Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna filtrační náplně

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Výměna filtrační náplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:37 Muž Yirka [9141] Re: Kate127
Pokud drží tvar a homogenitu, bude bez problémů sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:35 Žena Kate127 [74] – výměna filtrační pěny
Zdravím všechny,

chtěla bych se zeptat, po jak dlouhé době bych měla vyměnit filtrační pěnu? Mám hlavici atman At200, který jede nepřetržitě od založení v říjnu 2011. Kdy je čas na výměnu? Pěna se mi zatím moc neucpává, ale v současnosti na ní pozoruji jakoby plíseň nebo co to je. Asi to vzniká tím, že mám asi poměrně dost plat a mám zřejmě již pomalu, ale jistě přerybněno...

Plánuju, že platy prodám nebo vyměním a pak novou osádku, která již tolik detritu tvořit nebude. Mám koupit novou pěnu nebo jen proprat?

Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 13:03 R Muž romant [27987] Re: Magrathea
Ten stávající vyprat v akva vodě a v tom bordýlku řádně vymáchat ten novej a spustit už po novu. Denně, či obden po dobu 7-10 dní měnit 1/3 vody a moc nekrmit a do akva nijak jinak nezasahovat, ani neodkalovat, prostě to nechat v co největším klidu a bude to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 13:00 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Výměna filtrační náplně
Ahoj všem, mám v akváriu 25l filtr Pat mini ( www.beatinaqua.cz/… ). Byl součástí kompletu a je mi jasné, že na velikost akvária je filtrační hmota dost malá, proto uvažuji o výměně - sundání současného černého molitanu a zakoupení větší kostky biomolitanu - snad se mi ji podaří na filtrační hlavu natáhnout). V tomto případě bych ale měnila kus za kus, tak nemohou běžet několik týdnů oba molitany současně. Jak tedy nejlépe naočkovat nový kus molitanu nitrifikačními bakteriemi?
Nebo mám tento filtr rovnou zahodit a koupit bublifuk?
Díky za případnou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:47 Muž Miras [111] Re: ajne
a nemohl být problém jen v té menší údržbě? pak by možná i bublifuk byl stále v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:28 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: ajne
Víra tvá tě uzdravila. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:22 ajne Re: Sid
Jednoduše. Běžely oba najednou, pak táta Atman vypnul, protože mu to přišlo zbytečné. No a zanedlouho se akvárium začalo čím dál víc zaneřáďovat, pak byl čas dovolených a málo času na starání. Nakonec jsem se do toho když byl táta pryč pustil sám a akvárium celé vyčistil, protože jsem se na to už nemohl dívat. Vyhodil bublifuk, vrátil Atmana a zas je to dobrý. Ale nechci se tu s nikým dohadovat ;-) Neříkám že jsou bublifuky špatné, to by je nikdo nepoužíval. Já jen mám osobní dobré zkušenosti s "honiči vody". Třeba přijdu časem na opak :-D Zatím ale není důvod měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:08 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: ajne
Tomu nevěřím. Kdyby tomu bylo naopak, pak bez protestu. Něco jednoduše možné je a něco není. :-)
Anebo to pravda je, ale není to zásluha filtru, ale tátovy zvýšené péče. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:05 ajne Re: Sid
Čistota vody. Já se o to akvárium zas tolik nestarám, je táty, ale co je tam Atman tak je to mnohem lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:01 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: ajne
V čem to nebyla žádná sláva a v čem je "honič vody" lepší? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:36 ajne Re: Sid
Tak já myslím že to takhle celkem vyhovuje. Bublifuk tam byl, ale žádná sláva. Proto se přešlo na Atmana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:15 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: ajne
...Silenta to je věc. Dodnes ve velkém akváriu pohání vzduchovací kámen...
To je jí škoda... Raději by mohla pohánět nějaký bublifuk, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:59 ajne Re: Yirka
Mne zase neuchvátily molitanové. Ale každému podle gusta :-) Každé má svoje pro a proti. Zatím ale můžu zaťukat že žádný problém, plně vyhovuje. I když Silenta to je věc. Dodnes ve velkém akváriu pohání vzduchovací kámen a i po těch letech a jedné výměně membrány šlape jako hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:51 Muž Yirka [9141] Re: ajne
No vidíš, já jsem měl ve trochu větší dříve Atman At-F304 a otevřeně říkám nikdy více. Ne že by byl poruchový to ne, ale v porovnání se stávajícím stavem u obou mých nádrží je to nebe a dudy. Jsem pžesvědčen že Silenta s molitanem zastala lepší práci než zmíněné vnitřní filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:41 ajne Re: Yirka
Táta má 150l akvárium, v tom má Atman At-F303, jinak dříve jsme doma měli 60l a 80l akvárium a tam byl klasický molitan a vzduchovací kameny, poháněla je Silenta :-) Ani v porovnání s tímto si nestěžuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:26 Muž Yirka [9141] Re: ajne
Jde o to jestli máš s čím porovnávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:23 ajne Re: Yirka
Asi půl roku v provozu a nestěžuju si :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:20 Muž Yirka [9141] Re: ajne
Popsal jsi to přesně, rybky budou asi jediné kdo bude mít radost. Akváriu až tak moc vyhovovat nebude, protože jeho účinnost bude malá a pracnost údržby velká. To nakonec poznáš sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:09 ajne Re: Miras
Omlouvám se ale přepisoval jsem si profil (původně marmich17), tak ať teď nedělám fou-pax :-)

V akváriu je filtr www.akvarko-shop.cz/… a myslím že akváriu plně vyhovuje. Je tichý, nenápadný a rozstřikovací trubička dělá do vody pěkný gejzír bublin, proti kterému rybky velice rádi plavou. Nejlepší zábava dne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:51 Muž Miras [111] Re: Sid
tak dobré řešení to je, trh je dnes tak široký, že je skoro až těžké se pak rozhodnout co koupit:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:44 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Miras
Já si dnes pořídil do nového miniakva bublifuk Filter XY-2836 5.5x7cm (151.72) :-)
V jiném miniakva už nějakou dobu používám od stejné firmy Molitánový filter malý SMALL 5-15 (L151.61) :) a palec
Pro hodně malé nádržky mi tohle přijde jako dost dobré řešení.
www.tatrapet.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:15 Muž Miras [111] Re: Yirka
taktak, já teď koupil motorek za 145kč a i když u něj mám ucho tak není skoro slyšet, takže jediný je trochu toho bublání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:12 Muž Yirka [9141] Re: Miras
Je to tak, někoho může odrazovat nevzhlednost či hluk. Zvolíš-li však vohdný motorek a necháš-li před kostkou zarůst, je to absolutně neviditelné a jen to tak šumí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:07 Muž Miras [111] Re: Yirka
taky bych řekl že do 25l je bublifuk ideál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 11:57 Muž Yirka [9141] Re: marmich17
V pětadvacítce, kterou jsem před pár týdny založil mi filtruje bublifuk a nádrž této či podobně velké nádrže bych už nikdy jinak neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 11:46 marmich17 Re: Miras
Díky za odpovědi. :-) Je to jen malý filtr, bublá mi v 25l, ale myslím že na tenhle obsah je akorát. Právě ale proto si říkám jestli místo toho v běžném provozu celkem zbytečného uhlí dát raději větší vložku. Jinak za čerstva určitě, myslel jsem ten nový nejdřív důkladně z prodejny proprat, pak vyndat ten starý a s trochou vody z akvária ho zavřít do skleničky s novým a protřepat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 09:07 Muž Miras [111] Re: marmich17
no a co tam dát třeba keramické kroužky pro hrubší filtraci + nechat ten molitan pro jemnou, ale nevím jak je to v tomto filtru uspůsobené, jetli to vůbec je možné.
Edit: aha tak nic už jsem ho našel na netu, je to malej filtr, takže ty kroužky asi těžko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 02:37 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: marmich17
Má. Když se to udělá "za čerstva". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 00:28 marmich17 Re: Sid
Vím že nemají podklad, ale myslím že i kdyby tam bylo zbytečné, je lepší mít větší kostku pěny. ;-) Jinak díky za odpověď, někde jsem tu jenom četl, někde mezi diskuzí že je dobré vymáčknout starou hmotu do nové, má to význam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 00:09 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: marmich17
...jsem se dočetl že u zaběhnutého akvária není uhlí již třeba, spíše se objevily názory že může uškodit...
Ty názory nemají reálný podklad. :-)
Poté, co aktivní uhlí splní svůj účel, (adsorbuje z vody své penzum látek), může ve filtru zůstat a plnit funkci substrátu pro nitrifikační bakterie.
Co se týče případné výměny filtračních vložek: pokud akva bez problémů funguje delší dobu, (řekněme alespoň ze dva měsíce), a není přerybněné, výměna náplní by neměla znamenat žádné větší riziko. Jako "filtrační podklad" pro nitrifikační bakterie slouží povrch celého interiéru akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 23:54 marmich17 – Výměna filtrační náplně
Ahoj,
mám dotaz ohledně výměny filtrační náplně ve vnitřním fitru. Mám vnitřní MagicJet Filter, kde polovinu náplně tvoří kostka polyuretanové pěny a druhou polovinu nádobka s aktivním uhlím. Zde na fóru jsem se dočetl že u zaběhnutého akvária není uhlí již třeba, spíše se objevily názory že může uškodit. Chtěl bych tedy vyndat aktivní uhlí a místo toho koupit větší kostku biofiltru. Chtěl bych poradit jak novou náplň co nejrychleji zaběhnout, aby se v ní vytvořily potřebné bakterie potřebné pro filtraci.

Snad nezakládám duplicitní téma, pídil jsem se po odpovědi zde na fóru, ale neobjevil. Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:41 Muž Yirka [9141] Re: nemesizer
Bezpochyby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:40 nemesizer Re: Yirka
takze ten rok je na kamene este velmi malo aby boli opotrebovane ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:38 Muž Yirka [9141] Re: nemesizer
Výměna náplní asi na pořadu dne ještě nebude. Molitanovou pěnu je třeba vyměnit až začne jevit známky rozpadání či slepování, zkrátka je nějakým způsobem narušená. Kamenné či keramické náplně by měly vydržet také dlouho, občas je nutno je řádně propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:32 nemesizer
Este nieco ten FLUVAL mam uz asi rok, po akom case je vhodne vnutri tie peny a tie kamene menit ? alebo ako sa starat on ? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:57 Muž Yirka [9141] Re: Fajnxman
Do vnějšího filtru řádově v letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:55 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Ahoj, jak casto se musi kupovat ten novy molitan, vata a filtracni hmota?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12250?od=51