Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závěsný filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Závěsný filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:35 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: David6
Je jedno, zda zvolíš vnější, vnější závěsný, nebo vnitřní. Aby stačil tvým požadavkům, odvíjí se to od obejmu filtru, průtoku a filtračních médií, ne druhu filtru . Ty závěsné ženou vodu rozšířeným vyústěním po hladině, nemyslím si, že by nějak tvořily velký proud v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:34 Muž David6 [0] Re: romant
budu tam len razborky skvrnoocase/max galaxky, otikovia + krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:12 R Muž romant [27981] Re: David6
Bude to o znečišťovatelích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:10 Muž David6 [0] – Závesny filter?
Ahoj potreboval by som radu, budem zakladat nové akva (tretie v poradí) a nemám skúsenosti zatial ešte so závesnym filtrom tak otázka je či by mi to ako filtrácia stačila, a či by to nerobilo veľký prúd atď(akvarium cca 60l). Do akvária pojde ADA amazonia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 11:33 Muž dudak [1885] Re: Silent
chci ho zkusit do 45 l tak uvidíme, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 11:19 R Muž Silent [5949] Re: dudak
Jeden tenhle filtr mám v nádrži o objemu 54 litrů a po záběhu to nijak extrémně vodu netočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 11:08 Muž dudak [1885] Re: Silent
děkuji mockrát, víko sem měl zahrabaný a nenapadlo mě to se na něj mrknout. Takže je to 200, můžu se zeptat někoho kdo ho má - identická s novější 50 do jak velkého akvárka ho používáte? Rád bych ho dal do malého a bojím se, že to bude moc, i když ho stáhnu na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 09:46 R Muž Silent [5949] Re: dudak
Na víku těchto filtrů je typové označení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 09:13 Muž dudak [1885] – závěsný filtr aquaclear
mám doma jeden starší závěsný filtr aquaclear a potřeboval bych zjistit, který to je, podle obrázků se nic moc nezjistí, podle mě se liší jen výkonem a šířkou komory, můj má na šířku celého filtru 18cm, nemáte někdo stejný? případně kdybyste měli menší/větší napište prosím o který typ se jedná. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 20:32 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: Legioix
Ipodla to je to 5cm . Tak to by sa potom dalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 20:23 Muž Legioix [574] Re: Gamo1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 20:12 Muž j0hny [86] Re: Legioix
On tam je ochotny vyrezat max. z boku....
Ja by som rovno siel do externeho filtru, nie zavesneho. Da sa zohnat od 1000Kc, alebo aj menej za pouzity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 20:12 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: Legioix
ten priestor vzadu na kryte ma otvor ktorý sa da zvacsit a do toho ho chcem dať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:54 Muž Legioix [574] Re: Gamo1
Tak potom nechápu, proč jsi o závěsným uvažoval, když máš akvárium s krytem a nechceš to řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:52 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: Legioix
nechcem vyrezávať do vrchného krytu otvor, aby sa mi zmestil závestný filter ;-) najlepsie by bolo keby tento filter niekto mal doma a odmeral mi to v reale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:42 Muž Legioix [574] Re: Gamo1
www.behance.net/…

Je to v palcích, takže * 25,39998 mm X-)

Kryt bys musel jedině vyříznout, ale ten co tam máš ted je podle mě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:38 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária – AquaClear 20 Filter
Chcem si kúpiť tento závesný filter AquaClear 20 Filter. Potrebujem rozmer ,ked je filter zavesený na skle akú ma výšku od skla po vrchný kryt filtra . Mam nano akvarium JUWEL VIO 40 a neviem či sa mi zmesti pod vrchný kryt akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 14:28 Žena jane91 [27] Re: malyLibor
Nie som si teraz istá (nie som doma) ale mala by to byť 300 (podla stareho označenia)
www.placek.cz/…
Ten na fotke je ale menší ako ten čo mam doma, mám ho už velmi dlho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jane91
Jaký má objem filtrační hmoty? To není takový ten klasický malý závěsný filtřík, ale už pořádný kusanec, alespoň podle fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2013 00:26 Žena jane91 [27] Re: Jiri_99
Ja používam závesný filter už dlhé roky v 160ke je úplne dostačujúci :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2013 00:09 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Opět souhlas. Na vytíračky a miníčka ideálka.. :-)
Co mám, je můj první závěsný a používám jej jen krátce. Ale zatím spokojenost. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 23:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
Nicméně na malé vytíračky si myslím, že jsou ideální... dají se nastavit, aby moc nehonily vodu, a když dáš na nasávací trubku jemn molitan, tak ani plůdek nenasají. Skoro stejně dobré jako bublifuk, ale navíc regulovatelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 23:36 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Jo jo, na větší akváriu už se mi jako samotný filtr zdají závěsné jako nedostačující..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
No, já s nimi jsem po této úpravě taky spokojen, přesto ve větších akvárcích mám s nimi ještě druhý filtr a mám je vlastně jen na dělání proudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:41 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
To já tam ty původní náplně nechal. Byl tam jemný a středně hrubý akvacit /mám Blau FM-60 tuším/. Přidal jsem ještě trochu akvacitu /co se vlezlo :-D / a sera siporax mini. Zatím spokojenost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:59 švíco Re: malyLibor
Ten filtr bude sloužit k úlně jinému účelu, než je biologická filtrace. Potřebuju jej na moje 30l mořské nano, líbí se mi to sání z hladiny... (filtr bude nosič sorbčního média).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2013 16:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: logik
Jsem na tom stejně. Ty jejich nápkně jsem vyhodil a vrazil do toho kostku akvacitu, která to hezky celé zaplnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:39 Muž danrycka [56] Re: malyLibor
To každopádně. Záleží ale na objemu akvária, na jeho osádce/kytkách a na druhu média. Všechno je relativní :) Já jej mám jen ve dvaceti litrech s krevetama, ale ani tak bych si nelajzl použít jen přibalený akvacit a plastovou destičku s natavenou vatou a uhlím uvnitř ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: logik
Závěsné filtry mají hlavně strašně malý objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:14 Muž danrycka [56] Re: švíco
Asi to budeš muset prubnout :) já bych ale asi do závěsňáku už nešel. Nevím proč, ale v nasávací trubce se mi neustále tvoří nánosy slizu a to tak rychle, že týden po vyčištění filtr už jen kape. Mám FM-120, ale na druhou stranu zase vypadá líp a nezabírá místo uvnitř AQ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 16:20 švíco – Závěsný filtr NF-450
Je tu prosím někdo, kdo vlastní závěsný filtr Aqua Nova NF-450? (nebo jiný výkon v řade NF)
Jaké jsou s ním zkušenosti? Jedná se mi především o hlučnost, spolehlivost a také o funkčnost hladinového sběrače nečistot.
díky všem za reakce, švíco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 07:37 meleri Re: malyLibor
dekuji, planuju jen ty red cherry mozna ty amanovy jestli je sezenu. ano chci tam dat velkou kostku vevnitr je opravdu malo mista..no, uvidim, nepujde tak koupim ten atman :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 01:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Zkus to s tím závěsným filtrem, uvidíš. Mně se tam zdá málo filtrační hmoty, ale pokud na tu sací trubici navlékneš aspoň třičtvrtělitrovou kostku, mohlo by to stačit.... ale jist si tím nejsem. O krevetky se neboj... ony tam tedy samozřejmě lezou, ale na sání budeš mít tu filtrační hmotu a vyústění musíš nechat 1cm nad hladinou. To malé krevetky nepřekonají. Pokud bys však měla i Atyopsis moluccensis či jiné filtrující kreveky, je třeba mít filtr 2 cm nad hladinou, ty se mi do filtru s výústí 1cm nad hladinou hravě dostávaly, 2cm už nepřekonaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 21:01 meleri Re: FranzFritz
dekuji lidi, tak to zkusim s tim zavesnym, kdyby to neslo, koupim tu cerpaci hlavu. prave ze i na ten zavesny se da 'narvat' celkem velka hmota.
jedine co vidim cerne, je to vyusteni do vody, kudy tece jiz 'cista' voda, aby tam nelezly krevetky.
no s tim co dve nevim jestli to je mytus, ale ten bublak dost bubla, nevyhani teda to co dve? bublak je mi sympatyctejsi nez atman ale nevim...
zatim zustanu u toho zavesneho...
vim ze nejlepsi by byl ten vnejsi, ale do toho nechci jit, prijde mi to predrazene a narocne na udrzbu, ani bych asi nedovedla to sestavit dokupy... stydim

jinak my melil taky akvarko bez filtru a taky zadny problem nebyl jedine co bylo ze cca jednou za pul roku to tatka cele vypustil, propral ve vane sterk a dal zas zpatky coze coz mi ted prijde jako brutal, ale fungovalo to....ale akva jsme meli teda podstatne mensi, myslim, ze melo tak tricet litru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:42 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: meleri
Také nejsem zastáncem příliš velké filtrace, zvláště v akváriu, které má dostatečnou vrstvu štěrku, hodně rostlin a málo ryb. V takovém akváriu stačí jen vytvářet pohyb vody. Jako dítě jsem vlastnil také 120 litrové akvárium, klasicky osázené, pár rybiček a nikdy nebyl probélm, a to v něm ani žádná filtrace nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:39 R Muž romant [27981] Re: meleri
Taky nechci nikomu nic vnucovat. ;-) Já s tím pohybem vody mám zkušenosti veskrze pozitivní. Tu hlavu přeci můžeš přitlumit, jak budeš potřebovat, ono jde o ten filtrační objem, kterej bude ta kostka mít docela slušnej, tedy v porovnání s tím závěsňákem. Jinak proč by nemohl bejt bublifuk, ta spojitost s CO2 je stejná jako u ostatních filtrů a je to závislý na pohybu hladiny, na míchání vody, jestli máš na mysli ten mýtus o vyhánění CO2 z vody bublifukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:33 meleri Re: romant
ja nevim, nechci nikomu brat nazor, ale kdyz jsem filtrovala dvakrat trikrat, tak se mi to vymstilo (rasa), kdyz jsem zmensila prutok, byl klid. Navic planuju velmi male zivorodky, ktere maji jen 3cm a cetla jsem o nich, ze jim vadi silnejsi filtrace. taky bych radsi tu hlavu atman, ale nadruhou stranu bych byla rada vyzkousela ten zavesny (moznost filtrace pres raselinu zlepsuje moji tvrdou vodu). tak nevim, nenasel by se nekdo s pozitivni zkusenosti?

jinak jsem uvazovala i o "bublaku", ale do 120l je to asi utopie? navic nevim, jestli to nevadi Co2, ten bublak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:18 R Muž romant [27981] Re: meleri
Už vzhledem k tomu plánu co nejvíce rostlinek, bych ten filtr považoval za nedostatečný, neb pohyb vody je zahodný a tímto se voda hejbat moc nebude, ono přefiltrování 1x za hodinu je dost málo, bude to chtít tak 2-3x, což by hlava s kostkou biomolitanu měl spolehlivě zajistit.
Edit: Tou hlavou mám na mysli třeba AT 201,202
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:14 meleri
ahoj, planuji 120l akvarium, a zbyl mi jeste ze stareho akvaria tento filtr: www.zooplus.fr/…

pisou, ze je sice do akvaria kolem 50l ale prefiltruje az 378l za hodinu. Nejsem zastance silne filtrace, chtela bych aby se akva filtrovalo pomalu, tak 120l za hodinu. jen jsem opatrna a nevim, jestli to vadi, ze je psano, ze je delany na daleko mensi akva. Je pravda, ze v komorach neni moc misto, ale da se tam nacpat pytlik granuli raseliny a kostka molitanu plus do akvaria na tu trubici slusne velka kostka molitanu.

Myslite si, ze je to ok? mela jsem driv mensi, 60l akva a byla jsem s nim velmi spokojena. do akva planuji conejvic rostlinek, hodne krevetek a hejno malych rybicek, asi tak dvacet malych rybicek....kdyby to neslo, planovala jsem hlavu atman a k tomu molitan, ale ten filtr je porad skoro jak novy, je mi lito ho vyhodit...
dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 22:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamp
- co zavesne Atmany? 0300, pripadne mensi 0100? ;-)

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 12:15 Muž Lucky005 [197] Re: jamap
ikdyz je postovne v cene? proste se plati ta cena ktery je uvedena, ale je potreba mit ucet na paypal.
druha vec je ze nevim jak je to s kvalitou nebo hlucnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 12:08 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: Lucky005
díky za odkazy, jen bych ráda filtr jenž se dá zakoupit u nás. Objednávat ze zahraničí se mi moc nechce. Ale jinak by to bylo přesně to co potřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 12:03 Muž Lucky005 [197] Re: jamap
dx.com/…
dx.com/…
rozmery jsou v zalozce specifikace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 11:55 Žena jamap [11] - Živorodky – Závěsný fitr s hloubkou max 8cm
Krásný víkend všem,
potřebovala bych radu od všech, co doma vlastní závěsný filr.
Sháním na své akvárium druhý závěsný filtr. Mám teď jeden Aqua clear 50 a potřebovala bych ještě jeden o přibližně stejných rozměrech jen ne tak drahý (akvarim má 96l a nynější filtr to tak né uplně zvládá).
Jedinná podmínka je, že aby při zavěšení od akvaria nepřesahoval více jak 8cm (lépe méně).
Vzhledem k tomu, že zjistit přesné rozměry na internetu se ukázalo jako problém. Poprosila bych vás, zda by jste případně doma nepřeměřili filtr a nedali mi vědět, jestli je ještě nějaký jiné značky, co by tomuto požadavku vyhovoval.
Všem děkuji

Edit: Případně pokud by sa našel někdo kdo by vyměnil aqua clear 50 za vnější fitr eheim uplně staré konstrukce (čerpadlo je kovové a přišroubované k víčku nádoby). Filtr je plně funční, teď jede jako druhý fitr u toho akvárka. Není hlučný a i vzhledem k stáří je bezproblémový. Jediné co není původní je těsnění mezi hlavou fitru a nádovou, takže jde nasasovat a sundávat "na sílu" ale těsní na 100%.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 10:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Zlicka
... myslíte si, že průtok vody přes substrat pro je na tolik dostatečný, že se využije celej prostor pro osídlení bakteriemi toho filtr. materiálu...
Pokud voda filtračním materiálem viditelně protéká, (přináší kyslík a živiny), nitrifikační bakterie jej k osídlení určitě využijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 01:03 Muž Zlicka [12]
Měl bych jenom takovej dotaz. Jak už jsem se tady zmiňoval, mám minikava viz. odkaz níže. V setu byl závěsný filtr, kterej taky používám. Jelikož v něm bylo žalostně málo filtrační hmoty (kousek molitanu a uhlí), hned od začátku jsem ho tedy naplnil eheim substrat pro a na to ještě trochu molitanu. Jelikož jsou v akva krevetky, na sání filtru jsem ještě nasadil kostku molitanu, aby je to nenasálo.
A ted to na co se chci zeptat, myslíte si, že průtok vody přes substrat pro je na tolik dostatečný, že se využije celej prostor pro osídlení bakteriemi toho filtr. materiálu nebo to celý "táhne" ta kostka molitanu na sání?
Bude lepší dát všude jenom molitan?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:02 Muž Zlicka [12] Re: odikcz
Jenom na okraj...jsem mužského pohlaví...profil založila před pár lety přítelkyně, teď jsou akvárka u mě, takže většinou píšu já. ;-)

K tomu hluku. Jak to napsat...Je jasný, že nějakej hluk to dělat bude vždycky. Nic drastickýho to není, mně osobně to zatím nevadí, ale každej máme jiný vnímání, takže to může druhýmu vadit. Asi taky záleží, jak blízko to bude u hlavy. A taky to, že je to volně zavěšený, se ten zvuk dostane k tobě snáz, než když je to někde ve skřínce nebo ponřený ve vodě. Jinak bych řekl, že je to srovantelný s ostatníma filtrama, akorát to člověk musí trochu odhlučnit.

Akva má zakulacený přední rohy, světlo zdá se zatím slušný, akorát trošku náchylnej plast pro uchycení světla na akva, jinak spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:22 Muž odikcz [114] Re: Zlicka
a jak silnej je teda ten hluk? ... většina filtrů je aspoň trochu slyšet ... ale jestli to hlučí hodně = člověk si musí zvyknout, aby u toho usnul ... tak to pak nechci

a jinak jsi jinak s kompletem spokojená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:31 Muž Zlicka [12] Re: odikcz
Já to mám vypodložený zbytkem podložky pod akva.

Jelikož vibrace o sklo jsem jakš takš eliminoval, řekl bych, že jsou to vibrace, který se přenáší z čerpadla na samotný tělo filtru, ale jsou výrazně menší než ty o sklo. Vodu neslyším vůbec.

Hladina se hýbe přiměřeně. Slepá hladina se netvoří, takže to snad postačuje.

Mám tento set:

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:11 Muž odikcz [114] Re: Zlicka
vibrace by mohla řešit stará podložka od myši - ale doufal bych, že když je tohle komplet, tak už to bude vyřešený

"je slyšet" = je problém v motorku (což záleží na každé značce) neb vibracích o sklo (mohlo by jít eliminovat) nebo šploucháním vody (čehož se člověk nezbaví)

"hýbala hladina" = já mám po všech úpravách a změně filtru rozstřikovací rampu přes celou zadní stěnu ... kvůli okysličování a hlavně slepé hladině - hýbe se hladina se závěsným filtrem dostatečně?

jaký typ/značku filtru přesně máš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12115-zavesny-filtr?od=51