Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mořské akvárium

 

NápovědaFórum » Mořská akvária  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mořské akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 17:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: flax
zkuste si ve vyhledávači zadat nano reef a uvidíte jak to jde ve světě.
Nano mořdké AQ je to možný, ale jak psal Bexi, min. 250l no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:48 Bexi Re: flax
mořské akvárko 30l ti nepůjde.Loskublbovi nevěř,v chovatelství tam už bylo tisíce možných blbostí.
Tak molé akvárko prostě neuděláš,pokud chceš mořské tak jedině od 250l a výš.nechápu lidi co chtějí vždy nacpat něco do co nejmenšího akvárka.Zvlášt pokud jsi moře nikdy neměl tak je to prostě neproveditelné

zde máš stránku www.reef.sk tam ti to snad vyvrátí(už to tam řešily) ;-)

zároven není prakticky žádná ryba která by v takovém obsahu mohla být,korály se musí pravidelně krmit,při zakládání třeba dát živé kameny ze kterých vam však může kdecos vylézt(třeba strašek,kraby kteří žerou korály) a po půl roce tjistíte že máte pod kamenem půlmetrového červa a potřebuje to zroven velmi velmi hodně světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 16:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: flax
V mořských akváriích se nevyznám, ale najděte si zde na fóru reakce na zakládání sladkovodního akvária v loskutákovi. Nebyly moc kladné a tak si myslím, že jejich zakládání mořského akvária bylo také daleko od reality. Když i ve sladkovodním akváriu je vhodné takhle často měnit vodu, tak u moře to bude asi ještě důležitější, protože tam chyběj konzumenti. (nejsou tam rostliny, ale řasy, a voda je za chvíli plná lipidů) Neuvažoval bych nad tím.

Zeptejte se spíš rovnou někoho, kdo nějaké mořské akvárium vlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:01 flax – Mořské mini akvárium.
Zdravim Vas vsechny. Vsiml jsem si, ze se ted zacala hodne prodavat mala nano akvaria a objemu 10,20 a 30 litru. Osobne bych si rad zalozil takove mini morske akvarium, kde bych nepotreboval zadne rybicky, ale pouze koraly a morske rostlinky. Je neco takoveho narocne na udrzbu? Nekde jsem se docetl, ze nekteri meni vodu co dva tydny a to mne prijde jako nesmysl. V dnesnim loskutakovi zakladali nejake male morske akvarium a vodu pripravovali z destilky + nejaka chemie a tuto pak nechavali mesic odstat a nedovedu si predstavit, ze bych tohle musel absolvovat kazde dva tydny. Muzete mi tedy prosim nekdo doporucit nejaky vhodny miniset, kde bych mohl mit par mini koralu a morskych rostlinek? Rad bych takoveto mini akvarium pouzil jako osvetleni na stole v pracovne. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 10:40 švíco Re: Štěpán
A co jít cestou sladkovodního popř. brakického akvária, které bude mořský svět imitovat? Ale přimlouval bych se za větší nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 22:51 Štěpán Re: S.
Asi se nedá vyloučit, že by naprosto nezkušený člověk dokázal úspěšně založit mořské akvárium, nicméně by to vyžadovalo dost studia a dohled někoho zkušeného.

Je také velice důležité, aby potřeba mít mořské akvárium byla vyvolána vztahem k přírodě a ne jen přáním mít v bytě něco "zajímavého a barevného". Sladkovodní akvárium na uspokojení "přírodní potřeby" bohatě stačí. Mám podezření, že spousta lidí, kteří chtějí mořské akvárium, ho chtějí jen kvůli jeho dekorativnosti. Tohle podezření je zvlášt silné o lidech, kteří zatím žádné sladkovodní akvárium neměli a chtějí se rovnou vrhnout na mořské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:40 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
Beru zpet, shledl jsem po delsi dobe reef, a dokonce je tam dlouhodobe funkcni (zahranicni) 10l :)
Ale presto bych rekl, ze to neni p..l, na ryby asi zapomenout a zamerit se jen na rozumnou kombinaci bezobratlych, casta udrzba a zkusenosti budou nutne. Slo by to s mnohem mensi investici, odhaduju do 10k i s zivotem, ale nevim nevim, jestli to spis nez delat radost nebude delat starost.
(edit - prave to tezke, udelat morske akva funkcni tak, aby jelo vicemene bez zasahu samo, zde asi castecne odpada, protoze to v takovem objemu nejde. Otazka pak je, jestli neni jeste tezsi hodne casto menit vodu, udrzovat salinitu, teplotu ....)
(edit2 - Jeste poznamka, ze vicemene vsichni, kdo se o takhle mala s uspechem pokouseji, maji jeste k tomu velke morske, z ktereho pouzivaji vodu pro vymeny. Takze v malem nekrmi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:37 Muž Kourahon [3] - SumciRe: S.
Jsem sice sladkovodní - ostatně jako 99% lidí tady - ale myslím si že nejde ani tak o to že 30 litrů by bylo pro párek klaunů málo, ale podle toho co se dá odposlouchat od lidí který mořský akva dělaj - obrovsky těžký/nejtěžší ze všeho je vytvořit a udržet chemismus mořské vody - je na to několik speciálních filtrů a přístrojů - rozhodně nejde jen o to "osolit" vodu (nepodsouvám že jste si to myslela). Každopádně by mě zajímalo jestli si nějaký machr přes mořský akva dovede představit že by to dlouhdobě vybalancoval ve 30ti litrech. Pro začátečníka ee.

Můj kamarád říká že k mořskému vede předlouhá cesta přes klasiku, anebo hodně velký peníze (přes firmu která vám jej založí a bude udržovat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:33 Muž Yirka [9123] Re: S.
Aby i to malé fungovalo tak počítej s investicí kolem 20000 a to se myslím nevyplatí. A to hovořím jen o technické stránce věci. Z akvarijně praktického hlediska je to asi nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:29 Muž filipsi [1295] Re: S.
Myslim, ze v takovem malem objemu nelze morske akva udrzet funkcni. Podivej se na reef.sk, tam jsou myslim i male morske nadrze, ale 30l enni ani male akva, to je pidiakva maximalne pro sladkovodni krevetky atp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:27 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: S.
Klaun očkatý může v dospělosti dorůst až do cca 12cm a minimální velikost nádrže pro tuto rybu je doporučován tak 100 litrů. A ještě jedna připomínka - klaun očkatý žije v symbioze se sasankami a to by se vám do 30 litrů vše opravdu nevešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:15 S. Re: bond009
třeba když mi trochu poradíte....:-D Vážně je 30 litrů pro pouze dvě rybky tak málo? nechtěla jsem nic velikého,ačkoliv je to krásné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:12 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: S.
Moje chyba (čtu moc rychle), ale to nic nemění na tom, že 30 litrů je strašně málo. A druhá věc je, že píšete, že jste začátečník a mořské akvárium je o hodně náročnější na údržbu než sladkovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:05 S. Re: bond009
objem beru,ale psala jsem slanovodní(slano-vodní-->slaná voda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 20:02 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: S.
Dost špatnej nápad, Klaun očkatý je mořská ryba takže ji chovat ve sladovodním akváriu je hloupost nehledě na malý objem akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 19:59 S. – Založení mořského akvária
Dobrý večer,
možnáse vám,zkušeným,bude můj dotaz zdát absurdní,ale jsem naprostý začátečník.
Chtěla bych si založit maličké slanovodní akvárium,asi 30l a umístit do něj pouze dvě rbky,pravděpodobně pár klauna očkatého.

Myslíte,že by to bylo možné? Poradíte případně? a Povíte jak na to? Děkuji vám:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 00:55 Muž deathfoe [58] Re: mErMaId
Přečti si co napsali lidé pod tebou (od zacčátku), myslím, že pokud nemáš rodiče co ti koupí vše, tak si to rozmyslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 20:28 Muž xxsharkxx [19] Re: mErMaId
doporučuji se podívat na stránky reef.sk jinak pokud je nějakej konkrétní dotaz tak sem snim


jinak može bych nedělal jistě menší než 100L a tam se 2rybky snesou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 17:27 mErMaId – Mořské rybičky!!
Dobrý den,moc se zajímám o mořské rybičky.ano .Chtěla bych mít ale třeba jen 2!!
Kolikati litrové akvarko bych potřebovala?A co potřebuji k osolení vody..vím že to tak lehké není o ně se starat ale rybky chovám už od 8,ale zatím jenom sladkovodní! :-(
Potřebovala bych podrobnosti!!Předem díky za odpověď palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 09:29 jirkaa Re: Mohlos
asi hlavně našetřit hodně peněz né?potom přečíst dostupné informace a pak se hlavně vydat k někomu kdo moře má a s ním se poradit.alespon tak bych to udělal já.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 09:16 Mohlos – začatečník
Dobrý den chtel bych se zeptat čím bych měl první začít chtel bych mořské akvarko děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 22:22 vóťa Re: xxxsharkxx
jak psáno níže, prosvítit 70cm vodního sloupce v mořském akváriu není už jen tak...to je hloubka vhodná pro použití výbojek, což už samo osobě vyjde dosti draho...na výšku těch 55cm a spíš bych přidal něco málo hloubky, třebas 50, budeš mít víc prostoru při zařizování, ale to vše také záleží jaké ryby pak pořídíš..každá má jiné nároky na prostor...doporučuji hodně číst, a kolegové od slané vody Ti jistě rádi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 21:35 Muž xxsharkxx [19] Re: akvarista333
ta výška je moc.Ono prosvítit dostatečně těch 70 cm už není žádná sranda.Doporučil bych max55cm výšku hladiny,pokud neni tata ředitel ČEZu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 19:29 Muž Horác [3942] Re: zabak
Ne že bych nesouhlasil s tou osmózou ... ale odkdy se sůl nerozpouští v "normální" vodě? Je to přece klasický příklad elektrolytické disociace (iontová sloučenina + polární rozpouštědlo). Sůl se rozpouští, dokud (při dané teplotě) nevznikne nasycený roztok ... To je učivo základní školy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 19:07 zabak Re: smik
já bych řekl že sypat do normální vody sůl je na nic protože se nerozpouští. chce to osmózu (přístroj na demineralizaci vody) + pak pořádně solit podle pokynů odborníka. Osmózy jsem viděl před asi 2 lety za minimálně 8 tis. Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:28 Žena Somali [98] Re: Dinamit
To spíš tato nádrž:
rybicky.net/nadrze/1858
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 16:07 Žena Dinamit [68] Re: Snofrev
rybicky.net/nadrze/1507 - tady v té nádrži bych viděla krásný vzor. Stačí kontaktovat majitele a poprosit ho o pár informací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 08:55 smik Re: Snofrev
tak jak psaly kolegové. U sladkovodního akvária spoustu drahých věcí mít nemusíte a bude fungovat (můžete se rozhodnout jestli chcete Seramic a topné kabely) u moře spoustu drahého zařízení mít musíte aby fungovalo a to je ten finanční rozdíl o kterém se bavíme. Nejsem "mořař", ale u mořského akva nejde jen tak měnit vodu z kohoutku takže bych předpokládal, že musíte mít reverzní osmózu, pak tam tuším jsou potřeba odpěňovače, special filtry atd.
Nehledě na to, že fauna a flora do moře stojí v řádech více a je rozdíl jestli začátečníkovi uhyne ryba za 2000,- nebo neonka za 10,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 08:54 vóťa Re: Snofrev
Sladkovodní a mořské akvárium bych si téměř nedovoloval srovnávat co se náročnosti týče, jak už bylo psáno níže, již jen založení akvária vyjde na mnohem víc...Oproti sladké vodě je na moře třeba mnohem silnějšího osvětlení, kvalitní filtrace a hlavně ta úprava vody, nefunguje to tak, že vemu solničku osolím a je to...sůl je i poměrně drahá,k tomu musí přijít i dobré rozpouštění vápníku,odstraňování nitrátů,měření salanity a mnoho dalšího, dál pak samotný nákup korálů,ryb a jiných živočichů je nákladná věc sama o sobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 08:00 Muž Snofrev [54] Re: filipsi
OK, hádat se svámi nebudu ani s jedním, určitě toho víte víc, ale myslím, že pokud si někdo u moře bude zařizovat hlídání teploty, hladiny a k tomu dopouštění vody (již osoloné na správnou koncentraci), co2 bombu a další a další věci, které nejsou existenční nutností, tak by to samý si pořídil i k rybníku a tím pádem se ty náklady vyrvonávají

samozřejmě, že zmíněné věci jsou u moře spíše nutností, ale řekl bych, že spíš než cena, tak to jsou starosti, které odrazují od mořských akva

ikdyž s tím jdou peníze ruku v ruce, ten kdo se nebude dostatečně starat a přesto bude mořský akva chtít, tak bude nakupovat živé kameny a rybičky stále dokola
což ale zase je i u rybníku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 07:30 Muž filipsi [1295] Re: Snofrev
Jak psal Horac, nemusi, ale muzou. Kdyz nekdo pouzije seramic, co2 bombu, dennerle topny kabel, topitko, rizeni teploty, filtr s ehfisubstratem, bude nekde tam (50k), co uz more mit muze. Ale i 250l "rybnik" se da bez problemu poridit do 10k. To more ne.
Trochu jsem o tom premyslel, tak jsem to s par "morari" konzultoval, a je rozumne zacinat s akva kolem 400l, naklady na funkcni akva dle toho, jak k tomu pristoupili (hodne veci udelat, nebo koupit to "nej") mezi 50-100k.
Ono by nejaky ten cas vydrzelo i akvarko 100l za 10k s par klauny, ale zivotaschopne more to neni, casem prinese jen zklamani a trapeni a uhyn. Tam by se zas prodrazila sul na velmi caste vymene vody.
Nejde u more ani v prvni rade o vybaveni (i kdyz i toho je treba vic a casto drazsiho), ale o nutnost nakupu "zivych kamenu" a podobnych veci, coz samo o sobe da par desitek k do 400l.
Taky budu rad, kdyz podobne prispevky "chyti" nekdo z moraru, a supne tam hned zakladni financni rozvahu. Nicmene je toho na netu k nalezeni spousty, a da se k tomu dobrat svepomoci, protoze to je stejne u more nutnost nejvyssi, cist, cist, cist, konzultovat, dlouho, dlouho, pak nakupovat a pomalu zarizovat a zase konzultovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 07:17 Muž Snofrev [54] Re: Horác
já to myslel, tak že když někdo bude dělat 250 litrové moře a nebo 250 litrový rybník, tak že tam ty náklady nebudou nijak extra rozcházet
ano moře bude dražší, a je tam mnohem mnohem víc starostí, už jenom při zakládání
to jak někteří u sladkovodních akva dají rybyčky druhý den do akva, tak to prostě u moře udělat nelze
jestliže chce někdo srovnávat náklady na 30l sladkovodní a 500l moře, tak to samořejmě nejde a ty cenu jsou několika násobně vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 07:11 Muž Horác [3942] Re: Snofrev
o nějakých diametrálních rozdílech se asi mluvit nedá No já myslím, že dá. Vždyť i sladkovodní akvárium můžete pořídit za pár stovek se vším všady (pokud vám nebude vadit, že je maličké a z druhé ruky) a nebo do něj můžete nacpat desítky tisíc. To už je myslím dostatečně diametrální rozdíl. A to jsme jen u sladkovodní nádrže. Problém s mořem je, že tam s miniakvárkem, bublifukem a lampičkou nevystačíte. Tam do těch desítek tisíc prostě jít musíte (viz náklady na dostatečně velkou nádrž, na techniku zabezpečující minimální výkyvy ve složení vody, viz cena mořských živočichů, soli apod). Ale ať to rozštípne někdo, kdo to moře má opravdu doma, já to mám jenom vyčtené :o) ...

Každopádně začínat hned s mořem je blbost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 06:18 Muž Snofrev [54] Re: Snofrev
já bych řekl, že náklady budou dost podobné
sladkovodní i mořské akva toho má dost podobného, takže o nějakých diametrálních rozdílech se asi mluvit nedá

ale určitě je pravda, že moře se udržuje hůř, už jen to dodržování správně slané vody bude asi docela věda
já bych spíš doporučil pořádně nastudovat základy mořského akva a pak se rozhodnout zda do toho opravdu jít
ve 12 letech má asi člověk trochu jiné starosti než rybičky a během pár let jich bude ještě víc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:17 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: akvarista333
Řeknu ti to takhle ty si začátěčník vid?J ti 12 a pochybuju že budeš mít desetitisíce na založení a udržbu nedjřív skus sladkovodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 19:59 Akvarista333 – podmínky na Akvárium na mořské rybyčky
Já jsem začal s akvaristikou nedávno, ale chtěl bych si založit akvárium na mořské rybičky, ale nevím jaké jsou na to podmínky nebo na kolik by to vyšlo peněz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:40 Zavojnatka Re: xxsharkxx
No právě pro to myslim že ten komplet neni tak drahej ne? :-) když tam sou už všechny ty věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 16:50 Muž xxsharkxx [19] Re: Zavojnatka
Jedině si všechno naplánovat a nechat slepit. Neudělat chybu v přepadu a ve filtraci. Neni to tak jednoduchý jak by se mohlo zdát.
Ale udělat moře za 10-15 tisíc je nesmysl. Pokud budu počítat od akvárka, stolku, dekoraci, čerpadla, světlo, chemii atd. až po osmozu, je to větší balík. A to je zatim bez života. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:47 Zavojnatka Re: Štěpán
Ale kde seženu všechno vybavení a 130 l akvárko a písek a sůl atd. za míň peněz? Jasně že bych brala vybavení třeba do 10-15tis to by bylo super. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:42 Štěpán Re: Zavojnatka
Třeba by si mohl přát si za ušetřený peníze koupit spoustu živočichů???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:25 Zavojnatka Re: Štěpán
Myslim že je to tak ňák dražší ale co víc si může začáteník přát? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:35 Štěpán Re: Štěpán
Na to že je to plastový akvárko tak to moc dobrý není. Jedinej klad je, že je s tím míň práce. Ale tahle bezpracnost je velice draze zaplacená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:30 Zavojnatka Re: xxsharkxx
No já sem právě myslela že když už je to tam všechno tak že stim sháněnim výbavy nebudu mít problém co přesně vybrat atd... právě že bych si tam dala maximálně 5rybek ty klauny..pak třeba nějakou Chrisepteru a tak(to mi poradil jeden mořskej akvarista ;-) ) A když jsou v tom i ty různý vodičky :) a i písek tak myslim že to neni špatný ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:12 Muž xxsharkxx [19] Re: Štěpán
Jak řikám, ono záleží co od toho člověk čeká. Každopádně jak řikáš jde to i tak. Jen to trvá dýl, než se to seskládá a vymyslí, nakoupí a skompletuje. Taky je dobrý si rozmyslet jestli 100L nebo něco okolo jak chce Závojnatka nebo těch 300L. Náklady na provoz jsou dost rozdílný. Samozřejmě že ale 300L je na moře vhodnější a možnost osazení AQ živočichy taky komfortnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:04 Štěpán Re: xxsharkxx
Sice je fajn, že je to už hotový, ale z techniky tam je oproti sladkovodnímu akváriu navíc jenom odpěňovač. Za 25 tisíc by se možná co se týká techniky dalo dát dohromady i 300 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 15:45 Muž xxsharkxx [19] Re: Zavojnatka
Určitě je to dobrá volba, tím ti odpadne veškerý laborování okolo-co a jak vytvořit. A vyvaruješ se tvůrčích chyb. ;-) Každopádně to je akvárko o velikosti kterou co se týká nákladů spojených s udržbou zvládne skoro každý. Ono totiž čím větší je nádrž tím je celá sranda okolo o dost dražší(spotřeba energie,krmení,dodávání prvků,náklady na sůl,spotřeba vody atd atd.Je to takovej kompromis. Zase si ale nemůžeš do budoucna dovolit některý druhy ryb co tuhle velikost AQ prostě neunesou stresem. Ale to je už na jindy.to až bude aq zajetý a budeš o rybách uvažovat.Nemusíš se bát tam samozřejmě dát takovou typicky oblíbenou rybu jako je Klaun - Nemo ;-) Tohle AQ je dodávaný jako komplet i s filtrací a mužu říct že jako takové určitě poslouží líp než třeba co jsem viděl dělaný AQ na zakázku i s filtračkou od jedné pražské firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 15:39 Štěpán Re: Zavojnatka
Sice to vypadá zajímavě, ale to plexisklo by mohlo být obtížné na údržbu. Při čištění by se mohlo poškrábat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:39 Zavojnatka
:-O Myslíte že je dobrej ten Red Sea MAX 130 - kompletní set možná bych o tom uvažovla...jestli to ale neni moc malý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 13:49 Štěpán Re: filipsi
Super výstavní akvárko se spoustou živočichů by asi tak drahé bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 13:36 Muž filipsi [1295] Re: Štěpán
Ja to bral s zivymi kameny, s zivocichy a rostlinami ... Takovy zaklad reefu, co muze byt funkcni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Mořská akvária • Zobrazeno 9219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12208-morske-akvarium?od=201