Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řešení techniky za 3D pozadím

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Řešení techniky za 3D pozadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 07:15 Jozko – Filtr v kamenech.
Doteď mám v akváriu umělou stěnu, která mi ho rozděluje na dvě části, proto musím tuto stěnu odstranit. Nahradit bych jí chtěl nějakými kameny slepenými k sobě silikonovým lepidlem, filtr bych chtěl umístit dovnitř. Kameny budou nejspíše lávové, chtělbych aby mi vytvořily jakousi schránku pro filtr, myslíte že je to dobrý nápad? Nemá někdo z Vás něco podobného? Budu rád za každý Váš příspěvek. děkuji! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 00:10 Muž PetrS [4]
Poradi mi nekdo, jakym zpusobem umistit vnitrni filtr (TETRATEC)za 3D pozadi? V komore bude dost uzavreny, ikdyz tam udelam dirky. Akva ma 120l. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:12 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Jiřmond
Moc bych tomu neveril, zkus jakej obrovskej vztlak ma polystyren, takze i tu tabuli bude potreba nejak prichytit k zadni stene. Nejlepe silikonem, ale uz ho neni potreba tolik jako na prilepeni polystyrenu ke sklu. Staci nahore kousek a dole zaprit poradnym kamenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:06 Muž Jiřmond [16] – Pozadí na skle
Ještě by mě zajímala ohledně pozadí jedna (tedy jedna další z mnoha :-D ) věc a tou je jeho uchycení. Setkal jsem se i z možností, vlepit jej na samostatné sklo a takhle jej pak umístit do akvárka. Samozřejmě z čistě praktických důvodů se mi tato varianta velmi zamlouvá. Nicméně - to to samotné sklo zmírní vztlak polystyrenu na tolik, že stačí jej mít třeba šprajcnuté o vrchní kant a spodek by držela cca 10-ti centimetrová vrstva štěrku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:51 Muž Jiřmond [16] Re: Usine
asi si myslel topítko nedávat do komory ;-) ...půjde pryč, je to fakt o "hubu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:49 Muž Jiřmond [16] Re: PPro
Díky za pomoc palec ...sání tedy nechám vystrčené před pozadím, výpusť taky v pohodě...takže pořešit topítko, tam voda prostě cirkulovat nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:47 Usine Re: Jiřmond
Já mám oka skoro 1 cm (perlinka) 2 mm máš zanesené hned. Sání a výpust by asi neměly být pod sebou ale trochu od sebe posunuté. Filtr do komory nedávej ale do akvária. Párkrát jsem o topení přišel když klesla hladina v komoře. Při výpadku čerpadla ti může začít klesat teplota v akváriu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:29 PPro Re: Jiřmond
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 22:10 Muž Jiřmond [16] Re: Štěpán
Co se týče toho sání a výpustě, toto řešení jsem vyčetl (bohužel už nevím na kterém fóru a vláknu) jako výhodnější než to, co jsi popsal, za boha už si nevzpomenu na ty argumenty, musel bych to pohledat...nicméně bylo to trochu i to, co jsem chtěl tehda slyšet, páč jsem to chtěl mít vše v jednom rohu, myslím tím to sání s výpustí.

S tím topítkem jsem fakt na vážkách, je tam dost malý prostor a v podstatě nemá pořádně co tu ohřátou vodu odtamtud hnát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 22:00 Štěpán Re: Jiřmond
Ssání a výpust tak blízko sebe ideální nejsou, lepší by byly na opačných stranách akvária.

Topítko nejlíp funguje, když je v akváriu trochu našikmo a teplá voda z něj stoupající neomývá horní část topítka s termostatem. Pokud je topítko v uzavřeném úzkém prostoru a proudí kolem něj voda, je lepší, když proudí shora dolů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 22:00 Muž Jiřmond [16] Re: Usine
je to proti hmyzu, oka mají 2mm, myslíš, že je to na prd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:55 Usine Re: Jiřmond
Síťka je nešikovná nesmí být moc jemná jinak se hned ucpe. Co tam máš za filtr? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:55 Muž Jiřmond [16] Re: Štěpán
pardón, to jsem nenapsal...vnější eheim 2213 bio plus, akva 264 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:50 Štěpán Re: Jiřmond
Jiřmond napsal: sání filtru dole, výpusť nahoře a topítko v rohu za pozadím. Jakého filtru? Jak je akvárium velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:36 Muž Jiřmond [16] Re: Usine
Nahoře u výpustě je síťka, dole jsem se ji taky chystal dát, nějak ...přemýšlel jsem, že bych jí nalepil před to sání, myslím tedy z druhé rubu pozadí...a tak nějak i kolem té výpusťové hadice...blbý?

Že bych posunul sání filtru dovnitř pozadí je asi blbost, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:24 Usine Re: Jiřmond
Spodní otvor bude muset být větší a jak jsi připraven na to že ti tam polezou ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:14 Muž Jiřmond [16]
Fotka k příspěvku Rád bych se také připojil k tématu. Mám nachystané řešení - sání filtru dole, výpusť nahoře a topítko v rohu za pozadím. Byly by nějaké "pro" a "proti" tohoto řešení? Klidně pište, ať se vyvaruji chyb a můžu to ještě případně změnit. Především mi pořád vrtá hlavou to topítko v tak malém prostoru...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 22:02 Usine Re: slechtic
Většinou je za pozadím více komorový otevřený filtr a do jedné komory se dává topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:58 slechtic Re: Usine
Právě proto abych se vyvaroval problémům a neobjevoval ameriku. Jde mi o to jak vyřešit součinnost filtru a topítka schované za pozadím. Jestli je dát k sobě nebo oddělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:42 Usine Re: slechtic
Já se ani moc nedivím že ti nikdo neodpověděl. Trochu nechápu proč bych měl honit vodu přes celé akvárium a jen tak slabou hadičkou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:35 slechtic Re: NASREDDIN
Tak hadičku si představuju tak 1 cm v průměru. Nákres zatím nemám jde mi spíš o princip jak to řeší ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:24 Muž NASREDDIN [1383] Re: slechtic
Nejlepší by bylo kdyby jste sem vložil třeba nákres plánovaného akvárka.

To co popisujete by samozřejmě šlo, ale pod pojmen hadička si mohu vybavit i hadičku vzduchovací a tou bych nechtěl hnát vodu z filtru ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:03 slechtic – Řešení techniky za 3D pozadím
Ahoj chtěl bych se vás zeptat jak řešíte rozložení techniky za pozadím. Mám takovou představu, kdy do levého rohu dám filtr a do pravého topítko a z filtru budu vodu odvádět hadičkou do prostoru k topítku. Chtěl bych slyšet názory a rady od lidí co to nějak řešili a mají s tím zkušenosti. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 10:20 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Thomas29
Zdravím. Ještě bych dobře zvážil, jestli to vůbec dělat. Z několika důvodů:
1. Topítko není dobré dávat za polystyren, pokud kolem něj nezajistíte dobrou cirkulaci vody filtrací a také dobrou výměnu vody mezi prostorem za stěnou a zbytkem vody. Jinak si zatopíte jen za stěnou.
2.Sání filtru není dobré dávat za stěnu, protože se tam může hromadit detrit, případně, pokud bude prostor za stěnou dobře oddělen od akvária, naopak sání nenasaje mnoho větších nečistot plovoucích ve vodě.
3. Pokud sání i výpust dáte za stěnu, vytvoříte si tu víceméně uzavřený okruh, takže si nebudete filtrovat vodu v akváriu, jen za stěnou.

Z těchto důvodů bých sání či výpust dal mimo prostor za stěnou a ošetřil si promíchávání vody. Sání několik cm ode dna, výpust při hladině. Nad hladinu ne - vzduchování akvária výpustí je nežádoucí, vyháníte CO2 z akvária a zvyšujete pH. Dejte ji na hladinu nebo lehce pod ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 10:11 Thomas29 – Sání a výpust u venkovního filtru
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně uschování techniky za 3d pozadí.Vím že se to tu už mockrát řešilo ale unikají mi některé detaily.Pozadí vyrábím z polystyrénu.Chtěl bych uschovat sání a výpust u venkovního filtru a topítko.Zajímalo by mě jak vysoko na dednem je dobré umístit nasávání. Dále velikost komory kde bude schované topítko a bude vyústěna výpust filtru..Kolik otvorů by mělo být z této komory kvůli ohřevu vody a jak by měly být rozmístěny? Popřípadě kam nejlépe topítko umístit ?Je lepší výpust z filtru nechat nahoře nebo ji pustit také ke dnu.Narazil jsem na obě varianty ale myslím si že kvůli provzdušnění je lepší ji dát nad hladinu
Jedná se o akvárium 220l 100x40x55. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:31 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Jiřmond
Mam 3 akva se schovanou technikou za pozadi. U 2 rostlinny akvarek ma jen hadico schovanou za pozadi, tam nevadi, ze neni rozstrikovaci rampa a cereni hladiny, tam rostliny vytvari kysliku dost.
No a u malawi akva mam tu hadici vyvedenou nad pozadi, a pod krytem pada vytikajici voda z filtru zpet do akva a dela tam okyslyceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 15:16 Muž Jiřmond [16] Re: Feyd
Ještě by mě zajímala jedna věc - výpusť filtru tvoří roztřikovací rampa, ve které je několik děr, když se dívám na podomácku vyráběna pozadí, u každého je díra pro sání a výpusť o stejné velikosti, byť třeba každá na jiné straně. Mám to chápat tak, že ty rozstřikovací rampy nepoužívají, že mají výpusť ukončenou jen jako hadici? Je lepší použít tu rampu nebo jen hadici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:32 Muž Feyd [10] Re: Jiřmond
Ano,mám ho přilepené.na vstupu mám kostku bioakvacitu 10 4*4*4cm zatím se ani nezanáší,ale i kdyby snadno se vyndá a vypere.také není uplně utěsněné,takže voda si cestu najde.
za ním mám cca 10x20cm prostoru,s údržbou problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:06 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Jiřmond
Mozes si pozriet moju prezentáciu akvaria, tiez mam vonkajši filter, ta 3D pozadím mam ohrievace a trobku z nasávania filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 07:11 Muž Jiřmond [16] Re: Feyd
Tak nějak jsem si to i představoval, ale jak to máš pak s následnou údržbou, jestli máš pozadí přilepené ke stěně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 23:55 Muž Feyd [10] Re: jirmond
Fotka k příspěvku mám schovaný vnitřní filtr + topení.pokud ti jde jen o hadice a sání nic se nemění. a ušetříš místo v akva..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 21:22 Muž jajaapaja [174] Re: Binďa
Hm dobrej článek a pozadí.Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:31 Muž Jiřmond [16] Re: Binďa
Tak přesně tohle už mám vytisklé a zkoumám detaily, jak se co nejvíce této nádheře přiblížit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:19 Binďa Re: Jiřmond
Zdravím. Taky jsem se po letech rozhodl začít "akvaristikovat" a rovněž se rozhoduju pro vnější filtr, pozádí atd. Takže tvé forum budu určitě sledovat. Jestli se neurazíš, přídávám odkaz na pozadí, které se mi hned zalíbilo stylem - TO CHCI!!!
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 18:35 Muž Jiřmond [16] – 3d pozadí a maskování vnějšího filtru
Zdravím, chystám se na tvorbu 3d pozadí z polystyrénu a chtěl bych se předtím poradit, jak a jestli má vůbec smysl skrýt v něj nějakým způsobem výpusť a sání z vnějšího filtru (eheim 2213) a taky ohřívač. Pročetl jsem o tomto tématu co se dalo, nicméně spíše se to týkalo zabudování vnitřního filtru. Chtěl bych docílit toho, aby šla technika co nejméně vidět, ale na druhou stranu je to můj první vnější filtr (a po dlouhé době taky akvárium) a nevím, jestli je nutná nějaká údržba roztřikovací rampy, resp. sacího koše, tak abych si tím pozadím "nezazdil" cestu. Máte prosím nějaké zkušenosti s tím, popř. i fotky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 09:08 RAP Re: Jana
Vyříznou pozadí u filtru tak, aby sedlo, nebo jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 23:41 Jana
Ahoj, taky se mi nechce zakladat nové téma, ale muj problem sem myslím docela sedí.

Zakládám nové akva... koupila jsem si kryt na jehož zadní straně byl vyřezaný otvor pro umístení vnějšího filtru. Doma mám 3D poazdí, které chci určitě použít, jenže jsem narazila na problem. Filtr je zavěšený na zadní straně akva, kam chci umístit 3D pozadí. To mi tam ted ale nedoléhá na sklo, protože filtr mi v tom brání. Filtr ale zárovne nemužu umístit jinam, kvuli otvoru v krytu. Napadá vás někoho nějaké řešení? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dinamit
Nevíš, jak jsou zhruba velký ty čerpací hlavy?
Nedávno jsem pro někoho kupoval Atman At-200... Zhruba bych to odhadl na 7x10x13cm i se sacím nátrubkem, ale bez škrtícího ventilu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:12 Žena Dinamit [68] Re: Sid
Nevim, pouvažuju nad tim.
Právěže teď mám ten vzduchovací motorek do Atmana a je úžasně tichej. Tak jsem si ho chtěla nechat, ale nejsem si jistá tim výkonem...
Nevíš, jak jsou zhruba velký ty čerpací hlavy? Protože jsem si v 3D pozadí nechala komoru velikou 10x10 cm, tak aby se mi to tam všechno vešlo.
Jinak díky za reakci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dinamit
Nebyla by lepší čerpací hlava?
Cenový rozdíl únosný, výkon výrazně vyšší, (ale dá se regulovat!), a provoz tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 13:28 Žena Dinamit [68]
Ahoj, nechce se mi zakládat nové téme, tak to píšu sem.

Vyrábim si teď 3D pozadí do svého nového akvárka. Jako filtr chci mít biomolitan se vzduchváním a v té samé komoře ještě topení. Potřebuju se akorát poradit, jaký vzduchovací motorek k tomu připojit. Momentálně mám Atmana A1500 ( www.sendy.cz/… ), ale přijde mi, že nebude dostatečně silný, aby prohnal vodu po celém akva (80x40x40).
Mám si teda pořídit o třídu silnější vzduchování, nebo to utáhne i tohleto?
Díky moc za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 14:10 Muž MatesKGB [4] Re: juro127
Teď nevím jak to myslíš as tím lepením. Chápu to tak, že zadní stěnu chceš mít na skle a to tam jen vložíš, v tom případě tu boční stěnu bych určitě aspoň trochou silikonu přilepil aby náhodou mezi akva a pozadím nevznikla nějaká mezera. Jinak tu boční stěnu ani dělat nemusís, stačí jen komora pro filtr, je to o fantazii a vzručnosti jak se tím každej popere a jak si to udělá.
Jinak filtr s topítkem mi takhle vyhovuje, topítku mám asi 1.5cm od bioakvacitu. tudíž když voda jde do komory tak se částečně ohříva a pak jde do filtru a do akva.
Nevidím v tom žádný problém -> šetřl jsem s místem aby pozadí zabralo nejméně místa hop
Na netu máš hafo moc návodů a výrobu takových pozadí i s individuálníma změnama a vychytávkama kutilů tak jen stačí brouzdat a brouzdat po netu a pak jen vesele vyrábět palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 13:23 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: juro127
Topítko bych dal raději na druhou stranu,k výtoku z filtru a foto najdeš na těch stránkách,na které jsem odkazoval výše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 13:23 Muž juro127 [6] Re: Přéma
no jo a keby som to spravil ako ty ze aj jednu bocnu stenu potreboval by som to lepit o sklo ty to mas prilepene ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 13:20 Muž MatesKGB [4] Re: juro127
podívej se do fotogalerie mýho novýho akva, tam to mám tak udělané. V komoře mám filtr i topítko palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 13:09 Muž juro127 [6] Re: Přéma
NO jo ale tam chcem dat aj ohrievac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 12:38 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: juro127
Tvar komory by měl být stejný,jako tvar biomolitanu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 12:27 Muž juro127 [6] Re: MatesKGB
Bude robene z polistirenu hrubeho 10 cm. Predpokladam ze jeho hrubka po dokonceni bude asi tak 5 cm a a budu tam rozne prechody pre rybky. Pozadie prilepim o druhe sklo a to tam vlozim. Komora bude v lavom zadnom rohu. Chcem do nej dat filter a ohrievac. Filter bude buď ATMAN AT alebo CELOPONORNY AKO MAM AJ V 60-KE. Virezem tam dieru aby filter mohol sať vodu a dam na nu sietku aby tam nechodili rybicky. Potom tam vyrezem otvor na vyvod vody. Len neviem ako mam urobit komoru. Bud do tvarustvorca alebo trojuholnika. To by ma zaujimalo a potreboval by som foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 12:16 Muž MatesKGB [4] Re: juro127
Čus ještě by bylo dobrý vědět jak to pozadí budeš dělat, jestli z břidlice, polystyrénu, silikonu nebo PU pěny nebo to nějak nakombinuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 11:49 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: juro127
Takhle jsem to vyřešil já : www.premovoakvarko.cz/…
Funguje to už přes 4 měsíce a žádné problémy X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12633-reseni-techniky-za-3d-pozadim?od=51