Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 09:45 MatyCzechcz Re: visek
Takže ta 1. fotka je samice a ta 2. samec ?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:35 Muž visek [75] - TetryRe: MatyCzechCz
ja je mel dost dlouho a poznal jsem to jen podle kladelka a pak ze samec byl vetsi nez samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:59 MatyCzechcz – Samec/Samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-D Ahojky prosím o radu mám 15cm vrubozubce a nevím jstli jsou to samci / samice napište mi prosím jestli to poznáte díky papapa ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 08:54 RAP Re: lenin
U těchto ryb je rozlišování pohlaví poněkud horší. Nejlépe si to zapamatovat při tření právě podle močopohlavních trubic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 16:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: 2-3dny v závislosti na teplotě. ...a parametrům vody... ona brněnská voda místy není žádný lábuž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 15:09 lenin Re: RAP
Nevím jestli poznám, že se jedná o dvě samice. Ale přijde mi, že jeden ocelát je více útočnější, větší a protáhlejší a ten druhý má nápadnější otvor na kladení jiker a tělo zas víc kulatější a vyšší. Na zbarvení to nepoznám i když se udává , že samci mají tři nápadné skvrny na hřbetní ploutvi. Na albinu to nevidím. Jestli víš ,tak poraď ,budu vděčná ať vím na čem jsem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 11:38 RAP Re: lenin
Teplota v průměru 26°C je v pořádku.
Jestliže ti jikry během pár hodin zplesnivý, tak má Roman pravdu. Je jisté, že se jedná o pár? Ony se mohou vytírat i dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2014 20:59 R Muž romant [27982] Re: lenin
Jsou neoplodněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:58 lenin Re: romant
Romante jasný, to jsem četla,že bílé jsou napadené plísní ale je mi divné že právě hned od prvopočátku jsou bílé od toho kladení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:52 R Muž romant [27982] Re: lenin
Nemá, bílé jsou již plesnivý, takže buď byly neoplodněný a nebo se ta plíseń na ně rozšířila, čemuž se dá trochu zabránit přicmrndnutím třeba eSHa 2000, nebo trochu Acriflavinu a na kvalitě vody, tedy na tom jak je "stará" může taky hodně záležet. Prostě příště může bejt všechno jinak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:49 lenin Re: RAP
Píšeš , že za 2-3 dny, není to brzo? Včera mi je samička nakladla a dneska už jsou z břidlice sházené v písku. Z dřívějšího fóra na těchto stránkách jsem taky vyčetla ,že oplodněné jsou nažloutlé a ty naše jsou pořád bílé .Oceláti jsou forma albino ,ale to by snad nemělo mít vliv o jakou formu jde.
Teplota vody v akva je 26°C. Více méně stabilní někdy malé odchylky jako 25,9 nebo 26,3°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2014 11:02 RAP Re: lenin
V průměru za 2-3dny v závislosti na teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 23:01 lenin – vrubozubec paví
Zdravím všechny na fóru. Chci se zeptat, zda někdo neví, za jak dlouho po nakladení jiker se líhnou malí oceláti. Mám je rok a u páru jde o druhé nakladení, to první bylo bohužel sežráno ostatními rybami. Díky za každý poznatek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 13:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: jonny
Podle videa, dva oceláti břicha propadlá, ať už víc nebo míň a třetí, ten co je jako balon, má evidentně nějaký ještě větší problém. Spíš než třecí problemy bych řešil zdraví ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 00:19 jonny – žerou jikry
zdravim mam problem.... par ktery naklade jikry. kdyz jim jikry vemu do 4 dnu mam malinke krmim je odsavam ze dna neporadek ale do 14 dnu umrou kdyz je necham u rodicu tak to do 48 hodin sezerou... ph a ostatni hodnoty ok topeni na 28C akvarko 500l v akvarku celkem 3 vrubozubci par cca 3 roky stary a jeden samec 2 roky a 2 prisavnici. nevite co stim prikladam video www.youtube.com/… dekuji jonny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr.cze
Esi to nejsou pohádky ovčí babičky nudícího se tazatele...Dvě samice spolu, to je celkem běžný jev u párových ryb. Aby samotná samice nakladla jikry, s tím jsem se teda nesetkal. Tři samice...to nemá logiku, takže o tom silně pochybuji. Co jste odchoval po předchozích výtěrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:18 R Muž romant [27982] Re: Petr.cze
Neklade vejce, ale jikry a možný to je, že se vytře i bez samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:15 Petr.cze – Kladou jikry
Teď se v mém akvariu rozmnožujou oskaři již po druhé ale teď už jikry nežerou a hlídají je ,ale mám takovej problém mám 4ks vrubozupců 3 kusy jsou už starší 20cm a jeden kus je mladší malej 15cm.Na vlastní oči jsem pozoroval že všichni starší kusy 20cm kladou vejce a ten třetí malej je opodál a vůbec se o hnízdo nezajímá jako ty tři.Ale teď teda nevím ,mám teda 3 velké samice co kladou jikry a ted je otázka jestli ten malej kus je samec.Je možné aby samice nakladla vejce i když nemá samce? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 11:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: OndraT
To se takhle nepozná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 09:18 OndraT – určení pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pořídil jsem si pár mladých ocelátů, mam je spolu přes rok. když vyrostli,, koupil jsem jim 250l akva a zvýšil teplotuy na 27°C. od té doby se větší neustále snaží zahánět menší do kouta, kde jsem dal břidlici, neútočí,, jen jí tam vždy nasměruje a po týdnu už stačí když jen naznačí z druhé strany akvária a menší už ví a zaplouvá nad břidlici. do té doby než jsem je dal do většího akva. a než došlo ke zvýšení teploty se to nedělo. přidávám dvě fotky. pozná někdo jestli jde o pár, nebo ne? menší je cca 20cm a větší je 24cm.Díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2012 07:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Patrik
Zásadní změny v akváriu s jikrami a mladými nikdy nedělat. Často to vede k sežrání potěru, protože se třeba parametricky změní podmínky ve vodě. Tlumení světla je dobrý nápad. Vzduchování nevypínat. S tím filtrem by to němel být velký problém...nasaďte na sání jemný molitan či punčochu, sání se zmírní.
Srdce bych ubral, pokud moc nežerou - a není to nic nepřirozeného - bude jen kazit vodu. Pořiďte granule pro velké cichlidy. Dejte dvě a uvidíte jestli se jim chce žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2012 10:12 Patrik – VRUBOZUBEC ODCHOV
Dobrý den, mám dva vrubozubce cca. 2 roky,v akvariu mám pouze tyto dvě ryby,315 l,d140cm v50cm, pravidelně kladly jikry ale nic z toho nebylo. V lednu se poprvé vylíhli z jiker mladí, bylo to pro mě překvapení protože jsem měl za to že mam dvě samičky, žily cca 14 dní a pak umřely,byly snědeni,prošly filtrem či něco jiného nevím.Teď v sobotu nakladly další jikry,tentokrát chci být připravený,proto bych rád získal pár rad.

1/ dno akvaria mam pokryté pouze břidlicí, mám vysypat roh štěrkem, aby v něm mohli mladí žít?

2/ ryby krmím ma kostky nakrajeným hovětím srdcem (každý den, nebo ob den, jak mi to výjde), mám v tom pokračovat? vypadají že moc chť nemají krouží jen nad kamenem s jikramy

3/ až se vylíhnou malé rybky mám regulovat filtr? snížit fitrování? ať mi je nenasaje (Aquael Fan 3 Plus naplno celý den)

4/ vzduchovač spínám od 5-15 a 18-20

5/ svicení jsem omezil, když mají pouze přirozené světlo jsou nad jikramy klidnější, jakmile se sepne osvětlení vypukne rvačka a nepomůže ani odplutí jednoho do druhého rohu akvárka, utočení se trochu zklidní ale napětí je pořád,
mam umělé světlo na nějaký čas omezit? (svítím rampou 1x39W)

To je asi vše, jsem akvarista amatér, rybky mám pro radost, růst už přestly zastavily se na cca 25cm, teď už jenom tloustnou. Rád bych odchoval mladé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 21:24 Muž HATED [25] - CichlidyRe: RAP
ok tak ze mi asi nic ine neostava len cakat nho ok tak dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:57 RAP Re: HATED
Jako s každou jinou cichlidou - žádný rozdíl. Jen to může chvíli trvat, než se rodiče naučí péči. Tak neztrácet klid hned po 2-3 nepodařených výtěrech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:56 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kortezhugo
no len do kedy ved cekni fotky v albume aj videjko love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:53 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
...tak to mas uz pekne kusi - mozno staci len pockat...rybam nerozkazes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:50 Muž HATED [25] - CichlidyRe: RAP
ok a ako s tzm poterom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:48 RAP Re: HATED
Nejde o to jak je velký, musí nápadný. Někdy stačí položit větší křemen nebo 2-3menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:45 Muž HATED [25] - CichlidyRe: RAP
dik za radu nad tym uvazujem len hladam nieky velky koren ale fakt velky
ano
a nevies ako casto sa take ryby vytieraju a ako sa starat o poter ci je vyhodnejsie ho vylovit alebo nechat v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:44 RAP Re: HATED
Kořen nebo větší kámen. Prostě něco, co "rozbije" jednolitost plochy dna. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:41 Muž HATED [25] - CichlidyRe: RAP
no ved prave tak co by si doporucil ??? urobit neake rozdelenie???
a to sparenie kto vie ci je to par ale mam taky pocit su to zohrana dvojica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:39 RAP Re: HATED
Zvláštně formulovaný dotaz :) ))
Na tvé prezentaci je vidět, že máš téměř jednolitou plochu. Nic co by svádělo k vytvoření hranice teritoria.
Pokud se ti pár vybral sám, stačí dobrá péče a výtěr se dostaví. Pokud si ryby spároval sám(nedoporučuji), nemusí si ryby vyhovovat nebo může jít o stejné pohlaví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:38 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kortezhugo
mam ich velke asi 25 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:36 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
...mal som ich pred cca 15timi rokmi...ake ich mas velke???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 20:30 Muž HATED [25] - Cichlidy – astronotus ocellatus
chcel by som som sa nieco dozvediet o ocelatusoch (cichlide pavej)ajej rozmnozovanie a co je potrebne k dosiahnutiu a vysvetlenie toho divneho spravania ,,strazenie si daneho kamena " kto ich ma vie o com hovorim miesta maju dost su 2 v375 litrovom akva a mam na dne bridlicu a ryby maju 2 roky
vopred dik za rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 10:18 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Jura23
Mé obě samice mají břicho spíš do hranata a samec do kulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:32 Muž Jura23 [6]
Tak já mám určitě samce a samici.... Kdysi dávno se mi už vylíhli, ale teďka poslední dobou mi furt plesniví...:(

Jinak co se týče problému o požírání jiker, tak je to možná tím, že je v nádrži moc ryb a pár tak nemá dost klidu a požere si ty jikry... Mně to tak taky dělávali, tak jsem většinu ryb vydělal a od té doby s tim problém nemám....

A ohledně rozpoznání pohlaví... Tak to si myslím, že podle fotek se to nedá moc přesně poznat... Délky ploutví apod. bych taky moc nebral v potaz, i když se na to dá přihlížet, ale v dnešní době je tolik chovných forem, že to už je tak nakřížovany, že už se ničemu moc nedá věřit.... Podle mě je nejlepší metoda časté sledování ryb a v období tření se samici ovalí břicho (nafoukne se jikrama) Já mám samce sice většího, ale hubenějšího... Samice má ovalitější bříško...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 23:50 Muž SAA [9] Re: BikerJames
Blažena má pravděpodobně na mysli řecké písmeno omega (velké omega).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 21:36 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Blažena
No,nevím co to je (ohm) ale podle jakéhokoli zbarvení se to fakt poznat nedá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 20:30 Blažena Re: BikerJames
ahoj Takže ty řeči o oku na ocase nejsou pravdivé (alespoň ne vždy)četl jsem totiž někde že samec má místo oka něco jako "ohm"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 22:44 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Blažena
Fotka k příspěvku Tři by se tam i množili ale moc dobře jim nebude.Ten nalevo je samec a na pravo samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:03 Blažena Re: BikerJames
ahoj Nádrž mám 240l. stačila by pro tři????????????? nemohl bys poslat jeho foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 17:18 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Blažena
Ta v pravo je samice,ta vlevo taky a podívej se pořádně,pod tou samicí vlevo je samec.Je to totiž trio které se tře dohromady 2x samice 1x samec .Podle zbarvení to nepoznáš samice můžou být každá ůplně jiná,jen jsou trochu subtilnější ale agresivnější coze ,samec je mohutnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 12:48 Blažena Re: BikerJames
ahoj Díky za odpovědi. Nevíte náááhodou o nějakém? Jednu mám od mala a druhou domnělého samce jsem dostal . Vyměním. Třeba tu mojí ?(o níž vím že je dvouletá) za schopného oplodnitele.. takhle mě to moc nebaví. Mimochodem jikry jsou už zase sežraný sad a ty tvoje jsou vidět. Ten tmavší je on??? jestli ano tak ta co jsem dostal si hraje na samce a to dosti přesvědčivě. potlesk vypadají totiž stejně jako ty moje. ona se dokáže většinu času tvářit jako on jen když je naštvaná tak se zbarvila na samici to zírám . Skoro rok se snažím o mladé a né jen já i on!? ,se jí dvořil no nic chybami se člověk učí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 22:22 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Blažena
Fotka k příspěvku Tak ty jsou neoplodněné jsou moc bílé,máš asi 2 samice.Tyhle jsou oplodněné a nakladené dnes ráno.
Na fotce to možná nejde vidět ale jsou jasně nažloutlé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2008 21:00 Muž styv [10] - AmerikaRe: Blažena
On je robustnejší, drsnejší a u cichlid má samec trochu dlhšie plutvy. Pri trení spoznáš, podľa takzvanej urogenitálnej papili. Samec má tenšiu a špicatejšiu a samica kratšiu kuželovitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:16 Blažena Re: Vééna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku sad Škoda nevíš náhodou jak poznat že je to pár
podle mě ona a to druhé on.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 19:41 Vééna Re: Blažena
Nerad to říkám, ale jikry sou neoplozený. A poznáš to jednoduše a to právě tím, že sou bílé ;). Oplodněné jikry by měly lehce našedlou barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 18:15 Blažena
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Všechny.
Dnes v noci se mi vytřely vrubouni. na fotce jsou dejme tomu max 9hodin staré jikry a jsou čisté ale bílé . Jak poznám že jsou oplodněné ???po kolika hodinách a podle čeho. je to poprvé co je nežerou ale naopak mě nechtěli nechat je vyfotit ,útočili na mě a stavěli se mezi foťák a jikry.Je to teprve potřetí co se mi vytřeli. Hlavně jsem si všiml je to pokaždé po krmení hov.srdcem.Děkuji za odpověď. ahoj

Ještě Mě napadlo poslat fotku obou mých miláčků. V popředí snad samec :-) Má jednu tu kloaku podstatně větší nemá výrazné oko na ocase a je mohutnější. snad se nepletu jestli ano prosim o opravu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2008 21:55 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Jura23
Nechce se mě to číst celé,ale k základnímu dotazu.Pokud jikry plsesniví a není to kvalitou vody či zvýšeným obsahem NO2 a 3 tak je dobré jhako prvenci dát několik kapek acriflavinu či huminových výluhů(osobně používán aqa hum).pokud ani v tomto případě neochází alespoň k částečnýmu úspěchu, přiklonil bych se že se jedná o 2 samice.Což u ocelátů se stává docela často. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2466x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12310-vrubozubec-pavi-rozmnozovani-odchov?od=51