Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pangas dolnooký - pohlaví, chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pangas dolnooký - pohlaví, chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2020 06:59 R Muž ctibum [6865] Re: Jaryna
Využij zdejší inzerci a vlákno darování přebytků. Případně zkus i rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha, třeba se do zítra někdo chytne...
Normálně bych to tu smazal nebo dal OT, v tomto případě ale udělám výjimku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2020 01:42 Jaryna
Zdravím, také jsem si jako začátečník naběhla, před rokem mi slečna v akvaristice prodala 3 pangase cca 4cm... (juuuuu, to jsou krásný rybičky ,můžu je dát k těm a těm do 100 l akvaria?.. Jistě!).. Teď mají cca 15 cm a já nevím, co s nimi. Achjo. Nechcete je někdo? Slibuju, že už se budu držet starých známých druhů, které jsme mívali s tátou! Po Praze i dovezu, zadarmo, je mi jich líto,jak u mě nemají prostor... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 09:25 R Muž Anthrax [4739] Re: danielka841
Doporučuji přečíst celé i vzhledem k prostorovým narokům ryby www.catfish.cz/…
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 13:06 danielka841
Ahoj, ako spoznám pohlavie u pangasius sutchi albino?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2018 12:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavel
Ne, na ně to chce rybník. Vyrostou přes 60 cm a potřebují prostor na plavání. Do akvária absolutně nevhodné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 12:41 Pavel – Sumeček žraločí a nádrž
Dobrý den. O rybičky se zajímám asi rok. Nedávno nám strejda dal 5 sumečků žraločích zatímco ten největší má asi 25 cm. Další dva mají 20 cm, čtvrtý má tak 15 cm a poslední ten nejmenší má 10 cm. Chovám je v 200 litrovém akváriu spolu se dvěma skalárama, třema čichavcema, třema parmičkama a s ancistrusem. Na 100% je to na ně malý. Proto se chci zeptat jestli by stačilo pro 5 sumců 500 litrové akvárium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:23 Muž Yirka [9118] Re: Nairda
To je tedy kombinace k pousmání. Smutnému. Je to každý pes jiná ves a měly by potíže i v nádrži od 500 litrů nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:07 Nairda – Zavojnatky a sumeček
Chtěl jsem se zeptat co se stane, když přidám k sumečkovi žraločímu cca 15cm a skalarovi cca 10cm dvě závojnatky cca 8cm. potřebuji je dát pryč s jednoho akvaria. děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 07:50 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
To je taky možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 06:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
rudolf napsal: To, že se pangas dožije 10 let a více, normální je. To, že má někdo dva pangasy v 90 l, normální rozhodně není.
Před asi deseti lety byl domácí trh zaplaven Schilbe mystus, které se docela dost dařilo jednomu pražskému chovateli množit...Jistá podoba by tu byla a velikost by odpovídala...
Netvrdím, že je to ideální ryba do devadesátky, ale žít by tam mohla...i dlouho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 18:39 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dblazeks
No, normální to není..tyhle ryby většinou hodně rychle přerostou i akvária 10x větší než má strejda a pak hynou na selhání orgánů. Těhle 10 let se mi hodně, hodně nezdá a navíc v 90ti litrech? Aby se ryba zasekla na 15ti centimetrech a žila v mini akvárku 10 let? Utopie. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.07.2012 16:24 Muž rudolf [4681] Re: dblazeks
To, že se pangas dožije 10 let a více, normální je. To, že má někdo dva pangasy v 90 l, normální rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 13:42 Muž dblazek [16] - Cichlidy
strejda má dva tady ty sumečky žraločí v 90L a mají 15cm.Má je už 10 let je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2012 18:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jelinek
Můžu se zeptat, jak je ten "žralok" velký? A ještě jedna otázka - nemáte náhodou v tom akvárku i ancíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jelinek
Sorry, ale apríl byl už dávno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:21 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jelinek
Blahopřeju k odchovu.

Mimochodem jak už tady psali dříve jiní akvaristé, tyhle ryby mají se žralokama podobný akorát tvar, jinak to jsou sumci a žraloci paryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   22.05.2012 18:13 jelinek – tak koukejte
Fotka k příspěvku tak rano mi zralok dal jikry tak sem je dal do porodnice a ejhle maly zraloci se klubou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:27 hh – Re
Ja som dostal 30cm zraloka aj s vybavou od znameho.
Krmim ho rybickami z akvaristiky smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:37 FILIP93 Re: Peparafan
to moje ma jen 87.5 litru ale je dlouhe 1 metr vysoke 35 a do hloubky ma 25 taky male ale zatim se jim tam dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2011 12:57 Muž Peparafan [4] Re: Peparafan
Tak nakonec dnes jsem přišel dom a našel jsem sumečka žraločího mrtvýho na dně sad

Aspon jsem se ponaučil důvěřovat lidem v akvaristikách a vždy si prvně zapíšu název rybky o kterou budu mít zájem a prvně počtu na internetu než koupím X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 22:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: FILIP93
FILIP93 napsal: ale rozhodne pestuj alespon 2.
To je pro někoho, kdo má 60 l akvárko, opravdu rada nad zlato :-O ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.02.2011 21:30 FILIP93 Re: Peparafan
Fotka k příspěvku Mam taky 2 sumecky ty modry. prvne jsem mel jednoho a ten byl taky furt zalezlej a tak jsem postavil takovou zvlastni jeskyni je na fotce a on rnao od 6 do 9 a k veceru od 5 do 22 v ni na miste plava lbyl videt ale citil se v klide a v bezpeci a i vyjizdel no proste se nebal a tolik se nechovaval-to to tk proto ze jsem mu zrusil jeho kamen za chtery se schovaval a postavil jsekyni kterou ma radsi ale porad byl takovej plachej. A nedavno jsem koupil jeste jednoho a ten vestsi se neboji je s tim malym v jeskyni a dokonce mi plave po akvarku ale nejradeji maji to zastinene misto tam jsou casto je to videt na fotce ale je to zastinene malo ja to mam te vic a to maj velmi radi.kouni a pripadne zkus a uvidis ale rozhodne pestuj alespon 2 .

Edit: jo jeste jsem si vzpomnel, vsude pisi ze pangas nepotrebuje schovky a ukryty ale ja rikam ze kazda raby chce sve klidne misto.kdyz jsem cistil akvarko a vybral dekorace tak plaval vsude a byl krasne videt ale jakmile jsem udelal jeskyni uz se zase do ni schval a vyjizdel z ni a zase se vracel a byl klidny bez stresu takze je dobre jim udelat klidne misto ale tak aby se citili v bezpeci a zaroven abys je videl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:58 Muž Peparafan [4] Re: romant
Právě že ve dne plave pořád na místě za kameny..a ted na te hladině jen...rýpat ve dně jsem ho ani jednou neviděl a to sleduji akva často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:35 R Muž romant [27981] Re: Peparafan
Nerejpe se moc ve dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:33 Muž Peparafan [4] Re: romant
To znamená ? Pořád to nechápu ještě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:26 R Muž romant [27981] Re: Peparafan
Znečistit určitě ne, ale svojí činorodostí, zvláště ve dně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:24 Muž Peparafan [4] Re: romant
Včem přesně ? Vždyt nemuže jedná ryba tak znečistit akva ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:23 R Muž romant [27981] Re: Peparafan
V rámci výchovy zasloužilých pracovníků ve zverimexu bych se nerozpakoval a toho sumečka bych mu šel vrátit. :) Ono je totiž dost možný, že bude jeho činnost(toho sumce) souviset i s problémem který řešíme v jiným vlákně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:18 Muž Peparafan [4] Re: romant
Tak to jsou pak dobří ve zverimexech když stará pán co to má už desítky let a sám má akva doma řekl že 60l mu stačí že stejně vyroste do velikosti akvária.

romant: Díval jsem se na tvé akva a musím smeknout palec Něco takového je muj sen mít doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:06 R Muž romant [27981] Re: Peparafan
Tak pokud je to opravdu on, tak bych si myslel, že je to nevhodnou velikostí akvária.
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:59 Muž Peparafan [4]
Chtěl bych se zeptat mám tohoto sumečka (modrýho) v akva a v pořád plaval vzadu za kamenama v akva a ted posledních 2 dnech plavé pořad na hladině a tlamu jakoby měl nad hladinou...nevíte čim to je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:10 Muž navik [908] - SumciRe: Lukaš
Lukáši, což se takhle podívat o pár řádků níže, než něco napíšeš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:05 Lukaš
Chcel by som sa opytat.aku teplotu vody by mali mat sladko vodne zraloky..?a co im davat zrat..? vopred dakujem....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 13:55 Fredy
Fotka k příspěvku Chtěl bych vám představit Ferdu a ferdu ;-) . Předělávám jim akvarium /snad k jejich spokojenosti/, tak jsou zatím v provizorní 100l nádrži
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 22:43 Sindy Re: Fredy
Ahoj, tyto sladkovodní žraloky jak ty píšeš mám taky. Jeho nejznámější název je sumeček žraločí, nebo je znám i jako pangasius spodnooký s latinským názvem Pangasius hypophthalmus.
Tento sumeček co se týče teploty vody moc vybíravý není, 18 - 26 není problém. Potrava je taky jednoduchá jelikož vločkové krmivo určitě doma máš, ovšem rád si i jídelníček spestří nejakou tou živou rybičkou která je menší než on. Vzduchování je pro ně nutné. Velikost akvaria se doporučuje minimálně 100 a nejlépe 400 litrů. Ostatně z vlastní zkušenosti doporučuji po dobu jednoho až dvou měsícu ho nechat v 10litrovém akvariu a po té ho přendat do velkého, neboť oproti parmičce žraločí má sumeček tu vlastnost že roste dle velikosti akvaria a po dosáhnutí velikosti pro prostor zakrní a už nevyroste. (ovšem toto doporučuji jen tehdy pokud ho chceš mít s běžnými akvarijními rybami např.: tetry, razbory, dania ,molly a další) jinak potom co ti doroste větších rozměrů tak bude mít večeři.
Držím palce při chovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Fredy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 17:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fredy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 17:03 Fredy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...chtěl bych oživit trochu téma. Dostal jsem od kamaráda žraloka sladkovodního /pangasius ..../ dál nevím. Měl bych prosbu, je mi ho líto dát pryč a tak bych potřeboval nějakou radu, zda tedy někdo nějakou zná ;-) a to ohledně chovu, teploty vody, velikosti akvária atd. Děkuji za jakoukoli informaci. Přidám nějaké foto žraločka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 11:02 Wexelo Re: honza
Uvědom si že v akvaristice ti prodají skoro všechno jen aby vydělali. To že to do akva třeba i nepatří je jim úplně jedno. Ano, doroste do 60cm a ale to máš asi polovinu tvého akva, to mi cceš říct že budeš mít dvě ryby každou přes půlku akva ? :-) Najdí si v atlase ryb tady na webu něco o ní a všechno si to pečti. A to udělej i pokaždé než si koupíš další rybku protože věřit prodejci je někdy o průser ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 10:22 Honza – žralok sladkovodní
DLO SEM TU NEBYL MLOUVÁM SE A DĚKUJI ZA REAKCE.Jinak píšete tdy nenakjní ryba,ale v tom případě mi řekněte pro prodává v tolika akika akvaristikách kde je také prodávána v akváriích mnohdy v malích rozmněrů,jinak na netu sem toho četl už docela dost v akváriích dorústá jen 60cm,skoušel sem mu nabídnout kuřecí maso tak ho hltaly oba dva a maj ted docela plné břicha,prozatzím to vypadá že se jim daří dobře a od té doby co sem tu psal naposled už docela dost vyrostly,fakt vypadaji úžasně.Jinak četl sem tu nějakou pochybnost nad velikostí mého akvaria,takže prozatím vám napíši rozmněry a až se k tomu dostanu tak vám zašlu foto ju?Dlouhé je 135cm výška je 50 cm a hgloubka 70cm.Taková trošku vana co?Při koupi takového akvária doporučuji pojištění na škodu jakou mám já do 2500 000kč a byt záleží na kolik se cítíte já mám na 1000 000kč pojistka stojí 1200kč ročně ale máte jistotu že ste chráněny ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 13:09 Žena Danila [4489] - SumciRe: Bexi
Nemusí chcípnout, my máme pangase v akváriu už dva roky rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 13:02 Bexi Re: Danila
chcíly tam možná vydrží ale pak za nějaký čas stejně chcípnou,protože pangasové nejsou akvarijní ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 12:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: honza
Pokud máš skutečně 500 l akvárko, což mi vzhledem k Tvé malé informovanosti příliš nesedí, tak se tam ti pangasové nebudou mít špatně. Jsou to plaché a lekavé ryby dorůstající velkých rozměrů, ale pokud se Ti líbí a máš dost prostoru, proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 12:03 Bexi Re: honza
co takhle vykašlat se na nedůvěrihodné informace prodavačů v obchodech ale hledat raději informace na internetu,který určitě máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:22 honza Re: wladys
No vracet se mi je nechce v mém 500litrovém akvárku se budou vímat ještě víc aš dorostou,to že sem si myslel že to jsou jejich jikry ještě nic nemění na tom že se my tá ryba líbý,nebo by snad mělo?Ale máte plné právo se my smát,asi sem zapoměl že chytrý padaji z nebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:04 Muž wladys [291] - CichlidyRe: honza
Honzíku,ten tvůj pangas dorůstá přes metr délky.Doufám,že ti to ta paní ve zverimexu taky řekla.Teď jsou malí a rozhodně nejsou dospělí,tudíž na jikry zapomeň.Pangasy běž vrátit a kup si něco vhodnějšího.A těš se na malé ampulárky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 16:25 kaote Re: honza
Nech je ve vlhku ale ne ve vodě a za pár týdnů se ti vylíhnou šneci - měchýřovky :)

rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 16:19 honza Re: kaote
jo to je přesně ono co stim?poradíš mi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:55 kaote Re: honza
Určitě ty "žraločí jikry" vypadají nějaqk takhle, že?

aqualandpetsplus.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: honza
Kdybys přiložil nějakou pořádnou fotku, bylo by se o čem bavit.
Takhle to vypadá spíš tak, že mluvíš o ampuláriích. Máš je tam?
rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
Každopádně zapomeň na to, že by to patřilo k nějakému pangasovi. Jakou mají ti tvoji velikost? A raději se neptám, v jak velkém je máš akvárku :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4280x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12157