Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:13 Muž matlala [798] - Rostliny
distancuju se odpovídat na někoho. Jen napíšu, že mám ten sám redukčák za 500 z hasících potřeb, cammozi jehlák od tech-con.cz, což je oficiální prodejce u nás, za 200 a elektromagnetický ventil neznám, ten mám taky cammozi, sice za 1100 se vším, ale nehřeje, je tichý, nebzuč a dá se snadno vyčistit, když se do něj dostane třeba kus teflonky, jak se mě stalo.
flašku mám 6kg za 1550 z naší plnírny a je moje, sice starší, ale vypadá velmi neopotřebovaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mám s nimi společné názory na spoustu věcí, ale do kšeftu s nima mě netahejte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
Dobrá - nejste prodejce. A ani s ním nemáte (skoro) nic společného. :)
Nic to nemění na tom, že ten set je složený z dobrých komponentů a cena je pro toho, kdo si jej nechce skládat sám, slušná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:19 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já prodejce nejsem, s e-shopem nemám nic společného. Už jsem to sem někam psal a píšu to znovu ;-)
Pouze jsem na webu rostlinná-akvária přeložil pár článků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: marektachyon
Čekal byste od prodejce, že napíše něco ve smyslu: "Tento set nestojí za nic"? :)
BTW: Komponenty jsou opravdu O.K. a cena "v normě". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:31 Muž marektachyon [-3]
tak to som rád lebo v žiadnom prípade by som nekupoval nejake Sera alebo JBL predrazene CO2 Sety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tento set je O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:58 Muž marektachyon [-3]
Ahojte máte niekto skúsenosti s týmto CO2 setom ak áno tak aké ? www.rostlinna-akvaria.cz/… hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:36 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: matlala
Ahoj, vmontuju se vám tady do tématu. Přesně o tomhle setu jsem uvažoval a i cena se mi zdála OK, problém je teda jediný - a to s tím, že lahev možná někde nenaplní? Jinak bys mohl doporučit s tím, že netechnicky založený člověk to koupí, sestaví a už jen aplikuje CO2? Popravdě nemám chuť ani čas někde něco shánět a dávat dohromady abych možná ušetřil několik stokorun. Ta láhev by mi právě vyhovovala, protože potřebuju nějakou malou, chci to do rostlinného nano akvária, které mám na stole v pracovně, větší láhev bych nikam nenarval a ve skladišti žít nechci. Taky nechci žádný samodomo z hasičáků nebo nějaký noname čínský nebo polský shitky - přece jen je to tlaková lahev v bytě.
Ještě jsem uvažoval i o tomhle setu od Blau - www.rybicky-rybky.cz/…
Perfektně bych to schoval u monitoru k PC, náhradní láhev 95g stojí kolem tří stovek. Myslím, že v nano akváriu by mi mohla vydržet docela dlouho (3 měsíce?), na noc bych vypínal. Tři stovky za čtvrt roku bych neřešil, kdyby to blbuvzdorně fungovalo. A mohl bych ten set pak využít třeba i v práci nebo kdybych akva stěhoval, nebyl by problém ho umístit. Je mi jasné, že ve finále je provoz dražší než s větší plnitelnou lahví, ale holt něco za něco :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 14:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: adula
jedná se hlavně o tu flašku, kterou ti možná nebudou chtít naplnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 10:54 adula Re: matlala
Dík. Akorát nechápu, jak to myslíš předražené, vždyť je to za stejnou cenu co jsi teď seskládal ty + poštovné z více obchodů? Mě to spíš přijde podezřele levné, tak mě zajímalo, jestli je to složené z kvalitních součástek. Ale jestli píšeš, že je používáš taky, tak jsem ráda a vezmu to. Díky ještě jednou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 07:01 Mast
Zdravim...premejslim o co2 do akvarka.Lahev a redukcni ventil mam takze potrebuju uz jen jehlovy ventil.Jen mam problem sehnat nejaky na muj 7/16 zavit z redukcniho ventilu.Muze nekdo poradit jestli se vubec dela?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: adula
tak to je předražené a lahev někde nechtěl plnit, redukčák vyjde na 500 a jehlák je cammozzi, prodává tech-con.cz za 200, spojky a násoska na hadičku vyjde na cca 80,- a když tak doporučuju ten zpětnej ventil, Pan Bílek poradí kterej, řešil jsem to právě s ním a nejen já, dáváme dohromady postupně co by se dalo použít a co ne. Otázka jen za kolik seženeš lahev, nejsnáze se shání 6kg, mě vyšla jak jsem psal na 1550 s náplní a náplň je za 200,-
Odkážu tě taky na to téma o hasičácích, oplatí s epřečíst, pak zjistíš, že to je strašně jednoduché

EDIT: abych to napsal rychle, tak z těch vecí krom flašky to mám poskládané já a kdekdo jiný. Složíš to mnohem levněji ;) a flašku nejlépe od místního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:16 adula Re: matlala
Matlalo, vypadáš, že tomu rozumíš. Mohla bych využít tvé rady? Už mě nebaví pořád měnit kvasnice a narazila jsem na tenhle set: www.rostlinna-akvaria.cz/… Noční vypínání nepotřebuju. Co si myslíš o těch jednotlivých věcech, ze kterých je to složené? Ta cena je strašně nízká, není to na úkor kvality? Třeba aby ten jehlový ventil nepropouštěl. Nechci se nechat napálit. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Adolf
tak moje počiy jsou ve fóru jak aplikovat co2 z hasičáku
6kg bomba 1550 vč náplně
500 redukčák
200 jehlák
kovový zpětný ventil 200-250
prkotiny na spojení cca 200
Elektromagnetický, pokud nebudeš používat pH kontroler je zbytečný!, já používám, tak to bylo navíc
1100 za elektromagnet (tech-con.cz, nejlepší, co jsem viděl, nehučí, nehřeje se na víc jak 35°C a jde v případě zacpání kouskem teflonky při neopatrném šroubování snadno rozdělat a vyčistit)
pH + ORP kontroler v Německu za 95€, pouze pH kontroler stojí nějakých 65€.

To jsou ceny co a navíc tu bombu z plnírny ti zaručeně naplní, ale nebrat upravený hadičák, nabarvený na šedo/černo, pouze kulaté dno, viz to forum co jsem psal.
A aplikace, začínaj se rozmáhat atomizéry, viz téma CO2 difuzory a moje prezentace, nic lepšího jsem zatím neměl a asi ani už mít nebudu. Problém jen, že Číňani už přišli na to, že to je dobré a zdražili to 17 na 25$.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:11 Adolf
No,tos mě trošku nabudil,teď mám sice větší problémy s akva než je CO2 ale jak si najdu chvíli času obejdu místní obchody a plnírnu,zkusím pořádně prošmejdit net a uvidím co se z toho vyvrbí.Každopádně se mi nechce zbytečně přeplácet a někomu ládovat kapsy!
Díky za Tip ! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Adolf
cena je relevantní, já to s 6kg flaškou poskládal za 3 tisíce. Zkus raději tech-con.cz, už o akvaristech vědí a nabídnout vše potřebné za redukčák a dál. Kromě redukčáku (v hasících potřebách seženeš za cca 300-500) a bomby (hasící technika, plnírna...) a hubičku, Kontaktuj pana Petra Bílka, mohl by udělat i slevu pro akvaristy s referencí odtud :-)
mailto:bilek@tech-con.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:53 Adolf
Čauko,narazil jsem na tento setík svarecskepotreby.cz/…
Ten 2M vypadá že by mohl sloužit dobře a cena není až tak závratná.....Co na to říkate,ja se v tom moc nevyznám ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:15 Muž lacaml [0] – kde a jak kupit co2 set?
poradte prosim kde mam kupit co 2 set mam 160 litrove akvarko a chcem to koplet diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 23:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Nechci se moc vměšovat, ale mám zato, že osobní antipatie by bylo vhodnější si vyříkat soukromě.

Mimochodem, nevím, co tady malyLibor napsal špatného, že si za to "vysloužil" útok :-O

® malyLibor [572] - Asie – Re: usine
Jo, Matlala je šikovný. Spoustu věcí včetně CO2 setu si dělá sám a ještě dobře poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 19:56 Muž fido16 [631] Re: Kouba
Systém DD: Dodělěj Doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 19:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kouba
Redukčné dodávajú v oboch prevedeniach, stačí poslať e-mail a dohodnúť sa s nimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: usine
Jo, Matlala je šikovný. Spoustu věcí včetně CO2 setu si dělá sám a ještě dobře poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:32 drol Re: Kouba
Zdravím,
kdyby jste měl zájem, měl bych k prodeji nový redukční ventil v originálním balení renomované značky JBL Proflora-m001 + cca půl roku používanou 0,5kg tlakovou láhev JBL Proflora-m500...

Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 16:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kouba
Nejednoduší a nejlacinější je vlastní stavba. Lahev ti stačí 1,5 kg a budíky ze svářecích potřeb. Nejlepší bude když napíšeš rybicky.net/profil/103 ten to tu nedávno řešil. :-)
Jinak pozor jsou dva druhy závitů 3/4 a na argon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:32 Muž Kouba [0]
hmm...tak nic no...budu se muset poohlídnout po něčem jiným...dival jsem se na gejzír od rataje, ale zase jsem četl že někde nechtějí ty láhve naplnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:27 yenya Re: Kouba
No jo, vlastně se to tu řešilo, že si tam nějak musíš dát snad i kabel na 220V. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:22 jamajcan Re: Kouba
Tak jest,Kouba!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:03 Muž Kouba [0]
"pšonský se systémem DD" - to znamená že je to polskej šmejd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:15 Muž fido16 [631] Re: Kouba
Myslím si že je to stejný set který se prodává na aukru tudíž pšonský se systémen DD. Jinak láhev by měla mít standartní závit G 3/4. Tento závit má i láhev z hasičáku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:12 Muž Kouba [0] – CO2 AAA top set 500 g
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímto setem. A jestli náhodou nevíte, jaký má tato lahev závit, protože standardní láhve mají závit G 3/4" a časem bych si chtěl koupit větší láhev, aby mi tam pasovala. Díky moc za odpovědi palec :-)
Odkaz:
www.shopakva.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:23 Muž Sttazo [1]
Zdravím,nevěděl by někdo kde sehnat ČESKÝ NÁVOD na JBL PH CONTROL

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 19:38 Muž Sttazo [1] – jbl proflora
Zdravím,má někdo zkušenost s CO2 setem JBL PROFLORA m 1003

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2011 10:06 JuraS Re: dravec
dokud se bomba nevyprázní..na xxx otázku stejná odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 08:52 Muž dravec [72] - Rostliny
A viete mi este poradit ako dlho vyrdzi bublat 500g a 2kg napln CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 08:51 Muž dravec [72] - Rostliny
Dakujem za Vase cenne rady. Ked bude akva zariadene, podelim sa o skusenosti aj ja.
Milan, zial tych penazi nie je nazvys, inak by som si tu CO2 kupil hned, a aj akvarko by uz bolo zariadene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 12:33 aldare Re: fanysek
Poridil jsem si verzi Professional a je celkem bez problemu. Jen jsem musel utahnout jehlicovy ventil, protoze uchazel. Mnozstvi bublinek se da celkem slusne nastavit. El. ventil docela topi, ale predpokladam, ze to nevadi.
Pokud jde o mou zkusenost, tak ten set muzu doporucit. Za ty penize je to slusne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 09:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Keď sa cítiš finančne, čo vidím , že hej tak si kúp jeden z tých dvoch a máš vyriešené, oba sú dobre. Časom zistíš, že si zbytočne vyhodil peniaze, no myslím, že pre teba to problém není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2011 08:26 Muž afinko [27] Re: dravec
ja by som ti odporucal tento CO2 difuzer:
www.ebay.com/…?
Stoji 180 KC.
Mozes ho takmer cely zahrabat do substratu a hlavne PRIVODNU HADICKU MOZES TAHAT V SUBTRATE, narozdiel od vacsiny sklenenych difuzorov so zahnutym vyvodom hore do "U".
Tym padom mozes difuror umietnit pred vyvod z filtra, kde chces, a hadicku potiahnes do rohu a potom hore.
Je malicky, nebude ti vobec spatit, bude vidno iba vrsok odkial pojdu bublinky.

Na moje rastlinky to ma velky ucinok, bez CO2 mi proste nerastli, ale na tuto temu sa nazory roznia, urcite sa to neda zovseobecnit. Prebara sa to tu v mnozstve vlakien.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 18:17 Muž dravec [72] - Rostliny
Aky co2 difuzor by ste mi doporucili?
Nasiel som nieco take:
www.shopakva.sk/…
www.shopakva.sk/…
alebo nejaky skleneny??? Vopred diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 17:13 Muž dravec [72] - RostlinyRe: afinko
Tož diky za tip. A smiem sa opytat ako sa dari rastlinkam ma to ucinok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 16:17 Muž afinko [27] Re: dravec
Tento set som kupoval ja, ale mal trochu iny manometer:
www.aquario.pl/…

Ta ista firma ho predava aj na Aukru:
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 15:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: afinko
Dakujem za vase rady. Nuz surfoval som trosku po fore, ale neviem, mam pocit ze ten link na polsky CO2 set je nefunkcny. Viete mi teda dat tip kde by som nasiel ten set? Inak ten AAA je cenovo porovnatelny ako od Rataja + ma nejake veci navyse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 19:11 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Oba si udělejte pořádek v tom co je PH metr a PH kontroler. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 15:29 Muž afinko [27] Re: milan666
taky pH meter sa da kupit na ebay za 200 KC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 15:10 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Presne tak, cena je :-| sad , pokiaľ cena nerobí problém, tak môžem potvrdiť, že je spoľahlivý. Tú cenu navyšuje ten ph meter-riadiaca jednotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 13:20 Muž afinko [27] Re: dravec
Na moj vkus extra drahe a zda sa mi to rovnake ako ten polsky set o ktorom sa tu pise a stoji menej ako polovicu.
Ale mozno sa milim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 23:41 Muž dravec [72] - Rostliny – CO2 AAA set 2kg
Dobry den,
ma prosim Vas niekto skusenosti s tymto CO2 setom? Maju ho na: www.shopakva.sk/…
Tak by ma zaujimalo ci sa to oplati a ci mozem ist smelo do toho. Potrebujem to na 180 litr. akva. Vopred vdaka za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 12:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bob123
zalezi co tim pridavanim co2 sledujes, jestli s nim chces snizit pH, tak budes muset mit vysoky davkovani,
ale pokud budes mit dostatek rostlin a zajistis jejich potreby (mezi ne patri i dostatek rozpusteneho co2), tak prispeji ke snizeni tvrdosti...

udaj voda tvrda jako beton je dost nepresny.... napis hodnoty a pak se zacnem bavit co s tim

takze nejdriv si ujasni co chces (jake rostliny, jake ryby, jak narocne na udrzbu, kolik financi a casu).... stanov si cil.... pak zacni hledat zpusob, jak ho realizovat....


jinak je tu vlakno "mam nebo nemam pridavat co2", priste vic hledej nez zalozis nove vlakno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 12:33 Muž bob123 [0] - Rostliny – tvrdá voda a co2
Prosím o radu mám studniční vodu takže tvrdou jako beton.Chci si pořídit co2 set bude to mít nějaký přínos.Nebo to nebude fungovat?Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13318x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538?od=401