Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:19 bruno Re: DrChila
ahoj bublám uplně normálně tlak jsem nastavil tak napůlku nanometru ale prostě po ránu jak sepnou hodiny se mě set nerozjede-musím jedně doladit na jehláku a pak se rozbublá-možná je to levným zpětným ventilem nebo nevím čím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:11 bruno Re: erik1982
Ok zkusím tedy bez zpětného ventilu-ale zkoušel jsem ho pusou profouknout a šel v pohodě. Jakej tam dat tedy jinej? Nemá vliv třeba láhev že je v leže? Jo a jakej tlak mám mít na výstupu? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:10 bruno Re: jamajcan
jo myslím že jehlák Grun tam je-diky a co ted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2014 16:34 jamajcan Re: bruno
Pokud máš v setu,jehlák Gru"n system,tak je to ním.Tyhle umělohmotné nepodarky,to dělají běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:04 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: bruno
Ked som si ho kupil tak po vypnuti CO2 a znovu zapnuti mi nesli bublinky.Tak som prisiel na to ze spätny ventil neprepusta.Skusil som ten svoj a vsetko bolo OK.Skus bez spätneho ventilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:03 Muž DrChila [243] Re: bruno
Nateklá voda či nějaký divný ventil. Jinak by to mělo to CO2 protlačit. Pokud nebubláš nějak extra málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:50 bruno
Poraďte prosím mám CO2 set koupeny od rostlinna-akvaria.cz. Pokud mě v noci vypne elektricky ventil bublání tak se mě ráno bublinky nerozjedou a jehlovým ventilem musím jemně zaštelovat a pak je vše v pořádku. Nevíte prosím někdo kde je chyba? Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2014 09:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Gordon
Z vlastních zkušeností doporučuji na každou větev zpětný ventil, jednak se ti nebude dostávat voda do jehlového ventilu a jednak se ti zrychlí doba, než ti z difuzoru začnou jít bublinky. To proto, že v hadičkách nebude tolik vody a co2 nebude muset nejdřív tlačit tu vodu před sebou, než se dostane do difuzoru. Pokud by jsi potřeboval nějaké komponenty, hodím ti do zprávy odkaz na můj eshop, ať tady nedělám reklamu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:30 Muž Gordon [22] Re: DrChila
Díky moc pánové. Tohle jsem chtěl vidět. Nevěděl jsem právě, jestli ten el.mag. můžu dát hned za redukční ventil a tak.....ok, zkusím to nějak přeskládat příští týden, až seženu ještě druhý difuzor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:26 Muž DrChila [243] Re: Gordon
No cca jak řiká tady štefan. po noční vypínání to necháš stejný bomba-> redukční ventil-> el. ventil-> kousek hadičky-> téčko-> a na každou větev se dá jehlový ventil popřípadě zpětný-> a difuzor. Pokud chceš mít jen jeden zpětný ventil tak ho můžeš dát za to noční vypínání před téčko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:54 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Gordon
Tak podle mě by to mělo být zapojeno takto: bomba, redukční ventil, el.magnetický ventil, téčko. Pak z téčka dva rozvody, které budou stejné a zapojené takto: z téčka do zpětného ventilu, pak do jehlového ventilu, pak do počítadla bublin a nakonec difuzor. A to samé do druhé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 07:54 Muž Gordon [22] – Dávkování do dvou akvárií.
Zdravím.
Koupil jsem si co2 set z rostlinnaakvaria.cz
Je to komplet i s el.mag. ventilem na noční vypínání. Mám i koupené příslušenství, pro zásobování druhého akvária, ale nějak jsem nepochopil, jak to složit, aby šlo dávkovat CO2 do dvou akvárií.
Teď je to tak, že pod budíky je napojený jehlový ventil, pak elmag ventil, na něj je napojená hadička se zpětným ventilem a pak to vede do difuzoru.

Mám dokoupené Tčko na rozdělení, druhý jehlový ventil a napojení na hadičky, ale není mi jasné, jak to sestavit. Nejlíp, aby se na noc vypínalo dávkování do obou akva.
Můžete mi někdo prosím poradit?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:10 Muž Joshuax [17] Re: Marcel G
diky to uz jsem koukal, zrejme bych jezdil do Prubezne do te kovosluzby.

www.kovosluzba-hp.cz/…

Aktualne zadne problemy nepredpokladam, ale co ja vim co bude za pul roku napriklad ;) nedelam si akvarko na tyden ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:29 Marcel G Re: Joshuax
Zkus se když tak mrknout do mapy plníren CO2, jestli máš nějakou dobrou plnírnu v okolí bydliště. Pokud ano, tak máš vystaráno => prirodni-akvarium.cz/… . U většiny míst je uvedeno, jestli plní za počkání nebo jen výměnným způsobem, a kolik to zhruba stojí. Časem tam doplním další místa. Jinak revize lahví vyžadují většinou jen u Linde, kde je ale plnění lahví hrozně drahé (cca 800-1000 Kč za jedno naplnění).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 09:41 Muž Joshuax [17] Re: Robo
Ale ja tam dam klidne 4L bombu, kdyz to za to bude stat a vleze se mi to do skrinky ;)A nejde mi ani tak o to, jestli to bude stat 100 Kc, 200 Kc, nebo 500 Kc to naplneni, spise o cas, ktery budu muset vynalozit, abych tu flasku vubec zajel naplnit. Kdyz Ti reknu, ze mi ted prislo o cca 5000 Kc na vyplatu mene, nez jsem ocekaval (mel jsem dovolenou), tak to mas skoro tolik, co by me stal cely set, nebo cely rok jeho provozovani, at uz bych ho plnil cimkoliv... Takze fakt neresim, jestli to bude stat o chlup vic nebo min, jenom nechci davat treba 20000 za nejaky predrazeny komplet od denerle ci sery nebo jine vylozene komercni znacky, kde ta cena absolutne neodpovida tomu, co za to dostanes. Chapu ze u akvaria za 200 000 je 20 000 normalni cena prislusenstvi, ale u akvarka za 10 000 vcetne skrinky, svetla a dost mozna i filtrace je 20 000 trosku dost za bublani CO2.
Takze ten set z RA se mi pozdava, mam v planu jit do nej s tou 4L flaskou, ale k tomu si objednam jeste i tu redukci na sodastream, kdybych mel treba problemy s plnenim te flasky na pockani. Co ja vim jestli nebudou chtit delat pokazde nejakou revizi, nebo co si vymyslej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:05 Muž DrChila [243] Re: romanticek
Pokud jsi doma každý večer můžeš CO2 vypínat:) A ušetříš za to noční vypínání. A popřípadě to pak časem dokoupíš to noční vypínání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:53 Muž Robo [45] Re: DrChila
Já si takhle plním taky soďák. Mám 6kg flašku a z ní přes tu redukci, kterou mi udělal jeden zručný soustružník plním soďáky. Mám kamoše co plní hasičáky CO2 takže to mám za hudlana. 6kg flaška za 100kč potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 18:50 Muž Robo [45] Re: Joshuax
Tady nejde o to jestli je levnější i když je oproti te tvé sestavě ze soďáku, ale jde o to, že ten set z rostlinných akva má 2kg bombu, která ti vydrží min. 3 měsíce a soďák ti vydrží max měsíc při ceně 200kč za výměnu, kterou by jsi ty chtěl preferovat jak jsi psal. Ale pokud máš dostatek peněz, prosím kup si ten soďák set. Já říkám, že je to ekonomicky nevýhodné. Navíc se ty flašky dneska plní na počkání. Když jsem četl další tvůj příspěvek, tak celkem nechápu proč ses tady ptal na ten soďák a nekoupil si ten set toho soďáku hned, když to máš takhle zmáknutý. Nechceš nikam jezdit, 200kč ti nevadí vyhazovat každý měsíc, tak celkem opravdu nechápu tvůj dotaz :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:58 romanticek
Ahoj, který co2 set by jste si vybrali.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Líbí se mi cena, a že je k tom i drohecker a difuzér, ale druhý set má zase elktromagnetický ventil, ale po dokoupení dalších blbostí mě vyjde na 4000,-Kč skoro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Joshuax
já to taky nemyslel k tomu setu, ale že to nemusíš bastlit, stačí když se to sešroubuje a z kvalitních věcí, který jsem ti tam napsal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:58 Muž Joshuax [17] Re: KarlosS
To bastleni nebylo smerem k tomu setu, ten se mi libi, myslel jsem spis tendenci lidi vsechno co nejvice zlevnit, takze to pak konci ruznyma nahrazkama podobneho tvaru, ktere se musi jenom trosku doupravit, aby to sedelo a pak to prece skvele funguje, tak proc davat 2x tolik za hotovy produkt, kdyz to udela stejnou praci. Nemyslim nic konkretniho, ale staci se podivat po foru, je to toho plno :) Od svetel, pres filtry, CO2 nevyjimaje...
ja nehledam nejlevnejsi reseni, hledam reseni, kde cena vice odpovida kvalite. To ze mi udela Sera PH controler za 12 000 je sice super, ale ja v tom tu cenu nevidim. Ja vidim vec s hodnotou max 2000 korun a ten zbytek uz je jenom marketing a tomu se chci vyhnout.Takze 3800 za set s 4L flaskou + dokoupit i ten PH controler se sondou, nemam s tim problem, at uz vcelku jako komplet, nebo po castech kvuli rozlozeni financni zateze (preci jenom nevim, co vsechno se pri zakladani zadrbe :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Joshuax
to se nebastlí na koleně z levných komponentů. To se jenom našroubuje do sebe z komponentů, které to obsahuje:-). Jehlák camozzi, spojky 1/8, elmag Acl, redukčak mini z aukra za 400,- a lahev, říkáš, máš. U nás je v plnírně použitá 2kg za cca 600,-Kč.
Mám zkušenosti i s levnýma elmag. z číny a není problém. Osobně bych ho ale nedával a jel nonstop. Lepší je v noci vyhánět co2 vzduchováním, zabiješ tak 2 mouchy jednou ranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:06 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Joshuax
Nemám tento set, stavěl jsem si to sám.
* Lahev není co vytknout, klasická malá lahev - raději jsem pořídil 5kg, ale je to jedno.
* Redukční ventil mini, který normálně používám - maximálně lehce máznout dosed šroubu na regulačním prvku - nejlépe sádlem.
* Jehlový ventil Camozzi používám také a jsem nadmíru spokojen.
* Elektromagnetický ventil nevím, ale asi to bude srovnatelné s Camozzi - nebál bych se ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 08:42 Muž Joshuax [17]
No koukal jsem na to blize a asi to vyjde dost nastejno, jde tedy spise o pouzite komponenty, nez o vlastni rozdilnost obou setu.Redukci ze sodastreamu nezavrhuji, preci jenom sodastream mam doma a co jsem tu tak procital, tak nechat si nekde naplnit lahev neni vzdy na pockani, ba spise naopak, takze prehodit redukci a zapojit sodastreamovou flasku v dobe, kdy je velka flaska v plnirne, to mi neprijde jako uplne zly napad a nemusim kvuli tomu drzet 2 velke flasky. Kor, pokud bych i sodastreamovou chtel nahradit nejakou vetsi, tak by mi ta puvodni zbyla ;)

Da se tedy tomu setu z Rostlinna akvaria verit ? Mate ho nekdo ? Nechci to bastlit na kolene z vsemoznych levnych komponent, nebo snad bublat z burcaku, mam doma male deti, takze bych rad ten CO2 set Extra. (kvuli komponent)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

A to jestli mi nekde naplnej flasku sodastreamu za 80, 100 nebo 200 korun, to je asi dost jedno. Za 200 to mam v obchode, kde jsem temer kazdy den a na nic necekam, za 100 mi to naplnej v plnirne, kam musim dojet autem (sockou bych tam asi netrefil), takze to kilo dam zase na benzin a jeste budu muset na jiznaku pak hledat parkovaci misto, coz je vetsi problem, nez utracena stovka navic... Kdo poznal, vi o cem mluvim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Joshuax
mě plní lahev do sodastreamu v plnírně za 80,- (je dobré ji mít namraženou, víc se vejde). Na akva účely to nepoužívám, ale na miníčko, proč ne? Když si někde nechá vytočit redukci na redukčák nebo ji za 2 kila koupí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:28 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Odpoviem neutrálne, mám odskúšané, používanie fľaše od sodastreamu je neekonomické a pracnejšie. Chápem, že prvotné náklady sú nižšie, ale cca po dvoch mesiacoch sa navýšujú až predražujú.
Adaptér sa dá kúpiť na ebay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 10:02 Muž Joshuax [17]
2 Robo: No kdyz pominu redukci na sodastreamovou flasku, tak si nejak nemuzu pomoct, ale ten set z rostlinna akvaria mi neprijde o nic levnejsi. Ja tam mam krome flasky uz vsechno a to, jestli to pak nakrmim pres tu redukci z flasky sodastreamu, nebo z paintbolovky, nebo jine flasky, to uz je vec jina...
A mam doma i ten sodastream, takze se resi jeste otazka toho, jestli naopak neudelat jednu velkou flasku a tlacit to do obeho, jak do sodastreamu, tak do akvarka, ale to nebylo predmetem dotazu, me zajima zejmena ten zbytek. Soucasti prispevku je fakt, ze chci, aby to melo nocni vypinani.
Ja se v tech komponentech nevyznam, prd vim, co mam ci nemam pouzit, jestli je jelspi difuzor, nebo atomizer, nebo je potreba oboji atd...

2 DrChila: Ano, tohle je docela bezne. Existuje nekolik ruznych moznosti, jedna z nich je uplne odstavit flasku sodastreamu a pres hadici to cpat ze skrinky pod sodastreamem pres redukci primo z velke flasky, pak neni ani potreba cokoliv preplnovat a sodastream se tim nijak neznehodnoti. Taky jsem videl plneni sodastreamove flasky suchym ledem, kde ta cena je taky nekde jinde, takze tech moznosti je vice, ale ja nejak aktualne neresim ten sodastream jako takovy, ale ten set, ktery jsem na netu nasel, tak jak se vam to cele jevi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 23:13 Muž DrChila [243] Re: FrantisekH
No někdo někde prodával jaký si nástavec na doplnění CO2 do sodastremu že to dělá tak že z normální 6kg lahve dopouští tu sodastrýmku. Že celá bomba stojí 200kč 6kg.. a v tý malý v sodastremu kde je 500g nebo kolik to stojí taky 200kč takže vidí velkou výhodu to takto odplňovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:13 Muž Robo [45] Re: FrantisekH
To máš sice pravdu, ale ta cena 199kč za výměnu je poněkud mimo. Jak dlouho mu ta bombička vydrží do 240lit akva když se plní na nějakých 450 gramů. 1 měsíc? Kdyby 1 měsíc tak za 1 rok to máš při těch výměnách 2400kč. To máš 1 CO2 set bez nočního vypínaní z rostlinných akva. Jasně pokud to chce ať si to koupí, ale je to zbytečná investice, za ty prachy bych šel raději do toho setu tady od nás. A ať neříká, že v Praze nejsou nikde plnírny tlakových láhví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 16:33 Muž Robo [45] Re: Joshuax
Nic proti, ale to je trošku předražené nemyslíš? když si vezmu kolik stojí výměna soďáku v marketu a za kolik koupím celý CO2 set tady www.rostlinna-akvaria.cz/… třeba bez nočního vypínání za 2400kč tak proč kupovat tuhle předraženou bejkárnu. To co jsi sestavil je předražený nesmysl na malinké láhni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:04 Muž Joshuax [17] – http://www.co2supermarket.co.uk/co2-tubing.html
Zdarec,

vsemozne pokukuju po ruznych technickych resenich vybavy planovaneho (zrejme) 240L akvaria a dostal jsem se k otazce CO2. Koukal jsem po vsemoznych resenich od levnych rucnich, pres drazsi samodomo, nebo nejdrazsi komercni produkty.
Chtel jsem od toho, aby to umelo spravne davkovat, coz lze + - spolehlive docilit a overovat kontrolou mereni CO2 a aby to umelo vypinat na noc.

Co jsem koukal po zdejsich clancich, kde se tomu nekdo venoval snad za pomoci hasiciho prostroje, nebo tak neco, clenek je zrejme starsi, coz jsem ale moc neresil, spise me zaujala ta cena, kde se v zasade pod 2500Kc, nic takoveho postavit neda. Ci aspon nejaka takova cenova tabulka tam je k dispozici.
Ale protoze jsem hledal dele, narazil jsem na produkt, ktery mozna vsichni dobre znate, jenom na neumim na foru spravne hledat, ale proste jsem se k nemu zde neproklikal a to je produkt ze stranek:

www.co2supermarket.co.uk/…

Je tam mozna si sestavit system postaveny na flaskach ze sodastreamu. Vyhoda vymeny v kazdem vetsim supermarketu se mi zalibila, takze jsem zacal koukat blize a vypada to u celkem hezky zpracovane. Je tam velika moznost vyberu ruznych alternetiv od levnejsi pres drazsi komponenty, ale co jsem si tak zkusil postavit to co bych tak nejak rad a tady je vysledek.

Item Name Sub-Total
Mixer Reactor Diffuser - Small £22.99
SodaStream Adapter £11 £3.95 Discount Applied
SodaStream Adapter Seals (3 pack) £1.95
Solenoid CO2 Regulator £39.95
Stainless CO2 Check Valve £3.95

Sub Total £79.84
Country: CZE Postage & Packaging Ł13

Order Total Ł92.84 cca 3100Kc i s dopravou z anglie (zadne clo)

A to mi prijde jako docela zajimava cena.
(V cene nejsou hadicky a mozna jsem opomenul nejakou kosmetiku, ci snad neco dalsiho ?)

Znate to ? Mate s tim nekdo zkusenosti ? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2014 14:03 Muž DrChila [243] Re: sylvie
No pokud provozujete plnírnu tak určitě tam budete mít lahev i třeba ty redukční ventily i třeba jehlový. Tak by skoro stačilo jen koupit maximálně elektromagnetickej ventil aby se to na noc vypínalo když se to napojí do hodin.
Pokud chceš sponzorovat nějakou firmu a chceš mít malou bombu relativně hezkou tak rataj a nebo pokud chceš bombu která vydrží tak bych zvolil to z toho rostlinýho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 13:43 sylvie – Co2
Jaký pořídit co2 set od rataj gejzír profi 1500g nebo set rotlinna-akvaria.cz
Na ceně nezáleží
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Plnírnu provozujeme jako firma, takže s plněním není problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 14:29 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: dravec
Za tu cenu to asi jen hezky vypadá, než je k užitku ;-)
Ještě jsem si všiml kolik stojí náhradní lahev s 95g CO2, tak to je mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 23:10 Muž dravec [72] - Rostliny – PLANT GROWTH SYSTEM NANO
Mate niekto skusenosti s tymto setom?
www.akvaprodukt.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:33 romant
A pošlou ti ho rovnou sestavený a jsou na něj mnohem lepší recenze, než na rataje, ten je dobrý možná tak na rostlinky.
rybicky.net/forum/19190
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:29 romant Re: Zoidik
Ahoj, rozhodně si pořiď profi gejzír. Mini gejzír co2 jsem měl a je úplně na prd. Neobsahuje budíky, máš neplnitelnou láhev. Náhradní stojí cca 400,-Kč a když ti to blbě bude těsnit, tak ti utečou a máš zbytečně vyhozené 400,-Kč. Profi obsahuje redukční ventil s dvěma budíky na kontrolu výstupního tlaku a kolik co2 je ještě v láhvi a má plnitelnou láhev. Doporučil bych ti si ještě koupit difuzér, zpětný ventil a počítadlo bublinek
Dle mého názoru vycházejí levněji tyto sety : www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nemusíš, tak často chodit do plnírny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ciffik
Klidně kecej, rád se něco dozvím ;-) Raději než si skládat, tak si tohle koupím už celé složené... OK, dám zřejmě na tebe i když k ratajovi to mam 10 minut autem z práce, tak v případě reklamace by to zase bylo pohodlnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:17 Muž lubaan [61] Re: Zoidik
Tohle je opravdu hodně individuální a závisí to na spoustě proměnných, jako je tvrdost vody, PH, jak účině se CO2 rozpouští, ..... Musíš si to nejdřív vyzkoušet, měřit PH, aby nedošlo k velkýmu poklesu. Kolik bublinek se nedá takhle od stolu říct, všechny počítadla navíc nedělají stejně velký bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:16 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Zoidik
odhad 1-1,5 měsíce záleží jak budeš schopný co2 rozpustit...

nechci ti do toho kecat, ale než rataje a jeho ,,údajně problémově" plnitelné bomby, tak bych využil článek tady na rybkách o sestavení co2 setu z kvalitních komponent příp. si koupil celý komplet na rostlinna akvaria - s cenou na tom budeš stejně, dostaneš 2l láhev, kterou alespoň u nás nemají sebemenší problém naplnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lubaan
Uvažuju o Mini Gejzír CO2 s elektromagnetem s půl kilovou lahví nebo Profi Gejzír CO2 s elektromagnetem - lahev 500g, oboje od rataje. Bublal bych pouze když bych svítil. Co se intenzity týče, tak jsem někde četl, že by mělo za minutu být tolik bublinek, koli je litrů vody/10, tak pokud mam čistý objem cca 130litrů, tak 13 bublinek za minutu, nebo to je blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 15:28 Muž lubaan [61] Re: Zoidik
Podle velikosti lahve a podle toho, jak moc hnojíš CO2. Já mam třeba na 375l 6l lahev a vydrží mi tak přibližně půl roku. Bublam nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 13:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Jak dlouho vydrží talková láhev když ji budu využívat ve 162litrech brutto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:47 Muž lukasleibelt [84] Re: Pepíček
Já se také přikláním k těm rostlinným akváriím. Větší objem, takže nebudeš muset pořád naplňovat tlakovou láhev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:43 Muž rybka1 [178] Re: glpetr
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:41 Muž rybka1 [178] Re: Pepíček
Fotka k příspěvku Ja osobne mam ten z rastlinneho (co je na pravo!!!) ale bez flase,tu mam z hasicaku a som s nim spokojny na 500%!! Emg sa nehreje mozes ho kludne drzat v ruke,ihlak sa da super citlivo stelovat.a naviac je to znacka camozzi.italiano:-):-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 20:38 Muž glpetr [69] Re: Pepíček
ahoj doporučuji koupit CO2 set EXTRA od rostlinná akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:28 Pepíček – co2 set
Jaký co2 set si mám pořídit do 160l akvária. Co2 set rataj gejzír 500g nebo set od rostlinna-akvaria.cz, který má objem 2l
shop.rataj-spk.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:54 Muž Slav3k [23] Re: Aforte
Sounds good. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Slav3k
Butys psal 28.12.2013 17:24 do inzerátů:
Hasící přístroj CO2
Prodám dva hasící přístroje CO2 1,5kg.
Vhodné na pouštění CO2 do akvaria.
Hasičáky jsou plné,plombované a mají uzavíratelný ventil.
Cena 1000,- za oba.

Mohl by jsi se s ním domluvit, aby ti dal jen jeden za 500,-Kč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538?od=301