Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 11:36 lucie – prosim o radu
dobry den mam dotaz,jakym zpusobem dosahnete toho ze v malawi nebude radit rasa,vsude se pise cim vice rostlin tim mene problemu s rasou....poradi nekdo????nejaka chemie nebo jak se to dela??????malawi-akva bez rostlin ne???dekuji vsem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 07:24 R Muž romant [27987] Re: Peerwulf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 06:32 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím. prosím neznáte nějakou stránku kde by bylo do podrobna popsán způsob založení a pravidla akvárií typu malawi a tanganika? Roky mám společenská akvária, ale čím dál víc se mi začínaji líbit ty africké. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:05 gringo Re: Fogy
Já svítím 58W 840 zářivkou v 660L a úplně to stačí. Mám i pár kytek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fogy
rybám je docela jedno kolik je tam světla (když neberu úplný extrémy). Jen jestli tam budeš mít rostliny, ale v malawi akvárkách většinou bývá anubias nebo nějaká kryptokoryna a ty světla tolik nepotřebují. 6x30W je docela dost, stačily by dvě, možná i jedna. Ale když budeš mít místo na víc tak to určitě na škodu nebude (do rezervy).
Jen musíš vybrat vhodné ryby, 200 litrů není na malawi moc, ale to určitě všechno zjistíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:48 R Muž romant [27987] Re: Fogy
Podívej se třeba sem.
wds.cz/…
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:45 Fogy Re: katterinecka
Dobre dobre :) tak zatím tedy co s tim osvětlením ? necham to bo to zlikviduju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fogy
dej si do vyhlédávače téma Malawi a najdeš toho až až ;-) jinak si o tom něco nastuduj, klidně i na nějakejch specializovanějších stránkách, koukni se do atlasu na ryby, který potřebují jak velký akvárko a pak se ptej na konkrétní dotazy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:36 Fogy – Založení biotopu malawi
Čauves lidičky došel jsem k názoru že bych si chtěl založit akvárium s biotopem malawi bo tanganika . A chtěl bych poradit od zkušenějších, protože v tomto okruhu nemám žádné zkušenosti.(mám AQ jen takovou tu klasiku neonky tetry ...112 litrů) a nedavno sem sehnal 100x50x50 a chtěl bych tam tlamovce. Co za druhy tlamovců ? popř pár nějakých rostlinek (vim že v malawi jich neni moc) přemýšlel jsem o mangrove ale nevím... a ještě ohledně osvetlení . Na AQ je dřevěný kryt je tam umístěno 6 x 30 W obyčejné žárovky nebude to rybkám vadit(tím že tam nejsou rostliny tak by to nemuselo vadit nebo ne ? )Popř jsem myslel že bych tam vložil ještě mezi to (bo upe místo toho ?) nějakou zářivku přímo pro akvaristiku . Děkuji za odpovědi !! :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:31 Muž kortezhugo [983] Re: sollik
super je ten "zaber" jak tie male vlezu "dnu" - to je "rychlovka" :-) potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:08 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Jaké akvárium pro tlamovce ???
Pokud jim to chceš zařídit tak jak to mají "doma" mrkni na Youtube např.: www.youtube.com/…
Do "domácích" Malawi (jak nazval Sid) si dost akvaristů nějaké ty rostliny sází. Bohužel jediná která zatím u mne obstála je Bolbitis. Všechny ostatní si daly ryby k svačině ;-)
Bolbitis tam mám krátce, dlouho byla nádrž úplně bez rostlin. Rezignoval jsem na ně poté, co mi z Anubiasů zbyly jen staré zařasené listy. Jak se objevil nějaký nový hned ho zpucovaly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:24 Muž kortezhugo [983] Re: Jaké akvárium pro tlamovce ???
...mrkni sa na Gringovo :) X-)

ma tam aj pekne videa

rybicky.net/nadrze/9213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:12 R Muž romant [27987] Re: Jaké akvárium pro tlamovce ???
Použij strejdu gůgla a ten Ti vyplivne hafo odkazů na stránky s tímto zaměřením. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jaké akvárium pro tlamovce ???
Mrkni třeba sem: www.akvamalawi.com/… , ale stránek o cichlidách je pro čerpání inspirace mnohem víc.
A ty už nechceš skaláry? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:05 Jaké akvárium pro tlamovce ??? – Jaké akvárium pro tlamovce ???
Dobrý den
Chtěl bych si pořídit tlamovce a nevím jak bych jim udělal interiér akvária tak aby se tam cítili jako ,,doma,,...aby se jim tam líbylo a aby se cítili z takové stejné země od kud pochází....díky moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sollik
Takže by přeci jen nějaké rostliny v jezeře Malawi být mohly? :-) To znamená, že v "domácím Malawi" taky, nebo ne?! :) (Třeba se dopracujeme i toho, jaké rostlinky. Jen je třeba doladit rybí osádku, aby náááhodou kytky neutrpěly. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:00 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Sid
Vykoupat jsem se v Malawi nebyl, ale na videích které jsou ke shlédnutí jsem žádné rostliny neviděl. Ovšem netvrdím, že nějaká pobřežní vegetace nemůže v jezeru být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sollik
...popř. pár rostlin (i když ty v jezeru nejsou)... To jako vůbec žádné? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:13 Muž sollik [257] - CichlidyRe: martina200l
Malawi je slangový výraz pro akvárium zařízené ve stylu jezera Malawi v Africe. Tj. jemný písek, stavby z kamenů popř. pár rostlin (i když ty v jezeru nejsou). A samozřejmě tlamovci z tohoto jezera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 10:45 švíco Re: martina200l
Google neznáš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 10:32 martina200l
prosím chtela bych se zeptat co je to malawi dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 12:39 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Sid
Osobně mám zkušenosti jiné, samozdřejmě záleží nafiltraci, ale ale aké osádce ryb(počtu kusů) pokud bude nádrž přerybněna, tak vzduchování doporučuji, ale nemusí to být myšleno tak, ře se vzduchuje přes komresorek, ale může to být jenom nasávání u filtru. Jinak toto je můj názor a je možné, že máte jiné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2010 08:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Sinatrax
A co filtrace - počítáte s ní?
Pokud ano, pak při "normálně" provozované filtraci není obvykle vzduchování nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 08:11 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Sinatrax
Malawi netřeba vzduchovat, stačí točit hladinou. V málokterém malawi jsem viděl vzduchování. Stačí výkonná filtrace, která vyústí co nejblíže hladiny, aby tě to v noci nerušilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 06:32 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Sinatrax
Vzduchovat určitě, u malwek nejsou kytky.. Jinak 250l na malawi není moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: Sinatrax
Pokud budete vzduchovat pomocí vzduchovacího motorku tak stačí trochu hledat v diskuzi a určitě se nějaký tichý model najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:32 Muž Sinatrax [3] – vzduchovani do malawi
Ahoj chtel bych se zeptat jak moc je nutne do akvaria ,,malawi,, davat vzduchovani? Mam v palnu behem prazdnin si poradit ,,vetsi,, akvarko 250l a rozhodl jsem se pro malawi a jelikoz bych mel akvarium v pokoji tak se obavam hlucnosti vzduchovani abych u toho mohl usnout... tak jestli je nutne tak ktere bystemi poradily aby bylo co nejtisi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 05:00 luckyluck Re: octavan
To znamená, že se přivazuje ke kemenům popřípadě ke kořenum, ale ty tam kořeny dávat nebudeš takže ho dáš na kámen. On se ti časem k těm kamenům přichytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:13 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: octavan
Anubias se nezasazuje,ale přivazuje.Kořeny nesmí být v substrátu,ale ve volné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:11 Muž octavan [5] - CichlidyRe: luckyluck
Jen jeden cm???Jak ale do jednoho centimetru zasadím anubias?

Jinak se křemičitej písek pere stejně jako říční,co mám teď nebo je na to nějakej fígl?Mám totiž strach,že když ho budu propírat,aby se mě všechen neodplavil s vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:14 luckyluck Re: octavan
Dno u malwek se nečistí. Dej malou vrstvu, tak okolo 1cm víc ne.. nesmí ti zahnívat. Dno musí být čisté a to se ti podaří při nízké vrstvě.
K čistění toho písku. Pořádně ho proper a ještě ho můžeš i vyvařit nic s tím nepokazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:13 Muž octavan [5] - Cichlidy
Ahoj,chtěl bych do svého akva bílé křemičité dno jemnější zrnitosti. Dnes ve stavebninách a koupil bílej křemičitej písek.25 kg za 104 kč. Můžete mi někdo poradit jak je to s praním písku,jak čistíte dno atd???

Díky Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 13:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roman
Souhlas - pokud "problém" zúžíme na "nerostlinná" akva, pak si při pravidelné výměně části vody netřeba s vápencem lámat příliš hlavu. :-) U rostlinných bych to takto "jednoduše" neviděl, ale konkrétní "čísla" nemám; budu v tomto směru něco zkoušet, takže uvidím...
Taky bude v rostlinných akva zřejmě rozdíl, jestli v něm bude vápenec ve formě "kamenné dekorace" nebo mramorového substrátu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:43 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Silent
No o tom nepochybuji, ale jelikož je řeč o malawi, tak bych to bral jako bezpředmětné.Ta údržba kolem vody tam musí být častější než v nějakém holanďanovi, tak bych se neděsil.A taky je jasné, že pokud by se vápenec nerozpouštěl, tak by v krasech nebyla tak tvrdá voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:15 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: brabenec
To akva si kup alespoň těch 200 i když by bylo lepší ještě větší ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:31 Muž sollik [257] - CichlidyRe: brabenec
Já jsem si kdysi přivezl půl kufru od auta pěkných kamenů z Chorvatska. Budou to nějaké dolomitické vápence či co, byly bílé s četnými otvory. Z poskládaných kamenů tam mají zídky (kdo viděl ví o čem píšu). Mám to v akva asi 4 roky, za tu dobu to pěkně porostlo řasou a nic nenasvědčuje tomu, že by to rybám nějak vadilo. A kytky nemám, Anubisy to zabalily už dávno. Každý nový list byl ihned bez milosti rozcupován, tak jsem je vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:43 R Muž Silent [5949] Re: Bob66
Jo to jo, ale všeho s mírou :) .

Před nějakými 10 lety jsem měl 250 litrovou nádrž s mbuna cichlidami. Cca 15 kg vápencových ( ovšem silně porézních) kamenů mi zvedalo tvrdost budějické vody o asi 3 stupně. Nakonec letěli a místo nich byla láva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Silent
Vápenec ale není vhodný hlavně kvůli rostlinám, a těch v malawi nemusí být moc ;-)Pokud by se mě ty kameny líbily tak bych se toho nebál je tam dát X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:41 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Bob66
Samozřejmě, že ne - ale s rozumnou mírou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2009 20:38 R Muž Silent [5949] Re: Bob66
Vápenec zvyšuje tvrdost a voda v Malawi je zásaditá nikoli však tvrdá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: ČUPR
Řekl bych že do Malawi to nebude na škodu pokud budou obsahovat vápenec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2009 20:33 Muž ČUPR [204] - TetryRe: brabenec
Dobré kameny jsou všechny, které se Ti v akváriu budou líbit. Samozřejmě nesmí obsahovat vápenaté sloučeniny, takže žádný vápenec apod. Před vložením do akvária kameny otestuj ponořením do slabého roztoku kyseliny solné, případně octem. Nesmí se objevit žádné šumění. Lze použít i lávové kameny - prostě vše, co se ti bude při vytváření dekorace líbit. Pokud bys chtěl nějaké speciální tvary kamenů, lze je zakoupit i v odborných akva prodejnách i neodborných (HORNBACH) Nezapomeň na jemný písek, typický pro tento biotop. Žádný hrubý štěrk!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:13 brabenec – Kde vzít kameny do Malawi..?
Ahoj všem potřeboval bych poradit kde vzít dobré kameny do biotopu Malawi...budu teď zakládat akvárium a kameny do něj nutně potřebuji..tak prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:06 Muž Pusta [25] Re: Robča08
Nic vypouštět nebudou, z hlediska chemického je láva neutrální. Vhodné ale úplně nejsou, láva bývá ostrá a malawi tlamovci se o ně při rvačkách mohou poranit. Valouny bývají lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:14 Muž Robča08 [3]
ahojte, potřeboval bych poradit jestli můžu použít na dekoraci lávové kameny. Nebudou dělat nepořádek-třeba vypouštět nějaké látky nebo něco škodlivého? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 20:25 Muž Yirka [9123] Re: Robča08
Nedokážu posoudit pravdivost popisů jednotlivých výrobců, nicméně Siporax v externím filtru mám, naposledy jsem jej měl otevřen v únoru a k dalšímu čištění se chystám před vánoci. Voda je opravdu bezproblémová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 20:15 Muž Robča08 [3] Re: Yirka
Hmm,tak toje dobrý. Určitě na tom kus pravdy je. Hlavně i to, že bude kvalita těch kroužků Od atmanu ůplně jinde než u eheimu. Stačí ta cena :atman kolem 40kč a eheim cca 200kč. Ale je to i věc názoru. A myslíte, že používání těch kroužků je pravdivé jak píšou- množení bakterií, které mění hrubé nečistoty na živiny atak. Jestli by nestačila obyčejná hrubší hubka za pár kaček a výsledek bude ůplně stejný?? Zajímalo by mě kolik z vás ty keramické kroužky dává do filtru. Tak ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2009 19:54 Muž Yirka [9123] Re: Robča08
Podobné téma hned vedle.
rybicky.net/forum/11812…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:49 Muž Robča08 [3] Re: Yirka
Jojo, to souhlasím. Ale pokud kupuješ "uplně stejné auto" a v jednom obchodě chcou za něj jednou tolik než v druhém, tak aspoň mě to vytočí. A to jsem kliďas. A ty kroužky byli naprosto stejné jak v druhém obchodě, kupuji je už několik let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:25 Muž Yirka [9123] Re: Robča08
Chce to klid a popdívat se zda se jedná o stejnou kvalitu. Jsou tam totiž velké rozdíly v poréznosti atd. Vše se nedá porovnávat jenom z hlediska ceny. Auto také kupuješ dle značky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi?od=201