Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zkameněliny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Zkameněliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:18 Muž kortezhugo [983] Re: O.Tom
No ja som nehladal bolo to tam "nakope" -uz pre niekoho pripravene
mozno v lete... Inac sa tam kde som bol sa tazi vapenec alebo mramor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 12:59 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: O.Tom
Myslíte, že barva horniny určuje její rozpustnost? hmm Jinak zkaměnělé dřevo se dá najít i u nás, v okolí Plzně se dá na jaře sbírat i na polích, jen člověk musí vědět kde, obecně bývá nejčastěji k nalezení v nějakých kaolínových,bentonitových lomech...Nejlepší je to hledat přes geologické mapy a lokality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:43 Muž O.Tom [439] Re: kortezhugo
Ze jsou podezrele svetle. :) Aby to neobsahovalo prilis mnoho rozpustnych latek.
Kdyz uz jsme u zkamenelych drev, nejaky tip jak je hledat, kde by se mohly vyskytovat atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:32 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Pred vcerom som si doniesol z lomu tieto skamenele dreva. Chcem ich pouzit do noveho akva. Co na to poviete?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:26 akakuk Re: akakuk
No tak jsem to dal do akvária a pár těch zkamenělin začalo sprostě rezavět :-O
Zrovna ten den kdy jsem si toho všimnul mi začala plavat na hladine ampulárie, našel jsem si na fóru že to nemusí být problém když plave ale teď nevím jestli za to třeba nemůžou ty zkameněliny tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:40 akakuk Re: Pete
Nevím jestli není na haldy vstup zakázán, ale koho to zajímá :-D
Asi se tam taky pudu mrknout palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 07:30 Žena Utahraptor [91]
No třeba tenhle orthoceras se prodává kolem tři stovek :) www.nerosty.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 01:39 Muž Pete [10] Re: akakuk
Šak kolem Karvinska a Ostravska jsou z toho navezené haldy za každou šachtou. Projděte se po nich a schválně, koukněte se hned na první větší kámen o který zakopnete... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:33 Žena Utahraptor [91] Re: akakuk
Trilobit ne, spíš nějaká ulita možná od příbuzných loděnky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:28 akakuk Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto tipuju na Moissanit. Teda moje učitelka na přírodopis to typuje :-D
Druhá fotka: Toto je asi nějaký trilobit asi dva dny jsem to leštil a nakonec je z toho tohle.
Před leštěním to bylo asi dvakrát větší.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: akakuk
Tak toto su brutálne skameneliny.. palec na tom najväčšom je asi nejaká koža alebo čo to je??..no predstav si ,že tam kde robí tvoj otec tak boli nejaké milion rokov staré organizmy..extréém potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:16 akakuk Re: akakuk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dalsi. smich
Druhá fotka: na tom prvním šutru, nevím jestli je to vidět je obtisklá nějaká kytka - miliony let stará kytka coze
Třetí fotka: tady nějaké krystaly, to dalo práci vyčistit od toho uhelného prachu ;-)
Čtvrtá fotka: Zkoumal jsem pár ostatních šutrů a vypadá to že se tam dá najít i galenit sfalerit nebo antimonit(Sb2S3).To jsem se divil :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:31 akakuk Re: deCORF.OBRAEN
No bylo to asi kolem 1 kilometru.
Asi před 5 lety toho bylo na dole spousta ale pak ho přeřadili jinam a tam už toho moc není .
Jinak říkal že tam jsou kousky velké jako auta ale ty by asi nedonesl :-).
Mtěch kamenů víc ale to by už bylo pro moje 63 litrové akvárium asi moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:29 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: akakuk
myslím si, že pokud je to uhelného dolu, tak to bude logicky obsahovat velké množství uhlíku a při případném přihnojování co2 bude tento efekt rušit... nemám s tím zkušenost, jen tak nahlas přemýšlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:01 Muž jajaapaja [174] Re: akakuk
To mohla být prapřeslička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:49 Muž jajaapaja [174] Re: akakuk
Klidně to tam dej taky tam mám kus zkamenělího kmenu.Už dvacet let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: akakuk
já mám v akvárku kusy černýho uhlí už hoooodně dlouho, snad 25 let a je to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: akakuk
Vyzerá to ako koža hada..alebo nejakého plazu..no ja by som to radšej nedával do akvarka..Väčšiu cenu bode mať ako vystavený kus ano ;-)
Edit: Nemal som na mysli ,žeby to malo škodiť ,ale su to zaujímave kusky tak radšj by som ich odložil do vytríny :-)
Ako hlboko to otec našiel?..a nič iné tam už nebolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:19 akakuk – zkameněliny z černouhelných dolů ano/ne
Fotka k příspěvku Ahoj všichni.
Mám takový dotaz a totiž jestli mohu dát do akvária zkamenělé kmeny stromů, jak už je napsáno nahoře tak jsou z černouhelných dolů (cca. 1 Km pod zemí).Zkoušel jsem je dát do octu a nešumí, jsou taky perfektně očištěny od uhlí takže voda by neměla zčernat :-)
Máte z tím někdo nějaké zkušenosti ?
Ttaťka dělá elektro na dole tak tam pár kousků našel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:52 Muž Fáster [9] Re: invalida
Určitě dají, ale Prokopské a Dalejské údolí je chráněná přírodní památka. Roztloukat trilobity nedoporučuji....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2010 22:32 PPro Re: invalida
Se šutrama je to problém. Obecně se doporučují kameny z inertních hornin, které nemění chemismus vody a zároveň by neměly mít moc ostré hrany. Z estetického hlediska by měly mít zajímavý tvar a ideální je jedna strana úplně placatá. Pro mne je ještě důležitá tmavší barva (nechci bílej oblázek). Když dáš všechny parametry dohromady tak nenajdeš skoro žádný průnik. V lomech mají kameny ostré hrany, oblázky v řece jsou většinou celé zaoblené a světlé. Když jsem konzultoval s odborníky, tak doporučovali např. Buližník, ale kde ho najít v potřebné velikosti a tvaru? Buližníkových skal je třeba v Praze pár, ale nikde nic zajímavého. Nejzajímavější kameny člověk stejně najde spíš náhodou někde, kde by to nečekal. Takže hledat, dívat se kolem sebe. Cíleně pak hledat v okolí divočejších vodních toků, protékajících tmavým, chemicky inertním skaliskem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:50 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Myslíš že to nebude dělat bordel s chemií? I když co nezměřím nebude trápit ano
Daj se tam najít otisky aby to nebylo na celej den? Malý děti aby je to bavilo? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
Všechno jde.. ;-) Pokud se vám nelíbí opuka, tak už zbejvá akorát vápenec a jílovitá břidlice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:20 S Muž invalida [3881] – fosilky
Co zkameněliny...Nevíte o výskytu? Tady jich je hodně ale je to opuka a to do akva nejde........... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 07:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Khanh
Sám mám bobky korálů a žlutá heteropoda je vpoho, samotný montmorilonit který se přidává do akvárek to samé :) Jinak tyhle prvohorní dřeva jsou samý křemičitan, takže asi šumět moc nemohou. No a kdo bydlí Opočno * Nové Město * Jaroměř,.....tak si domyslí
Jinak Amano není moc dobrý příklad. On používá speciální substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:35 Khanh Re: Uli
Jak už zaznělo, používá se celkem běžně. Jen bych si dovolil nesouhlasit s tím, že když zašumí, pryč z akvária. Většina dekoračních kamenů šumí. Ne jinak na tom jsou kameny, co například používá Takashi Amano ve svých nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ebi Winter
Je to většinou silikátového původu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:12 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: jajaapaja
Tak to jsem rad protože ho mam plnou bednu a vypada docela hezky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:10 Muž jajaapaja [174] Re: Ebi Winter
Ano můžeš ho použít.Já ho tam mám už několik desitek let.A hlavně se nerozpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:45 Muž Diego [72] Re: Ebi Winter
Zkamenělé dřevo se v akvaristice jako dekorace používá úplně normálně. shop.miga.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:34 Muž Uli [17] Re: Ebi Winter
Podle mě jo,ale nejlepší zkoušku uděláš tak, že kousek dáš od octa. Když bude šumět, šup s tím pryč.
A když nebude šumět tak šup do akvarka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:22 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – skamenělé dřevo TURMALÍN - KONVOLUT
Fotka k příspěvku Da se tento nerost použít jako dekorace do akvaria?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12194-zkameneliny?od=51