Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 12:44 Muž Jura23 [6] Re: BikerJames
Sleduju to vždycky pozorně a ty ostatní mrtvy určitě nejsou... Jednou se totiž stalo i to, že se plíseň ještě nerozšířila upně na všechny a asi deset, co nebylo zasažených už se začlo líhnou(už vrtěli ocáskama), ale během noci plíseň překryla i ty, kterým chyběla už jenom chvilička... :-(
Edit: Teďka jsem si všiml jedné podobné diskuza a tam jedna osoba poradila proti plesnivějícím jikrám přípravek Mycopur. Máte s tímto přípravkem prosimvás někdo nějakou zkušenost??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 09:34 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Jura23
Podle toho co psal INF3RNO to může být tak,že jikry odumřou kvůli špatnému složení vody a pak začnou plesnit protože jsou mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 23:50 Muž Jura23 [6] Re: INF3RN0
Ale já mám problém v tom, že se jikry vyvyjejí dobře, ale splesnivějí kvůli pár odumřelých jiker.. A přitom se nikdy nevylýhne 100% všech jiker.... Prostě se ta plíseň rozleze z jedné jikry na ostatní dobře se vyvyjející... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 15:24 INF3RN0 Re: Jura23
Bude to problem s vodou,jikra potřebuje ke zdravému vývoji vývojovou vodu - jikry od různých druhů ryb se liší podle toho jaká voda se nachází v jejich domovině.Pokud na jikru působí při vývoji voda s rozdílnými vlastnostmi(vodivost,tvrdost,ph) než je obsah jikry - jikra se nevyvíjí a PLESNIVÍ
Dá se říct že pomyslná hustota vývojové vody by měla být stejná jako obsah jikry - to znamená:
Na jikru nesmí působit žádný tlak plynoucí z množství minerálů obsažených ve vodě,pokud se tak stane,jikra nemůže pokračovat ve vývoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 21:43 Nobody Re: NIKO
Jj. :)
Stává se to dost"pravidelně".Spousta výtěrů v pohodě a pak 1-2...katastrofa!Všechny podmínky stejné...a stejně úmrtí(nebo se jikry nevyvíjejí). :-(
Zatím nikdo nepřišel na to,proč se tak děje.Např.:p.Frank,p.Zahrádka,p.Hofmann,p.Novák atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 21:34 Muž NIKO [527] Re: Nobody
Chyba chybějící diakritiky. Takto dochází k nedorozumění...
Možná záhadná"tetrahymena"plíseň.
Jó, kdybyste to napsal třeba takto...: Možná záhadná "tetrahymena", pak plíseň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:27 Nobody Re: NIKO
NIKO
OT - tetrahymena je jednobuněčný nálevník, ne plíseň. Záhadný?
A Vy ho dokážete určit?To byste musel udělat okamžitě,protože za pár hodin Vám jikry sekundárně zaplísní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:19 Muž Jura23 [6] Re: NIKO
Dobře... Pokusím se zeptat po nich... A co jinak říkáte na tyto hodnoty?? Nějak se mi to nezdá... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 14:17 Muž NIKO [527] Re: Jura23
Mám kladný vztah k Dajaně, ale tyto "testy" neberte vážně. Zkuste ty od fy. AQUAR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:40 Muž Jura23 [6] Re: NIKO
Koupil jsem ve zverimexu jakejsi test 3v1. Jsou to proužky od DajanaPET. Ale nevím jak je to moc přesny... Moc se mi to nezdá... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:34 Muž NIKO [527] Re: Jura23
Čím měříte tu alkalitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 00:24 Muž Jura23 [6] Re: Nobody
Pro nobody: Třou se mi i kančíci a těm to taky dělává tak, že ze snůžky zplesnivělo (zbělalo) pár jiker a zbytek se bez problému vylíhl... Právě proto to teď nechápu... hmm U vrubozobců zbělá pár jiker, ale během 2dnů se to rozšíří na všechny... Celkovej výsledek vypadá, jako by byl přes celou snůžku mech...

A jinak ten nápad s injekční stříkačkou a brčkem opravdu nepůjde... smich Ty potvory mí rozškubou uměly rostliny a brčko je asi nezastaví.... :-D

Tady dodatečně přikládám kvalitu vody:

celková tvrdost vody (GH) = 22 GH
Uličitanová tvrdost (KH) = 0 KH
Hodnota pH = 6,5pH
Ale přesnost mi nepříjde moc velká, tak nevím no....
Podle návodu vyplívá, že mám vysokou tvrdost GH a malou uhličitanovou tvrdost KH. Aspoň že pH mám dobry... hmm Jinak jsem se díval do své literatury a u vrubozubců nejsou nikde napsany žádny hodnoty vody... Že prej nejsou náročny na odchov...
Nemáte někdo prosimvás zkušenosti se zlepšením těchto hodnot??? Děkuji... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 22:58 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: radek1
Tak to u vrubozubců určitě nepůjde :-D ,ti trochu koušou a útočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 22:40 Muž NIKO [527] Re: Nobody
Možná záhadná"tetrahymena"plíseň
OT - tetrahymena je jednobuněčný nálevník, ne plíseň. Záhadný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:04 Nobody Re: Jura23
Světlo a teplota(když se chtějí třít,tak jim tyto parametry vyhovují)asi nemá vliv na plíseň jiker.Spíš pH a tvrdost vody a taky oplodnění jiker.
Je to divné. :-O
Mě u výtěru skalárů splesniví např.:200ks - tak 5-10 jiker a plíseň se nešíří.
Možná záhadná"tetrahymena"plíseň.Dokáže zlikvidovat celé výtěry u choulostivějších ryb,ale toto asi není Váš případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 15:18 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: Jura23
nemám zkušenost s vrbozubci ale s pancéřníčky taky mi jikry plesnivěli,na odstranění plesniv. jiker používám velkou injekční stříkačku na kterou nasadím brčko a jikry odsaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 23:00 Muž Jura23 [6] Re: jirka
Filtraci mám dobrou (vnější filtraci TetraTec EX700) A jinak ta voda nesmrdí furt... Je to opravdu jenom občas, když dostanou víc papání než by měli... A to se nestává často.. Spiš je nechávám trochu hladovější.. Jsou pak mnohem aktivnější...

Jinak když mají jikry tak je nekrmím skoro vůbec, protože oni stejně nežerou... Celou dobu nedělají nic jinýho než že jsou nad jikrách a hlídají... Právě proto mě to tak překvapuje, že tak rychle plesnivějí, když se tak poctivě starají...

A nevíte náhodou někdo, jaky jsou ideální podmínky pro plíseň?? (myslím tím světlo, teplota atd..) Protože ty jikry se vyvyjejí dobře, ale jenom kvůli pár jikrám splesniví vždycky všechno... To jde vidět ze dne na den jak se ta plíseň rozšíří z jedné jikry na celé okolí... Kdyby se mi aspoň podařilo tu plíseň spomalit tak by se minimálně polovina vylíhla...

Jinak skusím nakoupit nějaky věcičky na zjištění kvality vody a napíšu to sem... Ať vím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:40 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Jura23
Ještě když uvidíte že se chystají další den ke tření tak vyměň část vody za čerstvou a když nakladou jikry tak je moc nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:00 jirka Re: Nobody
smrdí voda?no to už podle mě aktivní uhlí opravdu nevytrhne.měnit častěj vodu,tolik nekrmit a pořádnou filtraci.já když je choval tak jsem nic jiného nedělal.byl jsem překvapený kolik toho tyhle ryby sežerou a ...taková výrobna odpadu.jak jsem zanedbal ůdržbu už se drželi za tlamy.možná by to chtělo vzít výtěr do elementky s -nesmrdící- vodou a vykulit je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:35 Muž Jura23 [6] Re: Nobody
O té vodě jsem taky přemýšlel, ale mám ve společnym akváriu i kančiky příčnopruhy a těm to problém nedělá... Asi jsou vrubozubci náchylnější na kvalitu vody no.... Jinak voda mi zapáchá jenom někdy, když krmím ryby masem a naberou si toho potvory do pusy moc a pak to rozkousany plivou žábrama... To pak někdy zahnívá, ale jinak větší problémy s tim nemám... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:30 Nobody Re: Jura23
Řekl bych,že máte něco špatně s vodou,jak už psal jirka.
Nepředpokládám,že máte dvě samice,které se třou. :)
Běžně rodiče plesnivé jikry odstraňují.
Vám zapáchá voda?A jak často odkalujete?
Místo aktivního uhlí,raději častěji měnit vodu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:08 Muž Jura23 [6] Re: jirka
To mě taky napadlo odstranit plesnivy jikry, ale bohužel se to nedá, protože vrubozubci jsou hodně agresivní když mají mlady a už nejsou nejmenší, takže tato varianta není možná :-O
A co se týče aktivního uhlí, tak to používam jenom, když začíná zapáchat voda... Akvárko mám v pokoji kde spím, takže to je nezbytny.... Ale zkusím ho tam nedávat a uvidím, jestli se to zadaří... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 16:59 jirka Re: Jura23
mohou být špatně oplodněné a nebo neodpovídá kvalita vody např. tvrdost,dusík.plesnivé jikry musíš odstranovat,pokud to nedělají ryby,plísen se rozšíří i na zdravé jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 16:31 Muž NIKO [527] Re: BikerJames
K používání aktivního uhlí by měl být skutečně relevantní důvod. Přesto v žádném případě neplatí "...To uhlí bych nepoužíval prý se může používat jen krátkodobě (cca 10-14 dní) ve specifických případech, pak je efekt opačný..."
Opačný efekt není v akváriu možný. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:50 Muž Jura23 [6] Re: BikerJames
Dobře... Vyzkouším to bez toho uhlí a snížim teplotu na 26stupňů... Snad to výjde... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 22:04 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Jura23
Já mám teplotu 26-27°C atřou se mi co 3 týdny,obě samice a je to v pohodě moc jich nezplesniví a vykulí se skoro všechny.To uhlí bych nepoužíval prý se může používat jen krátkodobě (cca 10-14 dní) ve specifických případech,pak je efekt opačný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:56 Muž Jura23 [6] – Plesnivějící jikry
Fotka k příspěvku Ahoj lidičky...

Chtěl bych vás poprosit o radu. Chovám ve společném akváriu vrubozubce paví, kteří se mi pravidelně třou, ale pokaždé jikry zplesnivějí. Prvních 24hodin je všechno bez problému, ale během druhého dne zbělá pár jednotlivých jiker, což byvá celkem normální... Podle mě je to tím, že se všechny neoplodní a navíc nikdy se nechytnou všechny jikry... Ale problém je v tom, že během dalších dvou až tří dnů se ta plíseň rozleze po celé snužce... A to se ostatní jikry vyvyjejí dobře.. Jdou vidět v jikrách i očička, ale než se stihnou vylíhnout uplně, tak všechny překryje plíseň. Plíseň je podobná mechu - viz foto.
A tak bych se chtěl zeptat, čím to je, nebo aspoň jak zpomalit rozšiřování plísně... Ryby se o jikry starají výborně!! Dokonce i plesnivy jikry hlídají ještě další týden...

Může být problém v něčem z těchto věcí???

teplota vody: 28 stupňů
používám aktivní uhlí

Budu rád za každej váš názor... Předem všem děkuji... Už opravdu nevím co s tím mám dělat... :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:15 Žena sharon [126] Re: Biker Jack
Jsou pohlavně dospělí zhruba v jednom roce. Třou se do 9, 10 let. Podmínkou pro tření je vhodně a samovolně sestavený pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:55 Biker Jack
Mě by zajímalo v kolika měsících života se Vrubozubci začínají třít.Mám Podezření že mám 4 samice :-( ,nevíte to někdo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2466x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12310-vrubozubec-pavi-rozmnozovani-odchov?od=101