Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 22:49 Kvoro Re: garggi
Tak vytvoril som si v profile nádrž so všetkými informáciami, ktoré by mali byť postačujúce. Môže byť? Čo teda urobiť s tými kameňmi? :-)
Spominal si vrstvu piesku. Je vysoka? koren do malawi sa tiez nehodi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:52 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Kvoro
To rozmístění kamenů je jedna věc a to co k tomu u malawi patří je věc zase další. Ta prezentace by byla lepší (i s popisy: osvětlení, filtrace apod.). Spíše jak kameny by jsem prvně řešil vrstvu písku a ten kořen by jsem taky vyndal, další věc je co se týká osádky nádrže, jaké plánuješ počty atd. i na tom záleží, jsou druhy kterým by to rozmístění mohlo vyhovovat a jsou druhy pro které by to mohlo být nevyhovující. Navíc rozmístění dekorací (kamenů) se určitě mnohokrát změní i když nádrž bude i s osazenstvem. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:17 Kvoro Re: georg
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akva má rozmery 100x50x50 skusim urobit foto zhora a zboku ked vecer budem doma. Ale rozmyslam ci nekupit radsej okruhle a male kamene ako vacsinou v malawi byvaju. Akva som napustil minulu stredu a nalial som tam uz aj bakterie na zabehnutie. Myslite ze keby vyhadzem tieto kamene a dam mensie nebudr to problem?

Pridavam slubene foto. Zhora to nie je az take kvalitne pretoze mi to skreslovalo osvetlenie. Rozmyslam ze vyberiem len ten velky kamen nalavo a dam tam par malych alebo vyberiem vsetky a dam tam nejake okruhle. Co poviete?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 12:35 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Kvoro
Mám z toho stejný pocit jako georg, možná by spíš pomohla prezentace akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 15:23 Muž georg [112] - AfrikaRe: Kvoro
Napiš radši rozměry, ne objem, přijde mi to strašně krátké a vysoké. Nechal bych jen jeden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 08:26 Kvoro – privela?
Fotka k příspěvku Ahoj, chcel by som počuť váš názor na položenie kameňov v mojom akva. Ide o biotop malawi, nie sú tie skaly priveľké alebo nie je ich priveľa? Rozmýšľam, či radšej tie dva veľké nevyberiem. Aký je váš názor? Objem akva je 250L.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:57 georg Re: Iveta11
Něco si o podmínkách prostuduj. Posílám odkaz
www.aquapage.cz/…

Řekl bych, že těch 200 litrů bude na Malawi málo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:50 Žena Iveta11 [5] Re: georg
200L panoramatické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:36 georg Re: Iveta11
Jak velké to akvárium je? Tím bychom měli asi začít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.06.2013 20:51 Žena Iveta11 [5] – Predelavka
Ahoj všem, vím ze jsem to mela udělat hned ale chtěla bych akvárium předělat na opravdu biotop malawi,ted tlamky v akvária mám ale mají nevyhovující podminky.muze mi nekdo poradit kde a jak mám začít?nechci to pokazit znovu:-( diky moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   01.06.2013 00:04 Muž wladys [291] - CichlidyRe: DrChila
Vroucí voda zlikviuduje vše. Nevím proč tady píšeš takové bludy. Máš to zapotřebí? hmm Až na jednu nádrž, kde mám lomový vápenec mám vše z řeky (Morava, Ostravice) a vždy vše bez problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   31.05.2013 20:05 hr:-))) Re: DrChila
Cihlo, když nevíš tak nepiš. Kameny z lomu jsou ostré a do nádrží nevhodné.
Kameny z řeky stačí opláchnout vodou a případně kartáčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 13:36 Muž wladys [291] - CichlidyRe: duko1995
Přečti si chlape ještě jednou a pomalu, co jsem napsal. Vždyť ty sis hned na ten tvůj dotaz v druhé větě odpověděl. Jestli máš někde poblíž řeku a nebo ti nevadí si kousek k řece zajet, nevím nad čím ještě přemýšlíš? Já jen doufám, že jsi si nechal poradit s tou nádrží, jinak Ti nemá smysl cokoli radit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 12:09 Muž DrChila [243] Re: duko1995
Buď se budeš držet biotopů například se podíváš na ty nádrže jak jsem řikal nebo můžeš zvolit biotop sám co tobě se líbí nemusíš podle ostatních.

Jinak kameny z řeky nedoporučuju. Těch brebek co tam je, řas a bůh ví čeho. Ani vroucí vodou jsem to nezabil... Zabilo to až savo.. Nakonec jsem usoudil jelikož máme blízko lom že si tam dojdu pro nějaký jejich nepotřebný zbytky. To sem jen očistil kartáčem opláchnul vroucí vodou a nechal v ní a pak znova kartáčem a jsou dokonale čistý a nic na nich nebylo ani vodu nekazej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 09:52 Muž duko1995 [32] Re: aladar, wladis
Zle ste to pochopili. Bylo to myslené jakože jaké druhy ? kamenú mám hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.05.2013 00:29 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: duko1995
Ber potoční variantu,nebo se z některých odpovědí zvencneš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 23:12 Muž wladys [291] - CichlidyRe: duko1995
To se mi líbí. Ty položíš dotaz a pak si na něj hned hezky odpovíš. Super.. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 22:09 Muž duko1995 [32]
Ahojte, prosím vás. Jaké kameny se hodej do Malawi? :-) Nejlepší by byli nejaké co by sem našel v potoku a tak. :-) díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:01 Muž sasula [274] Re: duko1995
4 - 8 ledek... aby ti to sedelo na ten zdroj... pocitej, ze je lepsi je davat po 4... tim jsou podvoltovany, a tolik nesvitej a ani se nehrejou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 16:25 Muž duko1995 [32] Re: sasula
A kolik by ich mnelo bejt? No chcem tam jenom anubiasi. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:16 Muž sasula [274] Re: Designer
Mam to ted doma... Akorat to nechce kombinovat s Royal blue, idealne samostatne jen tyto ledky. voda potom primo zari a ryby maj krasnou barvu. 20000K je pro morsky akvarka ale i tak tam davaj jeste modre ledky.

Pokud jsi z prahy mohu ti to ukazat nazivo, fotakem to nema cenu, stejne upravuje vyvazeni bile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 14:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Barevna teplota 20000K, neni to trosku moc? Dyk je to uplne modry! No mozna bez rostlin, treba tam zadne nechce, ale jinak sladkovodni akvarium temer bez cervene slozky? Nepripada mi to prilis vhodne, ale nemusim mit taky vzdycky pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 09:58 Muž sasula [274] Re: duko1995
Osobně jsem vyzkoušel LED chipy s teplotou barvy 20000K určenou pro mořská akvária. A můžu jen doporučit. na tu 300 by ti mohly stačit 4 3W a napajet jedním 12V zdrojem(nejlevnější varianta).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:46 Muž duko1995 [32] Re: Designer
uff tak to si mne ted dostal :-D ! no tak určite nejaké anubiasi,lebo budú tam tlamovci a moc rostlin by tam nevydržalo :/ a písek práve nevím jaký tam dám :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duko1995
Osvetleni akvaria je dulezite pro rostliny, a pak pro Tebe, abys tam neco videl. A tak nejprve napis, co tam poroste? A rust tam muze jen to, co tam vydrzi. Co tam poplave, ze to tam poroste a vydrzi? A kdyz tam neco plave, jak moc to ryje? A jaky tam tedy bude pisek, aby v nem mohlo to ono rust a pripadne jej prenaset z mista na misto to co tam poplave?

Jak vidis, i blbe svetlo je celkem komplexni problem :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 15:56 Muž duko1995 [32] – Zakládaní.
Zdravím budu zakládat nové 300L (135x48x45) akva Malawi :-) Chcel by sem sa opítat čím by bylo nejlépe to osvetlit? A nejlevnejší metodou? :( Rozmýšlam nad výbojkou ale nevím nevím... Dekuju Moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2013 19:28 R Muž romant [27981] Re: Kryštof
Kryštof napsal: To bude v pohode, tak klidne můžeš svítit a můžeš i ještě přidat ;) ;-) ano Tak se příště zkus podobných konstatování zdržet, zvláště to nabádání k přidávání je přinejmenším nevhodné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: wladys
To je dobře ze jsi mu to napsal, já malawi nerozumím, snažil jsem se poradit z hlediska rostlin ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Dawe_CZ
Já bych jim tam moc neblikal. V jezeře se jim taky v poledne najednou nesetmí. Začni svítit později a bez přestávky. Už jsme o tom diskutovali a radil sem ti tak jak to mám odzkoušené já. 13-22. Pokud by se ti to do desíti zdálo moc, můžeš třeba o hodinu či dvě ubrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Dawe_CZ
To bude v pohode, tak klidne můžeš svítit a můžeš i ještě přidat ;) ;-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:34 Muž Dawe_CZ [34] Re: Kryštof
Kytky mám je anubiasy nana. Svítit samozřejmě chci. Zajímá mě ideální doba svícení abych to nepřehnal a aby se mi pak nadměrně nerostla řasa. Ideální by pro mě bylo svítit od 10:00 do 13:00 pak přestávka a pak od 15:00 do 20:00.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Dawe_CZ
Pokud nemáš kytky tak ani nemusíš svítit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:20 Muž Dawe_CZ [34] – Svícení
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit odhledně délky svícení. 1.5.2013 jsem založil akvárium s biotopem Malawi (viz má prezentace) a zajímalo by mě jak mohu dlouho svítit. Zatím v akvárku nemám ryby, akvárko je v záběhu. Zajímalo by mě jaká je ideální délka svícení a jestli můžu svítit s přestávkou. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: sasula
Lze použít i tufu...-lávový kámen-...ten se v jezeře vyskytuje ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:24 Muž sasula [274] Re: Fil
s tim pojmenovani rostlin je to fakt spatny...

derovany vapenec aukro.cz/…
nebo se prodava podobny s nazvem sanzibar rock.

ty rybky ktery si tam stejne budes davat nevideli jezero ani nahodou, takze staci kdyz se ti vysledny layout bude libit, a das si tam kytky co snesou snesou podminky(anubiasi muhou taky roztrhat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 15:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Fil
ach můj bože, a to jsi maturant?? :-P (nic ve zlém ;-) ) valoun je kámen prakticky jakéhokoliv složení, ono to slovo totiž určuje tvar, a ne složení - valoun je oblý a hladký, takže je jasný že bez děr... třeba toto: www.okrasnekameny.eu/…

To co psal sasula o děrovaném vápenci - ten normálně v malawi moc asi nenajdeš, ale spousta lidí ho používá protože dobře vypadá na pohled.. např tuto: www.akva-tera.cz/…

A jestli hornbach, baumax, baumarkt, OBI, mountfield atd.. je to jedno, písek do bazénových filtrací mají všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 11:30 Fil Re: sasula
Děkuju, no už sem na pár koukl a i si o tom něco málo čtu. Vim že se tam kytky moc neoběvují no, ale taky sem nenarazil na to když už se nějaká objeví, tak jak se jmenuje. Tak tedy bych dal třeba jen jednu nebo dvě rostliny anubiasu. No a co se týče s tim hornbachem, tak ten bohuže v Mostě nemáme. Tak zkusim hold baumax. Na dno tedy jen písek nic jiného? A jinak ty valouny, sem zkusil googlovat, a našlo mi to sice kameny ale nejsou dirkované. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 11:02 Muž sasula [274] Re: Fil
většina lidí ti řekne, že kytky žádné. pokud se jedná o rostlinky přímo z malawi, tak být tebou tak se na to vykašlu a nebo připustím rostliny odjinud. Na dno písek, třeba hornbach - stavebniny - křemičitý písek na zasypání dlažby a nebo o kousek vedne písek do pískové filtrace k bazénům.
kameny - originál - valouny
- na pohled - děrovaný vápenec

doporučuji si pustit pár dokumentů o malawi, třeba na youtube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:49 Fil – Přesná kopie malawi
Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár otázeček o malawi. Chtěl bych si po maturitní zkoušce pořídit akvário (cca 200-300L záleží co seženu) s biotopem malawi, ale chtěl bych to mít velmi přesné. Zatím mi nejde o to jaký druh ryb vybrat, ale chtěl bych vědět jaké dno,písek, kytky, kammeny, apod zvolit. Chtěl bych jen to co se opravdu v malawi vyskytuje, včetně kytek. Mohl by mi někdo poradit názvy, případně kde to sehnat? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 12:48 georg Re: LiborSprysl
Taky mám radši méně druhů a ve větším počtu v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 12:44 georg Re: lukeczech
Zde je odkaz na skupiny ryb z malawi, jejich rozdělení, potravní nároky atd.
Pročti, prostuduj....
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukeczech
Na můj vkus je to moc velká bramboračka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:53 lukeczech Re: LiborSprysl
Zalezi na uhlu pohledu.. nekomu ano nekomu ne:) Ale chapu a dekuju za nazor:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:52 lukeczech Re: georg
no a vylozene neco na rasy neni? Osadku doporucis jakou? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: georg
Mimochodem, to pro mne není zrovna nádrž z těch vyloženě hezkých... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 10:37 georg Re: lukeczech
To, aby zůstal bílý po celou dobu co bude ve vodě, se ti asi nepovede.Vždy něčím poroste,buď víc nebo míń, záleží na osádce jak se bude případnou řasou živit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 10:03 lukeczech – MALAWI - BARVA VÁPENCE
Zdravím vás,

rád bych se zeptal jak zajistit stálou barvu vápence.. jsem ve fázi příprav (malawi 240l)a na určitých videích mě děsí zbarvení vápence... rád bych, aby zůstal stále v původní bílé barvě. Začínám a jak říkám.. jsem ve fázi příprav, tak sorry a díky za rady...

PS: moje představa je asi taková...jen písek a vápenec (bez rostlin) www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 06:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tlumic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 00:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tlumic
vytvořit styl Malawy a iwagumi dohromady není až tak velký problém, záleží na vkusu každého soudruha, ale dávat ke kytkám co jsou bežné pro styl iwagumi tlamovce je nesmysl. Spasou je během chvilky a krevetky taky. Takže styl akva problém není, ale osádku bych volil jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 23:18 Tlumic – Začátečník - malawi + iwagumi
Zdravím,
chystám se k pořízení akvária a jelikož jsem v životě žádné neměl, rád se o tom dozvím co nejvíce.
Bohužel jsem zvyklý si většinu informací dohledat na webu, ale buď je to příliš podrobné až nesrozumitelné nebo to nenajdu vůbec. Proto se před knižní formou obracím na Vás.

PŘEDSTAVA:
Za těch x hodin obdivování, pročítání a zjišťování co by jsem vlastně chtěl jsem došel k závěru pokusit se spojit nebo dát přednost malawi a iwagumi biotopu.
(Teď to může vypadat, že jsem úplně nepochopil co je to biotop, ale neboj te =D)
Líbí se mi kamenné prvky a písky a zároveň zelené plochy.

AKVARIUM:
Vybral jsem rohové akvarium (57x57x40)=102l, které asi není ideálně veliké, ale beru to jako začátek.
http://www.vyprodeje.net/editor/image/eshop_products/1264682557_l.jpg

RYBIČKY:
Má znalost rybiček je bohužel dost slabá. Každopádně byl bych rád klidně i za odkaz, kde se dočtu jaké rybičky jsou pro takovýto biotop vhodné.

KREVETKY:
Vzhledem k obdivu zeleně jsem si všiml výskytu a výpomoci krevetek. Otázka je opět jaké rybičky k nim "popřípadě" zvolit.

ROSTLINY:
Porosty vyžadují přísun CO2, je možné se obejít bez nějakých hadiček a zvládnout to nějakou jinou cestou?

Okysličování jsem doufal, že by mi mohl zajistit porost. Opět otázka zda se je to pravda?

TEPLOTA:
A v poslední řadě vytápění, což opět souvisí s rybičkami.

SHRNUTÍ:
Prostě má představa je mít akvarium s rybičkami co bývají v malawi s tím a zároveň mít třeba část plochy porostlou s krevetkami. A to vše tak, aby to bylo co nejvíce soběstačné.
Pravděpodobně chci jako vždy moc, takže se mne nebojte zkorigovat =)

Těším se na Vaše rady a tipy, popřípadě klidně i odkazy ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi?od=151