Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závěsný filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Závěsný filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 17:43 Muž Káca [62] Re: Shimi
No to jsem celý já..Zapomněl jsem to zmínit. Nádrž je míněna low-tech, bez coóčka. Takže si myslím, že to bude průchozí. Díky za připomenutí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 16:59 Muž ajajak [228] Re: Shimi
Také mně to napadlo. Když nebude sytit tak krásná nádrž palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 16:35 Muž Shimi [678] Re: Káca
Při té plánované obsádce je spíš otázka, jestli je filtr vůbec potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 16:06 Muž ajajak [228] Re: Káca
Myslím až ti zaroste akvárium že ti ten filtr neprotočí vodu ale jak říkám je to jenom můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 15:03 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Káca
Ještě to můžeš vytunit molitanem na sací trubku. Bude sloužit jako predfiltr a nebudou se ti do médií dostávat mechanické nečistoty. Je to jediný způsob jak aspoň trochu zvětšit kapacitu tohoto typu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 14:09 Muž Káca [62] Re: Kawasaki
Díky za tip. Média budou asi koule, pemza a neco nahoru, uvidím.. Osádka asi Razbora ranongská a malý pancéřníček. Možná šnek. Takže by to mělo vystačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 14:02 Muž Káca [62] Re: ajajak
Mám v každém aq jiný filtr a chci vyzkoušet něco jiného. HOB je kategorie filtrů (hang on back) ne značka. Filtrační média si samozřejmě předělám dle sebe. Šlo mi spíš o zkušenosti s cirkulací vody a obecnou uživatelskou zkušenost s touto kategorií filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 12:21 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Káca
Já je dával z boku do zadního rohu. Média jsem nahrazoval filtrační vatou. Výborně se hodí k odstranění plovoucích nečistot. Na bio filtaci maji malý objem jak napsal Ajajak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 11:31 Muž ajajak [228] Re: Káca
No když už jsi ho koupil tak na dlouhou stranu. Ale jsou to filtry s malým obsahem filtračního materiálu. Neznám tenhle filtr dej celé označení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 11:16 Muž Káca [62] – Umístění HOB filtru
Ahoj. Za chvilku hodlám založit další nádržku 60x30x30, otevřenou a pořídil jsem si HOB filtr. Otázka - dáváte ho na dlouhou stranu (dozadu) nebo na boční? Názory se různí, tak se poptám praktiků... Děkuji za názor i zkušenosti :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2020 10:22 Muž BIGI [9] Re: Bartex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, měřil jsem to, rozměry doplněny do obrázku. Jinak ta vypouštěcí rampa je označena zeleně, nevím jestli jsem správně pochopil v textu, ale červeným řezem bys tu rampu uříznul. Od nasávání ke kraji je 3,4 - 3,6mm - dávám rezervu - a + 1mm, měřil jsem obyč pravítkem, tak neručím za přesnost na mm. Osobně bych do toho nešel, vzhledem k tak těsným mírám. Snad jsem trochu pomohl.

Ještě mi teď došlo, pozor na to, že trubice nasávání je "zacvaknutá" v těle filtru těsně nad vodou (fialová barva), takže, kdybys tu rampu říznul, nemá se to u té trubky kam zacvaknout a myslím, že bys pak měl problém v nasávání vody.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 17:40 Muž Bartex [159] – AQUA CLEAR 20
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj! Máte někdo filtr AQUA CLEAR 20?
www.superzoo.cz/…
Potřebuju zjistit pár detailů, které nemůžu dohledat na internetu.
1) potřebuju vědět, zda lze upravit (nevratně poškodit) filtr tak, aby se mi jej povedlo nasadit přes skleněnou výztuhu, kterou mám v akva na zadní stěně. Ve zkratce potřebuju třeba dremlem (nebo utavit) odstranit kus materiálu (neplánuju zasáhnout do vypouštěcí rampy), ale skončit těsně pod ní. (na obrázku červená barva (řez povedu dle obrázku "z profilu")).
2) Jaký je přesný rozměr od levé části filtru po konec nasávací trubice? Mám tam přesně 3,5cm a ani o chlup více :-) (na obrázku vyznačeno žlutě)

Případně nápad na alternativní filtr v podobném duchu, který bych nemusel složitě upravovat? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 15:01 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Dovolím si oponovat. Mám závěsné filtry (Eheim) a jsem spokojený hlučnost je minimální objem mi přijde dostačující (oproti vnitřnímu filtru) jako veliké plus vidím možnost měnit náplně (aktivní uhlí, rašelinu a další bez nutnosti vypínat filtr). Navíc mám na akváriu fajn poličku. Ale souhlasím že pokud chce někdo krycí skla nebo kryt je to složitější.
Edit: a co se týče náplní v jedné polovině jsem nechal jejich houby a ve druhé mám siporax v síťce a na něm aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2019 14:49 Maq Re: Cataria
Rozmysli si, Catario, rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli...

Kdysi jsem měl závěsný filtr, sice jiný typ (nějaký Fluval), ale:
(1) Je to otravný, nepraktický krám na stěně akvária. Rovněž krytí akvária shora je třeba přizpůsobit.
(2) Hlučný. Někdy. Nepřišel jsem na spolehlivý způsob, jak ho odhlučnit.
(3) Provoz není levný. Spotřeba 6 wattů je na pidifiltr dost. A chce to náplně takové, aby do toho krámu pasovaly; u tohoto typu to neznám, ale často je to zlodějna.
(4) A ten objem filtračních hmot stojí taky za pendrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:49 R Muž afc1886 [14632] Re: Cataria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ante akvárium 40*20*25 s rámečkem, viz foto 2cm a cca 1 cm. Rozdíl podle mě moc nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:56 MikiG Re: Cataria
Ta mezera mezi komorou filtru a závěsem je určitě kolem 20 mm,večer to změřím a písnu ti přesný rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:38 Žena Cataria [13] Re: MikiG
Právě že nevím, to mi taky nemohli říct. rozzureny Ale samotné sklo je 4mm, tak do 10 mm by to snad mohlo být i s tím rámečkem. Co myslíš? Jak velká je ta mezera na to umístění, nevíš náhodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:34 MikiG Re: Cataria
Jak je ten rámeček akvária široký náhodou nevíš?Ten filtr mám a je tam dost prostoru i na upevnění přes něco takového,fixuje se to potom takovým štelovátkem.Pokud víš tu šířku,napiš mi jí do SZ a já to můžu doma poměřit a odpovím ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:31 Žena Cataria [13] Re: vaclav
Ten vrchní rámeček je přilepený silikonem (alespoň tohle mi řekli), ale ten se mi tam právě líbí, navíc bych ho pak používala i jako takovou "záchytovnu" na vrchní desku, aby rybky nevyskakovaly. Zatím to vypadá tak, že prostěkoupí akvárko i s filtrem a filtr holt v nejhorším vrátím, když tam nesedne... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cataria
Pokud půjde z toho setu sundat ten vrchní rámeček tak pak to půjde. Nebo si nech někde ve sklenářství akvárium slepit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 11:13 Žena Cataria [13]
Ahoj, předem se omlouvám, jestli je příspěvek špatně zařazen, ale už jsem zoufalá. Chci si pořídit toto akvárium:
www.superzoo.cz/…
a k tomu tento filtr:
www.superzoo.cz/…#

Jenže ani v obchodě mi nebyli schopni říci, jestli ten filtr na akvárko půjde nasadit i přes ten rámeček. Nemá s tím náhodou někdo zkušenosti? Vím, že šance je téměř nulová, ale za pokus to snad stojí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2018 14:15 Muž Neuro [19] Re: Biglees
Mám 120l akva, čistý objem bude tak necelých 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2018 13:55 Muž Riccihifi [13] Re: Biglees
160 v profile
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 09:15 Muž Biglees [4] - Asie
A do jakých akvárií tyhle filtry používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 17:43 Muž Smetany [1226] Re: Biglees
Já používám Eheim Liberty je sice dražší ale ty 2 výtoky jsou super v každém mám jiný materiál a tak je i průtok rozdílný a tím pádem funguje každá půlka jinak navíc v létě super chlazení když dokoupíš přihrádku a dáš na noc do mrazáku funguje skvěle palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 16:32 Muž Neuro [19] Re: Biglees
Já mám, Aqua Clear 50 a ten má objem nějakých 800ml - 900ml. Přesně jsem to neměřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:41 Muž Biglees [4] - AsieRe: Riccihifi
Dobře, děkuji, půjdu se na něj podívat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:19 Muž Riccihifi [13] Re: Biglees
Odporucam chytit si ho do ruky v obchode, maju ich napr. v obchodoch Superzoo.Osobne som v nom nechal len biomolitan a ako biofiltraciu som pouzil Seachem Matrix a funguje to paradne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:03 Muž Biglees [4] - AsieRe: Riccihifi
Dobře, akorát kolik to tak má objem filtračních náplní? (věřím, že to je dobrý filtr, jen mě to zajíma :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:02 Muž Riccihifi [13] Re: Biglees
Ahoj, Aquaclear su fajn filtre, osobne mam 50, tebe bude stacit akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:28 Muž tchomas [1] Re: Biglees
Filtr Aqua Clear 20 a Hagen Aqua Clear 70
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:24 Muž File1980 [53] Re: Biglees
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:21 Muž Biglees [4] - AsieRe: tchomas
A kterou verzi máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:18 Muž tchomas [1] Re: Biglees
ja mám Aqua Clear a jsem s ním spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 14:11 Muž Biglees [4] - Asie
Dobrý den, zařizuji akvárko 65L a rád bych tam dal závěsný filtr, kvůli objemu filtračních hmot, jen nevím, který mám vybrat. Už asi dva dny jsem hledal na internetu a snažil se zjistit kolik litrů má jaký filtr, ale nemůžu to nikde najít.. Nevíte někdo, kde bych to mohl najít, nebo jaký filtr použít? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:23 R Muž afc1886 [14632] Re: pavliina
rybicky.net/fotogalerie.php… Tady to jde trochu vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 19:57 Žena pavliina [50] Re: afc1886
Aha, takže doplnění filtrační hmoty je na mě, chápu to dobře? A doplňuje se za ten plátek molitanu, je to tak? A do druhé přihrádky (vlevo) se nic nedává? Tohle zůstane prázdné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 19:47 R Muž afc1886 [14632] Re: pavliina
V tom fitru je místo pro doplnění nějakého filtračního materiálu, např www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/… . Další možnost je nasadit na nasávání kostku bioakvacitu. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 19:41 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Ahoj, zařizuji akvárko pro krevetky Crystal Red. Koupila jsem set Blau kit 28 l. K němu byl závěsný filtr BLAU FM 120, alespoň zdá se mi tam málo filtrační hmoty. To jako vážně stačí jeden plátek tohohle molitanu, co tam je? Máte někde zkušenost s tímto filtrem a dokázali byste mi poradit, jak ho co nejvíce zdokonalit? Moc děkuji za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 12:28 Žena Karnal [196] Re: antiA
Hlučný moc není. V noci ho ale trochu slyším, mám ho asi dva a půl metru od hlavy.
Ale nic co by mě rušilo. Když si otevřu okno, hluk z venku to rozhodě překryje.
Aquabal je asi podobně hlučný, závěsný filtr Blau proti tomu strašně hučel. Čerpadlo co jsem tam měla pro hamburský filtr bylo taky o něco hlučnější. No, a s více filtry to nesrovnám.

Co se týká foto, rozbírat se mi to nechce, ale našla jsem tahle videa, tam je to vidět jak vypadají koše:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Edit: ale koukám, že ten siporax mám u trubiček, ne u molitanu. Hm, ta paměť.

Edit 2: tady se rozebírají ke konci i ty koše:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 12:10 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Karnal
Děkuji za info.
Jak je na tom s hlučností? Oproti ostatním filtrum co jsi měla.

Já u něj právě zvažuji ten košík vyhodit a dát tam vystřiženy kus bioakvacitu abych zvětšil objem.
Šlo by ten filtr (prpadne ten samotný košík) vyfotit s pet flackou pro srovnání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 11:53 Žena Karnal [196] Re: antiA
Tak to je těžká otázka. Jsou tam dva koše, v jednom jsou porcelánové trubičky, a trocha volného prostoru, v druhém je hrubý černý biomolitan a byla tam i nějaká vložka s aktivním uhlím. Místo ní jsem dala siporax. Ale mám dojem, že ty dva litry je objem nádoby a ty materiály mají méně, ale neodhadnu to. Přišlo mi tam těch materiálů ale relativně málo, i spodní koš by šel dosypat.

Nicméně je tam výrazně víc filtračního materiálu jak v tom mém větším akváriu (tam je eheim aquabal), tak asi dobrý. Rozhodně se neucpává, čistila jsem filtr už třikrát za tu dobu co ho mám, ale ani to nebylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 09:42 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Karnal
A zmiňovaný filtrační objem 2 L je opravdu dva litry (tzn vleze se do něj 2 litry třeba molitanu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 23:36 Žena Karnal [196] Re: antiA
Mám tenhle filtr tři roky a dobrý. Je vcelku tichý, nicméně v ložnici v noci ho trochu slyším, ale nic výrazného. Prostě za mě dobrá volba. Doplnit média to chce, těch tam moc není, já tam mám navíc punčochu se siporaxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 19:41 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Anthrax
To máš naprosto pravdu s cenou, zkusil jsem matrix a siporax do filtru, doopravdy tyhle hmoty fungují a teď na ně nedám dopustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 19:31 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Xpe, Anthrax
co do filtru za matroš bych zatím neřešil.
planuji nejaký bioakvacit + efhi substrát atd....

nyní bych rád nějaké reference zvoleného filtru nebo jinou lepší volbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 19:28 R Muž Anthrax [4730] Re: Xpe
Já tedy nevím, ale mě tyhle média přijdou celkem dost predrazený. Například místo toho Matrixu bych tam dal pemzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 19:21 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: antiA
Podle mně dobrá volba, do toho bych dokoupit filtrační náplň, třeba Sera Siporax mini, Seachem Matrix nebo EHEIM Substrat Pro a tak dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 19:05 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – závěsný filtr s co největším filtračním objemem.
chci dopřát prolifikám (které mi daroval Jirka Ščobák) co nejlepší vybavení jejich nového bejváku. Ten má rozměry 47x24x24 cm tedy něco okolo 25litrů.

Nikdy jsem neměl takové miniakvarko a proto řeším dilema filtru.
Akvarko bude klasicky vybaveno jemným pískem nejakým tím kořenem, rostliny a světlem.
Hnojit neplanuji a co2 u v takovém pidi akvariu už vůbec né.

Sháním tedy závěsný filtr ( vnitřní nechci už tak mají prolifiky málo prostoru; vnějši externí nepřipadná v úvahu akvarium bude na komodě s prádlem - nemožnost schovat hrnec do skříně)

akvarium bude v ložnici a proto preferuji maximální tichost + co největší filtrační objem.
do oka mi padl tento s objemem filtrační hmoty 2 litry........... dennerle Scaper's Flow Hang On ........

prosím o připomínky případně jiné návrhy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:39 R Muž romant [27977] Re: David6
Tak nevím přesně kterej máš v hledáčku, ale tvoje navrhovaná osádka čistotných živočichů by lehce vytuněnýmu závěsnýmu filtru(kvalitní filtrční média), klidně lehce předymenzovanýmu neměla udělat problém.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12115-zavesny-filtr