Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristické časopisy

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvaristické časopisy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:31 Muž micz [132] Re: muťa
No abych řek pravdu tak osobně si nemyslím, že časopis Akvárium živě je nějakým velkým přínosem pro českou akvaristiku. Čtenář v něm vidí většinou jen spoustu velikých fotek a reklamy a v podstatě se dozví jen jak se v jakej pěstírně pěstujou ryby, jak bylo na tej a tej výstavě atd... měl jsem na rok předplaceno a byly to vyhozený peníze, protože na internetu se člověk dozví daleko víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 15:21 Muž rudolf [4681] Re: Bob66
S tímhle zase nesouhlasím já. Ano, přibývají i noví akvaristé, ale těch, kteří se opravdu o akvaristiku zajímají hlouběji a mohli by být do budoucna nositeli jisté odbornosti, je mezi nimi jako šafránu. Jejich veškerá aktivita v získávání informací se omezuje na dotaz na diskusním fóru, oni už ani nejsou ochotni si požadovanou informaci zkusit na tom internetu najít. Stačí se podívat na zdejší fórum, které jako redaktor jistě podrobně sledujete.
A myšlenka, že "v dnešní době se na internetu dá vše najít, prohlédnout a přečíst zdarma" je trochu úsměvná. Jednak nedá a jednak u toho, co se najít dá, vzniká zásadní otázka, kterou zejména začátečníci si nejsou (a objektivně ani nemohou být) schopni zodpovědět - zda to, co našli, je taky správně. Viz třeba aktuálně ve vedlejším vlákně běžící diskuse na téma informace ze zdejšího atlasu, že u Pelvicachromis pulcher lze poznat pohlaví podle skvrny na ocasní ploutvi samce a že tato skvrna je jikerná. (Obě informace jsou nesmyslné.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rudolf
rudolf napsal: Rozhodující část čtenářů tvoří zájmoví akvaristé, které baví dozvídat se nové věci, zkoušet chovat a odchovávat nové druhy, číst si a dívat se na obrázky druhů, které třeba ani nikdy chovat nebudou. Těchto akvaristů velmi rapidně ubylo


S tím bych nesouhlasil, akvaristů přibývá více než dost, jen už nemají potřebu kupovat časopis když se chtějí dozvědět něco nového. V dnešní době se na internetu dá vše najít, prohlédnout a přečíst zdarma a proto se už časopisy a knihy tolik neprodávají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 13:51 Muž rudolf [4681] Re: harpunar
Kdyby citovaná periodika skoro nikdo nekupoval nebo v nich skoro nikdo nebyl ochoten inzerovat, tak by také nevycházela. Oblažují nás pouze proto, že si je lidé kupují. Aby mohl v tržní ekonomice vycházet jakýkoli časopis, potřebuje dostatek čtenářů nebo dostatek inzerentů nebo sponzora, který ho dotuje, nejlépe kombinaci dvou nebo všech tří těchto podmínek. Akvaristickou velmocí jsme stále ještě, alespoň relativně, v množství vyvážených ryb. Problém je, že profesionální chovatelé, které odchovy ryb živí, nikdy nepatřili k nejnadšenějším čtenářům akvaristických časopisů. Navíc ani jejich počet není takový, že by sami stačili na ekonomické udržení časopisu. Rozhodující část čtenářů tvoří zájmoví akvaristé, které baví dozvídat se nové věci, zkoušet chovat a odchovávat nové druhy, číst si a dívat se na obrázky druhů, které třeba ani nikdy chovat nebudou. Těchto akvaristů velmi rapidně ubylo a v tomto směru jakéhosi intelektuálního zázemí oboru už, navzdory více než stoleté tradici, moc silnou akvaristickou velmocí nejsme. Bohužel.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:15 harpunar Re: Faraon323
Na to že jsme (tedy pořád doufám!) akvaristická velmoc je ostudné,že tady vlastně nic pořádného nevychází!!! No hlavně že nás oblažují všechny ty Blesky,Aha,Šípy a jiné sračky.Je to škoda,skoro ostuda a moc to o kultuře u nás nesvědčí............. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:21 Muž Faraon323 [2] Re: LiborSprysl
Taky si to právě myslím, že už na trhu skoro nic není a pokud je tak trafikantka na mě bude opět koukat jako na mimozemšťana, co to vůbec po ní chci za časopis.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: LiborSprysl
To nevím... Ale jo přece jsem našel: www.akvariumzive.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 11:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
Úplný pohřeb se ještě snad nekonal, Akvárium živě snad parte ještě nemá...Pravda ovšem je, že to obsahově celkově velký zázrak nebývá...i když někdy se tam zajímavé věci objeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:03 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Faraon323
Já se obávám, že už právě nic nevychází. Ale tady si můžeš něco stáhnout www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:39 Muž Faraon323 [2] – Nej AKVA-časopis
Kdybych si chtěl zkrátit dlouhé chvíle například v nemocnici či na jiném nudném nedobrovolném místě, tak jaký časopis z oblasti akvaristiky by jste mi doporučili? Přiznám se, že díky internetu a akvaristických stránkách, jsem dosud žádný nepotřeboval, vše zajímavé tu člověk vždy sežene...Ale i tak by mě to zajímalo. Byl jsem totiž dnes ve třech trafikách a nikde nic takového nevedou, bohužel... :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 07:54 RAP
www.akvariumzive.com Trochu pozdní upozornění! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 18:55 yenya Re: Vissena
Já jsem si to předplatil, zatím s ním počítám i dál. Uvidíme co přinesou další čísla. Klasická podoba časopisu je pro mě stále nejlepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:04 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: vaclav
no rekla bych ze info ze to uz nevychazi bylo spise pro me, ale to nevadi.. ty e-casopisy uz mam stazene dele, ale chtela jsem spise neco klasickeho realneho :) ale i tak vsem diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:57 - Re: vaclav
Musím informovať,že akvaristický časopis klubu akva.sk už dlhšiu dobu nevydávajú.Pár jednotlivcov na ochotu autorov nedbalo a stále ich do niečoho tlačili.Či sa ešte vôbec bude vydávať netuším.Je to škoda. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vissena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:24 RAP Re: yenya
Ale sehnat ho v trafice je problém, na číslo čtyři jsem ještě nenarazil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:05 yenya Re: Vissena
Zatím mi chodí ještě akvárium živě ano , docela ujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:09 Žena Vissena [25] - Miniakvária
Které akva časopisy teda ještě vycházejí?? Stojí za to, a nejlépe se dají sehnat v nějaké trafice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 09:02 Muž Chem [837] – Zánik ATI
Další smutná zpráva z oblasti akvaristické literatury. Dnes ráno mi došel mail od šéfredaktorky ATI sdělující, že říjnové číslo časopisu Aquarium Fish International (dříve Aquarium Fish Magazine) bude posledním číslem tohoto časopisu. Co víc dodat... snad jen, že jde o další kvalitní časopis, který bez přestávky vycházel od roku 1988 a zaniká v této dekádě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 07:26 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 06:56 Muž grunda [1781] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 22:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: haka
Je potřeba buď registrace na tom webu a nebo se to da pres prihlaseni na facebook :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 23:40 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: haka
Napiš mail, a já ti to pošlu stažené =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 19:55 haka Re: Mrakoplash
mohl by mi někdo poradit,jak ten časopis stáhnout,abych si ho mohl přečíst v práci ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 11:31 Mar1ne Re: LiborSprysl
Ano, ten konec je parádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 11:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Hlavně ten konec....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 11:04 S Muž invalida [3881] Re: Mrakoplash
Louskám to pomalu pro zrakovej hendikep ale řek bych že to má vejšku...když si ji udrží budem rádi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 10:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
Z hlediska odborně obsahového určitě ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2012 08:27 R Muž Mrakoplash [1776] – Cichlid positive magazin
Naši "břatři" se opět vytáhli.

cichlidportal.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 17:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
No jo, AT a pak ATF, to bylo dobré...plné skvělých českých autorů...ale prachy došly...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2012 17:06 yenya Re: LiborSprysl
Tak děkuji za reakci. Já jsem si půjčil od táty stará čísla Akvárium-terárium a tak je opravdu fajn, pročítat zase tištěné časáky, byť některé velmi staré (máme od roku 1977 až do 2009, pak to nějak skončilo? Chtěl jsem si právě objednat nějaký aktuální "normální" akva časopis, protože u nás to nevedou a na nákupu ve větším městě na to většinou zapomenu. Tak ještě jednou děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 16:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
Ne, to se týkalo jen toho blbého úvodníku...jinak opravdu po nástupu dr. Bydžovského šel ten časopis obsahově opravdu v některých číslech velmi nahoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:42 yenya Re: LiborSprysl
Předpokládám, že to myslíš ironicky. Četl jsem ten tvůj článek, tak nevím. Asi si nějaký nejdříve koupím (jestli vůbec seženu) a pak bych objednával. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: yenya
Jeden z mála na které se dá spolehnout

www.datz.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
Já myslím že nevymluví, fungují a občas jsou tam dokonce i dost dobré perly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:25 yenya Re: LiborSprysl
Děkuji za info. To akvárium živě asi zkusím, jestli mi to nikdo nevymluví hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
hop Co je dnes, nemusí zítra platit...my pamětníci víme, jak to bylo s časopisy, které jsme předpláceli...V současné době vychází přece jen asi pravidelněji Akvárium živě a jak už jste asi pročetl, vycházívá také Aquaristik. Ovšem jak říkám, co je dnes, zítra platit nemusí. Jinak nezbývá než se obrátit do zahraničí, tam to funguje trochu déle, lépe a zdá se že trvaleji... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:58 yenya – Časopis
Chtěl bych se zeptat, je nějaký akva časopis, který se dá předplatit a normálně pravidelně chodí ( po přečtení fóra o časopisech)? A hlavně, jestli za "něco" stojí. Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 18:59 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Amazonas
Přidávám odkaz na Amazonas on-line sice je tem jen část dvou čísel, ale aspoň něco....
www.amazonas-magazin.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 22:51 kreten Re: Danila
No nohu za krk si asi nedáme, na to už jsme staří, ale na rok 2010 je překvapení už připraveno více, než jsem vypráskal - Karel Zahrádka mi píše z Bornea - to především pro labyrintkáře, no a udeří konec roku a je tu expedice pro cichlidáře do Jižní Ameriky na lokality velmi zajímavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 22:45 Žena Danila [4489] - SumciRe: kreten
Je to na netu a pokud tady zbyde jen ten váš časopis, máte nasazenou laťku hodně vysoko...Tak ať je to ke čtení a je toho hodně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:36 kreten Re: Danila
Kdo zná mou výšku, tak je mu jasné, že do náruče pojmu nejent otrlé autory, ale i novice i novicky
:-), kterým ostruhy vybrousíme do dokonala...:-) Zdá se že internet je fakt mrcha, vykecá i to, co jsme dosud tajili, nebo spíš nechtěli sdělovat, abychom nebyli obviňováni z nekalé soutěže, či něčeho podobného....Ale je pravda, že to na druhou stranu nese nám více práce a my budeme rádi, když o nás nebude říkáno - nemají konkurenci, spí na vavřínech. Pravda je, že sice Aquaristik neměl od začátku zrovna na růžích ustláno, ale třeba vrátí svým příznivcům to, že ho podrželi. A už je jasné, že jednička v novém roce vyjde s terarijní přílohou o rozsahu 16 stran (ovšem ta ortodoxní akvaristy obtěžovat nebude, protože bude vkládaná), časopis sám z 68 ztloustne na 88 stran no a překvapením v novém roce ještě konec není. Libor Šprysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:12 Žena Danila [4489] - Sumci
Z Německa mi dolehlo k uchu info, že Aquaristik spolkl Akvárium živě...
Začíná to vypadat, že už tu zbyde jen jeden tištěnej akvaristickej časopis.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:16 Usine Re: Robča08
Od příštího roku už jsou jen dva tištěné, Akvárium živě a Aquaristik. Nebo internetový časopis (zadarmo)na klub.akva.sk
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 15:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: adraj
Tak dlouho tady ta nová doba není. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 15:49 adraj
Na můj dotaz z minulého týdne jsem se dověděl, že AT příští rok nebude vycházet a vyjde jen nějaká ročenka, poslední letošní číslo bude se zpožděním a o jeho dalším osudu se teprve rozhodne. Ani bych se nedivil, kdyby mi po 52 letech zakroutila nová doba krkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 15:32 Muž Robča08 [3]
Ahojte, poradí mi někdo nějaký akvaristický časopis. Chtěl bych si nějaký objednat a nevím jaký. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:08 Pigi
tady je journal for AQ v nemcine a angline
www.aqualog.de/…
www.aqualog.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 21:51 Muž bunda [28] Re: Přéma
Jo Jo je skvělý. Doufám, že bude vycházet stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 21:19 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Bunda
Jen doplním Bundu,ten časák je v elektronické podobě volně ke stažení a je opravdu skvělý... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 4890x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1210-akvaristicke-casopisy?od=51