Zkameněliny
Podívej, kolik je tady prezentací se zkamenělým dřevem. Do dekorací si zadej zkamenělé dřevo.
rybicky.net/nadrze/… Zkamenělé dřevo se smí použít, bez problémů.
Zdravím,
mohu dát do akvária "zkamenělé dřevo" zkusil jsem kousek vhodit do octa. Z kousku cca 2x3 cm jdou z jednoho místečka miniaturní bublinky, tak desetina milimetru které postupně intenzitu bublinek snižují.
Děkuji za Vaše odpovědi
Starší reakce
Nedávno jsem viděl zkamenělé dřevo na aukru,zkus kouknout
Hezke drevo (zkamenela kura) maji v Louňovicich u Prahy za cca. 8kc/kg
0 02.11.2015 17:58 Mart Také zdravím a mám prosím dotaz - nevíte někdo znalejší, kde sehnat do akvária zkamenělé dřevo? Rybičkám stačí horší kvalita - nepotřebují sběratelské kousky za tisíce, které nabízejí spec. prodejny
díky...
Starší reakce
To je maličko nespravedlivé,o tom jak to nejde tu píší jiní.Opuka je zpravidla konec druhohor,spousta Inoceramů,ramenonožci,občas zub menšího žraloka atd.Pokud chceš konkrétní lokalitu,musíš zadat nějakou polohu či směr výletu a pak ti můžu napsat,jestli něco v okolí je,protože podle hromady geomap,které mi skutečně za ta léta hromadí
je jen v Praze přes sto paleolokalit a v okolí směrem na jihozápad zcela nepočítaně.Ovšem to se bavím o pražském siluru,jižně pak devon ,toť vápence a pak ordovik a kambrium coby břidlice.Já ale nevím,jestli budeš výletovat v Praze nebo v Brně
V podstatě platí to,že pokud máš alespoň základní znalosti,určíš to spolu s udáním lokality a konkrétním místě na ní a uložíš si to doma ( dnes na rozdíl od dob komančů to můžeš i legálně prodávat,ale to jde mimo mě ).V případě nálezu něčeho nezvyklého bys s tím měl jít na paleontologii,oni ti to určí,ocení tvou snahu,vrátí ti to a postupně vzniká spolupráce,kdy ty občas s něčím příjdeš a oni ti na oplátku řeknou,kam bys ještě mohl vyrazit.Když jsem byl ještě na přírod.fakultě,viděl jsem díky poctivým donáškám fosilií ( všechny mi nechali,i ty vzácné) poprvé depozitáře a pánové, to byste se pos....
Tady je opuka takže škeble vzácnějc rostliny...skoro na každým šutru...takovej trilobit by asi byl pěknej a zajímavej ovšem tady se bavíme jak v parlamentu jak to nejde a kde to nejde...mě zajímá hledej tam a tam.
Teď jsi na to kápnul.Přesně z těchto důvodů beru začátečníky na spolehlivé lokality a věnuju se jim,protože nikdo se nesmí vrátit bez nálezu
.Jednou jsem musel chlapečkovi,kterému to vůbec nešlo,podstrčit malého trilobita tak,aby ho "našel".Na jeho výraz nezapomenu a proto to dělám.Teď jedem s dalšími adepty v neděli,ale počasí to možná zhatí.
Mě ale zajímaj ty lokality...u nás je něco skoro na každým šutru ale chtěl bych s dětma jinam...ne hromadně sbírat...spíš se pokusit něco najít jako motiv vejlketu.Asi bysme si nic neodnesli nebo drobnost ale když nic neobjevěj budou zklamaný..to je hlavní důvod.
a povinnost ohlášení něčeho nezvyklého je jediná,o které vím Takže pokud to přesně neurčím, tak musím ohlásit vše?
Takže platí,co jsem tu před časem napsal.Kromě naprostých výjimek lze sbírat fosilie všude kromě nár.parků,tzn ve VŠECH formách ochrany přírody.Zásah do masivu i pod zemí je postihován.Lokalit znám desítky a povinnost ohlášení něčeho nezvyklého je jediná,o které vím a také ji dodržuji v souladu s dohodou s šéfem paleontologie N.muzea R.Prokopem.Spešl území,kde nesmí docházet k výzkumu či sběru nehlídanými amatéry jsou označená,občas i trochu hlídaná a označená .
Spíš bych otázku otočil:kde se to nesmí...Nesmí se to v chráněných přírodních parcích a rezervacích.Když budeš hledat zkameněliny na poli(vlastním),nikdo ti nic nemůže říct.Něco jiného je samozřejmě,pokud by mezi kameny byly například bronzové nástroje...
jak budem vyorávat brambory, tak dám vědět
můžeš sbírat oboje
sem tam se ukáže i mince pro spestření...
Přesné místo je pole v Mikulčicích, ale jezedáci tam toho mají víc! Myslím těch šutrů...
Přidám otázku..kde legálně hledat zkameněliny ...teda s šancí nalézt. Myslím území část kolonie označovaná jako čr
Koukneme,ale kam,kdo je vydává a pod jakým číslem a kde?Pokud to znáš jistě poradíš.Nebaví mne hra se slovy prováděcí předpis,vyhl.př. či vyhl.Jde o to samé.Chci konkrétní nasměrování,které jistě znáš,jinak bys to netvrdil.
koukněte se do vyhlašovacích předpisů konkrétních maloplošných zvláště chráněných území
Nuže dobrá,uvítali bychom coby amatéři nasměrování na konkrétní znění vyhlášky,kde to bývá.Ulehčí nám to práci.Stačí napsat datum novelizace, zbytek si najdeme
Doporučuji do toho zákona nahlédnout. Nepsal jsem nic o chráněných pásmech a chráněných územích podle tohoto zákona.
Nebo pro úplně upřesnění. Pokud se v nějaké rezervaci nacházejí ve větší míře zkameněliny, tak bývají většinou předmětem ochrany a tím pádem bývá ve vyhlašovacím předpise bližší ustanovení zakazující jejich sběr.
Před časem jsi mi napsal o zákazu sběru fosilií v chráněných pásmech podle zák. 114 / 1992.Tím pádem by se to týkalo i kamenů obecně.Myslím že ještě jeden se do mne opřel ohledně tohoto zákona.Spolupracuji cca 25 let s paleontology z nár muzea a ti o ničem takovém nevědí a sami mne posílají na tyto lokality.Na váš popud jsme tedy prostudovali celé znění zákona včetně asi deseti novel a zjistili,že vše je při starém.Doporučuji udělat to samé Vám oběma.
Starší reakce
Nechci vypadat chytře protože nevím na kolik paleontologických lokalit je rozdělen vojenský újezd Brdy (výcvikový prostor Jince)nebudu to ani nikde hledat,ale na asi nejznámějším místě v Jineckém prostoru - K.H. (nepíšu přímo název,abych tam neposílal hledače,jinak kdo ten prostor zná,tak pozná čeho je to zkratka) je laikům ZAKÁZÁN a to pod docela mastnýma pokutama i sběr volně ležících zkamenělin.
Nejedná se o druh územní ochrany,ty vyjmenuji klidně všechny.Jedná se o kategorie,do kterých se dělí paleontologické lokality podle toho,v jakém stupni ochrany se nacházejí a z toho vyplývající možnost či nemožnost tam operovat na postu laika, s odborným dohledem a konečně pouze pro odborníky.
No, nevím sice o jakém přesně území se bavíte, ale existují 4 typy maloplošných chráněných území - přírodní památka, přírodní rezerva, národní přírodní památka a národní přírodní rezervace (pak ještě pár další chráněných typů, ale to vedlejší). A sbírat zkameněliny se v nich nesmí. Krom toho mají i obecnou ochranu... více viz zákon 114/1992 Sb.
Chlupatých triloušů jsou spousty,u nás hlavně P.gracilis,ty mám taky
Omyl,kolego.Existují tři kategorie ochrany přírodních památek a všechny umožňují sběr či štípání kamene v sesypovém pásmu.Naopak zásah do masivu je zakázán vždy.Všimni si,že v nabídkách trilobitů je vždy jen Jince,nikdy Vystrkov.Důvod je prostý.Hledání ve vojenském pásmu,ač velmi benevolentním,je právně sporné,kdežto civilní okolí je zcela bez rizika,chová li se dotyčný podle geopravidel.Ještě k tomu dodám,že při kutání skály v zemi může strážce přírody dotyčného obvinit z narušování kořenového systému tamního porostu.
To je sice všechno hezký,ale já měl na mysli takovou raritku(vím,nenapsal jsem to-moje chyba) a to úplně kompletního trilobita i s celými dlouhými vousky(jsou delší než on sám),tak ty se opravdu vyskytují ojediněle.
Ale já se o tohle zajímal víc v mládí,teď už jenom okrajově
Což je hezký, ale stejně se tam sbírat nesmí
Do akvária bych si to asi nedal, stejně jako ty acháty, ale to je individuální věc.
Jen v Praze je 102 paleolokalit a v okolí strašně moc. V nár.muzeu jich mají v depozitářích desítky tisíc, spolupracuju s ním a nalézt celého tr. není problém, podle druhu a lokality. Loni jsem si koupil nové geokladivo estwing a při jeho testu v Jincích jsem za dvě hodiny ,vytěžil' 50 hoffíků, ovšem jen pro mě a pro přátele. Nekupuju ani neprodávám.
Pěknej hřbitůvek, z Vystrkova?
No to je jasný,ne?Za další půl miliardy let
Pochybuju, že dnes najdu celého trilobita. V Praze a okolí už jsou všechny naleziště vybraný(poslední bylo v Prokopském údolí-Barrandov).Chtěl bych to vidět, určitě nahoď fotečky.
0 25.02.2014 21:00 fodera – dřeva
Se zkamenělými dřevy není problém, je to v podstatě čistý křemen, stačí dobré umytí (+vyvaření). Zrovna stavím jednu menší nádrž se dřevy, ale ještě nejsem rozhodnut, jestli nepoužít žilný křemen (viz druhá fotka). Co myslíte?
Starší reakce
Starší reakce
Na Berounsku
0 12.09.2013 17:20 Natálie Šnajdrová – Trilobyt
Kde bychom našli Trilobyta ?
Starší reakce
Ja tiez pouzivam sk.drevo v akvarkach a ziadny problem som nezaznamenal.Ja som to ani nevaril len okefoval a oplachol vodu.Jedine co mozno niekomu bude vadit je ze to trochu sumelo v octe - co mne vzhladom k vstupnej vode aj vyhovuje.
Tak ze aj podla mna to bude tak ako pise romant -suhra okolnosti.
No ale já to vidím tak, že měl starou vodu, dlouho neměnil, nová voda měla vysoké PH a z amonia byl amoniak a konec. Taky se mi to stalo, ale ne s tak tragickým výsledkem.
Rozpáleným kamenem se u přírodních národů často vaří jídlo...je až neskutečný co se v něm dokáže nakumulovat tepelný energie
Nebo tam nalil odstátou vodu co měla klidně k 28 stupňům a hned tam dal ten vařící kámen. Polívka na světě.
Letošní vedra? Taky možnost
Ono i ta výměna vody - tady se taky nabízí otázka kolik jí bylo měněno....
Osobně si myslím, že to bude souhra jiných okolností a že za to onen kámen nemůže, když se podíváš co to vlatně skamenělý dřevo je, tak to bude jistě jasnější, tedy pokud to skutečně skamenělý dřevo je. Ta rybí osádka se mě zdá trošku každej pes jiná ves, ale o tom akvíriu není nic známo, tak se to těžko hádá.
To že přežili pouze ti držkolezci, to by mě vycházelo na zvýšený koncentrace N látek, ty ryby se zřejmě udusily.
Asi před rokem jsem v jedné pískovně (Chotíkov) dostal zkamenělé dřevo (kámen cca 4 kg). Nedávno jsem ho daroval kolegovi v práci, který ho použil jako dekoraci do svého Malawi akvária (300 l). Kámen uvařil a současně vyměnil vodu a zářivku. Ráno mu 90% akvária (tlamovci, kančíci a i velcí ancistrusi) plavalo na hladině. Přežili pouze čtyři mladí ancíci. Je možné aby tu pohromu způsobil ten kámen? Předen díky za odpovědi.
Starší reakce
No mne vapenec nevadi - skvor naopak
Z vodovodu mi tecie "len" cca 2-3-4 GH.
Toto bol jeden kus - som ho rozsekol. Tu lepsie vidno farbu. Krasne tam vidno este aj kvoru.
Zas tak doslovne ne, ale cele to vapada dost vapencovite.
A urcite je to drevo? Jak by se to k sobe dostalo?
Přidat reakci
[1] 2
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2721x