:33 Maq Re: MildaSs
Některé tanganjické cichlidy se dají chovat v zarostlém akváriu, přímo to mají rády. Ale ten ostrý štěrk je špatně asi vždycky.
Já jsem měl Lamprologus brichardi, Lamprologus leleupi, Julidochromis marlieri, J. regani, J. ornatus. Ony jsou teď nějak přejmenované (rodová jména), ale atlas je najde. A jsou samozřejmě i další, podobné druhy.
Neničily rostliny, rády se schovávaly v houští, množily se ve společném akváriu, v šestistovce budou jako v ráji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 18:03 MildaSs – Rada
Zdravím, jsem začínající akvaristka(doposud jen nanoakvárium 35l) a koupil jsem teď maxi akvárium, o velikosti 600l. Mám k tomu absolutně všecko...dno je ze štěrku(bohužel). Velice se mi líbí styl malawi,tanganika ale nemůže být ten štěrk, takže by se to muselo jedině vyházet a dát korálový písek, nebo zvolit jiný biotop. U malawi se mi konkrétně nelíbí že je to pouze "kammený", jsem zastánce půl na půl rostliny kořeny atd..ale ne zase přeplácané...jsem opravdu začatéčník, tak se nezlobte :-D Jaký jiný biotop by jste mi doporučily? Jinak ryby my jsou defakto jedno, přemýšlel jsem i o arowaně..ale chtěl bych něco zbarveného jako tlamovci tanganika, popř. malawi. Děkuju za odpovědi (y) :) Můžu zaslat samozřejmě i foto jak to teď nějak vypadá...včera jsem to teprve nalil vodou, takže zatím špatný, musím ještě čekat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:16 Maq Re: Pepan, Roli
Pepan napsal: Osobně si myslím, že jedna, dvě kytky ve filtru by sice vypadaly efektně, ale účinek by byl minimální. Navíc do toho vstupují další faktory
Představuji si že celá zadní stěna akvária by byla přepažená, vznikl by pruh o vnitřní šířce cca 7-10 cm, a většina jeho délky by byla osázená vhodně zvolenými rostlinami.
Terestrické rostliny obecně vegetují o hodně rychleji než submerzní, takže teoreticky ten několikacentimetrový pruh by mohl udělat tutéž službu jako akvárium hustě osázené po celé ploše. Účinnost by jistě hodně závisela na osvětlení. Vhodné by byly zřejmě jakékoli rychle rostoucí druhy, které dobře rostou v hydroponii.

Roli: V akváriích s tlamovci (a podobnými) nepřetržitě stoupá hladina dusíku nad oněch 20 mg/l, a tedy musíme stále měnit vodu. Pokud by rhizofiltr nárůst dusíku významně zpomalil, všichni cichlidáři by to jistojistě velmi ocenili. Beztak mnozí z nich používají různé vestavěné filtry (na rozdíl ode mne), takže vyzkoušet tuhle metodu by pro ně nebyl až takový problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 10:58 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Maq
Nevim jestli zrovna na Malawi, ale filtraci pres pokojove rostliny dela mraky lidi. Google.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 10:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Aby to skutečně efektivně fungovalo, ta plocha kytek by musela být úměrná počtu a velikosti ryb. Já si pamatuji, že kdysi někdo projektoval takovou bio čističku pro čtyřčlennou rodinu a plocha kytek byla několik desítek čtverečních metrů, přičemž čistička fungovala stoprocentně. Zkus si to přepočítat na kila lidí/kila ryb v akvárku a spočítáš si, jak velkou plochu bys musel mít. Osobně si myslím, že jedna, dvě kytky ve filtru by sice vypadaly efektně, ale účinek by byl minimální. Navíc do toho vstupují další faktory, jako druh kytky, intenzita osvětlení, teplota a bůhvícoještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 07:14 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Maq
Biotop Malawi a iné africké jazerá vyžadujú nízke NO3 (<20). Pri takých nízkych hodnotách aj nenáročné rastliny rastú pomaly.

Na druhej strane, ak niekto má vstupnú vodu s vysokým NO3, tak môže to byť zaujímavé riešenie obmedziť dalšieho zvýšeniu.

Už som videl aj také riešenie, kde jedna prepážka vonkajšieho filtra zabudovaná v skryni pod akváriom obsahovala izbové rastliny. Nad nimi bolo samozrejme vhodné osvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 21:38 Maq – rhizofiltrace
Mám otázku:
- akvárium Malawi, nebo jiný kamenolom,
- vestavěný otevřený filtr.
Lidi filtrují přes zeolit atd. Napadlo mě se zeptat, zda někdo zkusil část takového filtru naplnit nějakým páleným jílem a v tom jako v hydroponii pěstovat nějaké terestrické rostliny?
Představu mám takovou, že by ty rostliny odčerpávaly z akvária živiny a nemusela by se měnit tak moc a tak často voda. Protože některé terestrické rostliny dokáží vegetovat o dost intenzivněji než ponořené, možná by těch živin mohly odčerpat opravdu hodně.
Ale spočítat to neumím. Tak se ptám, jestli tohle nebo něco podobného někdo zkoušel, a jak se to osvědčilo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 07:06 Žena dieu [18] - malawiRe: laki3
Jsou to popelnice s ploutvičkama, sežerou snad všechno, brambory, meloun, bazalku, rajče, tipuju, že kdybch jim tam hodila šlehačkovej dort, sežerou ho taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2016 12:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: laki3
mladé mbuny moc na kytky nejsou, ale dospěláci s nimi umí pěkně zamávat, zkus, uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 12:23 Rado Re: laki3
mne ich skôr vyhrabali ako zozrali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 12:14 laki3 Re: NHKG
me kupodivu rostliny neoziraji, tak uvidim ;) ok soupnu ji tam .. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2016 07:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Hodnoty vody nemění, dát ji tam můžeš. Ale asi se jí nebude moc dařit a časem ti ji ryby sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 07:10 laki3 – cryptocoryna
este mam jeden dotaz, akva uz hotove ;) vse ok, muzu dat do malawicka prebytecnou cryptocorynu? nekdo mi rekl ze meni hodnoty vody...

diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 15:17 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: petromas
Nejdůležitější v 200 l Malawi je :
Kvalitní filtrace(ne průtok filtru, ale objem filtrační hmoty), slabá max do 1cm vrstva písku, ! minimum dekorací!, řekněme kolem 15 ryb !(jednodruhovka)!
Pravidelná vodovýměna(min. 1/2 objemu), kvalitní krmivo - NEPŘEKRMOVAT!!!
Za mě:
Pokud vyústění s filtru jde směrem k hladině, tak aby se tvořily na hladině vlnky, tak není potřeba.
Ale na závadu to určitě není, a dekorativně to taky není úplně zlé.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2016 22:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Rado
Vzhľadom na to, že baktérie (podieľajúce sa na spracovaní dusíka) si vystačia s nižším obsahom kyslíka ako ryby, možno povedať, že tam kde žijú ryby je dostatok kyslíka aj pre baktérie, a tak sa o kyslík pre baktérie netreba nejako zvlášť starať. Samozrejme, za predpokladu rozumne zvolenej/zostrojenej filtrácie, ale to nepovažujem za podstatu vzduchovania v nádrži.

Otázka efektívnosti a nutnosti prevzdušňovania na obsah kyslíka v nádrži sa veľa diskutuje, každopádne si myslím, že bublinky v akva ničomu neublížia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 23:15 Rado Re: petromas
Ak mas vzduchovanie z difuzora s filtracie ktora to prevzdusnenie zabezpeci tak vzduchovaci motorcek nepotrebujes.Vzduchovanie je dôlezite pre ryby aj pre bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 20:05 laki3 Re: petromas
ja bych ho dal všude v Malawi, aspoň tak uvádím z toho co mám načtený a co mi lidé radily :) ja ho tam mam s prostého duvodu, i bakterie ve filtru potrebuji kyslik, takže dle mého jo, ale radši zkus zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:03 Muž petromas [10] – Rada
Prosím o radu je třeba do malawi akva 200 l dát vzduchovací motorek.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2016 18:44 Uno Re: dieu
Pojišteny jsem na 5 milionu ale doufam ze to nebudu nikdy potrebovat! Verim tomu ze i kdyz by zacalo tect tak nikdy nevytece cele. Aby uplne bouchlo si nemyslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 13:30 Žena dieu [18] - malawiRe: Uno
Taky pořizuji akva do paneláku, radím dobře, nech si to pojistit...protože prodejce ti zaplatí max prasklé akva, ale malování sousedům a jiné věci už ne...ať se daří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 22:31 - Re: Uno, slavko
A či je to Juwel a či iná značka,nezaručuje to bezproblémový chod a kvalitu.Pár mesiacov dozadu som na rýchlo zháňal čerpadlo do toho vstavaného filtra pre kamaráta -Juwel Rio set.
To mi pripomína to moje preplnené akva s Neochromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 21:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Uno
Malawi nemám, ale už nejaký čas sa s touto myšlienkou pohrávam. Problém tohoto biotopu je, že potrebuje pomerne vysoké pH, dosť nad 7, a tam vidím problém s amoniakom, ktorý má vyššie percentuálne zloženie v jedovatej forme NH3. Rastlinky minimálne, ak vôbec, tak je potrebné vodu riadne a hlavne účinne točiť. S bežným vnútorným filtrom by som do toho nešiel.

No a "sety", prasan už písal, je to bieda. Jedno mini majú deti, zo setu tam je už len nádrž a jedno mini som mal aj ja, a tam to dopadlo rovnako. Ako prvý išiel filter - prakticky okamžite, hneď potom kryt a osvetlenie, no a ohrievač v jednom dokonca nemal ani termostat... Až vyrastiete úplne, dáte si urobiť akva na mieru, skrinka s krytom ladí, rozmery podľa potreby. Ono, my s prasan-om sme napokon zistili, že máme rovnakého dodávateľa a tá moja "zostava" vyšla lacnejšie ako porovnateľný Juwell ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 16:36 - Re: Uno
Set som kúpil raz a ako je známe to osvetlenie v setoch je na zaplakanie.Takže by som šiel do samostatnej kúpy skrinky, akvárka a kryt s osvetlením si dal vyrobiť v dekore skrinky na mieru.
Nechceš externy filter, no účinná filtrácia v podobe biomolitanovej steny v tvojom prípade by pôsobila rušivo.No to asi aj vnútorné filtre.Asi by som tam na stranu dal celú stenu biomolitanu a za ňu 2-3 poriande čerpacie hlavy.To Malawi inak nemáš šancu udržať v únosnej miere.I tak sa budeš musieť pripraiť na pravidelné odkalovanie a vysávanie filtra.
V podstate je to to isté ako by si dal dva vnútorné filtre,len dosiahneš lepšiu biologickú filtráciu na väčšej ploche než pri vnútorných filtroch.
Tá vstavaná filtrácia v sete čo si mal v pláne,nič moc.To ešte tak, ak by si šiel do rastlinného akva s menším počtom rýb.Pre Malawi nedostačujúca.
Pri rakoch v 200L nádrži som onoho času mal 2ks Aquael Fan3.Fungovalo to ,ale len tak tak na hrane.Neskôr som i tak kúpil externý TetraTec Ex1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 14:15 laki3 Re: DaveLister
Dovoluji se pripojit ze vestavenym filtrem take zistal vetsi plochu filtracnich hmot, ovsem zase nadruhou stranu jsou nevzhkedne s zabiraji misto, me ve 500l zabere filtr kvadr o rozmerech 20x55x30cm a pc?

atman at203 500kc
akvacit 1x hrubost 30 50kc
akvacit 1x hrubost 20 50kc
1x delici sklo 50kc
keramicke valecky (cenu nevim)
hadice * prisavky na odvod vody z cerpadla
no myslim ze do 1000 a to prehanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 09:34 Muž DaveLister [478] Re: Uno
Dobrá je vnější. Podstatný je totiž objem filtračních hmot a ten je u vnitřních filtrů (alespoň tedy těch hotových prodávaných) obvykle mizerný. Asi nejlepší vnitřní filtr co znám je Eheim Biopower, do normálního akvárka fajn, ale Malawi bych na něm osobně nezakládal.

Jinak ano, jde všelicos, ale je nutné uvědomit si dvě věci: 1) ne všechno, co někdo má, vyhovuje rybám a je dlouhodobě udržitelné; 2) čím menší akvárium tím náročnější péče a větší nutnost zkušeností chovatele, což platí dvojnásob u takových věcí jako je Malawi nebo moře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:31 laki3 Re: Uno
Jasny to chapu ze v patrivem dome je lepsi aby zodpovednost nesl nekdo jiny, me by to vytopilo max sousedy vedle me ;) az bude akva cele psotavene urcite sem dam foto, jinak s tim bublanim, take budu mit kompresor a vzduchovaci kamen, ktery umistim nekam mezi kameny, inspiruji se mym znamym protoze jemu se rybicky teou a prevazna vetsina co mi daruje, budou prave ryby u neho doma odchovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:04 Uno Re: DaveLister
Já bych to neviděl zase tak špatně. Jsou zde lidé, kteří mají Malawi v 90l. Bavil jsem se s několika chovateli a prý od 180l kdy je volnější dno není problém a ryby jsou spokojený. Když mi poradíte dobrou filtraci, nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:01 Muž DaveLister [478] Re: Uno
No a 240 l není na Malawi také žádná výhra, v kombinaci s nevýkonným vnitřním filtrem si to moc neumím představit. To ryby moc radost mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:59 Uno Re: laki3
Ahoj Laki3.

Děkuji ti za příspěvek. Samozřejmě peníze řeším, ale nemám takovou možnost výroby a jak jsem řekl, chci aby to nějak vypadalo. Co se týká zručnosti nejsem na tom nejhůř, ale nemám takové možnosti. Co se týká lepení akvárka, tak do toho se rozhodně pouštět nebudu. Jak jsem psal jsem v 7 patře a chci udělat vše proto aby nedošlo k prasknutí, nebo vytečení. Samozřejmě se to může stát i tak, ale to už půjde odpovědnost za prodejcem a ne za mnou. Samozřejmě asi nemám problém koupit set jen se světlem a krytem a zvlášť fitrlaci, ale jak jsem psal prve chci jen vnitřní filtr, tak mi prosím poraďte jaký na 240l. A taky jestli bublat, nebo nebublat? Chtěl bych docílit toho aby si mi rybičky třely, tak jim to chci udělat jako doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2016 08:56 Muž DaveLister [478] Re: Uno
Kvalita nesetových dílů není dobrá? No ehm, moje zkušenost je spíš opačná. Sety jsou často dost hrozné. A pokud nechceš pořádný filtr, nepořizuj si Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:50 laki3 Re: Uno
ahoj Uno, taky ted zarizuju malawi, a narovinu, setem toho moc neudelas... nase akva bude zase centrem pruchozi chodby takze bude moc casto videt. a resil sem to takhke

akva sem si delal sam, mam moznost mit floatove sklo
kryt vyrabim z hliniku a dreva
filtr mam pripraveny vlepovany, tedy: hlava atman at 203, houby , filtracni naplne,
svetlo: puvodne sem mel 3trubicr led, ted dam uz jen dve a to zapinatelne zvlast
teplomer 200w
dekorace: 1x 25kg pisek do filtrace, 200kg kamenu z piskovny
rostliny nedavam, par korenu z hornbachu,
kovovej stojan z jeklu 4x4cm, pokryt deskou dle libosti

osadka? tlamovci cernoplputvi, saloseuv, .... osadku dostanu od znameho conlikviduje akva takzebted ti to jeste nepovim... ale shrnu li to, akva setem vyhodis penize(pokud je tedy neresis je to neco jineho) me to vse vyslo cca na 4000,- (akva 160x50x60 za 2000) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 07:50 Uno Re: grunda
Jak jsem psal, z toho už jsem vyrostl abych si sestavoval akvo z nějakých universálních dílů, které za nevypadají uplně dobře a dost často jejich kvalita není dobrá. To jsem prováděl s několika akvárky a prostě to není ono. Co se týká světla tak není problém u toho setu jednu zářivku nenandavat a hned tam je méně světla. CO se týká filtru, tak ten určitě venkovní nechci, bydlím v 7 patře a bojím se že se to někde rozpojí a bude průšvih, nebo že se do skříňky dostane syn který je ve věku všude se musím dostat a vše musím rozebrat :-) Takže jen ať je pěkně filtr uvnitř. A druhá věc je kvalita lepení této společnosti. Nechci si nechat lepit akvátko někým kdo je v " " sklenář, lepí vše a tudíš kvalita tohoto lepení a jak to vypadá taky není valná, tím už jsem si taky prošel. To znamená že jedinou možností je komplet kdy max. velikost akva je 130cm, ale na to se bude zase blbě shánět skříňka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 22:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Uno
on ani ten rozměr akva není na malawi úplně vhodný, sety obecně nejsou na malawi vhodné, poddimenzovaná filtrace je největší nepřítel malawi
tohle bych bral jako minimum na malawi: www.vyprodeje.net… , a k tomu pořádný externí filtr - ideálně JBL 1901, nebo Eheim 2078, 2080. Pokud tedy trváš na setu,ale za ty peníze by se dala pořídit úplně jiná sestava

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi?od=51