Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:58 Muž RAP [972] Re: Žaneta
Potěr, rybky v prodejní velikosti?
Chce to podat více info. Velikost akva, technika, základní parametry vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:56 R Muž ctibum [5941] - Snažím se to nezahubit...Re: Žaneta
Zaregistruj se, založ prezentaci, vyplň maximum informací, napiš jak a co děláš. Jinak ti těžko někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:33 Žaneta – Dotaz
Nemáte někdo zkušenost s odchovem vrubozubce. Po 10 dnech už mi potřetí začnou rybičky umírat. Nemůžu najít příčinu. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 09:30 Muž codex [0] Re: RAP
Dík ;-) jináč to akva mám 7let furt ok čistá voda.... filtr tetra tec ex 800, v akva bylo více ryb a kytky po přidání kanciku a vrubozubce mi kytky vytrhaly tak už tam mám jen dva kanciky a vrubozubce zbytek ryb sem rozdal akva má pouze 200L a chtěl bych tam mýt ryby v páru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2018 06:39 RAP Re: codex
Ocelát samice, Heros samec. Jinak to akva ve kterém jsou nic moc. Ostrý štěrk a kameny, žádná filtrace a kytky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 21:42 Muž codex [0] – vrubozubec paví X kančík červenooký
zdá se mi to nebo se mi chce třít vrubozubec (kterého mám pouze jednoho v tomto akváriu) a motá se mu do toho kančík ?? sou tam furt spolu :-D a pokud někdo dokáže poznat pohlaví ? díky za info. přikládám video: www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 11:05 RAP Re: Maja16
Ze začátku se může samec samici dvořit, ale velmi rychle se to může otočit v násilí. Proto se kupuje skupina mladých ryb, ze které se vybere pár a navíc se případná agrese rozdělí na více jedinců. I ryby mají období "puberty".
Ani koupě hotového páru nemusí být řešením. Samec může samici zabít už při převozu, pokud budou spolu nebo v novém prostředí jiného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 19:46 Maja16 Re: liborass
Kdyby v tomhle případě šlo o rozmnožování tak to chápu. Ale o potomstvo mi fakt nejde :)

(Jen chci vědět co to je protože kdyby jich bylo nedej bože víc nebo by byla v akváriu jiná teritoriální ryba bude se chovat jinak k samci a jinak k samici nebo to bude jedno a půjdou pod krizek tak jako Tak) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2018 19:24 Muž liborass [143] Re: Maja16
Jenže u cichlid to tak nechodí, že k samci přidáš samici (nebo naopak) a budou mladý, ono to může skončit smrtí jednoho z nich. Párek se mu utvořit sám, nejlépe z větší skupiny, pak to může fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 23:33 Maja16 Re: HanysOV
To sidce ano ale časem sám být nemusí proto bych byla jistější vědět copak to je hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 21:57 Muž HanysOV [54] Re: Maja16
Je to velká ryba, takže v 15cm bych se na to vykašlal a jestli je sám, tak je to asi úplně jedno, ne? Prezentace by byla super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 21:17 Maja16 Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za typ :) každý názor někoho zkušenějšího se hodí.
Prihodím ještě bližší foto snad to bude poznat lépe ale uvidím časem co se z něj vyklube :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 20:16 RAP Re: Maja16
Těžko říct při téhle velikosti a z těchto fotek. Ikdyž podle té druhé by to mohla být samička(bez záruky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 10:31 Maja16 – Samice/samec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj :) Poradí mi někdo prosím jestli je to samice nebo samec ? 15 cm je mu asi 8 měsíců

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 16:18 Mejla82 – poter

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 11:20 Muž LiborSprysl [9005] Re: Mejla82
No měla by být co nejstejnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 09:02 Mejla82 Re: LiborSprysl
Voda je ostata....Voda ve velkem akva bude jina.Pridavam do ni raselinivy vyluh...Ktery ostatne muzu pridat i do odchovny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:54 Muž LiborSprysl [9005] Re: Mejla82
No jestli je ta voda ve vedlejší nádrži stejná, jako v akváriu kde se vytřeli vrubouši, tak rozhodně přitopit a jen vzduchovat... tak na 26... jestli je parametricky výrazně rozdílná, tak to nedaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:52 Mejla82 Re: LiborSprysl
Nemaj sanci prezit kvuli osadce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:47 Muž LiborSprysl [9005] Re: Mejla82
A co ty jikry nechat rodičům? ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:26 Mejla82 – poradte
Fotka k příspěvku Tak se mi to nezdalo a mam opet nakladyno....pratele akvamaradi...pomozte poradte.Jikry jsem nasel dnes rano,tudis stari bude max 9 hodin.Mam pripravene male akva,voda odstata cca 3 tydny,teplota vody je 23°,mam tam eheim clasic ale je necinny bezi pouze vzduchovani.Kdy jikry i s kamenem prendat?Mam teplotu vody zvisit?Mam pistit eheim prez houbu na sani????

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 22:02 Mejla82 Re: blegon
Hele i na krmeni dobry.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 22:01 Mejla82 Re: RAP
Premistit s kamenem me nenapadlo... mozna jsem tk uspechal... Uvidime.Kazdopadne jsem udelal vsechno co jsem se nize docetl.
Jak dlouho trva popripade vykuleni potru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:25 RAP Re: Mejla82
Jesli se ti něco vylíhne. Pokud by si odsál vylíhnutý potěr, je to většinou v pohodě. Pokud se přemisťují jikry bez podkladu, většinou dochází k jejich poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 16:02 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Mejla82
Teplotu můžeš nastavit klidně na 28°C ale ted možná už ani topení nebude třeba (na zimu pak ano).
Jinak vždy je lepší jikry do odchovného akvária přesunout i s tím na čem jsou nalepeny.
Potěr je nejlepší krmit nalíhlou artemií.
Než se jikry vykulí nechal bych tam jen vzduchování a až bude potěr plavat zapl bych i ten eheim a na jeho sání bych dal kostku molitanu aby ti nenasával potěr.
Osobně si ale myslím že vrubouše nemá cenu odchovávat poté se jich nezbavíš není o to zájem.
Ale jako krmení pro cichlu a dospělé vrubouše proč ne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 15:22 Mejla82 – Jikry
Fotka k příspěvku Rano jsem nasel v nakladene jikry vrubozubcu pavich..Po mensim boji se mi je podarilo odsat do mensiho AQ ktere bylo napusteno vodou v hlavniho AQ.Je tam zajety filtr eheim clasic.Nadrz okolo 80l.
Dotazy:

Chci pridat topitko a udrzovat stalou teplotu.Na kolik nastavit?26 jako ve velkem akvariu?

Cim zacit vylihnute rybky krmit?Opravdu jen buchanky?

Mam nechat filtr v malem akvariu nebo vyndat,nechat jen vzduchovani a mecit casto vodu?Popripade jak casto a kolik?

Dekuji za reakce Akvamaradi :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 22:11 Muž Tojsouvěci [2681] - Kytky s čudlamaRe: milan
Romant má podstatnou věcnou připomínku.Mohou se Ti vytírat dvě samice,další možnost je neplodnost samce,nebo špatná kvalita vody pro vývoj jiker .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2016 19:14 R Muž romant [27788] Re: milan
A je to samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 19:07 milan – vrubozubec
Zdravim poradi mi někdo mam par ocelatu ,pravidelne se vitiraji samice klade opravdu hodne jiker ale za dva dny jsou plesnive.Samec teda nad snuzkou plave ale nikdy jsem nevidel vistrcene kladélko muze byt ten samec neplodny?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2015 13:05 RAP Re: Barbora D
Místo žab mu narejpejte žížaly, dají se levně koupit i červy. Jídelníček doplnit granulemi adekvátní velikosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 16:04 Muž LiborSprysl [9005] Re: Barbora D
Jí a celkem nic se mu neděje... jen s těmi ohroženými obojživelníky to nejde do kupy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:00 Barbora D – Jí Vrubozubec žáby ?
Ahoj, přítel si koupil nedávno malého Vrubozubce a ten je jak bezedná díra :-D přítel ho krmí několikrát denně a za tři měsíce se zvětšil ze dvou centimetrů na sedm. No a krmí ho těma mraženýma červíkama a to je samozřejmě dosti drahé, tak jsem u řeky nachytala půlcentimetrové žabičky Skokana hnědého a hodila je Vrubozubci do akvárka.. šel po nich jak divý a hrozně mu chutnaj :-D Nemůže se mu něco stát ? PS: vím, že jsou u nás obojživelníci chránění, taky jsem jich chytla asi jen pět ..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 10:38 Muž visek [65] - TetryRe: MatyCzechCz
to opravdu nevim.ja koupil par a az kdyz se vytrely tak jsem poznal kdo je kdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 09:45 MatyCzechcz Re: visek
Takže ta 1. fotka je samice a ta 2. samec ?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:35 Muž visek [65] - TetryRe: MatyCzechCz
ja je mel dost dlouho a poznal jsem to jen podle kladelka a pak ze samec byl vetsi nez samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:59 MatyCzechcz – Samec/Samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-D Ahojky prosím o radu mám 15cm vrubozubce a nevím jstli jsou to samci / samice napište mi prosím jestli to poznáte díky papapa ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 08:54 RAP Re: lenin
U těchto ryb je rozlišování pohlaví poněkud horší. Nejlépe si to zapamatovat při tření právě podle močopohlavních trubic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 16:16 Muž LiborSprysl [9005] Re: RAP
RAP napsal: 2-3dny v závislosti na teplotě. ...a parametrům vody... ona brněnská voda místy není žádný lábuž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 15:09 lenin Re: RAP
Nevím jestli poznám, že se jedná o dvě samice. Ale přijde mi, že jeden ocelát je více útočnější, větší a protáhlejší a ten druhý má nápadnější otvor na kladení jiker a tělo zas víc kulatější a vyšší. Na zbarvení to nepoznám i když se udává , že samci mají tři nápadné skvrny na hřbetní ploutvi. Na albinu to nevidím. Jestli víš ,tak poraď ,budu vděčná ať vím na čem jsem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 11:38 RAP Re: lenin
Teplota v průměru 26°C je v pořádku.
Jestliže ti jikry během pár hodin zplesnivý, tak má Roman pravdu. Je jisté, že se jedná o pár? Ony se mohou vytírat i dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2014 20:59 R Muž romant [27788] Re: lenin
Jsou neoplodněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:58 lenin Re: romant
Romante jasný, to jsem četla,že bílé jsou napadené plísní ale je mi divné že právě hned od prvopočátku jsou bílé od toho kladení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:52 R Muž romant [27788] Re: lenin
Nemá, bílé jsou již plesnivý, takže buď byly neoplodněný a nebo se ta plíseń na ně rozšířila, čemuž se dá trochu zabránit přicmrndnutím třeba eSHa 2000, nebo trochu Acriflavinu a na kvalitě vody, tedy na tom jak je "stará" může taky hodně záležet. Prostě příště může bejt všechno jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 20:49 lenin Re: RAP
Píšeš , že za 2-3 dny, není to brzo? Včera mi je samička nakladla a dneska už jsou z břidlice sházené v písku. Z dřívějšího fóra na těchto stránkách jsem taky vyčetla ,že oplodněné jsou nažloutlé a ty naše jsou pořád bílé .Oceláti jsou forma albino ,ale to by snad nemělo mít vliv o jakou formu jde.
Teplota vody v akva je 26°C. Více méně stabilní někdy malé odchylky jako 25,9 nebo 26,3°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2014 11:02 RAP Re: lenin
V průměru za 2-3dny v závislosti na teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 23:01 lenin – vrubozubec paví
Zdravím všechny na fóru. Chci se zeptat, zda někdo neví, za jak dlouho po nakladení jiker se líhnou malí oceláti. Mám je rok a u páru jde o druhé nakladení, to první bylo bohužel sežráno ostatními rybami. Díky za každý poznatek :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 13:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: jonny
Podle videa, dva oceláti břicha propadlá, ať už víc nebo míň a třetí, ten co je jako balon, má evidentně nějaký ještě větší problém. Spíš než třecí problemy bych řešil zdraví ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 00:19 jonny – žerou jikry
zdravim mam problem.... par ktery naklade jikry. kdyz jim jikry vemu do 4 dnu mam malinke krmim je odsavam ze dna neporadek ale do 14 dnu umrou kdyz je necham u rodicu tak to do 48 hodin sezerou... ph a ostatni hodnoty ok topeni na 28C akvarko 500l v akvarku celkem 3 vrubozubci par cca 3 roky stary a jeden samec 2 roky a 2 prisavnici. nevite co stim prikladam video www.youtube.com/… dekuji jonny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 05:41 Muž LiborSprysl [9005] Re: Petr.cze
Esi to nejsou pohádky ovčí babičky nudícího se tazatele...Dvě samice spolu, to je celkem běžný jev u párových ryb. Aby samotná samice nakladla jikry, s tím jsem se teda nesetkal. Tři samice...to nemá logiku, takže o tom silně pochybuji. Co jste odchoval po předchozích výtěrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:18 R Muž romant [27788] Re: Petr.cze
Neklade vejce, ale jikry a možný to je, že se vytře i bez samce.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2106x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12310-vrubozubec-pavi-rozmnozovani-odchov